Orange Free Dom Pro - Masakra

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
EmTeeDee

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: EmTeeDee »

W mojej wiosce OFpro mam tylko ja i chyba leśniczy ;) piszę chyba bo tylko u niego widziałem antenę ATK10 . Może i w okolicy ma ktoś jeszcze, ale tego nie wiem-czasem mam ponad 1MB/s ale to wcześnie rano-wstaję o 4.30 do pracy :hyhy: to widzę jak net śmiga-czasem i wciągu dnia też dobrze działa-teraz po prostu przekroczyłem limit ,sam patch do BBC2 waży 2.4GB - ściągnęło już się 2GB reszta ma być za 12godzin 39min. :cry: Mogłem jednak nie przedłużać umowy tylko wziąć OFree bez modemu :zawstydzony:
Awatar użytkownika
Brylant19
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 285
Rejestracja: 2010-05-04, 14:36
Lokalizacja: ---

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: Brylant19 »

A jaka masz sile sygnalu?
Orange LTE 800 2x ATK20 (~20km)
http://www.speedtest.net/android/1925801168.png
EmTeeDee

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: EmTeeDee »

79dbm w tej chwili do BTS ok 15km
Awatar użytkownika
Brylant19
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 285
Rejestracja: 2010-05-04, 14:36
Lokalizacja: ---

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: Brylant19 »

No to w miare silny sygnal :ok: wiec przeciązenie, nic więcej:)
Orange LTE 800 2x ATK20 (~20km)
http://www.speedtest.net/android/1925801168.png
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: ja.michal »

onimusza666, nie myśl, że stacja czy nawet nośna na Ciebie świeci. :cfaniak: Pewnie z drugiej strony coś zachodzą. :cwaniak:
EmTeeDee

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: EmTeeDee »

ja.michal pisze:Pewnie z drugiej strony coś zachodzą
nie rozumiem co napisałeś??
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: ja.michal »

To tak w przenośni miało być. ;) Grupka użytkowników zaszła z drugiej strony stacji. Chodzi mi o to, że obciążenie może być na innym sektorze co może mieć wpływ na całą stację.
EmTeeDee

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: EmTeeDee »

Może tak być ;) Mazury to jeszcze ciągle 3świat-w miasteczku Multimedia,po wioskach Fantex(2,4) i w sumie nic innego nie ma,pewnie sporo ludzi ma CDMA.
Arbiter
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2010-12-04, 12:54
Lokalizacja: Podlaskie

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: Arbiter »

Sygnał na antenie yagi -72dbm, download 40kbit/s, upload 426kbit/s. Polska wschodnia, trzeci świat. Chyba btsy przeciążone. Jestem zawiedziony, bo kupilem specjalnie antenę, jest na maszcie, a net chodzi jak przez modem telefoniczny w 1997 roku

http://www.numion.com/YourSpeed3/ShowMe ... 76,196,951
Procio
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1101
Rejestracja: 2009-10-17, 12:17
Lokalizacja: localhost

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: Procio »

Arbiter, a jesteś na 100% pewien, że to nie limit przekroczony ?
Spójrz na upload... Po limicie upload wynosi 32kbps, a u niego 426?
Internet domowy T-Mobile do 60Mb/s: https://www.speedtest.net/result/8251178215 :super:
Arbiter
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2010-12-04, 12:54
Lokalizacja: Podlaskie

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: Arbiter »

Limitu raczej nie mam, bo to nowa karta RUIM i pierwsze transfery które wykonuję.

Przekręciłem antenę Yagi na inny bts - predkosc taka sama, około 40kbit/s - plik 1MB pobiera ponad 2 minuty.

Wczoraj koło 22, kiedy jest duzy ruch, strony prawie w ogole się nie ładowały. W ogóle nie udało mi się osiągnąć (nawet o godz 1 w nocy) szybszego transferu niż kilkadziesiat kilobitów/s
upload ponad 0,5Mbit, dnl 47kbit http://www.numion.com/YourSpeed3/ShowMe ... 76,201,759
Procio
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1101
Rejestracja: 2009-10-17, 12:17
Lokalizacja: localhost

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: Procio »

W takim razie to nic innego jak przeciążenia. Tylko dziwi mnie upload, który prawie cały czas jest ponad 0,5Mbps.
Internet domowy T-Mobile do 60Mb/s: https://www.speedtest.net/result/8251178215 :super:
Awatar użytkownika
Brylant19
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 285
Rejestracja: 2010-05-04, 14:36
Lokalizacja: ---

