Jak sprawdzic blue connect bez umowy

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Gosc

Jak sprawdzic blue connect bez umowy

Post autor: Gosc »

Mieszkam jakies 10km za Płockiem jestem w zasiegu edge blue connecta.Czy moze mi ktos powiedziec jak bez podpisania umowy sprawdzic jak bedzie u mnie to choodzilo (edge blue) nie chce podpisywac umowy na 2 lata bo nie mam pewnosci ze bedzie to chodzilo przynajmniej jak GPRS.Poradzcie cos, pomozcie.

P.S Mialem z orange chodzilo fatalnie(z tego co wiem blue connect jest o wiele lepszy)


DZIEKUJE
Awatar użytkownika
Speedo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 19
Rejestracja: 2006-02-24, 08:57
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Jak sprawdzic blue connect bez umowy

Post autor: Speedo »

do sprawdzenia masz tylko chyba jeden sposob - koles z laptopem i blueconnectem, zapraszasz go do siebie i testujecie, bo era to nie da na 1 dzien do zabawy ;)
Mi?ego dnia
Pozdrawiam
Speedo

Obrazek
Gość

Re: Jak sprawdzic blue connect bez umowy

Post autor: Gość »

Pytalem sie w erze czy nie moglby przyjechac do mnie ich przedstawiciel i sprawdzic, a oni odpowiedzieli nie przewidujemy tego typu dzialan.Nie chce podpisywac umowy w ciemno -.-
Awatar użytkownika
Vipera
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 567
Rejestracja: 2005-10-30, 23:43
Lokalizacja: Katowice

Re: Jak sprawdzic blue connect bez umowy

Post autor: Vipera »

Samą usługę możesz sobie przetestować samodzielnie.
Blue Connect to to poprostu dostęp do neta via GPRS/EDGE/UMTS w sieci ERA z tą różnicą, że płacisz niezależnie od ilości danych przesłanych i odebranych stały abonament (różny w zależności od wybranej oferty).

Sprawdzić więc jaki będziesz mieć zasięg i resztę parametrów możesz na normalnej karcie abonamentowej (i chyba na Tak-Taku - skoro na Heyah też działa właśnie odpaliłem EDGA pod Heyah i działa :P )

Ze sprzętem to już gorzej. Najlepiej dopadnij jakiegoś znajomego z modemem i sprawdźcie u Ciebie.
Jeśli nie zależy Ci na EDGE to sparwdzić możesz też na zwykłym telefonie z modemem. (jak masz telefon z EDGE to jeszcze lepiej).

Czy można sprawdzić UMTS na zwykłej karcie to nie jestem w stanie odpowiedzieć - niestety bark sygnału UMTS w mojej lokalizacji.

Pozdrawiam.
"Jeśli coś może się popsuć - na pewno się popsuje" :(
Oby tylko wiedzieć jak to naprawić ;)
Gość

Re: Jak sprawdzic blue connect bez umowy

Post autor: Gość »

Zalezy mi na edge bo GPRS to szjas.A jak zalatwic sobie karte abonamentowa w erze wystarczy ze kupie starter zeby wytestowac??



Ma ktos jakas mapke nadajnikow ery Płock i okolice to bym sprawdzil jak daleko ode mnie znajduje sie przekaznik od tego tez duzo zalezy.
Prosze o odpowiedz Dziekuje
Awatar użytkownika
Vipera
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 567
Rejestracja: 2005-10-30, 23:43
Lokalizacja: Katowice

Re: Jak sprawdzic blue connect bez umowy

Post autor: Vipera »

Skoro w Heyah'u idzie EDGE to w Tak-Taku również powinien (Ten sam operator).

Mapkę zasięgu znajdziesz na stronie Ery oraz na stronie Blue Connect'a w zakładce - zasięg
"Jeśli coś może się popsuć - na pewno się popsuje" :(
Oby tylko wiedzieć jak to naprawić ;)
Robert
Użytkownik forum
Posty: 30
Rejestracja: 2006-02-26, 11:53
Lokalizacja: podwarszawie

Re: Jak sprawdzic blue connect bez umowy

Post autor: Robert »

Ja mam taki sam problem też chciałbym nabyć blueconnect,ale nie chcę podpisywac od razu umowy. Z tego co mi powiedzieli w BOK to aby sprawdzic sygnał UMTS na zwykłej karcie sim z ery to trzeba mieć aktywowaną taryfę DATA. Chociażdzisiaj przetestuję starter heyah
markom

Blueconnect

Post autor: markom »

Blueconnecta można potestować na zwykłym starterku i komórce z opcją modemu,oczywiście Blueconnect będzie działał szybciej niż na teście przez komórkę bo zależy to od klasy GPRS lub EDGE jaką posiada modem.Piszę bo sam testowałem a teraz mam Blue i działa lepij niż przez komóreczkę,ogólnie to jestem zadowolony.
ODPOWIEDZ