Podsłuch bezprzewodowy.

Zagadnienia dotyczące technice w szerokim tego pojęcia znaczeniu czyli luźne dyskusje o zagadnieniach technicznych ale nie związanych z główną tematyką forum, m.in, komputery, oprogramowanie, systemy operacyjne - techniczny Hyde-Park.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Bartek9876
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2011-07-22, 12:24
Lokalizacja: Szczytno

Podsłuch bezprzewodowy.

Post autor: Bartek9876 »

Witam.
Mam dość nietypowe pytanie. Chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwość podsłuchiwania telefonu stacjonarnego bezprzewodowego, czy komórkowego i dostania się na linię by rozmawiać. Pytam, ponieważ jak ktoś do mnie dzwoni, to gdy odbiorę to mam ciszę w słuchawce, po czym się rozłącza. Przy ponownym połączeniu już działa. Pewnego wieczoru, gdy znajomy dzwonił, podsłuchujący "wbił" się na linię i przedstawiał się jako anioł stróż ;). Jestem ciekaw jak duże pieniądze trzeba wydać i jaki to on ma sprzęt. Oczywiście policja nie jest w stanie nic zrobić. Chciałbym także dowiedzieć się czy jest jakakolwiek możliwość ochrony przed wścibskim sąsiadem.
|EMERYT|
Huawei E372
HSPA+ DC - http://www.speedtest.net/result/2545071073.png
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Podsłuch bezprzewodowy.

Post autor: key »

Jaki telefon (analog czy cyfrowka, kodowana czy nie), jaka linia telefoniczna (analogowa, cyfrowa, VOIP)?
Nie pomagam na PW.
Bartek9876
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2011-07-22, 12:24
Lokalizacja: Szczytno

Re: Podsłuch bezprzewodowy.

Post autor: Bartek9876 »

Telefon analog, linia tak samo, następnie została zmieniona po zgłoszeniach do orange o możliwości podsłuchu na cyfrową, jednak problemy także się pojawiały. Teraz już go nie mam, ale cisza w słuchawce pojawia się niekiedy na telefonie komórkowym. Dlatego ostatnio zastanawiam się czy jest taka możliwość, by w odległości kilkuset metrów mógł podsłuchiwać.
|EMERYT|
Huawei E372
HSPA+ DC - http://www.speedtest.net/result/2545071073.png
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Podsłuch bezprzewodowy.

Post autor: key »

Analogowy telefon dziala jak krotkofalowka, przy odpowiednim sprzecie za paredziesiat/set PLN mozesz podsluchiwac na kilometr albo i wiecej.

Na cyfrowce teoretycznie tez, ale to wymaga duzej wiedzy i sprzetu za kilo$.
Nie pomagam na PW.
ODPOWIEDZ