Plus POWER LTE - klapa?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
BKpbO
Stały użytkownik forum
Posty: 127
Rejestracja: 2014-06-12, 08:52
Lokalizacja: z forum

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: BKpbO »

Sam chrzanisz, naucz się czytać ze zrozumieniem.
Co drugi twój wpis jest w stylu jakbyś wszystkie rozumy pozjadał, a wychodzi na to że czytać nie umiesz.

Skoro gościu dla przykładu zgodził się płacić 60zł za 15GB, po pół roku wychodzi promocja gdzie w tej cenie jest 30GB to powinni mu podnieść limit?

Kupujesz nowe auto za 50.000zł w wersji podstawowej, a za rok za 50.000zł jest już automatyczna klimatyzacja, to koleś powinien jechać do salonu aby mu ją za darmo dołożyli?

Weź się ogarnij, dałem dwa przykłady bo widać problemy masz ze zrozumieniem sytuacji.




Skąd wiesz jaka oferta jest w DUK?
Tu jest tylko o podstawowej ofercie przedłużeniowej...
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19232
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: matek451 »

Chyba ty nie umiesz czytać ze zrozumieniem, skoro nie rozróżniasz klienta przedłużającego- to taki, któremu kończy się 2 -letnia umowa( może złożyć wypowiedzenie) od tego , który dopiero ja zaczął i nie ma prawa składać wymówienia. Umowa dla przedłużających to nie to samo co migracja na Power LTE w trakcie ważnej umowy. Miałem umowę na internet mobilny w Plusie w czasie , w którym ty nie miałeś pojęcia, ze coś takiego istnieje. Nie mówiąc , ze byłem beta-testerem LTE w CP. Ale jak widać nie jestem bezkrytyczny wobec działań tych operatorów i zauważam, że stali klienci są traktowani jak ludzie z ulicy( i w większości wypadków dotyczy to wszystkich operatorów). Dopiero złożenie wypowiedzenia i groźba odejścia do konkurencji na nich działa. Dlatego czekam na oferty z DUK Plusa, mam do tego prawo. Istnieją jeszcze inni operatorzy .Ty możesz być bezkrytyczny i brać co ci łaskawie zaproponują w jedynym słusznym Plusie/CP.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26175
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: wojteks »

Proszę bez wycieczek osobistych!
Nie pomagam na PW!
CoMrAt
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2009-11-25, 11:51
Lokalizacja: Mielec

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: CoMrAt »

@onken Jak zdobyłeś extra sim ? Ja jak pytałem w salonie to Pani szeroko otworzyła oczy i powiedziała że nie ma takiej możliwości :)
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6553
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: onken »

Extra sim przez infolinie brałem, ale salony sprzedaży chyba tez mają.

Tylko pamiętaj ze to tylko w Polsacie, Plus tego "ciągle" nie ma
CoMrAt
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2009-11-25, 11:51
Lokalizacja: Mielec

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: CoMrAt »

A widzisz to by wszystko wyjaśniało :) dzięki za informacje To będę musiał rozważyć zrezygnowanie z testu Plusa i udać się do Polsatu ;)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: ja.michal »

muchakk pisze:Powtarzam, żaden człowiek nie jest wstanie wygenerować normalnie korzystając z usług 250GB traffiku jednego dnia.
No, chyba że ktoś ogląda YT w 4K. :hyhy: Film 10 minut to koło 1,7 GB. Jakieś 20 godzin oglądania i 200 GB jest. :hyhy:
V4NzI
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 181
Rejestracja: 2013-07-19, 17:57
Lokalizacja: Wyszków

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: V4NzI »

To jeszcze znajdź tyle godzin filmów 4K na YT ^^
Plus 20GB/ Play 55GB / Huawei E5170 LTE / Huawei E3131

Play
http://www.speedtest.net/result/3633946541.png

Plus
http://www.speedtest.net/result/3537145216.png
bomber
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 204
Rejestracja: 2011-01-20, 20:56
Lokalizacja: Kątownia

