Wybór routera i przedłużenie umowy

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
revo205
Użytkownik forum
Posty: 32
Rejestracja: 2013-02-20, 14:22
Lokalizacja: lębork

Wybór routera i przedłużenie umowy

Post autor: revo205 »

Witam obecnie posiadam play online 15GB ze wspólnym internetem ZA 54,90(dla studenta) i chciałbym przedłużyć umowę na "Domowe wi-fi" za 69.90 z modem/routerem Huawei E5220 jako, że ten router nie jest pewnie najlepszy zastanawiam się nad kupnem oddzielnego. Myślałem nad TP-LINK MR3420 co o nim sądzicie? Może polecicie coś lepszego dobrze jakby miał wejście rj-45 i dobry zasięg wi-fi najlepiej do 150zł(wiem że to nie dużo). Jeśli to ma zanczenie to obecnie posiadam modem huawei e173 i huawei e173u-2 który ma 2 może 3 lata.

Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam Przemek.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19184
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Wybór routera i przedłużenie umowy

Post autor: matek451 »

Proponuję wypowiedzieć umowę i walczyć o lepszą ofertę z Działu Utrzymania Klienta. Na pewno będzie dużo lepsza od tej "domowe WiFi za 69,90", większy limit, rabat na abonament. W Play możesz wziąć router z wbudowanym modemem ZTE MF28D. W przyszłości wykorzystasz go do LTE( w Lęborku jest pozwolenie na LTE1800 Play).
revo205
Użytkownik forum
Posty: 32
Rejestracja: 2013-02-20, 14:22
Lokalizacja: lębork

Re: Wybór routera i przedłużenie umowy

Post autor: revo205 »

Nad tą umową się jeszcze zastanowię. Czyli proponujesz wziąć ten modem ZTE(ma go ktoś i może coś o nim powiedzieć) i już nie dokupować żadnego routera? To i tak ma być tylko umowa na 18 miesięcy bo potem mają u nas być światłowody, więc LTE się u mnie raczej nie doczekam (mieszkam 9 km od lęborka)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19184
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Wybór routera i przedłużenie umowy

Post autor: matek451 »

Co tu się zastanawiać , jeśli kończy ci się stara to na miesiąc przed końcem składasz jej wypowiedzenie. Grupa Utrzymania w Play da ci dużo lepsze warunki, a ty chcesz brać jak dla nowych z ulicy. Rabat 10-20 zł plus dodatkowe Gigabajty to jest warte zachodu nawet w umowie na 18 m-cy. MF28D to nowy router, zbiera dobre recenzje. jego wartość to ok. 400zł w twojej ofercie możesz mieć za 49 zł.
ODPOWIEDZ