[OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Rudder
Stały użytkownik forum
Posty: 124
Rejestracja: 2011-02-22, 21:48
Lokalizacja: Poznań

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: Rudder »

1.
Zgłosiłem reklamację do Orange to dostałem 15 zł rabatu

DiilGang opisz mi procedure złożenia tego rabatu!!!

2.Porównajcie obydwa routery E-5776 i E-5372. Czemu nie ma tych routerów w tematach podpiętych Wojteks jako moderator powinien je wstawić.

3.Czy warto mi kupować antene do E-5776 jeśli mam nadajnik 300 metrów od domu ?
Awatar użytkownika
DiilGang
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 348
Rejestracja: 2013-10-26, 17:28
Lokalizacja: okolice Łomży

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: DiilGang »

Poprostu poszedłem do Orange i złożyłem reklamację z powodu braku aktywacji Orange Free Net w nowym okresie rozliczeniowym. Te 15 zł dostałem jednorazowo .
Huawei B315 - Orange LTE 2600 + Cybertech 17 dBi 2100 MHz
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19234
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: matek451 »

Prosisz i masz http://www.prlog.org/12249839-differenc ... e5372.html Co do zakupu anteny, zrobisz testy to zobaczysz. Raczej nie.
Rudder
Stały użytkownik forum
Posty: 124
Rejestracja: 2011-02-22, 21:48
Lokalizacja: Poznań

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: Rudder »

Czy ten nowszy E-5372 już wystąpuje na rynku polskim (pytam bo podałeś ang. strone bez trudu odczytałem)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19234
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: matek451 »

Tak E-5372 znajduje się w ofercie Plusa i CP. To najnowszy router MiFi w ofercie Huawei.No i ma wreszcie dwa wejścia na anteny zewnętrzne.
Rudder
Stały użytkownik forum
Posty: 124
Rejestracja: 2011-02-22, 21:48
Lokalizacja: Poznań

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: Rudder »

matek451 pisze:No i ma wreszcie dwa wejścia na anteny zewnętrzne.
Dlatego jest lepszy.
DiilGang Złożylem reklamacje telefonicznie umowy Orange Free Net. Bo jak oni mogą przysłać router a za 2 miesiące zacząć dopiero umowe. To jest ich głupota, klinetowi od razu powinno się przełączać taryfe skoro przysyłają nowy router. To na hu* ja go dostałem żeby leżał ? - tak mówiłem. Jestem niezadowolony z ich idotyzmu. :dobani:

Przysłali mi SMS że rozpatrzyli reklamacje a odpowiedź wyślą pocztą.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19234
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: matek451 »

To nie idiotyzm tylko kalkulacja. Na starej umowie będziesz jeszcze dwa miesiące. Potem na nowej kolejne 24. Gdyby wprowadzili nową dziś stracili by dwie wpłaty za stary abonament. Umowę podpisałeś teraz to już się nie rozmyślisz i nie uciekniesz do konkurencji.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26178
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: wojteks »

Rudder pisze:To na hu* ja go dostałem żeby leżał ?
Nawet ukrytego bluzgania tu nie lubimy!
Nie pomagam na PW!
Rudder
Stały użytkownik forum
Posty: 124
Rejestracja: 2011-02-22, 21:48
Lokalizacja: Poznań

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: Rudder »

wojteks pisze:Nawet ukrytego bluzgania tu nie lubimy!
ja je lubie. nie przeszkadzaj mi swoimi postami

matek451 to jest idiotyzm. Po co dają klientowi nowy router 2 miesiące przed ?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26178
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: wojteks »

Rudder pisze:ja je lubie. nie przeszkadzaj mi swoimi postami
Ale my ich nie lubimy.
Rudder pisze:to jest idiotyzm.
To jest marketing a nie idiotyzm, matek451 dokładnie wyjaśnił dlaczego.
Nie pomagam na PW!
Rudder
Stały użytkownik forum
Posty: 124
Rejestracja: 2011-02-22, 21:48
Lokalizacja: Poznań

