Sferia nowa oferta internetu

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Ejdem
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2007-12-19, 01:02
Lokalizacja: warszawa

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: Ejdem »

hej, tez jestem użytkownikiem sferi, spodziewałem sie lepszej prędkości ale to pewnie wina odległości od nadajnika ale już do tego sie przyzwyczaiłem jedynie co mnie teraz martwi to nie wiem jak odblokować porty bo nic nie mogę ściągać, czy mógłby mi ktoś pomóc?
baltimora
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2007-12-28, 22:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: baltimora »

Nikt ci nie pomoże. Ja ledwo, leeeedwo tutaj się zalogowałem. Tyle to trwało. Mi już nawet ich własna strona się nie otwierała i firefox pokazywał komunikat, że przekroczono limit czasu i strona nie może byc otwarta. Pusty śmiech mnie ogarnął! Szkoda słów. Kiedy mnie odłączyli dzwoniłem do BOK. Powiedzieli, że nadajnik w Pruszkowie jest w modernizacji, by już od 1 stycznia łącze było lepsze. Jest taki sam, beznadziejny internet za w sumie spore pieniądze!!! Albo sferia da dostęp do tej syfiastej sieci za darmo, albo niech usuną tą usługę z oferty. W imię elementarnej uczciwości wobec klientów.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: zDaleKi »

baltimora pisze:Kiedy mnie odłączyli dzwoniłem do BOK. Powiedzieli, że nadajnik w Pruszkowie jest w modernizacji
Mówili coś o terminie końca tych prac?
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Miecio
Stały użytkownik forum
Posty: 93
Rejestracja: 2007-06-13, 00:49
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: Miecio »

BliSki pisze: Mówili coś o terminie końca tych prac?
Nie mówili na pewno. I nie powiedzą... :(
baltimora pisze:Albo sferia da dostęp do tej syfiastej sieci za darmo, albo niech usuną tą usługę z oferty. W imię elementarnej uczciwości wobec klientów.
Korekta będzie. Po zakończeniu prac...
Moje wypowiedzi to nie jest oficjalne stanowisko firmy.
Wypowiadam na podstawie własnych doświadczeń, informacji i opinii.
Ejdem
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2007-12-19, 01:02
Lokalizacja: warszawa

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: Ejdem »

nie no to jest po prostu porażka, ten internet tez mi chodzi jak krew z nosa i tez płace nie małe pieniądze, ciekawe czy da sie cos z tym zrobić?
baltimora
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2007-12-28, 22:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: baltimora »

Miecio pisze:
Nie mówili na pewno. I nie powiedzą... :(
Powiedzieli, ze do końca grudnia. Ale to nie istotne dla kogoś, kto internet wykorzystuje do pracy na codzień. Do dziś nie działa, jak powinien. Może Sferia zakończyła remont, ale się nie udało... Bywa...
Miecio pisze: Korekta będzie. Po zakończeniu prac...
Już nie muszą się spieszyć. :D :D :D :D [/quote]
Werner
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2007-12-01, 15:32
Lokalizacja: Polska

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: Werner »

Niestety - muszę się zgodzić z przedmówcami - internet w Sferii to kompletna porażka. Pierwsze 2 - 3 miesiące po podpisaniu umowy (początek kwietnia 2007) działał jeszcze na poziomie SDI z roku 2002, potem było już tylko gorzej. Jeśli chodzi o szybkość (chociaż słowo to zupełnie nie pasuje do tej usługi, lepsza byłaby chyba nazwa "powolność") - zazwyczaj oscyluje ona w granicach 200 - 300 kilobitów/s, co byłoby może niezłym wynikiem jakichś 5 - 6 lat temu ale dzisiaj jest już dosyć żałosne.
Żeby nie było niedomówień - mieszkam niemal w centrum Warszawy, dwie przecznice od "salonu" Sferii na ulicy Sandomierskiej, tak więc czysto teoretycznie transfer powinien osiągać chociaż połowę z szumnie reklamowanych 2,4 Mb/s.
Zainteresowanym mogę przysłać liczne screenshoty z testów przepustowości robionych na oficjalnych stronach - najwyższe, co udało się tam namierzyć, od kiedy zacząłem mierzyć to :
"przepustowość w warstwie aplikacji: 102,85 kilobitów/s"
"szacowana przepustowość w warstwie transmisji IP: 120,34 kilobitów/s"
"szacowana przepustowość łącza radiowego EVDO: 307,20 kilobitów/s"

Pan w biurze obsługi, pytany, czemu tak tragicznie i czy tak ma być oznajmił, ze taki transfer "mieści się w normie".
Ciekawe, czy zmieści się tez w normie Urzędu Komunikacji Elektronicznej, do którego zamierzam zwrócić się w tej sprawie ?

