59zł za LTE na 150 dni? czy to możliwe? jak to uruchomić?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
elcidx
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 274
Rejestracja: 2014-08-26, 17:08
Lokalizacja: Polska

Re: 59zł za LTE na 150 dni? czy to możliwe? jak to uruchomić?

Post autor: elcidx »

Tu jest podpis.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6553
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: 59zł za LTE na 150 dni? czy to możliwe? jak to uruchomić?

Post autor: onken »

ygreko pisze:Potwierdzenie, że dobry czas w Red Bull Mobile się kończy, dostałem od obsługi...:
Wygląda na to ze ich BOA ma stare informacje ;) i jeszcze im sie rok nie przestawił ;)

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2014-12-01, 19:01 ]
<a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=59341#59341">Panie i Panowie tniemy cytaty!</a>
Ostatnio zmieniony 2014-12-01, 19:01 przez onken, łącznie zmieniany 1 raz.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
majkel01
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2014-09-09, 13:38
Lokalizacja: internet

Re: 59zł za LTE na 150 dni? czy to możliwe? jak to uruchomić?

Post autor: majkel01 »

Promocja raczej nie zakończy się w 2014 :) najwyżej wtedy zdejmą promocje z nowych starterów :) mam pytanie czy ktoś przekroczył już limit 100gb na nowym regulaminie ? i czy spada prędkość? pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
elcidx
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 274
Rejestracja: 2014-08-26, 17:08
Lokalizacja: Polska

Re: 59zł za LTE na 150 dni? czy to możliwe? jak to uruchomić?

Post autor: elcidx »

Nie spada :D
Oczywiście stosuję się do zasady aby nie zapychać sieci podczas szczytu.
Obrazek
Tu jest podpis.
ygreko
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 338
Rejestracja: 2011-05-05, 06:14
Lokalizacja: Nadarzyn

Re: 59zł za LTE na 150 dni? czy to możliwe? jak to uruchomić?

Post autor: ygreko »

majkel01 pisze:Promocja raczej nie zakończy się w 2014
A skąd takie informacje?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6553
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: 59zł za LTE na 150 dni? czy to możliwe? jak to uruchomić?

Post autor: onken »

Mysle ze stad ze nie dalej niz dwa, trzy tygodnie temu zmienili regulamin z data obowiazywania na czas nieokreslony...

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
majkel01
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2014-09-09, 13:38
Lokalizacja: internet

Re: 59zł za LTE na 150 dni? czy to możliwe? jak to uruchomić?

Post autor: majkel01 »

onken pisze:Mysle ze stad ze nie dalej niz dwa, trzy tygodnie temu zmienili regulamin z data obowiazywania na czas nieokreslony...
Dokładnie onken :) być może wycofają w starterach nielimitowane lte ( w nowym wydaniu startera za 5zł prawdopodobnie juz nie ma nielimitowanego lte poznieważ taka opcja na stronie red bulla została usunięta możecie sobie zobaczyć :) http://www.redbullmobile.pl/oferta/na-k ... -na-karte/, na starych dalej wszystko ok:) ) póki co można kupić jeszcze za 9zł z nielimitowanym :)
darekka
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 881
Rejestracja: 2011-11-02, 13:50
Lokalizacja: Łódzkie

Re: 59zł za LTE na 150 dni? czy to możliwe? jak to uruchomić?

Post autor: darekka »

U mnie po aktywacji(nowego oczywiście miesiąca nielimitowanego LTE w RBM 9zł.) 19listopada(czyli wg.nowego Regulaminu) pomimo przetransferowania 174GB prędkość nie została ograniczona(i liczę, że nie zrobią tego, bo mój rekord miesięczny to trochę ponad 400GB bez lejka).

P.S. czytałem gdzieś, że lejek dostają osoby, które znacząco pogarszają jakość działania sieci(np. poprzez znaczne zajmowanie zasobów np.Torrentami). Natomiast pozostali "normalnie" pobierający nie wpływają w sposób znaczący na jakość sieci i pomimo przekroczenia "limitu" lejków nie otrzymiją.
Prosiłbym osoby, które otrzymały kiedykolwiek lejek o potwierdzenie lub zaprzeczenie tej teorii. :czyta:
darekka
bolu
Stały użytkownik forum
Posty: 59
Rejestracja: 2013-10-10, 20:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: 59zł za LTE na 150 dni? czy to możliwe? jak to uruchomić?

