Plus POWER LTE - klapa?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6553
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: onken »

Zwróć uwagę czy zmienił Ci się zakres adresów IP

U mnie po zmianie pingi "podskoczyły" w górę

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
tommy45
Stały użytkownik forum
Posty: 79
Rejestracja: 2014-06-28, 15:52
Lokalizacja: Żywiec

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: tommy45 »

Zgadzam się, nikt zazwyczaj tak nie robi. Ale tutaj widzimy ograniczenie po trzech dniach na pozostałe 27 dni okresu rozliczeniowego. I skoro osiągałem transfery rzędu 90 mbit to infrastruktura nie była obciążona. Więc złapałem się na normalny limit. Pytanie czy jest on dzienny, miesięczny, tygodniowy? Skąd mam wiedzięc kiedy pobieram za dużo jak nie ma tego nigdzie napisane. A przekroczenie tego progu powodu obcięciem prędkości do końca okresu rozliczeniowego.
I pytanie czy ten limit w późniejszym okresie, jak naprawdę będzie dużo użytkowników nie zmieni się, na np 100 GB. Albo 50 GB :) W tej kwestii Play to lepiej rozwiązał. Tam wiem ile moge pobrać...
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6553
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: onken »

Wszystko to gdybanie, ja pobrałem 180 GB i nic mi nie ograniczono na karcie głównej, jak będzie czas pokaże

A Ty dostałeś ograniczenie bo ściągnąłeś 280 GB w trzy dni, masakra :)

Bardziej martwi mnie sprawa z extra sim i ich próba rozwiązania problemu gdzie Tobie w poniedziałek odblokowali tą kartę a mi chcą dawać dodatkowy "symboliczny" pakiet danych :/

Człowiek którym rozmawiałem ( niestety bardzo młody ) nie potrafił mi powiedzieć czy "problem" zostanie rozwiązany i kiedy

W sumie to mam pretekst do rozwiązania umowy bo operator nie wywiązuje się z warunków świadczenia usługi ale to już ostateczność, dobrałem też abonament telefoniczny w plusie który skomplikuje mi teraz całą sytuację :/
tommy45
Stały użytkownik forum
Posty: 79
Rejestracja: 2014-06-28, 15:52
Lokalizacja: Żywiec

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: tommy45 »

Liczysz że ile danych pobierzesz jadąc na trzy karty sim w ciągu miesiąca? :D
V4NzI
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 181
Rejestracja: 2013-07-19, 17:57
Lokalizacja: Wyszków

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: V4NzI »

onken pisze:Zwróć uwagę czy zmienił Ci się zakres adresów IP

U mnie po zmianie pingi "podskoczyły" w górę
Nie zwracałem nigdy uwagi w sumie na ip :D
Ale miałem 5.x.x.x chyba ciągle a teraz 95.x.x.x
Plus 20GB/ Play 55GB / Huawei E5170 LTE / Huawei E3131

Play
http://www.speedtest.net/result/3633946541.png

Plus
http://www.speedtest.net/result/3537145216.png
marisuzsal
Użytkownik forum
Posty: 41
Rejestracja: 2014-06-20, 06:56
Lokalizacja: Lublin

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: marisuzsal »

V4NzI pisze:I tak i tak jest dobrze :]
Tak samo jak Tableta/Tabletu.
A kupiłeś sobie "Tabletu" ?

Wracając do tematu ja wczoraj załapałem blokadę w PowerLTE 25 GB przy 27 GB (16 dni), po telefonie na infolinię odblokowali w około 20-30 minut.
Co najfajniejsze to nadal idzie z pełną prędkością. Miało być przycięcie do 20 Mbit/s.
Awatar użytkownika
ra-v
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1529
Rejestracja: 2009-11-08, 22:59
Lokalizacja: Fryzjer City

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: ra-v »

V4NzI pisze:Nie zwracałem nigdy uwagi w sumie na ip
Ale miałem 5.x.x.x chyba ciągle a teraz 95.x.x.x
Czasem pojawiają mi się z serii gdzieś 30-35.x.x.x albo 46.x.x.x, reszta tak jak piszesz.

