Jaki sprzęt do internetu -Orange,do 350zł

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
krzysiekx8
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2015-07-08, 09:39
Lokalizacja: Noć

Jaki sprzęt do internetu -Orange,do 350zł

Post autor: krzysiekx8 »

Witam.Mieszkam w Noci (woj.wielkopolskie) i obecnie korzystam z Orange Free Net.Internet udostępniam z telefonu LG L5 i osiągam nawet przyzwoite szybkości-do 4-4.5 Mb/s,jednak zasięg trochę "skacze" -czasem w tym samym miejscu potrafią być 4,a za chwilę 2 kreski zasięgu. Teraz postanowiłem kupić jednak modem z prawdziwego zdarzenia,i tu pytanie-w jaki sprzęt powinienem się wyposażyć,aby internet chodził w miarę dobrze?
Od razu mówię,że nie ma możliwości,abym kupił antenę na dach(dom jednorodzinny),czy wyniosł modem na strych.
Czy modem zapewni lepsze prędkości i stabilność,niż L5?
Pozdrawiam :)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19186
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki sprzęt do internetu -Orange,do 350zł

Post autor: matek451 »

I tak masz dużo szczęścia , że łapiesz zasięg 3G w Orange wewnątrz domu. Korzystasz z BTS-a UMTS900 NetWorks w Żółwieńcu. To 5 km i trochę lasu. Na modemie wcale nie będzie lepiej, oby nie było gorzej. Przy takiej odległości w celu poprawy sygnału i jego stabilności stosuje się antenę zew. na 900MHz.
krzysiekx8
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2015-07-08, 09:39
Lokalizacja: Noć

Re: Jaki sprzęt do internetu -Orange,do 350zł

Post autor: krzysiekx8 »

Dzięki za odpowiedź.
Przyzwoity zasięg łapię tylko na piętrze,na dole rzeczywiście jest spory problem ze złapaniem 3G.Czyli nie opłaca mi się kupować modemu?
Pozdro :)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19186
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki sprzęt do internetu -Orange,do 350zł

Post autor: matek451 »

Dla mnie korzystanie z telefonu jako modemu i szukanie zasięgu po całym domu to prowizorka. W internecie mobilnym trzeba się liczyć z zakupem anteny zewnętrznej. Żaden operator nie postawi BTS-a co kilometr. Modem co więcej router , którzy tworzy sieć w domu warto kupić. Chyba , ze mobilny to nie podstawowy internet a służy jedynie doraźnie jako uzupełnienie innego.
ODPOWIEDZ