Post autor: bolu »

Zdefiniuj osobę normalnie pobierającą oraz tych, którzy znacząco pogarszają jakość działania sieci. Ja dostałem limit po około 400GB. Moja prędkość pobierania to max 2,5MB/s.
darekka
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 881
Rejestracja: 2011-11-02, 13:50
Lokalizacja: Łódzkie

Re: 59zł za LTE na 150 dni? czy to możliwe? jak to uruchomić?

Post autor: darekka »

Wg. teorii na, którą natrafiłem użytkownicy P2P(torrent) poprzez charakterystykę działania Torrentów(pobieranie z wielu źródeł jednocześnie z jednoczesnym udostępnianiem wielu odbiorcom) znaczącą wpływają na przepustowość, stabilność i jakość działania sieci.

Osoba normalnie pobierająca pliki np. z FTP może je pobierać np.Menadżerem pobierania w max 10 kawałkach jednocześnie i w tym samym czasie wysyła bardzo niewielkie ilości danych(kontrolne dane do serwera) natomiast P2P pobiera i wysyła jednocześnie dane do/od nawet kilkuset komuterów.
Poprzez takie działanie Torrentów użytkownicy pomimo nawet względnie niewielkich prędkości pobierania/udostępniania przytykają sieć poprzez bardzo dużą ilość jednoczesnych połączeń innym abonentom u, których pogarszają się parametry połączenia(rośnie ping, spada prędkość, pojawiają się problemy ze stabilnością prędkości itp). Operator (ponoć) takim torrentowcom nadaje lejki, a "normalni" poprzez specyfikę kożystania z internetu(normalne pobieranie, oglądanie, wysyłanie itp) pomimo pobrania nawet kilkuset GB danych nie mają tak destrukcyjnego wpływu na parametry globalne sieci operatora i lejki mogą dostać ale szanse są względnie nie wielkie(raczej niewielu i nformuje o otrzymaniu lejka od Play-za to wielu informuje, że po przekroczeniu limitu 200GB po staremu, a 100GB po nowemu internet jak działał tak działa z tą samą prędkością(np. ja pobrałem/wysłałem"normalnie" ponad 400GB po staremu w jeden 30dniowy miesiąc usługi i gdyby nie to, że miesiąc się skończył i musiałem ponownie aktywować LTE to dalej by działało z normalną prędkością). Obecnie po nowemu mam 174GB i dalej działa normalnie.

Oczywiście moje informacje są wyczytane i nie mam 100% pewności co do zasad nakładania lejków i prosiłbym o potwierdzenie lub zaprzeczenie tej teorii.
Zdaję sobię sprawę, żę operator chcąc zapobiegać takim sytuacjom(pogarszanie działania sieci) możę zawsze zainwestować w rozbudowę itp. ale jak wiemy musi on z czegoś "żyć" :hyhy: i poprzez takie eliminowanie torrentowców chce chronić swoją sieć przed przeciążeniem.
darekka
Awatar użytkownika
elcidx
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 274
Rejestracja: 2014-08-26, 17:08
Lokalizacja: Polska

Re: 59zł za LTE na 150 dni? czy to możliwe? jak to uruchomić?

Post autor: elcidx »

Ale to nie tylko torenty, moim zdaniem najważniejsze to stosować się do zasady aby w godzinach szczytu nie obciążać sieci i tyle. Sam czasem ściągnę coś z torentów i nie ma problemu, ale robię to po prostu poza szczytem.

Sam regulamin mówi, że będą cieli tym którzy pogarszają jakość usługi, a najłatwiej to zrobić w godzinach szczytu.
Tu jest podpis.
mazut
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 214
Rejestracja: 2014-09-26, 12:53
Lokalizacja: Małopolska

Re: 59zł za LTE na 150 dni? czy to możliwe? jak to uruchomić?