Natomiast gdy miałem wykupiony dynamiczny publiczny adres IP (APN: pro.plusgsm.pl) to kiedyś miałem tylko maskę 87.251.x.x, potem doszło jescze 46.77.x.x.

Wszystkie ww. IP dotyczą połączeń 3G, nie wiem czy w LTE jest tak samo.
Internet 70GB/nolimit: Huawei E3372s-153+TP-LINK MR3420 v2
Telefon: Moto G 1gen / Lumia 625 / iPhone 4 / Nokia 6310i
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19231
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: matek451 »

Jak tak dalej pójdzie zabraknie ci kasy na telefony do nich :) Mija miesiąc a są jeszcze tacy co wierzą , że to przez wadliwie działający system bilingowy. Plus cały czas nad nim pracuje :D W Plusie jeszcze ten internet na "Pandę " działa w CP ponoć nie chcą odblokowywać i Pan da u nich nie skutkuje.
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: Andrzejz78 »

matek451 pisze: Jak tak dalej pójdzie zabraknie ci kasy na telefony do nich
Przecież operator przy takiej ofercie musi z czegoś żyć :rotfl:
tommy45
Stały użytkownik forum
Posty: 79
Rejestracja: 2014-06-28, 15:52
Lokalizacja: Żywiec

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: tommy45 »

Poczytałem jeszcze w necie, na jdtech jest kolejna osoba ktora dostała lejek po 280 GB. Przypadek :D
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6553
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: onken »

Ja tam 280 nigdy nie ściągnę :)

Może ten ktoś tez w kilka dni to zrobił i tu akurat się nie dziwię operatorowi by zapobiegać przegięciom :)

Przecież to cały czas jest net mobilny ze sporymi ograniczeniami przepustowości :)

U mnie nadal walczą z extra SIM :/ , tzn. już odblokowali bo jest nowy okres rozliczeniowy ale po przekroczeniu 30 GB pewnie znowu zablokują

Poza tym wydaje mi się że jak ktoś rozłoży sensownie te 200-300 GB w miesiącu nikt go nie zablokuje ale to moje gdybania :)

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: robertnik »

Po 1 Power LTE sprzedawany jest jako łącze bez limitów w LTE... Tak piszą nawet w umowie.
Reszta punktów poza kontrowersyjnym regulaminem, z którym pokrywają się awarie nakładające limit na nie limitowanym łączu nie jest istotna.
Nie to nie jest dobrze jak operator nie wywiązuje się z zobowiązań. Nikt mu nie kazał sprzedawać opcji bez limitu.
Ja po perypetiach dostałem dziś przesyłkę i w ramach testów zamierzam wesprzeć społeczność Linuxową seedując parę dystrybucji na moim nowym łączu bez limitów.
muchakk
Użytkownik forum
Posty: 34
Rejestracja: 2014-06-09, 22:00
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: muchakk »

robertnik punkt o FUP-ie w regulaminie jest właśnie na takie osoby jak Ty.. To jest łącze bez limitów, ale dla osób myślących, a nie cwaniaków którzy chcą za wszelką cenę przerzucić jak najwięcej danych przez sieć mobilną! Przez takie osoby później operatorzy nie wprowadzają tak dobrych ofert bądź je wycofują...

Liczę na to, że operator będzie dbał o jakość sieci i przyblokuje Cię już po pierwszych 50GB wysłanych danych jednego dnia.
Ostatnio zmieniony 2014-07-03, 13:38 przez muchakk, łącznie zmieniany 1 raz.
tommy45
Stały użytkownik forum
Posty: 79
Rejestracja: 2014-06-28, 15:52
Lokalizacja: Żywiec

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: tommy45 »

Z niecierpliwością czekam czy u Ciebie też nadajnik ulegnie przeciążeniu równo po 280 GB transferu :D
Miało być łącze bez limitu. Zgodził bym się na przycięcie i odblokowanie po rozmowie z BOK. NA przycięcie prędkości w szczycie obciążenia nadajnika. Ale po prostu odcięcie po przekroczeniu pewnej wartości danych? Przecież to normalny limit danych.

