Orange Free Dom Pro - Masakra

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
mały73
Stały użytkownik forum
Posty: 138
Rejestracja: 2009-12-02, 17:05
Lokalizacja: Goławin

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: mały73 »

Sundance_kid pisze:Nie wiem jak Ty ale ja bym chciała miec nawet ten 1 Mbps ale stabilny.
Niestety nie jest stabilny
Xelidrus pisze:Do tematu rano mozna jeszcze cos pograc itp, ale w godzinach wieczornych (18-22) pomarzyć mozna.
To prawda. Ping trochę się się zwiększył. W godzinach wieczornych w CS nie spada poniżej 100 a wcześniej spokojnie było można sobie pograć :(
wal bur
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2010-06-04, 11:57
Lokalizacja: miliszewy

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: wal bur »

http://www.speedtest.net/result/995252124.png
A wczoraj było dobrze-szajs-za co to się płaci

[ Komentarz dodany przez: wojteks: 2010-10-18, 19:08 ]
<a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=262799#262799">Zamiana obrazka na link.</a>
Ostatnio zmieniony 2010-10-18, 18:07 przez wal bur, łącznie zmieniany 1 raz.
wal bur
Procio
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1101
Rejestracja: 2009-10-17, 12:17
Lokalizacja: localhost

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: Procio »

wal bur pisze:A wczoraj było dobrze-szajs-za co to się płaci
Dostęp do netu masz, więc wywiązują się z umowy i nie ma co płakać... Radiówka, wiadomo z czym to się niesie.
Internet domowy T-Mobile do 60Mb/s: https://www.speedtest.net/result/8251178215 :super:
wal bur
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2010-06-04, 11:57
Lokalizacja: miliszewy

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: wal bur »

jak bym chciał taką prędkość internetu to bym został w IPLUS tam też miałem taką prędkość na EDGE
wal bur
kemot7
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2008-09-16, 13:21
Lokalizacja: Huta, k. Smykowa

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: kemot7 »

Jest znacznie lepiej.
Transfer jest całkiem przyzwoity, ale mam okropne problemy z podstronami wp.pl (onet działa znośnie). Zazwyczej od razu wyskakuje "Połączenie zostało zresetowane"

Na wp.pl żona ma skrzynkę pocztową. Sprawdzanie jej to niestety koszmar. Nie wiem czemu tylko wp tak dziwnie działa.
Może ktoś ma jakieś pomysły?
Awatar użytkownika
Brylant19
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 285
Rejestracja: 2010-05-04, 14:36
Lokalizacja: ---

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: Brylant19 »

kemot7 pisze:
Na wp.pl żona ma skrzynkę pocztową. Sprawdzanie jej to niestety koszmar. Nie wiem czemu tylko wp tak dziwnie działa.
Może ktoś ma jakieś pomysły?
Trzeba omijać wp.pl:)

A małżonce zainstaluj Mozilla Thunderbird i nie bedzie musiala w ogole wchodzic na wp:)
Procio
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1101
Rejestracja: 2009-10-17, 12:17
Lokalizacja: localhost

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: Procio »

Od dzisiaj stałem się użytkownikiem (mam nadzieję, że szczęśliwym) OFPro z CDMA i zapewniam, że u mnie w/w problemy nie występują. Albo naprawili awarię, ale w mojej okolicy takowa nie występowała ;)

Osiągi możecie sprawdzić w moim podpisie lub w tym poście: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=307531#307531

Pozdrawiam!
Internet domowy T-Mobile do 60Mb/s: https://www.speedtest.net/result/8251178215 :super:
gikru
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2010-08-19, 12:09
Lokalizacja: Witanki

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: gikru »

kemot7 pisze:Jest znacznie lepiej.
Transfer jest całkiem przyzwoity, ale mam okropne problemy z podstronami wp.pl (onet działa znośnie). Zazwyczej od razu wyskakuje "Połączenie zostało zresetowane"

Na wp.pl żona ma skrzynkę pocztową. Sprawdzanie jej to niestety koszmar. Nie wiem czemu tylko wp tak dziwnie działa.
Może ktoś ma jakieś pomysły?


mam dokładnie to samo podstrony na wp wczytują się po kilku odświeżaniach nie kumam ocb...
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: Patryk »