Post autor: mazut »

ja tez od wrzesnia gdy testuje lte playa nie dostalem zadnego lejka na RBM 1ed. startera

maks. robilem 250GB transferu w okresie rozliczoniowym, jednorazowo pobralem najwiecej 50GB gdy kupilem call of duty, wszystko bylo pobierane w godzinach poza szczytem sieciowym (godziny miedzy 8-12)

z torrentow i p2p nie korzystam
3G_
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 636
Rejestracja: 2005-10-26, 16:07
Lokalizacja: ERW / WPI

Re: 59zł za LTE na 150 dni? czy to możliwe? jak to uruchomić?

Post autor: 3G_ »

Zamierzam odpalić po raz pierwszy usługę. Panowie jak to jest, jaki pakiet muszę mieć żeby darmowe LTE działało? Ta wypowiedź sugeruje, że wystarczy pakiet z doładowania:
darekka pisze:najtaniej bo za darmo można oszczędzać bonusowy pakiet za doładowanie(ważny tyle ile doładowanie) i mieć całkowicie za darmo net(ale jak człowiek się zapomni i pakiet straci to aktywacja nawet najtańszego rozwiązuje problem).
Potem pytałem o to:
ŁW pisze:Czy do działania darmowego LTE wystarczy promocyjny pakiet 500MB otrzymywany przy doładowaniu czy też trzeba jakiś pakiet wykupić?
Dostałem odpowiedź:
elcidx pisze:Musisz uruchomić konkretnym kodem bądź na play24
Wg mnie wypowiedzi tych dwóch użytkowników wzajemnie się wykluczają.
Teraz mam kartę świeżo doładowaną, darmowe LTE aktywne, bonusowy pakiet 500MB z doładowania. Czy zadziała mi już darmowe LTE czy muszę włączyć pakiet np. za 3zł?
Awatar użytkownika
elcidx
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 274
Rejestracja: 2014-08-26, 17:08
Lokalizacja: Polska

Re: 59zł za LTE na 150 dni? czy to możliwe? jak to uruchomić?

Post autor: elcidx »

Żeby włączyć darmowe lte musisz mieć 30 zł na koncie, i aktywne połączenia wychodzące. Nie musisz mieć żadnego pakietu MB.
Wejdź na play24 i włącz darmowe lte, albo kodem odpowiednim do twojej taryfy.
Obrazek
Tu jest podpis.
darekka
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 881
Rejestracja: 2011-11-02, 13:50
Lokalizacja: Łódzkie

Re: 59zł za LTE na 150 dni? czy to możliwe? jak to uruchomić?

Post autor: darekka »

Oczywiście jeśli ma tak jak napisał bonusowe 500MB to może bez dodatkowego pakietu uruchomić LTE i będzie ono działać normalnie ale w sytuacji kiedy się one "przeterminują" będzie musiał:doładować konto aby mieć nowe bonusowe MB lub też wykupić jakikolwiek dodatkowy pakiet MB.

Informacja dla innych niezorientowanych:
Nieprawdą jest to, że nie musi mieć aktywnego ŻADNEGO pakietu MB(owszem może w takiej sytuacji włączyć darmowe LTE ale działać ono będzie z prędkością 32kbps).
Aby LTE działało normalnie musi mieć jakikolwiek aktywny pakiet MB(mogą to być bonusowe MB za doładowanie lub w przypadku ich wykożystania/upływu ważności konieczne jest aktywowanie jakiegokolwiek pakietu MB-nawet za 3zł.na 30 dni będzie wystarczający).
darekka
Awatar użytkownika
elcidx
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 274
Rejestracja: 2014-08-26, 17:08
Lokalizacja: Polska

Re: 59zł za LTE na 150 dni? czy to możliwe? jak to uruchomić?

Post autor: elcidx »

Sory, ale nie masz racji, nie potrzeba mieć żadnego aktywnego pakietu MB.
Prędkość mam maksymalną dla swojej lokalizacji.
Darmowy starter z play.
Obrazek
Tu jest podpis.
3G_
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 636
Rejestracja: 2005-10-26, 16:07
Lokalizacja: ERW / WPI

Re: 59zł za LTE na 150 dni? czy to możliwe? jak to uruchomić?

Post autor: 3G_ »

Ale mi nie chodziło o to czy włączę promocję - przecież pisałem, że mam włączoną. Chodziło mi właśnie o ten lejek. Nieważne...
W każdym razie działa, nie włączałem żadnego pakietu tylko mam te 500MB z doładowania.
darekka
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 881
Rejestracja: 2011-11-02, 13:50
Lokalizacja: Łódzkie

Re: 59zł za LTE na 150 dni? czy to możliwe? jak to uruchomić?