@Muchak
Wszystko spoko, ale czemu nie zrobią tak jak Play, regulamin, zapis 200 GB, wiem czego się spodziewać, podpisałem z operatorem umowę której warunki są mi znane. A CP robi ze mnie osła, mówi ze nie ma limitu a takowy po prostu istnieje i może być dowolnie przez nich zmieniany w trakcie trwania DWULETNIEJ umowy. Do limitu 30 GB ile było na umowie.
Ostatnio zmieniony 2014-07-03, 13:41 przez tommy45, łącznie zmieniany 1 raz.
BKpbO
Stały użytkownik forum
Posty: 127
Rejestracja: 2014-06-12, 08:52
Lokalizacja: z forum

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: BKpbO »

robertnik, mam nadzieję że szybko dostaniesz lejek :)
muchakk
Użytkownik forum
Posty: 34
Rejestracja: 2014-06-09, 22:00
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: muchakk »

tommy45 pisze:Z niecierpliwością czekam czy u Ciebie też nadajnik ulegnie przeciążeniu równo po 280 GB transferu
Ja korzystam normalnie z internetu... nie ograniczam się, ale też nie przerzucam tylu danych wciągu jednego dnia jak blokowane osoby. Żaden człowiek nie jest wstanie zrobić pożytku z pobranych 250GB danych jednego dnia... nawet gdyby były to filmy w blue ray'u to nie byłyś wstanie tego poogladać w jeden czy nawet dwa dni...

Limitu nie ma, ale tylko pod warunkiem, ze ktoś nie stara się być cwańszy od operatora i chce robić sieć osiedlową na łączu za 60zł miesięcznie
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19231
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: matek451 »

@muchakk jak coś w nazwie jest bez limitu to dla osób myślących logicznie nie ma ograniczeń w ilości pobranych danych. Gdzie tu cwaniakowanie? Twoja wypowiedź świadczy ,ze jesteś osobą "myślącą inaczej', wyraźnie cierpisz na "Syndrom sztokholmski". Przechodzisz na stronę operatora, który przy pierwszej lepszej okazji wydoi cię bez litości. Nie zauważasz ,że twój wspaniałomyślny Plus ma w ręku narzędzie , które pozwala mu odciąć cię od internetu wg. niejasnych kryteriów nawet po 50GB. I to jest główny problem w Power LTE, brak jasno sprecyzowanych warunków. O jakiej sieci osiedlowej bredzisz? Skąd takie pomysły?
BKpbO
Stały użytkownik forum
Posty: 127
Rejestracja: 2014-06-12, 08:52
Lokalizacja: z forum

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: BKpbO »

423 GB pobrane w Czerwcu, lejka brak. Ale przez cały miesiąc, a nie przez 4 dni! Oferta od Plusa, ta najdroższa.
Po prostu, jak ktoś załącza ściąganie tylko po to aby ściągać, i pobiera po 50GB dziennie, i tak codziennie, to sam się prosi o lejek. I ja mam nadzieję że Plus będzie takim lejki dawał.
Sam miałem dwa takie dni, w których pobrałem po blisko 80GB (Steam, Origin) ale nie robiłem tego codziennie.
muchakk
Użytkownik forum
Posty: 34
Rejestracja: 2014-06-09, 22:00
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: muchakk »

matek451 tylko wiesz, te zapisy akurat muszą być. Według Ciebie normalnym jest pobieranie 250GB danych w jeden dzień? Takie same zapisy są w przypadku usług głosowych i to jakoś nie budzi tyle kontrowersji.. ludzie wydzwaniają po 3000 minut i wszyscy są happy... tylko jest zasadnicza różnica, ludzie wtedy faktycznie potrzebują dzwonić, a nie ściągają puste GB byleby ściągać.. chociaz w przypadku nju operator też blokował osoby nabijające minuty w usłudzę zbieraj minuty w PLAY. Z tego co piszesz wynika, że operator powinien dać się okradać osobom które myślą, że są cwańsze od operatora... mam tutaj na myśli podany wyżej przykład nju i nabijanie minut w play... bardzo często za pieniądze... (aukcje na allegro)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: ja.michal »

