Testy unikalnej oferty na nielimitowany internet LTE od T-Mobile

Czyli nowe testy, recenzje, opisy w trakcie tworzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ

Ile mają trwać testy?

Czas głosowania minął 2020-06-20, 16:50

a) Tydzień?
0
Brak głosów
b) Dwa tygodnie?
0
Brak głosów
c) ok. miesiąca?
0
Brak głosów
d) inna propozycja? Napisz w poście.
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 0

Sqiusz94
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2018-04-01, 13:58
Lokalizacja: Bydgoszcz Fordon

Testy unikalnej oferty na nielimitowany internet LTE od T-Mobile

Post autor: Sqiusz94 »

W tym temacie co jakiś czas będę wrzucał relację z użytkowania już niedostępnej oferty na internet domowy od t-mobile.
Jeżeli ktoś jest w jaki sposób wszedłem w posiadanie "simki" z tą ofertą to już opisuję: W 2017 roku moja babcia szukała jakiejś alternatywy dla ciągle padającej Netii u niej na wsi, w tamtym okresie na dużą skalę była promowana w.w oferta internetu, sprawdziłem czy w okolicy są ich BTS'y i sprawdziłem ich zasięg ze smartfona z ich kartą (tak wiem często się powtarzam), testy wstępne wypadły pomyślnie więc umowa została podpisana razem z routerem Huawei B525s-23a za symboliczną złotówkę. Ja do zeszłego roku ko0rzystałem z internetu LTE od plusa największe <font color="#FF0000"><b>***Cenzura***</b></font> jakie miałem, słaby zasięg, ciągłe lejki nawet bez przekroczenia limitu, w zeszłym roku podpisałem umowę z Play na internet z ograniczeniem do 200GB miesięcznie, z prędkości w mojej lokalizacji byłem naprawdę zadowolony aż do czasu. Nie oszukujmy się raczej większość z użytkowników tego forum wykorzystuje te 200gb w kilka dni no może dwa tygodnie. Na początku te 200GB mi starczało na miesiąc a nawet zostawało, przyszedł moment na format komputera i się zaczęło. Ostatnim czasem te 200GB starczało mi na max 2 tygodnie gdzie nie tylko ja korzystam z tego internetu, dokupywanie co chwilę kolejnych 100GB za 25zł nie wchodziło w grę bo bym zbankrutował. Zupełnie przypadkiem babcia wspomniała czy jej się nie kończy umowa na internet itp, umowa przeszła na tych samych warunkach na czas nieokreślony, babcia korzysta bardzo mało z internetu w granicach 15/20GB na miesiąc i się z nią po prostu zamieniłem. Dzięki takiemu obrotowi spraw mam ten prawdziwy nielimitowany internet wraz z routerem Huawei B525s-23a.
Tak jak pisałem powyżej co kilka dni będę wstawiał wyniki tego internetu, cały eksperyment ma na celu sprawdzenie czy sieć jest rzeczywiście tak obciążona czy sztucznie "ucinana" przez operatora. Mam ten internet od dzisiaj i o godzinie 16:17 bez wymuszania pasm uzyskałem wyniki 29,09 Mbps pobierania, 19,44 Mbps wysyłania 24ms pingu żadnych utraconych pakietów, parametr SINR wynosił na tamta chwilę 3dB a RSRP ok. -101dBm.
W następnych że tak powiem aktualizacjach będzie podane więcej parametrów sieci wraz z numerem BTS'a z którego korzystam.
Na koniec całego testu wrzucę tutaj tabelkę ze wszystkimi wartościami sieci i prędkościami, tylko nie wiem przez ile prowadzić testy? Tydzień, dwa czy miesiąc?
Z góry przepraszam za styl jakim piszę ale jestem dyslektykiem i mam czasem problemy ze składaniem zdań czy stawianiem przecinków.
Sqiusz94
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2018-04-01, 13:58
Lokalizacja: Bydgoszcz Fordon

Re: Testy unikalnej oferty na nielimitowany internet LTE od T-Mobile

Post autor: Sqiusz94 »

A dzień dzisiejszy (20.06.2020) działa to całkiem przyzwoicie na trybie AUTO oraz na agregacji 1800+2600MHz (w sumie tylko te dwa pasma mogę agregować). Podaję prędkości z dnia dzisiejszego:
Godzina 3:20 agregacja 1800+2600MHz Ping 23ms, download 43,13 upload 24,38Mbps 0% utraconych pakietów, SINR 18, RSRP -98, RSRQ -4.
Godzina 18:06 tryb AUTO Ping 24ms, download 35,89 upload 25.63Mbps 0% utraconych pakietów, SINR 5, RSRP -96, RSRQ -10.
Godzina 18:10 agregacja 1800+2600MHz Ping 24ms, download 26,73 upload 26,33Mbps 0% zgubionych pakietów, SINR 7, RSRP -96, RSRQ -11.
Wnioski: sądzę a raczej na pewno tak jest że modem sam sobie agreguje te dwa pasma i czasem wychodzi mu to lepiej raz gorzej, dodam że wszystkie pomiary wykonane przy połączeniu z tym samym BTS. Ogólnie raz na jakiś czas warto zrobić zerwanie połączenia i połączyć się na nowo (nie restart modemu) bo możemy uzyskać lepsze wyniki.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Testy unikalnej oferty na nielimitowany internet LTE od T-Mobile

Post autor: onken »

Ale o co chodzi ??

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Sqiusz94
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2018-04-01, 13:58
Lokalizacja: Bydgoszcz Fordon

Re: Testy unikalnej oferty na nielimitowany internet LTE od T-Mobile

Post autor: Sqiusz94 »

Przeprowadzam testy
ODPOWIEDZ