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: Brylant19 »

A antene probowales podlacyzc do drugirego wejscia?
ryba825
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1332
Rejestracja: 2009-07-05, 16:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: ryba825 »

Normalnie szał na CDMA! Całe 30 kb/s i to jeszcze z limitem, którego zostało 20 GB do wykorzystania. Normalnie super, przedłużyłem umowę wcześniej, żeby przesiąść się z EDGE ~40 kb/s i po 11 miesiącach mam to samo na CDMA. -.-
mały73
Stały użytkownik forum
Posty: 138
Rejestracja: 2009-12-02, 17:05
Lokalizacja: Goławin

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: mały73 »

ryba825 ten nadajnik w Zakroczymiu jest chyba przeciążony do granic możliwości :dobani:
ryba825
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1332
Rejestracja: 2009-07-05, 16:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: ryba825 »

No chyba tak. ;/ Da się jakoś wzmocnić tą antenę od Dipola ATK10? Pomimo mrozu zacznę przekręcać antenę i szukać lepszej prędkości. Próbował ktoś rozgryźć w jaki sposób aplikacja Easy Wireless Network otrzymuje dane o mocy od modemu?
Ostatnio zmieniony 2010-12-10, 20:29 przez ryba825, łącznie zmieniany 1 raz.
Smigiel28
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2009-07-23, 06:50
Lokalizacja: Radomsko

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: Smigiel28 »

Od mniej więcej pół roku transfery w godzinach szczytu poniżej 200 kbit, z reguły 100 - 150 kbit. Poza godzinami szczytu do 0,5 Mbit max. 1 Mbit nie widziałem od co najmniej roku. A może by tak protest zbiorowy do UOKiK-u zgłosić. Sporo nas. A sprzedawanie 1 Mbit gdy jest 1/10 tego to zwykłe oszustwo jest i tyle. Ja na pewno swojej umowy na CDMA nie przedłużę ... Jeszcze tylko 7 miesięcy.
Pozdro
Microsoft Cerified Professional
ryba825
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1332
Rejestracja: 2009-07-05, 16:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: ryba825 »

Smigiel28, Orange Freedom Pro ma prędkość do 3.1 Mb/s (ograniczenie technologiczne), więc jeżeli prędkość jest 100 kb/s, to jest to według umowy i nie jest to żadne oszustwo. Jeżeli masz antenę zewnętrzną, to możesz ją ustawić na inną stację bazową.
Smigiel28 pisze:A może by tak protest zbiorowy do UOKiK-u zgłosić.
I co w nim napiszesz? Że sieć jest obciążona i żeby UOKiK wepchnął z nieba trochę MHz w częstotliwość 450 MHz?
Awatar użytkownika
czerwon
Stały użytkownik forum
Posty: 138
Rejestracja: 2009-12-20, 11:19
Lokalizacja: Okolice N.S

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: czerwon »

Smigiel28, wydaje mi się, że w umowie pisze prędkość do 1Mb/s więc dla nich jest OK
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26175
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: wojteks »

ryba825 pisze:Orange Freedom Pro ma prędkość do 3.1 Mb/s
W umowie jest zapisane do 1Mbps i tego się trzymajmy, to że Orange nie limituje prędkości to zupełnie inna bajka. Części osób udaje się osiągnąć więcej niż 1Mbps a części nie, średnio jest do 1Mbps
Nie pomagam na PW!
ryba825
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1332
Rejestracja: 2009-07-05, 16:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: ryba825 »

wojteks pisze:W umowie jest zapisane do 1Mbps i tego się trzymajmy
Ująłem w nawiasie, że to ograniczenie technologiczne. A czy Orange nie miało zwiększyć do 2 Mb/s?
mały73
Stały użytkownik forum
Posty: 138
Rejestracja: 2009-12-02, 17:05
Lokalizacja: Goławin

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: mały73 »

Miało i może już tak jest ale niestety przez te przeciążenie sieci tego nie odczuwamy i nie odczujemy :dobani:
Smigiel28
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2009-07-23, 06:50
Lokalizacja: Radomsko