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: Rudder »

To jest niebalstwo i łamanie prawa przez Orange, a nie żaden marketing. Jako przykład tego niedbalstwa podam kontrole UKE http://www.uke.gov.pl/uke-skontrolowal- ... ych-13320# coś trzeba z tym zrobić. dalej nie może tak być
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26178
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: wojteks »

Rudder pisze:To jest niebalstwo i łamanie prawa przez Orange, a nie żaden marketing.
Przecież nikt nie zmuszał Cię do podpisania umowy już teraz, zrobiłeś to DOBROWOLNIE, łamania prawa tu nie widzę.
Nie pomagam na PW!
Domianik
Użytkownik forum
Posty: 27
Rejestracja: 2011-08-12, 11:16
Lokalizacja: Polska

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: Domianik »

Witam. Przedluzylem umowę migrując do Free Net. Powinna się właśnie rozpocząć nowa oferta. Dzisiaj na stronie internetowej zamiast Freedom Pro pojawił się juz Free Net 89 z rabatami jak obiecano w umowie (80% niższy abonament i 40% więcej GB). Niestety od dwóch dni nie chodzi mi internet ! Kontrolka zasięgu święci na zielono chociaz czasem się na chwilke wyłącza. Kontrolka sygnału nie święci <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> i co jakiś czas na 1 sek mrygnie na zielono. Nie wiem co może być problemem. Przy migracji trzeba konfigurować router ? Korzystam z Axestel Mv410

Edit. Zadzwonilem na pomoc techniczna. Dwie minutki i internet działa.

Ps. Mógłby mi ktos sprawdzić czy i jeżeli tak to jak chodziłby moj internet w UMTS Orange.
Moja lokalizacja 50*18'N 21*49'E Jest nadajnik UMTS 900 koło 6km i w innym kierunku koło 8km UMTS 2100 NetWorks! i UMTS2100 Orange. Jakie predkosci mogą być u mnie ?
Tesshu
Stały użytkownik forum
Posty: 82
Rejestracja: 2009-01-25, 15:40
Lokalizacja: Cz?stochowa

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: Tesshu »

Dzisiaj po 3 krotnym odmówieniu oferty + złożeniu wypowiedzenia dostałem ofertę 39,9zł za 7GB transferu -80% rabat czyli niecałe 8zł abonament na 24miesiące bez modemu oczywiście :) takie oferty to ja rozumiem.
Teraz czekam do sierpnia aby wypowiedzieć 2 umowę za która aktualnie płacę 99zł 25gb.
Także mój miesięczny abonament który aktualnie wynosi 150zł troszkę zmalał.
Awatar użytkownika
Mikele
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 265
Rejestracja: 2009-01-23, 09:52
Lokalizacja: Wrony (lubuskie)

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: Mikele »

To ja mam z kolei inną ciekawostkę ;)

Chodzi o OFP na firmę, umowa kończyła się pod koniec stycznia.
Wysłałem wypowiedzenie pod koniec grudnia.

Nikt z Orange do końca stycznia nie zadzwonił w sprawie przedłużenia umowy.
W dniu wczorajszym tj. 31.01.2014 internet OFP wyłączono.

Widocznie nie zależy im na klientach :dobani:
OBE 38GB (Dovado Tiny + E3276s-151 + konektor CRC9/FME + Tri-Lan 240 (12m) + Cybertech 17dBi 2100Mhz)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19234
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: matek451 »

@Domianik w twoim rejonie masz siec po modernizacji NetWorks. Możesz spokojnie korzystać z UMTS900(HSPA+) , ewentualnie potrzebna antena na 900MHz, np. ATK-10/900 lub UMTS2100( HSPA+DC) tu już antena konieczna, najlepiej panel 17dBi z Cybertechu. Najpierw musisz kupić router/modem do 3G. Prędkości uzyskiwane na HSPA+DC przez kolegów nawet 20Mb/s. Na HSPA+ mniejsze minimum o połowę. ile będzie u Ciebie zależy od obciążenia BTS-ów. Potrzebny test.
Domianik
Użytkownik forum
Posty: 27
Rejestracja: 2011-08-12, 11:16
Lokalizacja: Polska

