Plus POWER LTE - klapa?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Placeks
Użytkownik forum
Posty: 30
Rejestracja: 2014-07-20, 21:40
Lokalizacja: Warszawa

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: Placeks »

Koledzy

To mój pierwszy post zatem uszanowanie dla wszystkich.

Widze tu masę informacji nt tzw. rewolucji w Internecie mobile.
Szacun dla tych co w 4 dni zasysają 250GB…. Ja jestem o 5 lig poniżej.

Obecnie używam Netii 20Mbit , płace 105 zł mies i dobija mnie fakt że jedyne co mogą mi zaoferować to marzenie o VDSL. Do najbliższego BTS-a ( http://beta.btsearch.pl/?dataSource=loc ... 27&zoom=17 ) mam w linii prostej ok 800m bez drzew i innych przeszkód. Czaję się na ofertę LTE plusa w wariancie max 35GB.


Stąd moje pytania;

1.
Netu używam do pracy i musze mieć pewność stabilności łącza – min 3-4Mbit co bym mógł prowadzić rozmowy głosowe. Czy macie tu jakies złe doświadczenia?

2.
Zapożyczyłem od rodzinki CP (a to chyba to samo co Plus) na H E3272 i zrobiłem dziś testy:
Ping 28-35ms, D/U 40/12 Mbit w pomieszczeniu z modemem wpiętym do laptopa po USB. Niestety po wpięciu modemu do domowego routera (Asus DSL-N55U) prędkości spadły do D/U 16/4 Mbit oraz bardzo duże skoki transferu od 1Mbit-16Mbit – czy powodem może być pora dnia: niedzielne popołudnie?

3.
Czy wyżej przedstawione wyniki w znaczącym stopniu można podnieść stosując antenę kierunkową np.: http://allegro.pl/antena-dual-17dbi-lte ... 20579.html (testy wyglądają ok ale te wahania prędkości są spore) a może zamiast modemu adsl i podpinanego modemu LTE kupic po porstu porządny modem/router LTE?

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2014-07-26, 19:29 ]
Poprawa linka na klikalnego.
Ostatnio zmieniony 2014-07-26, 18:28 przez Placeks, łącznie zmieniany 1 raz.
tommy45
Stały użytkownik forum
Posty: 79
Rejestracja: 2014-06-28, 15:52
Lokalizacja: Żywiec

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: tommy45 »

Na Twoim miejscu nie pchał bym się w komórkowe łącze jeśli potrzebujesz go do pracy, został bym przy Netii. Po pewnym czasie więcej osób będzie korzystać z opcji no limit na Twoim BTS i będziesz stał z robotą.
Ile w ogóle danych pobierasz w miesiącu? Dlaczego chcesz zmienić kabel na LTE?

Ja testowałem router Huawei który dają w Plusie do tej oferty, bardzo dobrze śmigało, do 90/30 mbit. Odstraszyło mnie to, że przez tydzień nie potrafili naprawić awarii na moim łączu, a też potrzebuje internet do pracy :)
Ewentualnie musiał byś mieć pod ręką jakiś starter np z Play na kartę żeby mieć internet w razie czego.
Placeks
Użytkownik forum
Posty: 30
Rejestracja: 2014-07-20, 21:40
Lokalizacja: Warszawa

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: Placeks »

W robocie internet jest wystarczający tzn. te 16Mbit realnie daje radę.
Miesięcznie pobieram ok 100GB wliczając prace gdzie połączenia głosowe trochę ważą.

Kiedy zaczynam domową rozrywkę czyt pobieranie i skakanie po stronach zaczynam czuć ograniczenie prędkości.
Druga rzecz to kasa, płace 103zł miesięcznie i szlag mnie trafia gdy słyszę o transferach 3-4 większych za 50% mojej stawki (w Plusie mam tel i brał bym internet jako drugą usługę)

Moja dokładna lokalizacja to Stare Babice ul.Sienkiewicza 77.
Internet "zapasowy" z telefonu mam ale nie ukrywam że kluczowa dla mnie w przyp łacza zasadniczego jest dostępność - przerwy po 1h to nie dla mnie.
BKpbO
Stały użytkownik forum
Posty: 127
Rejestracja: 2014-06-12, 08:52
Lokalizacja: z forum

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: BKpbO »

Weź sobie na testy na 7 dni, najlepiej w opcji z routerem, wtedy będziesz wiedział na czym stoisz.

Pamiętaj że superoferta w programie SmartDom kończy się 31.07.2014.
Placeks
Użytkownik forum
Posty: 30
Rejestracja: 2014-07-20, 21:40
Lokalizacja: Warszawa

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: Placeks »

Załóżmy że idę w te testy.
Jakie wziąć urządzenie najlepiej (wszystkie sa w tej samej cenie)

1.
E3272 wpiąć w obecnego Asusa i liczyć na to że dokupując w przyszłości antenę kierunkową będę miał szanse poprawić transfery ?