Nie wiem, czemu w reklamach, ulotkach i tym podobnych śmieciach podawane są prędkości 2,4 czy wręcz 3,2 Mb/s a nie na przykład 64 Mb/s skoro wszystkie te liczby realne są chyba jedynie w marzeniach BOK firmy Sferia, dokąd nie chce mi się już nawet dzwonić, bo to dodatkowe marnowanie pieniędzy na telefon.
Ogólnie cieszę się tylko z faktu, że umowę podpisałem tylko na rok i wygasa już 2 kwietnia, tak więc już wkrótce będę mógł odesłać nieco już sfatygowane (ach te nerwy) niebieskie pudełeczko i zainstalować sobie coś... działającego.

Ogólnie - współczuję nieszczęśnikom, którzy podpisali umowę na 3 lata i odradzam potencjalnym zainteresowanym. Drogie, wolne i beznadziejnej jakości. Aha - ostatnio wysiadło też P2P, nie żebym kiedykolwiek próbował ściągać filmy, od początku było jasne, że takiej sztuki zrobić sie nie da, ale jeszcze w czerwcu zeszłego roku było możliwe ściągnięcie choć paru plików muzycznych. Teraz nawet to zablokowali.
cysio
Stały użytkownik forum
Posty: 137
Rejestracja: 2007-01-04, 23:17
Lokalizacja: Łódź

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: cysio »

Za 130zl miesiecznie macie 6mbito w netii ktora moze nie dziala idealnie jak neostrada ale dziala i nie ogranicza p2p czy predkosci. Ja nie wiem czemu mieszkajac w centrum stolicy skazujecie sie na EVDO (pochodna technologie hsdpa) jak wiadomo technlogoia nie jest idealna i czym wiecej uzytkownikow (szkodnikow) tym gorzej dziala. Co do mobilnosci to tez jakas pomylka, co to za mobilnosc w warszawie i okolicach w porównaniu do operatorow komorkowych gdzie w kazdym wiekszym miescie jest 3.6-7.2mbita. I nic nie jest blokowane jedynie limit transferu.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez cysio, łącznie zmieniany 1 raz.
Paweł
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 186
Rejestracja: 2007-11-22, 09:41
Lokalizacja: Józefów

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: Paweł »

cysio pisze: Ja nie wiem czemu mieszkajac w centrum stolicy skazujecie sie na EVDO
Odpowiedź jest bardzo prosta nie ma innej możliwości podłączamy z nadzieją że będzie tak jak obiecują a Sferia robi nas w jajo
baltimora
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2007-12-28, 22:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: baltimora »

Mam już neostradę. Powiem jedno. Różnica ko-lo-sal-na. Szkoda nerwów na Sferię. Jak rozwiązywałem umowę powiedziano mi, że Sferia prowadzi remont nie tylko nadajnika w Pruszkowie, ale w obrębie całej sieci Sferia. Nadajniki ponoć są obniżane. Ale mnie to już nie obchodzi.
Ejdem
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2007-12-19, 01:02
Lokalizacja: warszawa

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: Ejdem »

ta sferia jest fatalna moja średnia prędkość to jakieś 120kbp/s na sekundę, a reklamują sie ze chodzi z prędkością 2,4mb/s. Rozumiem ze to jest do 2,4mb/s ale nie wiedziałem ze będę miał aż dziesięciokrotnie mniejsza prędkość niż obiecują... Moim zdaniem to jest łamanie praw konsumenta i nie wiem co robić czy ktoś może mi doradzić? :(
Paweł
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 186
Rejestracja: 2007-11-22, 09:41
Lokalizacja: Józefów

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: Paweł »

nic nie zrobisz
Miecio napisze dzwoń do BOK
a ja ci radze : jeśli masz możliwość zainstalowania neostrady albo netii zrób to
i rozstań sie ze sferią bo lepiej nie będzie
warto nawet zapłacić karę bo te 90 zeta miesięcznie za to co daje (nie oferuje) sferia to kpina
Werner
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2007-12-01, 15:32
Lokalizacja: Polska

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: Werner »

