Inny operator na ED77 i wszystko działa

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Demon

Inny operator na ED77 i wszystko działa

Post autor: Demon »

ED 77 z orange po włożeniu karty od innego operatora wyswietla komunikat
zła karta sim i zamyka program.Tak naprawdę nie ma simlocka tylko w tym programie do tego modemu jest zabezpieczenie w programie orangutana.
Jak to zrobić żeby śmigać z kartą innego operatora?
Tworzymy nowe połączenie w połączeniu sieciowym wpisujemy nr dostawcy internetowego czasami login i hasło ale można bez i we właściwościach modemu będziemy musieli wpisać dodatkowe polecenie inicjujące a uzyskamy je od operatora tylko zaznaczmy że to do modemu ,a nie telefonu.
Bywa tak że troszkę można sie pomęczyć ,ale metodą prób i błędów można to zrobić.
W razie waszych pytań postaram się odpowiedzieć na tyle co będę potrafił i służę pomocą.
tatik

Re: Inny operator na ED77 i wszystko działa

Post autor: tatik »

tu macie wszystko na temat ED77 i ineqo operatora niż oranqe

Samo urządzenie nie posiada blokady. Posiada je jedynie oprogramowanie, tak więc wystarczy, że zainstalujemy ten modem "na piechotę".

Wymagane są sterowniki do układu FTDI 232BM. http://ftdichip.com/Drivers/FT232-FT245Drivers.htm

Modem Ed77 należy zainstalować jak standardowy modem z podstawowymi ustawieniami:
- podawanie PIN: at+cpin="xxxx", gdzie xxxx oznacza wartośćPIN - komendy AT działają dopiero po podaniu kodu PIN
- ustawianie APN, np.: at+cdgcont=1,"IP","www.idea.pl"
- numer telefonu: *99#

Have Fun
Pozdrawiam tatik
gościu

Re: Inny operator na ED77 i wszystko działa

Post autor: gościu »

tatik pisze:tu macie wszystko na temat ED77 i ineqo operatora niż oranqe

(...)
Modem Ed77 należy zainstalować jak standardowy modem z podstawowymi ustawieniami:
- podawanie PIN: at+cpin="xxxx", gdzie xxxx oznacza wartośćPIN - komendy AT działają dopiero po podaniu kodu PIN
- ustawianie APN, np.: at+cdgcont=1,"IP","www.idea.pl"
- numer telefonu: *99#

Have Fun
Pozdrawiam tatik
Ale oczywiście w miejsce www.idea.pl trzeba wpisać APN "innego operatora" :lol:
tatik

Re: Inny operator na ED77 i wszystko działa

Post autor: tatik »

dokładnie :lol:
Demon

nie do końca

Post autor: Demon »

fajnie sie pisze gorzej to zrobic,a co powiecie jak mozna miec internet za darmo i osiągac transfer rzędu do 28KBs.To jest mozliwe sam tego doświadczam!!! ZA DARMO GPRS/EDGE
Czarek88lol
Stały użytkownik forum
Posty: 135
Rejestracja: 2005-11-22, 17:49

Re: Inny operator na ED77 i wszystko działa

Post autor: Czarek88lol »

czary-mary chyba;D
adams

Re: Inny operator na ED77 i wszystko działa

Post autor: adams »

wiekszość modemów nie posiada simlocka, wkładasz kartę sim podajesz pin wpisujesz apn innego operatora i myślisz że za darmo?
poczekajmy do nastepnego rachunku
Demon

Re: Inny operator na ED77 i wszystko działa

Post autor: Demon »

:lol: Czary mary piszesz? ale to działa !!! smigam w orange i w tym drugim na kartę działa a ja sobie testuje i zgobie prezent znajomym nie blefuje sa pewne dwa knify które mogą się wydawać niemożliwe a to działa!!!
Pozdro
adams

Re: Inny operator na ED77 i wszystko działa

Post autor: adams »

jak wpiszesz apn www.era.pl też będzie działało, jak zmienisz nr dostepowy z *99# na np 50108080 też będzie działało tylko jak zobaczysz następny rachunek jak przyjdzie to będziesz płakał
Demon

Re: Inny operator na ED77 i wszystko działa

Post autor: Demon »

Ja mam kare prepaid a nie abonament!!! :P I nie płace oni grosza.
krecikson
Stały użytkownik forum
Posty: 61
Rejestracja: 2005-10-13, 06:29

Re: Inny operator na ED77 i wszystko działa

Post autor: krecikson »

Demon pisze:Ja mam kare prepaid a nie abonament!!! :P I nie płace oni grosza.
ale z ciebie haker, ja też chce za darmo, napisz jak to robisz 8)
Demon

Re: Inny operator na ED77 i wszystko działa

Post autor: Demon »

hasło do kontaktu e0gir0j w telefonie na gg pomogę jak najbardziej tylko dla kogo ty pracujesz??
tatik

Re: Inny operator na ED77 i wszystko działa

Post autor: tatik »

@Demon
ja chętnie bym spróbował - podaj swój nr qq
ODPOWIEDZ