2.
B593s - bo na forum jest bardzo chwalony i może zastąpić w zupełności obecny router a do tego jest szansa że lepiej będzie zbierał sygnał niż E3272 bez anteny ?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19232
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: matek451 »

Testy już przecież zrobiłeś pożyczając modem E-3272 od rodziny.Warto by je zrobić na zewnątrz.Jeśli chodzi o Asusa to wygląda na to, ze przycina on transfer, wyniki na samym modemie są dużo lepsze. Podczas testów na E-3272 zmierz poziom sygnału gdy modem wewnątrz i na zewnątrz domu.Jeśli chcesz potestować dłużej Plusa przez 7 dni to bierz go z docelowym routerem B-593s-22( o ile dostaniesz). Co do anteny, to jak masz daleko do najbliższego BTS-a LTE1800Mobylandu. Pomierz poziom sygnału na zewnątrz, od tego zależy dobór anteny.
barozi
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2009-09-25, 15:11
Lokalizacja: okolice Piaseczna

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: barozi »

BKpbO, Skąd informacja, że smartDOM kończy się 31.07.2014?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6553
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: onken »

Domyślam się ze pewnie z regulaminu :) ?

3. Super oferta w programie smartDOM trwa od 13.05.2014 r. do 31.07.2014 r.
kamil.szymczak
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 210
Rejestracja: 2012-10-01, 18:01
Lokalizacja: Łódź

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: kamil.szymczak »

Samo Power LTE nie ma oznaczonego czasu, ciekaw jestem jak długo zostanie, a jak się skończy ta promocja czy wrócą pozostałe warunki.
tommy45
Stały użytkownik forum
Posty: 79
Rejestracja: 2014-06-28, 15:52
Lokalizacja: Żywiec

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: tommy45 »

@Placeks
Poczytaj sobie jeszcze tutaj:
http://www.plusforum.pl/viewtopic.php?f ... 12#p118912

Ostatnie 5-10 stron wątku jakie ludzie mają problemy z prędkością ostatnimi czasy. NAjlepiej weź sobie z opcja na 7 dni testów i zdecyduj.
BKpbO
Stały użytkownik forum
Posty: 127
Rejestracja: 2014-06-12, 08:52
Lokalizacja: z forum

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: BKpbO »

@Tommy45

Też śledzę ten wątek.
Ale przyznaj że są postępy, rasowego lejka 32kb/s już dawno nikt nie zgłaszał.
Jak tak dalej pójdzie, to może jeszcze z miesiąc i Plus ogarnie Power LTE w 100% :)
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6553
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: onken »

Niestety Polsat nadal nie ogarnął mojej sprawy z blokadą LTE na extra-SIM i w tym tygodniu sprawa ląduje w UKE, może oni zrobią z nimi jakiś porządek :/

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
V4NzI
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 181
Rejestracja: 2013-07-19, 17:57
Lokalizacja: Wyszków

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: V4NzI »

Ogólnie to jest jakaś lipa, w Playu lepiej to wygląda bo nie ściąga z głównego tylko z niby 100GB w LTE, przekroczysz te 100GB a dalej masz no limit bo lejka na 2Mb/s nie zakłada :D
Plus 20GB/ Play 55GB / Huawei E5170 LTE / Huawei E3131

Play
http://www.speedtest.net/result/3633946541.png

Plus
http://www.speedtest.net/result/3537145216.png
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: krystianb »

V4NzI pisze:a dalej masz no limit bo lejka na 2Mb/s nie zakłada
Do czasu.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
ra-v
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1529
Rejestracja: 2009-11-08, 22:59
Lokalizacja: Fryzjer City

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: ra-v »

Pod filmem na YouTube dotyczącą Power LTE zadałem pytanie dotyczące zakładania limitów na nielimitowany internet, linkując w przykładach do tego forum z opiniami klientów (na innych jest zresztą podobnie).

https://www.youtube.com/watch?v=HbYBoWcVhnM

jak na razie cisza. Więc robią Wam dobrze, czy się mnie boją? ;-)
Internet 70GB/nolimit: Huawei E3372s-153+TP-LINK MR3420 v2
Telefon: Moto G 1gen / Lumia 625 / iPhone 4 / Nokia 6310i
Fenio
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2013-09-10, 21:16
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: Fenio »

To chyba pokasowali Twoje komentarze, ja ich w każdym razie nie widzę.
V4NzI
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 181
Rejestracja: 2013-07-19, 17:57
Lokalizacja: Wyszków

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: V4NzI »

krystianb pisze:Do czasu.
Do czasu to coś innego ciekawszego może wymyślą żeby konkurować jeszcze bardziej z Power LTE Plusa.

