odstąpienie i zerwanie umowy w iPlus

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Sahara
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2008-02-27, 11:45
Lokalizacja: Gdańsk

odstąpienie i zerwanie umowy w iPlus

Post autor: Sahara »

Witajcie. Czy wiecie jak wygląda sprawa z umowa w iPlusie. Czy mozna odstąpić od umowy w ciągu 10 dni??? Czy w czasie trwania umowy zawartej na 2 lata można ją wcześneij zerwać i ile się płaci kary? Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: odstąpienie i zerwanie umowy w iPlus

Post autor: Sundance_kid »

Sahara pisze:Czy w czasie trwania umowy zawartej na 2 lata można ją wcześnie zerwać i ile się płaci kary?
Możesz zerwać. A kara wynosi od 1000 o ile sie nie mylę ale maleje wraz z mijaniem umowy.

Kod: Zaznacz cały

W związku z ulgami przyznawanymi Abonentowi przez Polkomtel w przypadku niewykonania przez Abonenta zobowiązań, o których
mowa w pkt. 1 powyżej Abonent będzie zobowiązany do zapłaty na rzecz Polkomtel kary umownej w wysokości 1000 zł. Wysokość
kary umownej będzie pomniejszana w zależności od czasu, jaki upłynął od dnia zawarcia Umowy do chwili wystąpienia zdarzenia
będącego podstawą jej naliczenia. Abonent będzie zobowiązany do zapłaty:
 100 % kary umownej jeżeli zdarzenie nastąpiło przed końcem 12 miesiąca od dnia zawarcia Umowy;
 80 % kary umownej jeżeli zdarzenie nastąpiło pomiędzy początkiem 13 a końcem 18 miesiąca od dnia zawarcia Umowy;
 60 % kary umownej jeżeli zdarzenie nastąpiło pomiędzy początkiem 19 a końcem 21 miesiąca od dnia zawarcia Umowy;
 40 % kary umownej jeżeli zdarzenie nastąpiło pomiędzy początkiem 22 a końcem 24 miesiąca od dnia zawarcia Umowy.
Tutaj masz regulamin: http://www.iplus.pl/materialy/promocje/ ... ciebie.pdf
A zamiast zrywać możesz przeprowadzić cesje umowy.
pidsud
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 209
Rejestracja: 2007-07-25, 12:13
Lokalizacja: Mrągowo (okolice)

Re: odstąpienie i zerwanie umowy w iPlus

Post autor: pidsud »

Jeżeli weźmiesz w promocji "iPlus dla ciebie karta" to kara umowna wynosi 400zł. Zapewne dlatego, że nie dostajesz modemu. I umowa na rok.
Awatar użytkownika
killman
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2007-12-16, 20:38
Lokalizacja: Krzelków

Re: odstąpienie i zerwanie umowy w iPlus

Post autor: killman »

Dzięki wielkie za odp. Mam problem bo Iplusa mam juz jakies 4 m-ce a ostatnio zalozyli u nas neostrade... A zaplacic im 1000 to tez szkoda!!!


A po za tym to oni powinni mi kare placic za jakosc tej usługi!!! :cwaniak:
Zapraszam do pobierania z mojej strony!!!

http://djmavil.mojeforum.net/index.php
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: odstąpienie i zerwanie umowy w iPlus

Post autor: Sundance_kid »

killman pomyśl nad cesją umowy :cwaniak:
killman pisze: A po za tym to oni powinni mi kare placic za jakosc tej usługi!!! :cwaniak:
Sam wybrałeś ją. Trzeba było potestować najpierw :cwaniak:
Awatar użytkownika
killman
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2007-12-16, 20:38
Lokalizacja: Krzelków

Re: odstąpienie i zerwanie umowy w iPlus

Post autor: killman »

Co to znaczy "nad cesją umowy" ?
Zapraszam do pobierania z mojej strony!!!

http://djmavil.mojeforum.net/index.php
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: odstąpienie i zerwanie umowy w iPlus

Post autor: Sundance_kid »

To, że znajdujesz osobę zainteresowana Twoją umową, idziecie do salonu, on bierze Twój abonament, modem, staje się właścicielem umowy, płaci rachunki itd... A Ty nie musisz się martwic już o tą umowę.
Awatar użytkownika
killman
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2007-12-16, 20:38
Lokalizacja: Krzelków

Re: odstąpienie i zerwanie umowy w iPlus

Post autor: killman »

hehe to chyba sa na to minimalne szanse!!!! :dobani:
Zapraszam do pobierania z mojej strony!!!

http://djmavil.mojeforum.net/index.php
Mavie

Re: odstąpienie i zerwanie umowy w iPlus

Post autor: Mavie »

Popatrz na umowę która była podpisywana, jest na niej nazwa promocji. Sprzedawca powinien Ci wręczyć treść regulaminu tej promocji, jeśli go nie masz to znajdź w necie, tam masz czarno na białym na jakich warunkach umowa jest zawarta, jakie są kary za zerwanie przed czasem i w jakich warunkach możesz żądać czegoś więcej. Podpisy złożone = umowa zawarta = zgoda na jej wszystkie warunki.
Cesja kosztuje 30,50 zł brutto, jest to przepisanie wszelkich zobowiązań z cedenta na cesjonariusza, płatna przez cedenta (pierwotnego właściciela) lub przez cesjonariusza (na kogo będzie przepisana).
Jaśniej się już nie da :cwaniak:
pi
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2008-01-19, 19:51
Lokalizacja: okolice ?odzi

Re: odstąpienie i zerwanie umowy w iPlus

Post autor: pi »

killman pisze:hehe to chyba sa na to minimalne szanse!!!! :dobani:
Wcale nie! Spojrz na dzial ogloszen naszego forum. Jest sporo osob zainteresowanych przejeciem takiej umowy. Powod jest prosty: taka umowa jest 'krotsza' a przy jej przedluzaniu mozna zwykle wytargowac cos wiecej niz swiezy klient podpisujacy cyrograf po raz pierwszy (np. w tej chwili mozna sobie zwiekszyc limit lub obnizyc abonament). Oczywiscie im mniej miesiecy zostalo do konca umowy tym zainteresowanie wieksze... ;]
ODPOWIEDZ