Pominięcie nadajnika

Pozostałe kwestie techniczne (sprzętowe i programowe) dotyczące internetu radiowego - np. konfiguracja firewalli, antywirusów, przeglądarek internetowych.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
venomas200
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2023-03-11, 21:37

Pominięcie nadajnika

Post autor: venomas200 »

Witam mieszkam w miejscowości Złotoria obrzeża Torunia. Tu nadajniki na bardzo dużej wiosce że tak nazwę ma Play i T Mobile. Ja osobiście mieszkam w odległości 400 metrów od nadajnika Play i T mobile. Wszytko wydaję się ok ale. Mam ofertę od T Mobile taryfa biznesowa. Prędkości do niedawna były słabe, ale dało się korzystać z internetu. Od niedawna nadajnik.jest tak zatkany że czasami prędkości pobierania to poniżej 0,5 MBps. W Play inna oferta biznesowa ten sam nadajnik podobnie, czasami mać 2 Mbps. Zgłaszałem do T mobile sprawie kilkanaście razy. Oni problemów nie widzą oczywiście, argument przeciążony nadajnik it'd. Czyli.maja to gdzieś. Po 24 zdarzało się że prędkości powyżej 300 Mbps były normalne. Wczoraj, przedwczoraj około 270 MBps na moim ZTE MC7010. Agregacja pasm kompletna zarówno w tym oszukanym 5 G jak i LTE. Wymieniłem już kartę SIM bo myślałem że ona coś psuje. To nie to niestety. I tu pytanie jest możliwość ominięcia nadajnika, tak aby ZTE nie logował się do tej najbliższej stacji. Bo to już chore jest sprawdzałem różne routery it'd w godzinach szczytu a w weekendy praktycznie cały dzień dramat. Dziś do17:30 było ok, ale zdarzało się że było 2 Mbps jak i 200. Po 18 koniec ciągle 2 max. Jest jakiś sposób na próbę podłączenia do innego nadajnika?
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1700
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Pominięcie nadajnika

Post autor: Mig25 »

W MC71010 da się zrobić Cell Lock , więc wyprać konkretną komórkę ,do jakiej ma się połączyć .
Trzeba tylko się połączyć z terminalem i wydać odpowiednią komendę AT...
venomas200
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2023-03-11, 21:37

Re: Pominięcie nadajnika

Post autor: venomas200 »

Mig25 pisze:W MC71010 da się zrobić Cell Lock , więc wyprać konkretną komórkę ,do jakiej ma się połączyć .
Trzeba tylko się połączyć z terminalem i wydać odpowiednią komendę AT...
A po polsku?
Jak terminalem przez SSH czy jak?
Możesz pomóc?
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1700
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Pominięcie nadajnika

Post autor: Mig25 »

Łączysz MC7010 kablem usb-c z komputerem i w momencie wpięcia masz dosłownie jedną sekundę ,aby uruchomić program https://www.mediafire.com/file/h1fifebz ... 0.exe/file
Wtedy w urządzeniach doda ci się urządzenie COM ( już nie pamiętam ,czy serowniki będą do niego potrzebne , czy nie).
Jak będzie to urządzenie , to albo łączysz się z tym COMem tym programem https://www.mediafire.com/file/dn9vvjnx ... l.exe/file
(Tylko ,że jest po rusku, ale ja się do niego przezwyczaiłem) , albo dowolnym innym do obsługi połączenia szeregowego ( od biedy Putty).
I już masz połączenie z Terminalem.
wydajesz komendę ATI , i wyświetla Ci się informacja o modemie ( powinien się przedstawić MC7010).
I teraz komendy :
AT+ZLOCKCELL? - wyświetli aktualnie ustawioną komórkę ( jeśli nic nie było ustawione ,to będzie error)
AT+ZLOCKCELL=0 - skasuje to co jest ustawione
AT+ZLOCKCELL=1850,50 - ustawi komórkę o PCI równym 50 i EARFCN 1850
Po ustawieniu trzeba zrobić reset modemu (albo fizycznie albo komendą AT+CFUN=1,1 ).
Ustawionej komórki nie da się usunąć przez FACTORY RESET , także trzeba o tym pamiętać , że było grzebane, i skasować z opcją 0.
venomas200
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2023-03-11, 21:37

Re: Pominięcie nadajnika

Post autor: venomas200 »

Mig25 pisze:Łączysz MC7010 kablem usb-c z komputerem i w momencie wpięcia masz dosłownie jedną sekundę ,aby uruchomić program https://www.mediafire.com/file/h1fifebz ... 0.exe/file
Wtedy w urządzeniach doda ci się urządzenie COM ( już nie pamiętam ,czy serowniki będą do niego potrzebne , czy nie).
Jak będzie to urządzenie , to albo łączysz się z tym COMem tym programem https://www.mediafire.com/file/dn9vvjnx ... l.exe/file
(Tylko ,że jest po rusku, ale ja się do niego przezwyczaiłem) , albo dowolnym innym do obsługi połączenia szeregowego ( od biedy Putty).
I już masz połączenie z Terminalem.
wydajesz komendę ATI , i wyświetla Ci się informacja o modemie ( powinien się przedstawić MC7010).
I teraz komendy :
AT+ZLOCKCELL? - wyświetli aktualnie ustawioną komórkę ( jeśli nic nie było ustawione ,to będzie error)
AT+ZLOCKCELL=0 - skasuje to co jest ustawione
AT+ZLOCKCELL=1850,50 - ustawi komórkę o PCI równym 50 i EARFCN 1850
Po ustawieniu trzeba zrobić reset modemu (albo fizycznie albo komendą AT+CFUN=1,1 ).
Ustawionej komórki nie da się usunąć przez FACTORY RESET , także trzeba o tym pamiętać , że było grzebane, i skasować z opcją 0.
Jak coś pójdzie nie tak factory reset pomoże?
Zastanawiam się dlaczego w konsoli debugowania nie ma opcji Cell Lock
Żeby ustawić stację na sztywno trzeba wpisać nr od stacji?
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1700
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Pominięcie nadajnika

Post autor: Mig25 »

Factory reset nie skasuje Celllocka , jak pisałem wyżej ,a tak to generalnie przywróci ustawienia domyślne.
Bo firmware Playa nie ma ukrytej zakładki w web do tego.
I nie numer stacji , tylko wartości PCI i EARFCN . Te dane są unikalne nawet dla sektora. Musisz je mieć dla konkretnego pasma i sektora ,z którym chcesz się połączyć. Wyświetla to dodatek chrome ( tyle ,że wyświetla tylko to z czym się połączył) , wyświetla też te dane program Netmonster.
ODPOWIEDZ