Najtańszy gigabitowy router DUAL WAN? Do 300 PLN.

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
joujoujou
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 384
Rejestracja: 2010-08-22, 13:03
Lokalizacja: z domu

Najtańszy gigabitowy router DUAL WAN? Do 300 PLN.

Post autor: joujoujou »

Grzebię w necie od wielu tygodni i specjalnie nie ma wyboru, przynajmniej w interesującym mnie zakresie cenowym.

Najtańsze co znalazłem to TL-R 605 na niemieckim amazonie.

Potrzebne mi 2x gigabit WAN i przynajmniej jeden gigabit LAN. Wifi koniecznością nie jest, chociaż nie pogardzę.

Dostępność też jest istotna - cokolwiek miałoby iść z Dalekiego Wschodu, odpada - nie mam ochoty pół roku czekać.

Ktoś, coś?
Pozdrawiam.

www.joujoujou.com
Awatar użytkownika
joujoujou
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 384
Rejestracja: 2010-08-22, 13:03
Lokalizacja: z domu

Post autor: joujoujou »

Dziękuję bardzo.
Pozdrawiam.

www.joujoujou.com
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1725
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Najtańszy gigabitowy router DUAL WAN? Do 300 PLN.

Post autor: Mig25 »

A routey Ubiquiti EdgeRouter X , albo MikroTik RouterBOARD 750Gr3 ?
Każdy z nich ma dowolni programowane złącze eth.
One chyba z jednm wanem przy prędkości 1Gbit sobie ledwo co radzą , ale może potrzebujesz tylko złącza 1giabit , a prędkości przez nie trochę mniejsze....
Awatar użytkownika
joujoujou
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 384
Rejestracja: 2010-08-22, 13:03
Lokalizacja: z domu

Post autor: joujoujou »

Kupiłem 605 na amazonie (z w/w linka).

Żeby było śmieszniej, krótko po jego dostarczeniu dostałem w prezencie używanego Dlinka, DSR-1000N, czyli nawet wyższa półka. :)
Pozdrawiam.

www.joujoujou.com
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Najtańszy gigabitowy router DUAL WAN? Do 300 PLN.

Post autor: wojteks »

Generalnie z gigabitem obserwuję jeden istotny problem w tanich sprzętach, porty spinają się na 1Gb a transfery są jak przy 100Mb.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
joujoujou
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 384
Rejestracja: 2010-08-22, 13:03
Lokalizacja: z domu

Post autor: joujoujou »

W tanich czyli w jakich? :)
Pozdrawiam.

www.joujoujou.com
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Najtańszy gigabitowy router DUAL WAN? Do 300 PLN.

Post autor: wojteks »

Z jakimś Tp-Linkiem miałem do czynienia (już oznaczenia nie pamiętam) porty gigabitowe a transfer na poziomie 100Mbps, kable sprawdzone z innym routerem/switchem i działały prawidłowo.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
ksx4system
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 173
Rejestracja: 2008-03-18, 12:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Najtańszy gigabitowy router DUAL WAN? Do 300 PLN.

Post autor: ksx4system »

wojteks pisze:Z jakimś Tp-Linkiem miałem do czynienia (już oznaczenia nie pamiętam) porty gigabitowe a transfer na poziomie 100Mbps, kable sprawdzone z innym routerem/switchem i działały prawidłowo.
Czyli w zasadzie elektrośmieci, a nie tani sprzęt ;) taki EdgeRouter X produkcji Ubiquiti czy modele SOHO od MikroTika serio całkiem nieźle sobie radzą.
http://ksx4system.net ### proszę zainstalować FreeBSD ### 100 postów = 25/04/2018
net w kieszeni: OnePlus 8 12/256 5G (Orange)
net w domu: w końcu gigabit po kabelku :]
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Najtańszy gigabitowy router DUAL WAN? Do 300 PLN.

Post autor: wojteks »

ksx4system pisze: Czyli w zasadzie elektrośmieci, a nie tani sprzęt ;) taki EdgeRouter X produkcji Ubiquiti czy modele SOHO od MikroTika serio całkiem nieźle sobie radzą.
Dla mnie tani oznacza taki dostępny z półki w byle markecie. Dla większości nie wymagających użytkowników jest wystarczający. Profesjonalnej niezawodnej sieci bym na nim nie zbudował ale np. jako AP dla smartfona czy laptopa zwykle wystarcza.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
joujoujou
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 384
Rejestracja: 2010-08-22, 13:03
Lokalizacja: z domu

Post autor: joujoujou »

Tplinka na razie nawet nie rozpakowałem. Powoli buduję co potrzebuję na tym używanym Dlinku (nie mam czasu przysiąść i zrobić za jednym zamachem). Póki co, nie mam zastrzeżeń.

Nie wiem (bo jeszcze nie sprawdzałem) jakie prędkości idą po LANie, pełnego gigabitu na WANie w tej chwili i tak nie potrzebuję, bo najlepsze łącze jakie mam raz jeden osiągnęło coś koło 150 Mbit/s, z reguły nie przekracza 80.

LAN mam zbudowany na gigabitowych rackowych dellach i netgearach, WLAN to totalna zbieranina, ale to i tak nie dla mnie, bo moje graty wszystkie spięte kablami. :)
Pozdrawiam.

www.joujoujou.com
ODPOWIEDZ