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: Domianik »

Dzieki wielkie :p
Antena moze byc ta ?
http://allegro.pl/antena-atk-10-850-960 ... 34579.html
Jeżeli chodzi o modem to moze byc zwykły modem 3G np. B 150 (Cyfrowego Polsatu, chyba Huawei) czy musi spełniać jeszcze jakies inne wymagania ?
Jaki inny modem polecacie ktory by sie nadawal i cena była by dosyc przyzwoita. Pewnie i tak bede musiał dokupić router zeby miec wifi, wiec wydatek jest spory.

ps. Jaka macie ta oferte w Free Net ? Ja za 17 zł mam 49 gb. Przedluzenie na 24 mies i bez routera. Nie musiałem nic negocjować. Pani z Orange zaproponowała sama ze wybierze numer do Warszawy i tam dostane lepsza oferte. Pachniało mi to troche sciema, ale i tak nie miałem nic innego do wyboru wiec brałbym co by dali. A to co dali bardzo mi sie spodobało. :hyhy:
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19234
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: matek451 »

Na UMTS900 na twoim miejscu spróbowałbym z modemem na zewnątrz i dopiero rozpatrzyłbym zakup ATK-10. Kusi HSPA+DC na UMTS2100 i zrobiłbym testy w pobliżu BTS-ów Kolbuszowa lub Nowa Dęba i rozpatrzył zakup panela na 2100MHz. Takie modemy jak B-150 z CP to sobie daruj. ( to nie Huawei a Bandrich). Będziesz mia później problem z dobraniem routera( tylko problematyczny Edimax). Kup E-3251 z Orange, obsługuje HSPA+DC http://allegro.pl/modem-huawei-e3251-dc ... 56200.html Ugrałeś dobry abonament za niewielka kasę to teraz możesz wydać na sprzęt. To w sumie wychodzi taniej niż umowa ze sprzętem. Do E-3251 dokupisz MR-3420v2 i po kłopocie. Całość modem, router z anteną i konektorem ok. 350-400zł. Miałeś duzo szczęścia, ze trafiłeś taka konsultantkę. A to co napisałeś brzmi bardzo nierozsądnie, o swoje trzeba walczyć. Drugi raz możesz niemieć tyle szczęścia. Dobierz sobie jeszcze szczęśliwe godziny 0-8 za 2,99 zł i będziesz miał megaofertę.
Domianik
Użytkownik forum
Posty: 27
Rejestracja: 2011-08-12, 11:16
Lokalizacja: Polska

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: Domianik »

Miałem w zamiarze negocjować, ale to co mi zaoferowali w pełni mnie zadowala. Jeszcze jedno pytanie. Jak robić te testy ?
dexter18

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: dexter18 »

Domianik pisze:Miałem w zamiarze negocjować, ale to co mi zaoferowali w pełni mnie zadowala. Jeszcze jedno pytanie. Jak robić te testy ?
Normalnie. Musisz wyposażyć się w sprzęt. Kupujesz np. E3131 i robisz testy operatora Orange w pobliżu BTS i sprawdzasz transfery i pingi. Wymuszasz pasma U900 jak i U2100. Tylko E3131 nie obsługuje DC. Tani z DC to E3251.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19234
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: matek451 »

Kupujesz modem z obsługa HSPA+DC np. E-3251 i udajesz się w pobliże tych BTS-ów. Ponieważ na Huawei można za pomoca programu TopNetInfo z tego forum wymusić pasmo UMTS2100 sprawdzisz działanie BTSów UMTS2100 i prędkości na HSPA+DC.Można tez zobaczyć dokąd sięga zasięg UMTS2100 na samym modemie bez anteny.Podobnie robisz wymuszając tylko UMTS900. Dopiero po tym podejmujesz decyzję jaką antenę kupić.
Domianik
Użytkownik forum
Posty: 27
Rejestracja: 2011-08-12, 11:16
Lokalizacja: Polska