Wideo test z zeszłej soboty. http://www.youtube.com/watch?v=XzlUpPz9nP8
Jak widać poziom sygnału w okolicach -50 dBm, praktycznie zero błędów, wszystko "leci" w schemacie kodowania DRC14, więc najwyższym możliwym (najwyższa sprawność kodowania - bez jakichkolwiek danych nadmiarowych), i takie "rewelacyjne" osiągi.
Przy poziomie sygnału ok. -80 i niższych DRC działa 50-100 kbps w tym samym czasie :rotfl:
Procio
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1101
Rejestracja: 2009-10-17, 12:17
Lokalizacja: localhost

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: Procio »

gikru pisze:mam dokładnie to samo podstrony na wp wczytują się po kilku odświeżaniach nie kumam ocb...
Sprawdziłem u siebie i nie zauważyłem żadnych problemów z WP. Podstrony ładują się bardzo szybko i bezproblemowo.
Internet domowy T-Mobile do 60Mb/s: https://www.speedtest.net/result/8251178215 :super:
mały73
Stały użytkownik forum
Posty: 138
Rejestracja: 2009-12-02, 17:05
Lokalizacja: Goławin

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: mały73 »

Patryk pisze: Wideo test z zeszłej soboty. http://www.youtube.com/watch?v=XzlUpPz9nP8
Jak widać poziom sygnału w okolicach -50 dBm, praktycznie zero błędów, wszystko "leci" w schemacie kodowania DRC14, więc najwyższym możliwym (najwyższa sprawność kodowania - bez jakichkolwiek danych nadmiarowych), i takie "rewelacyjne" osiągi.
Przy poziomie sygnału ok. -80 i niższych DRC działa 50-100 kbps w tym samym czasie :rotfl:
:szok:
marek_30
Stały użytkownik forum
Posty: 103
Rejestracja: 2009-06-02, 07:31
Lokalizacja: P-sz

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: marek_30 »

gikru pisze:mam dokładnie to samo podstrony na wp wczytują się po kilku odświeżaniach
U mnie ten sam problem od kilku dni. Strona główna WP.PL ładuje się normalnie. Problem jest z podstronami, które albo wcale nie zaczynają się ściągać albo ściąganie zatrzymuje się w 3/4.
xczarnyx
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2010-10-01, 20:32
Lokalizacja: Aleksandria. Śląskie

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: xczarnyx »

marek_30 pisze:
gikru pisze: <font color="#FF0000"><b>[...]</b></font>
U mnie ten sam problem od kilku dni. Strona główna WP.PL ładuje się normalnie. Problem jest z podstronami, które albo wcale nie zaczynają się ściągać albo ściąganie zatrzymuje się w 3/4.
Ciekawe z tym wp.pl - u mnie net działa od jakiegoś czasu normalnie, - do czasu kiedy przeczytałem tego posta wszedłem z ciekawości sprawdzić na wp.pl, rzeczywiście coś nie tak, może wina stoi po stronie wp?

[ Komentarz dodany przez: BliSki: 2010-11-01, 00:05 ]
<a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=59341#59341">Panie i Panowie tniemy cytaty!</a>
Ostatnio zmieniony 2010-11-01, 00:04 przez xczarnyx, łącznie zmieniany 1 raz.
marek_30
Stały użytkownik forum
Posty: 103
Rejestracja: 2009-06-02, 07:31
Lokalizacja: P-sz

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: marek_30 »

Wydaje się mi, że problem występuje od ostatniej aktualizacji Firefoksa.
Awatar użytkownika
witoj
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 211
Rejestracja: 2009-02-22, 13:45
Lokalizacja: polska

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: witoj »

To nie jest wina FF iexplorer też ma problemy z połączeniem.
http://fotoo.pl/hosting-zdjec/2010-11/5 ... 1.jpg.html
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: zDaleKi »

marek_30 pisze:Wydaje się mi, że problem występuje od ostatniej aktualizacji Firefoksa.
Zatem sprawdź na innej przeglądarce.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
psc
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2009-09-11, 15:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: psc »

Ja mam problemy z TeamViewer podczas połączenia przez CDMA.
Gdy powinien pojawić się obraz zdalnego pulpitu ja widzę tylko czarny obraz i po kilku sekundach następuje rozłączenie.
Jest tak samo na 4 rożnych komputerach.
Wszystko działa poprawnie jeśli połączę się przez iPlus.
Wcześniej wszystko działało przez CDMA.
Czy może ktoś mi potwierdzić jak to wygląda u innych?
kemot7
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2008-09-16, 13:21
Lokalizacja: Huta, k. Smykowa

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: kemot7 »

Jak tam u Wasz działa CDMA?

