Jaki operator i sprzęt- modem,router,antena?-wioska

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ujsoł78
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2015-06-11, 09:27
Lokalizacja: Ujsoły

Jaki operator i sprzęt- modem,router,antena?-wioska

Post autor: ujsoł78 »

Witam!

Proszę o pomoc w wyborze sprzętu i operatora do odbioru internetu mobilnego: jako internet główny potrzebny do pracy, docelowo internet zapasowy

lokalizacja :Ujsoły woj.śląskie,domek położony w pobliżu centrum wioski

odległości wg BTSearch:

niecałe 3km od :Rajcza, Śląskie
maszt TP Emitel - ZRiT - g. Hutyrów

i niecałe 3km od Glinka, Śląskie
maszt TP Emitel - ZRiT - g. Kubiesówka


Jeśli chodzi co sprawdzałem to:
-działał mobilny internet z plusa w 3g na starym pożyczonym modemie ( 4kreski zasięgu)
-play nie było zasięgu na pożyczonym modemie Huawei USB HSDPA E156G

Odnośnie routera zastanawiam się nad:

router modem LTE4G 150MBps Huawei e5372t-32 e5776- ok 320zl

lub

router USB DOVADO PRO 4G LTE usb e3276 MF823 e398 -ok 550zl

odnośnie anteny nie mam pojęcia

Generalnie w temacie jestem świeży, dziękuję za porady
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19186
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki operator i sprzęt- modem,router,antena?-wioska

Post autor: matek451 »

Twoje testy, szczególnie te z Play niewiele nie warte. E156G nie obsługuje UMTS900 na 3G więc brak zasięgu normalny. Wybór sprzętu też nie najlepszy. pierwszy to router MiFi , nie polecany do domu , brak mu LAN. Drugi router OK ale koszt z modemem LTE około 700 zł( 550 za PRO+ 150 za E3372). Aby przeprowadzić rzetelne testy weź internet na próbę w Plusie lub Play , najlepiej mobilny MiFi np. E5377 i sprawdź zasięg u siebie i w okolicy obydwu operatorów. W LTE masz zasięg z Plusa/CP z BTS-a LTE1800 Mobylandu z G. Hutyrów lub stacji TV Ujsoły. LTE też w Play z BTS-a LTE1800 Play Góra Hutyrów. Potrzebna ewentualna antena Dual LTE na 1800MHz. Oferta bez sprzętu najatrakcyjniejsza w Play. Internet bez limitu w LTE można mieć nawet za darmo( promocja RBM II new za 9 zł), lub na 3G i LTE w prepaidzie( za 45 zł/m-c). Ewentualnie abonament na 18 m-cy( pierwsze 6x29,99 , potem 12x49,99). Sprzęt kupujesz sam. Polecam router z wbudowanym modemem LTE/3G B315s-22. Posiada tez port WAN. W Plusie/CP warto brać ofertę z tym B315s-22 ale tylko w programie SmartDom( dla posiadaczy usług Plusa/CP). Zacząć trzeba od testów LTE, nawet na telefonie z LTE1800 jeśli masz dostęp do takiego lub na wspomnianym wcześniej MiFi.
ODPOWIEDZ