Ejdem pisze:ta sferia jest fatalna moja średnia prędkość to jakieś 120kbp/s na sekundę, a reklamują sie ze chodzi z prędkością 2,4mb/s. Rozumiem ze to jest do 2,4mb/s ale nie wiedziałem ze będę miał aż dziesięciokrotnie mniejsza prędkość niż obiecują... Moim zdaniem to jest łamanie praw konsumenta i nie wiem co robić czy ktoś może mi doradzić? :(
Zależy, jaką podpisałeś z nimi umowę i kiedy... Jeśli niedawno i na 3 lata, to szczerze współczuję. Nie wiem, od kiedy weszła ta ich "promocja" z "szybkością do 2,4 Mb/s", mam wrażenie, że jakoś w okolicach kwietnie 2007. Masz więc szansę na to, że po kwietniu, kiedy wygasną umowy użytkownikom takim jak ja internet przyspieszy, może nawet o jakieś 100 kb/s. Będziesz miał 220, zawsze to coś :hyhy:
A na serio, rozejrzyj się za czymś sprawdzonym, poproś o wyliczenie, ile kosztowałoby wcześniejsze rozwiązanie umowy se Sferią i skalkuluj bilans strat i zysków. (wlicz zszargane nerwy :cfaniak: ) Ja w tym momencie sprawdzam, czy da się u mnie zainstalować neostradę bądź internet z kablówki (nie mam telewizora, może wydębiłbym jakieś zniżki) i jeśli się da, to zmykam ze Sferii natychmiast, po prostu odłączam w diabły i w kwietniu tylko oddaję im ten ich modem... Jak coś załatwię, to napiszę.
Miecio
Stały użytkownik forum
Posty: 93
Rejestracja: 2007-06-13, 00:49
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: Miecio »

Paweł pisze:Miecio napisze dzwoń do BOK
Masz rację, Miecio tak napisze. :) Korzyści jest kilka:

1.) A nuż widelec pomoże?

2.) Jak zgłosisz taki problem i nie będą w stanie pomóc, to przy ewentualnym rozwiązaniu umowy będzie zupełnie inna rozmowa tzn. możliwość rozwiązania bez kosztów.

Jeśli chodzi o Sferię to Miecio wie co mówi. :)
Moje wypowiedzi to nie jest oficjalne stanowisko firmy.
Wypowiadam na podstawie własnych doświadczeń, informacji i opinii.
Awatar użytkownika
ksen
Stały użytkownik forum
Posty: 78
Rejestracja: 2006-04-24, 16:02
Lokalizacja: Nowodwory

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: ksen »

Jeśli chodzi o SFERIę to wie kogo zatrudnia... :brawa:
S F E R I A MOTOROLA A1000 TECHNOMATE 9100
milan1899ac
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2008-01-22, 16:55
Lokalizacja: Kielce

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: milan1899ac »

Co jest lepsze Sferia czy iPlus? :) Bo ja mam takie szczęście że najbliższy nadajnik Plusa zasłania góra (Góra Miedzianka) :/
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: zDaleKi »

milan1899ac pisze:Co jest lepsze Sferia czy iPlus?
Ale lepsze w czym i do czego? Bo bez tych określeń, to ciężko odpowiedzieć.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
milan1899ac
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2008-01-22, 16:55
Lokalizacja: Kielce

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: milan1899ac »

BliSki pisze:Ale lepsze w czym i do czego?
Chodzi głównie o przeglądanie stron i gry online.
darius
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2008-01-31, 12:09
Lokalizacja: Lublin/okolice

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: darius »

Moim skromnym zdaniem,do gier Sferia,do stron i mobilnosci iPLUS :D wszystko zalezy oczywiscie od mozliwosci obu dostepow.Musisz sam to ocenic.Uwzgledniajac szybkosc,limity,opłaty :papa:
Lev-3G/HSDPA-800
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: zDaleKi »

milan1899ac pisze:gry online
Do gier online, to iPlus z tego co luzie tu piszą średnio się nadaje. Co do Sferii, to ciężko oceniać, bo teoretycznie powinna sie nadawać.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Paweł
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 186
Rejestracja: 2007-11-22, 09:41
Lokalizacja: Józefów

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: Paweł »

sferia to tylko do przeglądania stron i do niczego więcej
no chyba że lubisz kontaktować sie z BOK to jeszcze do tego sie nadają
możesz sie kontaktować ładnie i taktownie cie zbędą zakręconymi informacjami nie wiele mającymi wspólnego z prawdą
o grach on line zapomnij pingi 1000 2000
Miecio
Stały użytkownik forum
Posty: 93
Rejestracja: 2007-06-13, 00:49
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: Miecio »

Podkreślam, że wszystko zależy od miejsca gdzie się korzysta. Radiówka jak radiówka, a Sferia zwłaszcza, różnie działa.