Bo mnie zaczyna szlag trafiać z tym netem. Ostatnio transfery bardzo spadły. I nie jest to na pewno obciążenie stacji bazowych, gdyż testowałem o bardzo różnych godzinach.
Generalnie rzadko kiedy wychylają się testery powyżej 180-200kb/s (tyle to ja maiłem na EDGE).
Oczywiście WP nadal praktycznie nie działa!

Jeszcze jedna dziwna sprawa. Prawie każdy tester łącza pokazuje mi że upload mam 2-4 razy szybszy niż download.
Naprawdę nic z tego już nie rozumiem.

Doradźcie proszę czy da się tan cholerny CDMA jakoś reklamować. I jeśli tak to czy infolinia czy wizyta w salonie.

Bo naprawdę to jest jakiś szajs a nie internet obecnie.
Jako Orange może żądać zapłaty za takie COŚ.

Pozdrawiam
Tomek
luckd
Stały użytkownik forum
Posty: 75
Rejestracja: 2008-10-09, 16:54
Lokalizacja: EDGE

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: luckd »

U mnie wszysko w porządku a problemy o których piszesz to najprawdopodobniej przeciążona sieć.
Awatar użytkownika
Grupens
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 183
Rejestracja: 2006-11-22, 23:32
Lokalizacja: Wlkp

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: Grupens »

Właśnie zaczęły się u mnie podobne objawy: 100-150kb/s; ping: >200 :klnie:
Wcześniej w granicach 3mb/s na okrągło.


Wróciło do normy! ;)
Deformują nas formuły.
Hun atylla
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2010-10-24, 22:59
Lokalizacja: blisko

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: Hun atylla »

Wieczorem jest zawsze masakra z pingami np w cs 120-200 przeciążenie sieci nie wiem co oni z tym zrobia :dobani:
wal bur
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2010-06-04, 11:57
Lokalizacja: miliszewy

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: wal bur »

ktoś napisał że mają przeciążoną sieć,ale co to nas obchodzi my płacimy za internet a nie za szajs,czy nie prawda!Czemu naszym kosztem chcą sie nachłapać biorąc nadmiar klientów i przeciążają sieć a my na tym cierpimy.jak podpisywałem z nimi umowe to internet śmigał mi przez pół roku dobrze a teraz można go sobie wsadzić tam gdzie słońce nie dochodzi!(Masakra tak jak w temacie)
wal bur
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26175
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: wojteks »

wal bur pisze:ale co to nas obchodzi my płacimy za internet a nie za szajs
Przecież zawsze możecie umowę wypowiedzieć.
Nie pomagam na PW!
EmTeeDee

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: EmTeeDee »

wal bur pisze:Czemu naszym kosztem chcą sie nachłapać biorąc nadmiar klientów i przeciążają sieć
To się nazywa biznes ;) druga sprawa to nasza Polska rzeczywistość -jest tak że ktoś ma inne możliwości ,a bierze Orange -bo jest taniej! tak było z NEO ,no a teraz jak za 19zł. można mieć w nocy bez limitów-to hulaj dusza,piekła nie ma!
Moim skromnym zdaniem ,powinni założyć jakieś filtry-i takim ludziom co ssą z jakiegoś BitTorrenta -odcinać internet :ban?: Ja nie mam innej alternatywy więc muszę z tego korzystać-wcześniej miałem EDGE za 120zł. miesięcznie . W mojej okolicy jest radiówka na 2.4ghz lecz do mnie nie dociera-działa to podobnie jak orange - i są blokowane nie które porty-tyle że nie ma limitu. Podpisałem aneks na kolejny rok-od dziś mam nowy limit ,wstałem o 3rano aby dokonać aktualizacji gry MOH ok.400MB-i żenada widać że ssacze nie próżnują :klnie:

[ Komentarz dodany przez: BliSki: 2010-11-10, 07:44 ]
Poprawiłem znaczniki cytowania.