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2014-07-26, 19:29 ]
<a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=59341#59341">Panie i Panowie tniemy cytaty!</a>
Ostatnio zmieniony 2014-07-26, 18:29 przez V4NzI, łącznie zmieniany 1 raz.
Plus 20GB/ Play 55GB / Huawei E5170 LTE / Huawei E3131

Play
http://www.speedtest.net/result/3633946541.png

Plus
http://www.speedtest.net/result/3537145216.png
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19232
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: matek451 »

Korzystam od 9 m-cy z LTE w Play.Regularnie przekraczam limit 200GB,nigdy nie zwolnił do 2Mb/s.W poprzednim m-cu ok.500GB i na dodatek uwolnili prędkości.Korzystam na abonamencie i pre-paid RBM.Oprócz mnie znam jeszcze trzy osoby korzystające z tego BTS-a (sam im uruchomiłem). Szkoda ,że jeszcze tylko 5 m-cy, choć może coś się zmieni.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: Jo_gurt »

Cóż, lepiej twierdzić, że ma się limit (spory) i go nie nakładać, niż twierdzić, że go nie ma i nakładać w losowy sposób ;)
tommy45
Stały użytkownik forum
Posty: 79
Rejestracja: 2014-06-28, 15:52
Lokalizacja: Żywiec

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: tommy45 »

BKpbO, Jak na razie przedstawiciel Plusa pisze tam, że mają klasy ludzie źle przypisane. Ciekawe jednak jest to, że klasy w ofercie są 10, 20 Mbit i bez limitu, a ludzie tam mają np. 5 Mbit. Tak samo jak ja miałem na testach po wysłaniu w nocy kopii biblioteki zdjęć na serwer która miała 20 GB. Przed pójściem spać limit 10 Mbit, rano juz 2 Mbit było. Jeszcze ze dwa miesiące i się okaże tak naprawdę jaka jest prędkość w tym LTE i jaki limit, zgodzę się że są postępy, ale dalej nie wiadomo na co tak naprawdę podpisujemy umowę.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19232
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: matek451 »

Już prawie dwa miesiące mają problemy. Ponoć to system bilingowy ;) . Ogólnie widać,że oferta zapięta na ostatni guzik :) Nic tylko brać a potem wisieć na telefonie i reklamować. W zamian żadnych bonusów za wadliwie działający internet. Takie rzeczy tylko w Plusie/CP.
Awatar użytkownika
ra-v
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1529
Rejestracja: 2009-11-08, 22:59
Lokalizacja: Fryzjer City

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: ra-v »

Fenio pisze:To chyba pokasowali Twoje komentarze, ja ich w każdym razie nie widzę.
No cóż, będzie trzeba inaczej "publicznie" zpaytać dlaczego nie chcą udzielić odpowiedzi, bo to co po prostu robią to paranoja. Jestem zalogowany na konto Google (Google+) może dlatego widać.

Jak można tak podchodzić do klientów, przecież to jest jakaś komuna...

Zdjęcie z YouTube

Mój komentarz na Google+
Internet 70GB/nolimit: Huawei E3372s-153+TP-LINK MR3420 v2
Telefon: Moto G 1gen / Lumia 625 / iPhone 4 / Nokia 6310i
Fenio
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2013-09-10, 21:16
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: Fenio »

tommy45 pisze:BKpbO, Jak na razie przedstawiciel Plusa pisze tam, że mają klasy ludzie źle przypisane. Ciekawe jednak jest to, że klasy w ofercie są 10, 20 Mbit i bez limitu, a ludzie tam mają np. 5 Mbit.
Według mnie to jest sondowanie reakcji klientów i dopasowywanie do niej FUP tak aby odciążyć maksymalnie sieć i zniechęcić do oferty tych co pobierają najwięcej. Z takich klientów nie ma zysku a jedynie straty.
bolu
Stały użytkownik forum
Posty: 59
Rejestracja: 2013-10-10, 20:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: bolu »

ra-v, moje komentarze także bezczelnie kasują.
Awatar użytkownika
ra-v
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1529
Rejestracja: 2009-11-08, 22:59
Lokalizacja: Fryzjer City

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: ra-v »

bolu pisze:ra-v, moje komentarze także bezczelnie kasują.
A widzisz go na moim screenie?

W takim razie pytam na profilu na G+ i FB dlaczego to robią oraz poproszę odpowiedź na pytanie w kasowanym komentarzu.

To jest po prostu klasyczna średniowieczna bezczelność...