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: bomber »

matek451 pisze:od tego , który dopiero ja zaczął i nie ma prawa składać wymówienia
Jeśli masz na myśli wypowiedzenie, to jak najbardziej ma prawo je złożyć.
matek451 pisze:Miałem umowę na internet mobilny w Plusie w czasie , w którym ty nie miałeś pojęcia, ze coś takiego istnieje. Nie mówiąc , ze byłem beta-testerem LTE w CP.
A ja korzystałem z Plusie jeszcze CSD a beta testowałem HSPA+ w CP. Tylko właściwie o czym miałoby to świadczyć? :D
matek451 pisze:Ale jak widać nie jestem bezkrytyczny wobec działań tych operatorów
Widać, widać. Kilka wątków obok obraziłeś bez znanego mi powodu "pożal się Boże monterów z Plusa", albo podobnie. Nie ładnie.
matek451 pisze:że stali klienci są traktowani jak ludzie z ulicy( i w większości wypadków dotyczy to wszystkich operatorów). Dopiero złożenie wypowiedzenia i groźba odejścia do konkurencji na nich działa
Takie są mechanizmy ofert, tak jak napisałeś u wszystkich, czemu w takim razie na jednego naskakiwać?
matek451 pisze:Dlatego czekam na oferty z DUK Plusa, mam do tego prawo.
Czekać masz prawo. Jeśli jednak masz namyśli umowę zmieniającą warunki na mniej korzystne dla operatora w czasie jej trwania, to długo będziesz miał okazję korzystać z tego prawa. :D
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19232
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: matek451 »

Wypowiedzenie ma prawo złożyć każdy , ale klient, który zerwie umowę przed terminem zapłaci karę przewidywana regulaminem. Widzę, ze ty również nie rozróżniasz umowy przedłużeniowej od migracji na inny pakiet. Plus dotychczas miał w miarę korzystne oferty dla stałych klientów i naprawdę dobre z DUK. Ale to się skończyło a oferty z DUK na razie nie są znane. Jeśli chodzi o tych fachowców z Plusa to na forum sa już ludzie, którzy maja problemy z tymi "cudownymi ODU-IDU", które tak chwalisz. Jednego ten "obrażony fachowiec" zapewniał , że kolega osiągnie na tym cudzie 60Mb/s. Czy taki klient nie ma mieć pretensji, ze został wprowadzony w błąd. Doskonale wiem kiedy mogę składać wypowiedzenie a negocjacje z DUK wszystkich operatorów GSM i TV Sat to mój konik. Poczytaj na forum to się dowiesz, szczególnie co uzyskali ludzie z DUK w Orange co jest min moja skromna zasługą. Nie naskakuje tylko na oferty Plusa, zauważam że Orange pogorszył oferty dla stałych klientów, brak dla nich dobrych ofert z T-mobile czy Play, wystarczy poczytać. Ty interesujesz się swoim ukochanym operatorem i odpierasz każdą sensowną jego krytykę.. Twoja działalność na tym forum to bezkrytyczne zachwalanie usług Plusa/CP ja pomagam we wszystkich działach.
bomber
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 204
Rejestracja: 2011-01-20, 20:56
Lokalizacja: Kątownia

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: bomber »

Matku, nie chce mi się już prostować Twoich urojeń co do mojej osoby ("cudowne ODU", "ukochany operator") czy też dalszych wypowiedzi, których logiki trudno mi się doszukać. Forum będę czytał w takim zakresie jaki mi odpowiada a nie Tobie. A jak zauważę, że ktoś plecie bzdury, to nie ważne od jego "zasług" w miarę nastroju będę reagował.
Awatar użytkownika
Rosiq
Początkujący użytkownik forum
Posty: 19
Rejestracja: 2010-01-28, 14:36
Lokalizacja: Pustelnik/Mińsk Maz.

