Mobilny modem z wifi do ALDITALK (de)

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
jakubp
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2015-11-03, 19:51

Mobilny modem z wifi do ALDITALK (de)

Post autor: jakubp »

Witam. Jestem użytkownikiem niemieckiego internetu alditalk 3g (modem USB, huawei S4113). Chciałbym tę kartę sim przeflancować do jakiegoś niewielkiego routera wifi z odpowiednim modemem. Jest mi ktoś w stanie powiedzieć, czy na takim Huawei E5330 to wszystko poleci? Aldi chodzi na oprogramowaniu medion mobile, nie wiem czy będzie to dawać radę na takim routerze...

potrzebuje najlepiej czegoś zasilanego z USB (internet używany w aucie ciężarowym, modem wsadzony do gniazda usb jest nieporęczny)

Ogólnie w temacie internetu komórkowego jestem totalna noga, więc proszę o pomoc. szkoda mi wydawać ponad 150zł na coś co może nie zadziałać:)

Jakub
greenfrog
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 217
Rejestracja: 2007-06-16, 10:41
Lokalizacja: z kanapy

Re: Mobilny modem z wifi do ALDITALK (de)

Post autor: greenfrog »

jakubp pisze:(...)potrzebuje najlepiej czegoś zasilanego z USB (..)
Do ciężarówki proponuję urządzenia bez wbudowanego akumulatora. Najtańszy, z wykorzystaniem posiadanego modemu, TP-Link TL-MR3020 albo droższe Huawei E8278 lub Huawei CarFi E8377.
Aldi chodzi na oprogramowaniu medion mobile, nie wiem czy będzie to dawać radę na takim routerze
Jak wpiszesz prawidłowy APN: internet.eplus.de to wszystko zadziała.
jakubp
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2015-11-03, 19:51

Re: Mobilny modem z wifi do ALDITALK (de)

Post autor: jakubp »

greenfrog pisze:
jakubp pisze:(...)potrzebuje najlepiej czegoś zasilanego z USB (..)
Do ciężarówki proponuję urządzenia bez wbudowanego akumulatora. Najtańszy, z wykorzystaniem posiadanego modemu, TP-Link TL-MR3020 albo droższe Huawei E8278 lub Huawei CarFi E8377.
Ten tplink widziałem, dobra sprawa lecz taki ulepek (router z wpiętym patykiem USB) jest podatniejszy na uszkodzenia (połamanie itp). I nie jest mocno tańszy od tego huawei o który pytałem na początku.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19186
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Mobilny modem z wifi do ALDITALK (de)

Post autor: matek451 »

Jeśli nie chcesz korzystać z LTE w tej sieci i wystarczy ci 3G z HSPA+ to router MiFi E5330 będzie OK. Zwracam ci jednak uwagę, że ten routerek nie posiada złącz anten zew. Czasami mogą się przydać.
ODPOWIEDZ