Radzę Ci podpisać umowę z Przedstawicielem Handlowym. Wtedy masz 10 dni na rozwiązanie umowy od jej podpisania. I będziesz mógł w praktyce sprawdzić jak to u Ciebie działa i co możesz, a czego nie.
Moje wypowiedzi to nie jest oficjalne stanowisko firmy.
Wypowiadam na podstawie własnych doświadczeń, informacji i opinii.
Paweł
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 186
Rejestracja: 2007-11-22, 09:41
Lokalizacja: Józefów

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: Paweł »

miecio ma racje masz 10 dni na odstapienie od umowy
ale od razu zaznaczam że przez pierwsze 10 dni działa bez zarzutu (nie wiem jak oni to robią)
może nie z pełną prędkością ale do przeżycia a potem dziwnym trafem masakra
Miecio
Stały użytkownik forum
Posty: 93
Rejestracja: 2007-06-13, 00:49
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: Miecio »

Paweł pisze:ale od razu zaznaczam że przez pierwsze 10 dni działa bez zarzutu (nie wiem jak oni to robią)
może nie z pełną prędkością ale do przeżycia a potem dziwnym trafem masakra
Przypadek.
Moje wypowiedzi to nie jest oficjalne stanowisko firmy.
Wypowiadam na podstawie własnych doświadczeń, informacji i opinii.
Paweł
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 186
Rejestracja: 2007-11-22, 09:41
Lokalizacja: Józefów

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: Paweł »

Mieciu a jak wytłumaczysz że ten "przypadek" trafił sie jeszcze wielu innym osobom?
Miecio
Stały użytkownik forum
Posty: 93
Rejestracja: 2007-06-13, 00:49
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: Miecio »

Paweł pisze:Mieciu a jak wytłumaczysz że ten "przypadek" trafił sie jeszcze wielu innym osobom?
Jako przypadek. :) Sferia nie rezerwuje łącza dla tych co dopiero podpisali umowę, żeby przez 10 dni działało im lepiej. Nie ma takiej opcji.
Moje wypowiedzi to nie jest oficjalne stanowisko firmy.
Wypowiadam na podstawie własnych doświadczeń, informacji i opinii.
jbalc11
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2008-02-06, 17:53
Lokalizacja: warszawa

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: jbalc11 »

Jestem od roku uzytkownikiem panstwa "uslug" od niemal roku juz.
Telefon jescze czasem dziala natomiast intenet to po prostu rozpacz.
To co panstqwo deklaruja w swoich rozlicznych reklamach nie ma nic wspolnego z rzeczywistoscia.
Tragicznie wolny internet (taka szybkosc transferu osiagalem 12 lat temu prze modem i telefon tpsa.
Panstwa konsultanci np piotr cznrecki to po prostu tragedia
Skladalem do panstwa konsultantow reklamacje od 3 dni.
Co dzien slysze do pastwa konsultanta termin 48 godzin/
Minelo od pierwszej reklamcji 78 godzin.
Pozwolilem sobnie ostrzec przed panstwem ludzi na wszelkich mozliwych forach.

Teraz bede kontynuowal ta dzialnosc a w wolnych chwiilachh powiadomie UKE
http://www.uke.gov.pl/uke/index.jsp?pla ... &page=text
UKOIK

Panstwa reklamy sa lgarstwami
Zachowanie panstwa konsultantow to paranoja

Zadam rozwiazania wszelkich umow ze wzgledu na tragiczna jakosc panstwa "uslug"
To po prostu skandal
Oczekuje takze zwrotu wszelkich oplat za ostatnie 3 miesiace.

Kopia do wiadomosci UKE oraz i UKOiK
Z| poblazaniem JErzy JAcek Balcerak

/.

--
Używam klienta poczty Opera Mail: http://www.opera.com/mail/
precz ze sferia
Miecio
Stały użytkownik forum
Posty: 93
Rejestracja: 2007-06-13, 00:49
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: Miecio »

Fatalna reklamacja (bo to jak rozumiem reklamacja)...

Brak informacji o tym jakie osiągałeś prędkości.

Zarzuty odnośnie konsultantów nie są poparte żadnymi przykładami zachowań ani nawet datami odbycia rozmów (co równa się brakowi możliwości ich zweryfikowania).

