Karta sieciowa Lenovo y580

Wszystko na temat pozostałych metod dostępu do internetu, czyli łącza przewodowe (TPSA, Dialog, Netia).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kamcio100
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2014-10-28, 13:10
Lokalizacja: Wys Maz

Karta sieciowa Lenovo y580

Post autor: kamcio100 »

Siemka, mam problem ze swoją kartą sieciową, a mianowicie podczas uruchamiania systemu jak by sterownik się nie ładował lub karta. Ponieważ jest tylko ikonka od sieci lan, a karty wifi po prostu jak by nie było.. Przeinstalowałem system i nadal jest to samo..

Co dziwne czasami załapie i działa dobrze, zamknę komputer i następnie go uruchomie to już niestety nadal to samo się dzieje, pomagało jeszcze wyjęcie baterii i uruchomienie lapka bez niej, lecz teraz i to nie skutkuje..

Sterowniki pobierałem i ze strony Lenovo i bezpośrednio z Intela ( moja karta wifi intel® Centrino® Ultimate-N 2200 )

Dzowniłem do działu Lenovo lecz tam powiedział mi gość że karta po prostu mogła się zepsuć i aby oddać na gwarancję lecz mi się to nie widzi aby oddawać laptop na 2-3 tygodnie.. Więc jeżeli jest zepsuta to muszę na własną ręke zakupić..

I teraz pytania:

- Może ktoś się spotkał z takim czymś i to jest po prostu wina oprogramowania (w co wątpie), reinstalowałem sterowniki do niej i też nic nie pomaga..
- Ktoś poleci może jakąś lepszą karte wifi pod Y580 ? Ponieważ kompletnie się nie znam na tych kartach i nie wiem jaką wybrać..

Na oku z tego co patrzyłem na allegro to mam :

Intel Centrino Wireless-N 2230 lub Intel Centrino Advanced-N 6235 ... z wyglądu są podbne jak tą którą mam więc powinny być dobre. Ale chciałbym jeszcze zapytać szerszego grona użytkowników. Dzięki za odpowiedzi Smile

A dodatkowo kupiłem już drugą karte WiFi do laptopa i nadal jest ten sam problem...

A mianowicie, gdy jest podłączona do USB miga pulsowo w rówych odstępach i wtedy strony się ledwo ledwo ładują, ogólnie internet działa bardzo wolno.. Ale po odczekaniu 5-10min już wszystko działa normalnie i internet lata jak po kablu.

Czasami również to może się stać po dłuższym użytkowaniu.. Znowu będzie migać i po jakimś czasie znowu wróci do siebie.

Sprawdzałem na wszystkich poratach USB w laptopie, w tym na 3.0 lecz cały czas jest to samo?

Mam pytanie dlaczego tak się dzieje ?

Windows 7, Lenovo Y580. Używam tego ponieważ coś się stało z moją wbudowaną kartą Intela, ponieważ po odłączeniu USB pokazuje się komupterem przekreślony czerwonym krzyżykiem tak jak by chciał łączyć się przez LAN a nie przez WiFi..

Asus N10-nano i TP-link TL-WN723N

Łączą się z routerem TP-Link MR3420

No ale tutaj jest coś dziwnego ponieważ gdy podłączę telefon, podłącze się do tej samej sieci Wifi i włącze Tethering to internet działa idealnie, tak jak na wbudowanej karcie (która nie działa)

PS: Jak zły dział to proszę o przeniesienie.
ODPOWIEDZ