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: Rosiq »

Taki mały off top:
mam znajomego pracującego w Orange.
Wiecie dlaczego traktują starych klientów po macoszemu?
Za każdego nowego klienta dostają prowizję, natomiast za przedłużającego umowę nic nie mają.
Regularnie mówią klientom chcącym przedłużyć umowę, że czegoś u nich nie ma (np. Samsung Galaxy S5 - jeden z popularniejszych telefonów). Jaki jest tok rozumowania? Otóż te telefony schodzą bardzo dobrze, a klienci idąc do salonu nie chcą na nie czekać - skoro nie dostanie go w tym salonie, to pójdzie do innego.
Ot i cała filozofia.
Podejrzewam, że w innych sieciach też tak jest.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19232
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: matek451 »

@bomber łaskawie proponuję zauważyć , że oprócz Plusa w Polsce działają na szczęście inni operatorzy.
bomber
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 204
Rejestracja: 2011-01-20, 20:56
Lokalizacja: Kątownia

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: bomber »

Rosiq pisze:mam znajomego pracującego w Orange.
Wiecie dlaczego traktują starych klientów po macoszemu?
Za każdego nowego klienta dostają prowizję, natomiast za przedłużającego umowę nic nie mają.
:szok:
Nie, to nie może być prawda.
Polecam zapoznać się z pojęciem churn: http://en.wikipedia.org/wiki/Churn_rate ... tomer_Base
Operatorzy robią wiele, aby ten wskaźnik utrzymać na jak najniższym poziomie.
Zdjęcie prowizji z umów utrzymaniowych na dłuższą metę spowodowałoby poszybowanie churn'u w kosmos, nie ma sensu o tym nawet dywagować.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: ja.michal »

V4NzI pisze:To jeszcze znajdź tyle godzin filmów 4K na YT ^^
Na upartego trochę się znajdzie. ;)

matek451, bomber, proszę wyjaśniać wątpliwości na pw. Temat już przerabialiśmy - dostaliście już upomnienia. Jeszcze raz będzie to musiał zrobić ktoś z administracji lub moderacji i będą punkty. Jeżeli będzie trzeba to z zakazem pisania na forum przez jakiś czas.
PolskoPolski
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2014-05-24, 15:11
Lokalizacja: Polska

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: PolskoPolski »

Panowie czym może być spowodowany wzrost pingu ? Na początku mojego użytkowania tego internetu miałem 24-27, aktualnie jest stabilne 40 i nie maleje nawet na chwile do poprzednich wartości.
V4NzI
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 181
Rejestracja: 2013-07-19, 17:57
Lokalizacja: Wyszków

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: V4NzI »

Coś zrobili bo każdemu skoczyło :/
Miałem w LoLu po 40-45 a dzisiaj cały dzień ponad 60-65.
A narzekałem na LTE z Orange jak ping stał na 59-60 :roll:
Plus 20GB/ Play 55GB / Huawei E5170 LTE / Huawei E3131

Play
http://www.speedtest.net/result/3633946541.png

Plus
http://www.speedtest.net/result/3537145216.png
marisuzsal
Użytkownik forum
Posty: 41
Rejestracja: 2014-06-20, 06:56
Lokalizacja: Lublin

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: marisuzsal »

PolskoPolski pisze:Panowie czym może być spowodowany wzrost pingu ? Na początku mojego użytkowania tego internetu miałem 24-27, aktualnie jest stabilne 40 i nie maleje nawet na chwile do poprzednich wartości.
Ale ping do czego ?
Tu macie ostatni tydzień do dnsów googla, średnio 45 ms, więc OK. Te skoki 1 i 2 lipca to moje przepinanie neta.

Obrazek

i pingtest

Obrazek
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6553
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: onken »

Hmmm

Coś kiepsko ten Twój ping wygląda :)

Obrazek
Jemo
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 158
Rejestracja: 2012-04-06, 10:41
Lokalizacja: UE

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: Jemo »

E Plus, -69dBm, HSPA+
Obrazek
KabelBW: 52Mb/s download / 2.5 Mb/s upload
E+ LTE: 55Mb/s download / 18Mb/s upload
kamil.szymczak
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 210
Rejestracja: 2012-10-01, 18:01
Lokalizacja: Łódź

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: kamil.szymczak »

Witam, myślę nad tą ofertą…jak widze to jest loteria, że niektórych blokują…niektórych nie. Blokują tych co przesadzają z ilością pobieranych danych, a Ci którzy w miarę rozsądku to robią mogą normalnie korzystać. Jakbym brał internet u innego operatora to ok 30 GB, byłby to jedyny internet w domu, najwięcej ruchu robię w nocy, ale zazwyczaj nie przekraczam 10 GB dziennie gdy coś pobieram. Teraz zobaczylem statystyki znajomego obecnego routera, od 1 lipca pobralismy w domu 48GB co daje 3,2 codziennie.