Mieszacie dwie sprawy. Limit danych i prędkość pobierania. W przypadku limitu danych nie ma go, nawet z lejkiem dane są przesyłane. Co do prędkości to jeszcze raz przeczytajcie umowy, regulaminy promocji i RŚUT.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19231
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: matek451 »

Piszesz o jakiś ekstremalnych 280GB na dzień, a to nie o to chodzi. Odciąć cię mogą według własnego uznania bo taki jest zapis w regulaminie. Nie ma jasnych reguł i to stanowi problem. Ludzie biorą na testy i starają się zbadać jakimi regułami kieruje się operator czy to coś złego?, stad pobierają duże ilości aby sprawdzić kiedy załączy się lejek. Sam mam CP i też śledzę watek aby wiedzieć co robić przy ewentualnym przedłużeniu umowy( o ile Power LTE będzie dla stałych klientów, bo na razie to Plus postępuje wobec nich nie fair). Podsumowując Plus/CP krzyczą na lewo i prawo o nielimitowanym Power LTE a który no-limit wobec zapisów regulaminu nie jest. Dla twojej informacji tak pogardzany przez Plusowiczów nielimitowany LTE w Play , w regulaminie, którego jest zapis o progu 200GB i zwolnieniu po nim do 2Mb/s( a nie tak drakońsko jak do 32kb/s w Plusie) wcale nie zwalnia po przekroczeniu tego limitu. Korzystam od pól roku, pobieram nawet 300GB i więcej i nigdy nie nałożono mi lejka 2Mb/s. Na dodatek od 3 tygodni Play nie przycina prędkości i osiągam DL 60Mb/s. i to jest dla mnie de facto internet no-limit. Na dodatek kosztuje mnie 9,99 m-c. Szkoda , że na razie tylko do końca 2014 ale może coś się zmieni. Warto czasami skorzystać z oferty innego operatora a nie trzymać się jedynie słusznego wg. jego fanów Plusa/CP.
muchakk
Użytkownik forum
Posty: 34
Rejestracja: 2014-06-09, 22:00
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: muchakk »

matek451 generowaniem w jeden dzień dużej ilości transferu nie sprawdzisz nic, możesz sprawdzić tylko system weryfikujący sztuczny ruch, a ten jak widać działa dobrze... Jeden użytkownik wyżej napisał, że wykorzystał 423GB transferu w czerwcu.. korzystał normalnie, a transfer został rozłożony na cały miesiąc... lejka tak jak ja na oczy nie widział... Odciąć Cię też mogą w każdej chwili w każdej sieci w taryfie z nielimitowanymi rozmowami, taka sama sytuacja, a jednak zjawisko bardzo małe... Nie jestem żadnym fanBoy'em plusa, szczerze mówiąc to mam o nich średnie zdanie, ale w kwestiach blokowania tak dużego ruchu zgadzam się z operatorem.

200GB dziennie daje nam prawie 6TB danych miesięcznie, według mnie za 60zł to nie ma racji bytu

Edit:

Jeszcze odnośnie lejków w plusie to chyba fakycznie ma problem z platformą bilingową bo jestem daleko po limicie podstawowym, dostałem esa o przycięciu prędkości w 2G/3G a mimo to w tych technologiach dalej moge korzystać ile fabryka dała.

@down również żadnych reklam nie widziałem.
Ostatnio zmieniony 2014-07-03, 14:31 przez muchakk, łącznie zmieniany 2 razy.
BKpbO
Stały użytkownik forum
Posty: 127
Rejestracja: 2014-06-12, 08:52
Lokalizacja: z forum

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: BKpbO »

matek451 pisze:o ile Power LTE będzie dla stałych klientów, bo na razie to Plus postępuje wobec nich nie fair


Możesz rozwinąć swoją myśl?

matek451 pisze:Podsumowując Plus/CP krzyczą na lewo i prawo o nielimitowanym Power LTE
Ja jeszcze nie widziałem w TV, ani nie słyszałem w radiu reklamy tej oferty.
Jest tylko na stronie www operatorów, gdzie to krzyczenie?
tommy45
Stały użytkownik forum
Posty: 79
Rejestracja: 2014-06-28, 15:52
Lokalizacja: Żywiec

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: tommy45 »