DODANE:
Moje ponownione pytanie. To samo zrobiłem na FB.

Może i jest chamskie takie zachowanie i trochę spamuje, ale skoro tak traktują nie tylko obecnych klientów, to chyba warto wypuścić to na światło dzienne.
Internet 70GB/nolimit: Huawei E3372s-153+TP-LINK MR3420 v2
Telefon: Moto G 1gen / Lumia 625 / iPhone 4 / Nokia 6310i
Awatar użytkownika
avalon
Użytkownik forum
Posty: 37
Rejestracja: 2010-05-31, 13:39
Lokalizacja: koło ełku

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: avalon »

Witam B.serdecznie Mam taki problem pobieram w nocy np,,3GB.który powinien być zabrany z pakietu nocnego który jest aktywny,a zabiera mi z pakietu podstawowego i uciekają mi GB.podstawowe .Pytanie? czy ktoś miał taką sytuację.
Zgłosiłem do BOK.ale oni nic nie robią z tym ,w jaki sposób to załatwić..Proszę o pomoc..
pozdrawiam.
bartoleq
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2013-09-06, 09:55
Lokalizacja: Otwock

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: bartoleq »

avalon pisze:Witam B.serdecznie Mam taki problem pobieram w nocy np,,3GB.który powinien być zabrany z pakietu nocnego który jest aktywny,a zabiera mi z pakietu podstawowego i uciekają mi GB.podstawowe .Pytanie? czy ktoś miał taką sytuację.
Zgłosiłem do BOK.ale oni nic nie robią z tym ,w jaki sposób to załatwić..Proszę o pomoc..
Ale przeciez w Power LTE nie ma limitu nocnego dla polaczen w LTE. Jest tylko dla 3G. W jakim trybie sie laczysz?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6553
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: onken »

Jak nie ma jak jest, zawsze najpierw schodzi z "dostępnego" pakietu danych.

Dopiero później "nie ma limitu" jak używasz LTE

U mnie na Polsacie to samo, z nocnego pobrało tylko 10 MB, a miesiąc temu pobierało "normalnie" z nocnego pakietu

Więc pobiera non stop z pakietu "głównego"

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Awatar użytkownika
avalon
Użytkownik forum
Posty: 37
Rejestracja: 2010-05-31, 13:39
Lokalizacja: koło ełku

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: avalon »

Ja korzystam z LTe ale pani powiedziała w BOK że pakiet nocny jak najbardziej jest aktywny i dodała że problem występuje ,technicy walczą z nim a drugim razem jak zadzwoniłem to facet powiedział że ten problem jest tylko u mnie .I kogo słuchać???
pozdrawiam.
bartoleq
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2013-09-06, 09:55
Lokalizacja: Otwock

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: bartoleq »

"W ramach Promocji oferowana jest promocyjna usługa Limit nocny („Usługa” lub „Limit nocny”), w ramach której:
a. Abonent korzystający z planów cenowych mających w nazwie „iPlus prywatnie”, „iPlus firmowo”, lub „internet” może
aktywowad limit 50 GB na wysłane i odebrane w technologii GPRS, EDGE, HSPA+ lub LTE dane dostępne w godzinach
1:00 - 7:00 w jednym okresie rozliczeniowym.
b. Abonent korzystający z planów cenowych mających w nazwie „POWER LTE” może aktywowad limit 100 GB na
wysłane i odebrane w technologii GPRS, EDGE lub HSPA+ dane dostępne w godzinach 1:00 - 7:00 w jednym okresie
rozliczeniowym.
"

"8. Abonent korzystający z planów cenowych mających w nazwie „iPlus prywatnie”, „iPlus firmowo”, lub „internet”, w ramach
Limitu nocnego w zasięgu sieci Plus może wysyład lub odbierad dane w technologii LTE , HSPA+, HSPA, HSDPA, 3G, EDGE,
GPRS:
a. w technologii HSPA+, HSPA, 3G(UMTS), EDGE, GPRS5
dostęp do internetu obejmuje Punkty Dostępu (APN): WAP
(wap, wap.plusgsm.pl, plus); Internet (Internet, www.plusgsm.pl, plus),
b. w technologii LTE dostęp do internetu obejmuje Punkty Dostępu (APN): Internet (Internet),
9. Abonent korzystający z planów cenowych mających w nazwie „POWER LTE”, w ramach Limitu nocnego w zasięgu sieci Plus
może wysyład lub odbierad dane w technologii HSPA+, HSPA, HSDPA, 3G, EDGE, GPRS.
Abonent może korzystad tylko i
wyłącznie z usług transmisji danych przez APN internet. Nie może korzystad z transmisji danych w ramach APN: WAP, video,
plus, oraz prywatnych."
ODPOWIEDZ