[ Komentarz dodany przez: wojteks: 2014-07-16, 18:36 ]
<font color=orange>Poprawa pisowni.</font>
Ostatnio zmieniony 2014-07-16, 17:36 przez kamil.szymczak, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6553
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: onken »

Ja pobrałem na miesiąc około 200 GB i nikt mnie nie zablokował

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
kamil.szymczak
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 210
Rejestracja: 2012-10-01, 18:01
Lokalizacja: Łódź

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: kamil.szymczak »

Jaką masz opcje, do 20mega?
Ostatnio zmieniony 2014-07-16, 17:37 przez kamil.szymczak, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6553
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: onken »

Posiadam tą najwyższą czyli bez ograniczeń

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Fenio
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2013-09-10, 21:16
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: Fenio »

Z wypowiedzi pracownika Plusa na forum Plusa wynika że NIE MA żadnej jawnej reguły w nakładania limitu 32kbps i zależności względem posiadanej taryfy. Są różnice w priorytetowaniu pakietów ale nie w "lejku" 32kbps. Nie podano żadnej innej zależności ani od prędkości pobierania danych, czasu pobierania, godziny pobierania ani ilości nawiązywanych połączeń. Po prostu loteria z zasadami które zna tylko i wyłącznie małe grono ludzi z Plusa. Możesz pobrać 5GB i dostać lejek, możesz pobrać 400GB i lejka nie dostać.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6553
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: onken »

Nie przesadzajmy, po 5 GB nikt nie dostanie lejka :)

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Darek.74
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 574
Rejestracja: 2010-12-18, 09:41
Lokalizacja: Okolice Warsaw

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: Darek.74 »

onken pisze:Nie przesadzajmy, po 5 GB nikt nie dostanie lejka :)
W limicie podstawowym na pewno nie, ale po limicie 5 GB jednym ciągiem i może być niespodzianka. Miałem coś takiego w Plusie, na "bezlimitowym" iplusopobieraczu, oczywiście w tedy limitu nie przekroczyłem. Ale lejek wskoczył :]
Awatar użytkownika
kill649
Stały użytkownik forum
Posty: 75
Rejestracja: 2006-10-03, 19:45

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: kill649 »

I z racji na owy lejek i bez biało na czarnym ta oferta mnie odstraszyła w salonie.
I z drugiej strony jest to jawna kpina z klienta. Na pierwszej stronie regulaminu czytamy BEZ LIMITÓW.
Na drugiej zaczyna się BEZ LIMITÓW ale jak by coś do jakieś normalnej prędkości. By w następnym punkcie dojść do 32kbps które reguluje jakiś system zarządzania którego reguła nikomu jest nie znana.

Gram w toto lotka ale to moja decyzja. Ale takie nadużywanie słowa NO LIMIT jest nie etyczne i wprowadza konsumenta w błąd.
Oczywiście nie popieram takich co robią backup internetu. Ale z drugiej strony ja jako zwykły obywatel mam dziecko co lubi youtuba oglądać. I co mam żyć w strachu, że mi przytną? Bo to brałem no limit?

Tak jak wypadku taryf głosowych No LIMIT jest jasno wypisany. Jest to odpowiednik jak dobrze pamiętam 44640 minut i jest to wyszczególnione w umowie. I mam prawo tyle wygadać bo tyle wynosi mój pakiet minut na miesiąc.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6553
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: onken »

Wiele razy było tłumaczone dlaczego jest taki zapis w regulaminie i jak i dlaczego operator "sprawuje piecze" nad sprawnym działaniem usługi...
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19232
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: matek451 »

Tu nie chodzi o to, że jest limit w Power LTE sprzedawanym jako no limit (choć to reklamowe nadużycie). Tylko brak jasnych kryteriów dotyczących zakładania lejka 32Kb/s. Póki co brak oficjalnego stanowiska operatora w tej sprawie. W Play podano próg 200GB , po którym internet ma zwolnić do 2Mb/s ( choć w rzeczywistości nie zwalnia) i to jest uczciwe postawienie sprawy.
ODPOWIEDZ