Huawei Dashboard ToolBox

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
tomud
Użytkownik forum
Posty: 38
Rejestracja: 2011-06-26, 18:32
Lokalizacja: /dev/random

Re: Huawei Dashboard ToolBox

Post autor: tomud »

Kolejna wersja 1.0.1

Troche to trwalo i aplikacja czekala na umieszczenie, niestety mialem kupe innych spraw i ograniczony dostep do internetu.

Poprawiono wykrywanie modemu :) Nadal brak wykrywania modemow E2XX... zobaczymy moze uda sie to za jakis czas zmienic...

Do pobrania jak zwykle z chomika:
http://chomikuj.pl/tomud/Modemy+Huawei/ ... +dashboard
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Huawei Dashboard ToolBox

Post autor: Chris-Kr »

tomud pisze:Kolejna wersja 1.0.1
Nieśmiało chciałbym zaznaczyć, że wersja z takim numerem już była, z datą pliku EXE 2011-07-07.
Krzysztof
tomud
Użytkownik forum
Posty: 38
Rejestracja: 2011-06-26, 18:32
Lokalizacja: /dev/random

Re: Huawei Dashboard ToolBox

Post autor: tomud »

kilku osoba faktycznie rozeslalem 1.0.1Bata - w sumie to to samo tylko inna nazwa :) z tym ze nie mialem potem jak udostepnic publicznie tej wersji...
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Huawei Dashboard ToolBox

Post autor: Chris-Kr »

Chyba że tak :)
Ale tamta wersja była fajniejsza, bo nie wymagała instalacji, więc jeśli nie ma żadnych innych różnic, to do niej wrócę.
Krzysztof
tomud
Użytkownik forum
Posty: 38
Rejestracja: 2011-06-26, 18:32
Lokalizacja: /dev/random

Re: Huawei Dashboard ToolBox

Post autor: tomud »

tak nie ma roznic... mialem wtedy ja udostepnic jak zrobilismy testy i wyszlo ze wszystko jest ok, no ale wyskoczylo mi kilka spraw i tak to sie znacznie przesunelo. Generalnie instalator zrobilem bardziej dla ulatwienia, ale wiadomo nie kazdy to lubi :) w sumie po zainstalowaniu mozna zgrac sobie w jakies miejsce samo exe i odninstalowac :)
sidsysunia
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2012-02-19, 15:44
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Huawei Dashboard ToolBox

Post autor: sidsysunia »

Witam.

Stary temat ale może go trochę odświeżę, o ile jeszcze będą lub są planowane jakieś aktualizacje programu :
Huawei Dashboard ToolBox

Przy wykorzystaniu wersji 1.0.1(c) informację które zostały wyświetlone dla modemu
Huawei E122 (blueconnect)

Drive: F
Dashboard size: 22MB
Capacity: 20 MB
Port: -
Imei: -
Modem Dashboard name:

Backup do EXE i do ISO wykonany pomyślnie po wprowadzeniu ręcznie nazwy pliku.

Z informacji w menadżerze urządzeń (system WIN 7 starter) wiem że modem korzysta
HUAWEI Mobile Connect - 3G Application Interface (COM3)
HUAWEI Mobile Connect - 3G PC UI Interface (COM 5)

[ Dodano: 2012-02-19, 16:48 ]
Ubdate z utworzonego pliku exe przebiegł też bez problemu
tomud
Użytkownik forum
Posty: 38
Rejestracja: 2011-06-26, 18:32
Lokalizacja: /dev/random

Re: Huawei Dashboard ToolBox

Post autor: tomud »

Odgrzewam kotleta ale dawno mnie tu nie bylo :)

Powiem tak - jesli zdobede jakies inne modemy (z ktorymi sa problemy) to na pewno beda jakies aktualizacje. Na razie testowalem na tych modemach co mam dostepne, oraz jakies tam poprawki na podstawie logow od kolegow. Ot niestety tego nie przeskocze wiec program moze nie na wszystkich modemach dzialac idealnie jesli chodzi o backup.

Jednak jesli nie odczyta danych z modemu (co zreszta zostalo juz powiedziane), po podaniu recznej nazwy dashboardu wszystko bedzie ladnie smigac... To chyba jedyna niedogodnosc...

Generalnie powiem tak widze ze program ma nawet spora popularnosc (po liczbie sciagniec) - wiec jak ktos ma jakies pomysly na nowe funkcje, poprawki itp. prosze pisac na PW. Jesli beda tylko realne do wykonania to na 100% sie zrobi :)
ODPOWIEDZ