Sierra 762s czy warto?

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
bizmut
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2015-07-25, 16:55
Lokalizacja: Lublin

Sierra 762s czy warto?

Post autor: bizmut »

Witam, na popularnym portalu aukcyjnym można kupić ostatnio modemy Sierra 762s (prawdopodobnie pochodzą z sieci DNA) w dość okazyjnej cenie 169 zł. Tu nasuwa się pytanie: Czy warto?

Nigdzie nie mogę się doszukać obszerniejszych opinii na temat tego urządzenia. Używane byłoby niemal wyłącznie stacjonarnie w odległości 400m w linii prostej od BTS Playa 1800mhz LTE(z piękną widocznością, nic nie zasłania).

Cena wydaje się niewygórowana ale słyszałem, że te mobilne routery źle znoszą ciągłe użytkowanie: rozłączają, grzeją się i zaniżają prędkość w stosunku do routerów stacjonarnych.


O sygnał wifi się nie boję bo mieszkam w kawalerce. Jeśli nie rzeczony modem Sierry to co innego do użytku stricte domowego wybrać w kwocie do ~200zł oczywiście im taniej tym lepiej, jestem biednym studentem :) W grę wchodzą również zakupy zagraniczne jeśli zmieszczę się w budżecie i będzie w miarę szybka wysyłka do Polski.

Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedzi ;)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Sierra 762s czy warto?

Post autor: ja.michal »

bizmut, w tej cenie ciężko o router stacjonarny z LTE. Jeśli masz świadomość, że przy ciągłej transmisji może się przegrzać to wybór nie będzie zły. Jeśli sygnał będzie bardzo dobry to zjawisko przegrzewania powinno rzadziej występować.
bizmut
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2015-07-25, 16:55
Lokalizacja: Lublin

Re: Sierra 762s czy warto?

Post autor: bizmut »

Dzieki za odpowiedz ;) A coś z połączenia router+modem uda mi się skompletować? I jak ze stabilnością takich połączeń? Są różnice prędkości między urządzeniami stacjomarnymi, mobilnymi i połączeniami router+zew modem? Jeśli tak to jak duże?

400m bez przeszkód od nadajnika to chyba nie dużo?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19182
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Sierra 762s czy warto?

Post autor: matek451 »

Na OLX okazja http://olx.pl/oferta/router-huawei-lte- ... 01af3878cc
bizmut
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2015-07-25, 16:55
Lokalizacja: Lublin

Re: Sierra 762s czy warto?

Post autor: bizmut »

matek451 pisze:Na OLX okazja
Różnie to bywa z tym OLX, szczególnie jeśli chodzi o wysyłki. Jednakże dziękuje za podlinkowanie oferty, podjąłem kontakt ze sprzedającym. Jeśli się nie uda to czekam na osobę obeznaną z tematem odnośnie pytań z mojego poprzedniego posta.

Pozdrawiam. :)
ODPOWIEDZ