@muchak

Dla Ciebie mój ruch był sztuczny. Ty mniej zużywasz, ja więcej. Wystarczy mieć w domu więcej niż jeden komputer w domu, dwa urządzenia korzystające z VOD i backup w chmurze. Porostu różnie rozumiemy normalne używanie internetu :)
muchakk
Użytkownik forum
Posty: 34
Rejestracja: 2014-06-09, 22:00
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: muchakk »

tommy45 zdziwię Cię, w domu do sieci mam podpiete 4 smartfony, tablet, 2 latopy, komputer stacjonarny, korzystam z chmury i korzystam z VOD w smartTV ;-). Powtarzam, żaden człowiek nie jest wstanie wygenerować normalnie korzystając z usług 250GB traffiku jednego dnia.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19231
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: matek451 »

Nie widziałeś to wkrótce zobaczysz http://www.press.pl/newsy/reklama/pokaz ... Polkomtelu Czy uważasz, że internet nie jest miejscem reklamy? Nie zapominaj też o reklamie przed punktami Plusa/CP . Ale za chwilę będziesz miał jej dość w telewizji ZS, oj naoglądasz się jej do bólu. Co do stałych klientów , którzy już mają internet w Plusie/CP to umowy na Power LTE są dla nich niedostępne. Brak też ofert z DUK.
tommy45
Stały użytkownik forum
Posty: 79
Rejestracja: 2014-06-28, 15:52
Lokalizacja: Żywiec

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: tommy45 »

@muchakk

Dobrze więc, przyznaję Ci rację, lepiej wiesz jak korzystam z neta :) Skończmy offtopa :)
BKpbO
Stały użytkownik forum
Posty: 127
Rejestracja: 2014-06-12, 08:52
Lokalizacja: z forum

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: BKpbO »

matek451 pisze:Nie widziałeś to wkrótce zobaczysz http://www.press.pl/newsy/reklama/pokaz ... Polkomtelu Czy uważasz, że internet nie jest miejscem reklamy? Nie zapominaj też o reklamie przed punktami Plusa/CP . Ale za chwilę będziesz miał jej dość w telewizji ZS, oj naoglądasz się jej do bólu. Co do stałych klientów , którzy już mają internet w Plusie/CP to umowy na Power LTE są dla nich niedostępne. Brak też ofert z DUK.

Nie do końca masz rację. Przejście starych klientów na nową ofertę to tylko dobra wola operatora. Plus nie musi tego robić, a jednak zapowiada taką możliwość.
Wszak każdy z tych abonentów zgodził się na warunki jakie miał w promocji, dlaczego teraz ma dostać więcej?

Od dziś wchodzi nowa promocja, pewnie będą oferty w DUK --> http://gsmonline.pl/newsy/plus-cyfrowy- ... e%20taryfy
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: robertnik »

Ależ oczywiście że jest. Wystarczy wymieniać się z rodziną amatorskimi filmikami z uroczystości na BD.
Nie jednak o to chodzi a o treść umowy bez limitu.

Obrazek

Nie ma więc mowy o "cwaniakowaniu" i naciąganiu operatora.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19231
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: matek451 »

Co ty chrzanisz o dobrej woli. To biznes a nie towarzystwo dobroczynności. Jaka promocja i dobre warunki.Widziałeś u któregoś operatora ofertę bez promocji, chyba w regulaminach. Promocje trwaja na okrągło, to wynik konkurencji. Od dziś starzy mogą wziąć ofertę na tych samych warunkach co nowi z ulicy. Ten rabat 20 zł w umowach bez sprzętu to na dwa lata i dla wszystkich, też mi łaska . Przy rocznych żadnych zniżek. Dotychczas przedłużenia były na bezterminowo no i z DUK rabaty nawet 50%. I to były normalne oferty dla stałych, wieloletnich klientów. Wychodzą z założenia, że nikt im nie podskoczy a ludzie jak niewolnicy będą wierni Plusowi do śmierci tak jak funboye Plusa. W tej sprawie najwięcej głosu jak widzę zawierają ci , którzy z Plusem zawarli umowę przed m-cem. Kiedyś też będziecie przedłużać :)
ODPOWIEDZ