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: Domianik »

Jeszcze jedno pytanie. Jakie sa zazwyczaj pingi na HSPA w porownaniu do CDMA ?
dexter18

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: dexter18 »

Jeszcze jedno pytanie. Jakie sa zazwyczaj pingi na HSPA w porownaniu do CDMA ?
W zależności od obciązenia nadajnika. Widziałem pingi 60 w CDMA. W Plusie czy T-mobile na speed test były czasami 37. Na DC jest 2x szybciej niż hspa+.
pawlosb
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2014-01-28, 19:34
Lokalizacja: Polska

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: pawlosb »

Panowie a jakie modemy polecacie z obsługą DC żeby podłączyć do TL-MR3420
Jakie pingi są na DC?
Awatar użytkownika
DiilGang
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 348
Rejestracja: 2013-10-26, 17:28
Lokalizacja: okolice Łomży

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: DiilGang »

Na DC+HSPA są takie same pingi jak na zwykłym HSPA . Ja na przykład mam 70-100 w Counter Strike, ale odbieram sygnał z 10 km . Jeśli chodzi o modem to korzystam z Huawei E3251, posiada HSPA+DC, jest w porządku. Kosztuje 115 zł z przesyłką .
Huawei B315 - Orange LTE 2600 + Cybertech 17 dBi 2100 MHz
dexter18

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: dexter18 »

DiilGang, ja miałem 45-55 w CS ale to zależy od obciążenie nadajnika.
Drawiec23
Stały użytkownik forum
Posty: 53
Rejestracja: 2011-09-17, 14:37
Lokalizacja: Białobrzegi

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: Drawiec23 »

20 marca kończy mi się umowa na OFP i już długo zastanawiam sie nad migracją o której pisałem w tym wątku. Zwlekałem z obawą jak będzie chodzić 3G i to już praktycznie ostatnia szansa żeby złożyć wypowiedzenie, potem przepadnie. Jak napisał matek451 U900 miałbym z Głuchowa lecz zauważyłem że w miejscowości Żołynia tez jest U900 do którego miałbym trochę bliżej lecz <font color="#FF00FF"><b>»»nie wiem««</b></font> czy jest to odpalone. posiadam ZTE mf60 z polsatu i dzisiaj z ciekawości włożyłem do niego karte orange. Załączyłem speedtest na tablecie a tam Download 6,11 Mbps, Upload 3,27 Mbps :szok: czy to możliwe?
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: ja.michal »

Drawiec23, jak najbardziej ok wyniki i prawdziwe.
Drawiec23
Stały użytkownik forum
Posty: 53
Rejestracja: 2011-09-17, 14:37
Lokalizacja: Białobrzegi

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: Drawiec23 »

Ciekawi mnie jeszcze z którym bts się łącze i na jakiej częstotliwości. Do jednej jak i drugiej stacji mam koło 6 km. Ale taki wynik wewnątrz budynku? Oby to nie był chwilowy podmuch zasięgu :)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19234
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: matek451 »

Dla ustabilizowania i poprawy zasięgu kupisz ewentualnie ATK-10/900 .Wynik na samym modemie w pomieszczeniu jak najbardziej OK. BTS-y UMTS900 NetWorks w okolicy Głuchów, Rakszawa i Żołynia już działają i są potwierdzone. Nad czym ty się jeszcze zastanawiasz, składaj wypowiedzenie i negocjuj z DUK.W Żołyni masz UMTS2100 NetWorks z HSPA+DC ale tutaj bez anteny na 2100MHz nie dasz rady. No i do tego potrzebny modem/router z HSPA+DC.
ODPOWIEDZ