Jak od trzech dni to problemy techniczne, a nie reklamacja. Zgodnie z Warunki Ogólne Świadczenia Usług Telekomunikacyjnych na usunięcie usterki sieć Sferia ma 7 dni. Oczywiście problemy są usuwane tak szybko jak to możliwe. Nikt się tam nie obija, słowo. ;)
Moje wypowiedzi to nie jest oficjalne stanowisko firmy.
Wypowiadam na podstawie własnych doświadczeń, informacji i opinii.
Paweł
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 186
Rejestracja: 2007-11-22, 09:41
Lokalizacja: Józefów

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: Paweł »

Miecio pisze:Oczywiście problemy są usuwane tak szybko jak to możliwe. Nikt się tam nie obija, słowo. ;)
Mieciu Mieciu przestań
oni juz mnie nie mogą słuchać
reklamuję i zgłaszam problemy od trzech miesięcy zgodnie z twoimi radami
najpierw słyszałem o tym ze do końca roku potem za tydzień i za tydzień............
już mnie nudzi ta spychologia
Zauważyłem że dla Ciebie jest wszystko jasne i przejrzyste w postępowaniu sferii
dla mnie mniej i podejrzewam że nie tylko dla mnie
3 miesiące temu prosiłem o zmiane adresu instalacji ,i co?
i do tej pory dostaje faktury ze starym adresem
powiesz: "Zadzwoń do BOK"
robiłem to a oni mówią że wszystko jest ok i w ogóle, tylko do ch...ry czemu ciągle na fakturze widnieje poprzedni adres?
szkoda słów
mam już dosyć za każdym razem spowiadania sie ze wszystkich identyfikatorów niemalże z numerem buta , to zawsze zajmuje najwięcej czasu
potem przełączanie do kolegi,koleżanki
uprzejma osoba sprzeda mi trochę kitu i na tym sie kończy
próbuje uświadomić Ci jak wygląda rzeczywistość
Pozdrawiam Cię Mieciu
żyj dalej w przeświadczeniu że sferia pełni usługi na wysokim poziomie :hurra:

[ Komentarz dodany przez: BliSki: 2008-02-07, 08:48 ]
Poprawiłem cytat.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Paweł, łącznie zmieniany 3 razy.
Miecio
Stały użytkownik forum
Posty: 93
Rejestracja: 2007-06-13, 00:49
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: Miecio »

Paweł pisze:Mieciu Mieciu przestań
oni juz mnie nie mogą słuchać
reklamuję i zgłaszam problemy od trzech miesięcy zgodnie z twoimi radami
najpierw słyszałem o tym ze do końca roku potem za tydzień i za tydzień............
już mnie nudzi ta spychologia
A to już inna sprawa jest. Nie zależy od konsultantów w BOK.
Paweł pisze:Zauważyłem że dla Ciebie jest wszystko jasne i przejrzyste w postępowaniu sferii
dla mnie mniej i podejrzewam że nie tylko dla mnie
3 miesiące temu prosiłem o zmiane adresu instalacji ,i co?
i do tej pory dostaje faktury ze starym adresem
Bo na fakturze jest adres zameldowania, faktura jest wysyłana na adres do korespondencji, a internetu używasz pod adresem instalacji. Widzisz różnicę? :)
Paweł pisze:powiesz: "Zadzwoń do BOK"
robiłem to a oni mówią że wszystko jest ok i w ogóle, tylko do ch...ry czemu ciągle na fakturze widnieje poprzedni adres?
Może dlatego, że oni widzą różnicę? :D
Paweł pisze:szkoda słów
mam już dosyć za każdym razem spowiadania sie ze wszystkich identyfikatorów niemalże z numerem buta , to zawsze zajmuje najwięcej czasu
Wymogi Ustawy Telekomunikacyjnej i Ustawy o Ochronie Danych Osobowych. Ustal sobie telekod i go zapamiętaj, to problemów nie będzie.
Paweł pisze:potem przełączanie do kolegi,koleżanki
uprzejma osoba sprzeda mi trochę kitu i na tym sie kończy
A jakieś konkrety? Na pewno nikt Ci nie mówił, że modernizacja się zakończy za tydzień. Raczej była gładka informacja, że nie ma danych o terminie zakończenia prac.
Paweł pisze:próbuje uświadomić Ci jak wygląda rzeczywistość
Pozdrawiam Cię Mieciu
żyj dalej w przeświadczeniu że sferia pełni usługi na wysokim poziomie :hurra:
Ale ja jak mało kto wiem jak wygląda BOK Sferii i jakość usług. Wiem też ile jest zgłoszeń problemów procentowo do wszystkich abonentów. Więc wiem, że większość jest zadowolona. Nawet zakładając, że połowie się dzwonić nie chce.
Moje wypowiedzi to nie jest oficjalne stanowisko firmy.
Wypowiadam na podstawie własnych doświadczeń, informacji i opinii.
ODPOWIEDZ