[ Komentarz dodany przez: BliSki: 2010-12-16, 11:17 ]
<font color=orange>Wycinam zbędny już załącznik.</font>
Ostatnio zmieniony 2010-12-16, 11:17 przez EmTeeDee, łącznie zmieniany 2 razy.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: ja.michal »

onimusza666 pisze:widać że ssacze nie próżnują :klnie:
Niekoniecznie. Rano jest większy ruch w sieci i na pewno głosowy, który ma priorytet. Także niekoniecznie ssacze, a ludzie rano wstają i sprawdzają pocztę, wiadomości etc. w sieci i jakby nie patrzeć to też ruch.
onimusza666, masz na screenie 130KB/s czyli koło 1Mb/s. To jak na umowie. Do 1Mb/s. :hyhy:
ryba825
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1332
Rejestracja: 2009-07-05, 16:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: ryba825 »

onimusza666, ciesz się, że Ci leci 130 KB/s. Mi ostatnimi czasy ledwo dochodzi do 300 kb/s. ;/
EmTeeDee

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: EmTeeDee »

To spoko - ciągle mylę te jednostki-zresztą nie wiem czy NetMeter mam dobrze ustawiony :gwiazdki: czasami wcześnie rano-a wstaję o 4.30 to miewam ponad 200KB/s :D No ale teraz chcę zainstalować COD BO który kupiłem - i jak to z grami z Steam bywa - ta gra chce się pobierać ,a nie instalować z płyty :klnie: no i idzie mi 4,7KB/s :cry:
Xelidrus
Stały użytkownik forum
Posty: 142
Rejestracja: 2009-10-14, 09:26
Lokalizacja: się biorą dzieci?

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: Xelidrus »

Tragedia z tym netem, ile bym dal zeby wrocili czasy przed "wielka innowacja" czy jak kto woli " wielka klapa orange ", ping w godzinach szczytu skacze tak, ze czesto pakiety wysylane z komputera przepadaja, strony sie nie laduja, pingi w grach skacza.

Ale mam pytanie, rano nie raz mam 2.4mb ( w pon rano ), o godzinie 16 tego samego dnia juz, z 400 kb :S. Czy oplaca mi sie kupowac antene? Czy ona i tak nic nie poradzi na zawalony odbiornik, Ps bardziej zalezy mi na pingu niz osiagach.
Awatar użytkownika
Brylant19
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 285
Rejestracja: 2010-05-04, 14:36
Lokalizacja: ---

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: Brylant19 »

Xelidrus pisze: Ale mam pytanie, rano nie raz mam 2.4mb ( w pon rano ), o godzinie 16 tego samego dnia juz, z 400 kb.
No ile wam razy trzeba powtarzac ze to przez przeciążenie, i ze to normalny jego objaw..
Xelidrus pisze:Czy ona i tak nic nie poradzi na zawalony odbiornik
Nic nie jest zwalone, zwykłe, jeszcze raz powtorze PRZECIĄŻENIE
Xelidrus pisze:Czy oplaca mi sie kupowac antene?
Moze delikatnie Ci poprawic ping, ale w godzinach szczytu i tak nie pograsz...
Orange LTE 800 2x ATK20 (~20km)
http://www.speedtest.net/android/1925801168.png
adik750i
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2009-07-05, 21:39
Lokalizacja: inna www

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: adik750i »

Witajcie
We wrześniu kiedy były problemy z połączeniami wysłałem e-mail do bok w celu wyjaśnienia i zażądałem zwrotu za dzień bez neta. PO miesiącu ! otrzymałem taki list:

Szanowny Panie

Nawiązują do zgłoszenia reklamacyjnego.... wyjaśniam, że na podstawie przeprowadzonej analizy nie mogę uznać Pana reklamacji.
...
Na wstępie wyjaśniam że w ramach zawartej wmowy z PTK ...
...

No piszą coś dalej o tym ze to net mobilny i że mogą występować takie problemy. Ok ale chyba wszyscy mieli wtedy problemy z netem a u mnie do tej pory niektóre strony wp.pl dalej wymagają kilkukrotnego wczytania.
Bedę dalej pisał do nich bo to ICH wina a nie coś tam.
CO wy o tym myślicie? Udało się komuś wyegzekwować jakąś kasę?
Pozdro
ODPOWIEDZ