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: Smigiel28 »

czerwon pisze:Smigiel28, wydaje mi się, że w umowie pisze prędkość do 1Mb/s więc dla nich jest OK
W każdej umowie na internet w Polsce są zapisy o prędkości do a nie rzeczywistej. Chyba, że kogoś stać i kupi sobie dostęp do internetu z gwarantowanym CIR. Nie zmienia to faktu, że w przypadku np. neostrady jeżeli prędkość jest mniejsza niż na umowie reklamacja jest uwzględniana. UOKiK powinno unieważnić w umowach na internet zapisy do lub wprowadzić obowiązkowy zapis o gwarantowanym CIR np, na poziomie 50% zakupionej prędkości. Ja idąc do sklepu kupuję 1 litr mleka, a nie do 1 litra mleka.
Microsoft Cerified Professional
ryba825
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1332
Rejestracja: 2009-07-05, 16:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: ryba825 »

Smigiel28 pisze:UOKiK powinno unieważnić w umowach na internet zapisy do lub wprowadzić obowiązkowy zapis o gwarantowanym CIR np, na poziomie 50% zakupionej prędkości.
"Z pustego i Salomon nie naleje"... Jeżeli sprawisz, że częstotliwość 450 MHz będzie miała 3 razy tyle pasma, to czemu nie... :cwaniak:
EmTeeDee

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: EmTeeDee »

Smigiel28 pisze: Ja idąc do sklepu kupuję 1 litr mleka, a nie do 1 litra mleka.
A czy masz pewność że jest tam dokładnie litr ;)
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26175
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: wojteks »

Smigiel28 pisze:UOKiK powinno unieważnić w umowach na internet zapisy do lub wprowadzić obowiązkowy zapis o gwarantowanym CIR np, na poziomie 50% zakupionej prędkości.
Pewnie by się dało tak zrobić ale wtedy za internet 1Mbps płaciłbyś 160zł albo i więcej.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: Patryk »

Smigiel28 pisze:Nie zmienia to faktu, że w przypadku np. neostrady jeżeli prędkość jest mniejsza niż na umowie reklamacja jest uwzględniana.
Bzdura.
Jeśli synchronizacja linii jest zbliżona do synchronizacji wymaganej dla wolniejszej opcji, to wtedy łaskawie pozwalają na migrację w dół, i na tym polega uwzględnianie reklamacji Neostrady czy innego konsumenckiego ADSLa.
Kiedyś, w czasach, gdy królowała opcja 512 było trochę inaczej, ale to było 7 lat temu :]
Smigiel28
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2009-07-23, 06:50
Lokalizacja: Radomsko

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: Smigiel28 »

Patryk pisze: Bzdura.
Jeśli synchronizacja itd. ]
Hmmm. Sąsiad regularnie dostaje zniżki na abonament za słabą jakość linii lub inne usterki zawinione przez tpsa (np. raz jest 1 Mbit a raz 100 kbit). I tak od wakacji. Ostatnio miał 50% odliczone od abonamentu, sam widziałem na fakturze. Tyle że musi podzwonić do tepsy i się wykłócić ...
Microsoft Cerified Professional
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: Patryk »

Smigiel28 pisze:Ostatnio miał 50% odliczone od abonamentu, sam widziałem na fakturze
Od abonamentu telefonicznego, nie od Neostrady - 50% to żadna filozofia uzyskać, gdy linia nie spełnia wskaźników jakości dla usługi powszechnej.

Za to odliczenia za Neo można mieć tylko wtedy, gdy usługa po prostu nie działa.
Smigiel28
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2009-07-23, 06:50
Lokalizacja: Radomsko

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: Smigiel28 »

Patryk pisze: Od abonamentu telefonicznego, nie od Neostrady - 50% to żadna filozofia uzyskać, gdy linia nie spełnia wskaźników jakości dla usługi powszechnej.
Za to odliczenia za Neo można mieć tylko wtedy, gdy usługa po prostu nie działa.
Ja tam nie wiem, telefonu nie reklamował, bo mu działał. Reklamował tylko Neostradę i za Neostradę dostał upust na abonamencie. Z drugiej strony w pracy za 14 dni problemów z DSL-em od tepsy dostaliśmy zwrot opłaty za miesiąc. Oczywiście 14 dni udowodnione i potwierdzone na infolinii. Ale DSL to inna półka cenowa to i obsługa może inna.
Microsoft Cerified Professional
ODPOWIEDZ