Najlepszy router do internetu mobilnego na rynku

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
aLPav
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2013-01-12, 21:24
Lokalizacja: Polska

Najlepszy router do internetu mobilnego na rynku

Post autor: aLPav »

Szanowni Państwo.
To forum to jedyne miejsce gdzie można dowiedzieć się czegoś merytorycznego od ludzi posiadających wiedzę, za co serdeczmie wszystkim aktywnym urzytkownikom dziękuję. Zdesperowany proszę o pomoc w wyborze nowego sprzętu. Obecnie posiadam router Dovado 4gr z modemem E398. Sieć Plus, zasięg LTE. Jestem zadowolony i z routera, i modemu, zresztą zakupiłem taką konfigurację po wnikliwej analizie forum :) Obecnie jednak pojawił się problem zbyt małego zasięgu wi-fi routera. Mieszkam w dużym budynku, muszę mieć zasięg w piwnicy i na piętrze i prawie jest idealnie, ale trochę mocy brakuje. Ten model Dovado nie ma wymiennych anten. Wiem, że najprostrza odpowiedź to puścić kabel i podłączyć AP, ale z powodów własnościowych takie rozwiązanie odpada :( potrzebuję silniejszego routera o nie gorszej jakości i niezawodności. Może mieć wbudowany modem jeśli takie rozwiązanie jest lepsze. W mojej lokalizacji zasięg T- mobile znacznie się poprawił dzięki UMTS 900 dlatego dobrze, gdyby nowa konfiguracja współpracowała z najnowszymi parametrami pod przyszłe LTE w tej sieci. Proszę o najlepszą możliwą konfigurację - bez bariery cenowej :) na co dzień pracuję zawodowo i internet mobilny to moja jedyna alternatywa w mojej lokalizacji, w zupełności wystarczająca.
Z góry serdecznie dziękuję!
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26147
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Najlepszy router do internetu mobilnego na rynku

Post autor: wojteks »

aLPav pisze: Ten model Dovado nie ma wymiennych anten
Wymiana anten najczęściej nie rozwiązuje problemu, nie pomaga.
aLPav pisze:to puścić kabel i podłączyć AP
Jak nie kabel to może DLAN?
Nie pomagam na PW!
mati92
Stały użytkownik forum
Posty: 105
Rejestracja: 2013-03-02, 22:49
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Najlepszy router do internetu mobilnego na rynku

Post autor: mati92 »

W odpowiedzi na pytanie czy może być bez wiercenia i kabli można wykorzystać sieć elektryczną która będzie transmitowała sygnał. Do gniazdek elektrycznych podłączamy adaptery PowerLine z adaptera do AP i tym sposobem powiększamy zasięg sieci Wifi.
Link do jednego z testów takich urządzeń (Jeżeli nie można zamieszczać takich linków to proszę moderatora o usunięcie).
aLPav
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2013-01-12, 21:24
Lokalizacja: Polska

Re: Najlepszy router do internetu mobilnego na rynku

Post autor: aLPav »

Bardzo dziękuję! Może to jest właśnie idealne rozwiązanie. Poinformuję za jakiś czas o efektach. Pozdrawiam!

P.S rozumiem, że lepszego i silniejszego routera niż Dovado 4GR nie ma, tak?
ODPOWIEDZ