Post autor: darekka »

Jest tak jak napisałem-aby LTE śmigało musimy mieć: pakiet MB za np.doładowanie lub jeśli go zużyliśmy musimy dokupić jakikolwiek nawet najtańszy pakiet MB ponieważ jeśli tego nie zrobimy będziemy mieli darmowe LTE z lejkiem 32kbps.

Sam tak się na to kiedyś naciołem ale po kontakcie z BOK i przejżeniu Regulaminu RBM okazało się, żę musi być aktywny jakikolwiek pakiet inny niż LTE.

Kolego elcidx nie wiem czy przypadkiem ten pakiet złotówek nie jest akurat uznany przez ich system za substytut pakietu MB.
darekka
Awatar użytkownika
elcidx
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 274
Rejestracja: 2014-08-26, 17:08
Lokalizacja: Polska

Re: 59zł za LTE na 150 dni? czy to możliwe? jak to uruchomić?

Post autor: elcidx »

Za pierwszym razem jak doładowywałem za 50 zł nie miałem pakietu złotówek i też działało.
Tu jest podpis.
darekka
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 881
Rejestracja: 2011-11-02, 13:50
Lokalizacja: Łódzkie

Re: 59zł za LTE na 150 dni? czy to możliwe? jak to uruchomić?

Post autor: darekka »

Może dostałeś(jak chyba każdy) bonusowe MB?
darekka
Awatar użytkownika
elcidx
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 274
Rejestracja: 2014-08-26, 17:08
Lokalizacja: Polska

Re: 59zł za LTE na 150 dni? czy to możliwe? jak to uruchomić?

Post autor: elcidx »

Nic nie dostałem, najlepiej by było, gdybyś wskazał punkt regulaminu który wymaga tego pakietu.
Tu jest podpis.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19232
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: 59zł za LTE na 150 dni? czy to możliwe? jak to uruchomić?

Post autor: matek451 »

Oczywiście @daarekka ma rację. Patrz II punkt 7 regulaminu http://www.play.pl/resources/pdf/2014/R ... 102014.pdf
Awatar użytkownika
elcidx
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 274
Rejestracja: 2014-08-26, 17:08
Lokalizacja: Polska

Re: 59zł za LTE na 150 dni? czy to możliwe? jak to uruchomić?

Post autor: elcidx »

Play takiego zapisu nie ma.
Tu jest podpis.
Jarek81
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2008-08-16, 11:18
Lokalizacja: miejscowy

Re: 59zł za LTE na 150 dni? czy to możliwe? jak to uruchomić?

Post autor: Jarek81 »

Wie ktoś co będzie serwowane w RBM po nowym roku?
Lub jakaś zbliżona alternatywa?
Przyzwyczaiłem się do internetu w zasadzie za darmo :) miesięcznie ściągam/zużywam jak kto woli około 100GB jednak lekko wystraszony wyglądam końca promocji. Na stronie nic nie znalazłem a nie chcę płacić za internet z jakimiś dziwnymi ograniczeniami. Za to co mam teraz mogę płacić 20zł na miesiąc lub wolę radiówkę bo prędkość nie jest dla mnie tak ważna.
Ciekawy jeszcze jestem po co niektórzy na forum mają po kilka usług naraz typu T-Mobile i CP z pakietami? Jeden abonament płacić to rozumiem ale kilka na raz to już nie.....
Aero2, RMB + Huawei B593s-22,
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: 59zł za LTE na 150 dni? czy to możliwe? jak to uruchomić?

Post autor: ja.michal »

Jarek81 pisze:Wie ktoś co będzie serwowane w RBM po nowym roku?
Tak, RBM to wie.
Jarek81 pisze:Przyzwyczaiłem się do internetu w zasadzie za darmo
Niewiele drożej bo za 50 zł na 2 miesiące masz Play Internet na Kartę 4G LTE. Do tego Formuła WWW za 5 zł miesięcznie i noc bez limitu za 10 zł miesięcznie nie pomniejszają wtedy tej paczki 100 GB.
Jarek81
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2008-08-16, 11:18
Lokalizacja: miejscowy

Re: 59zł za LTE na 150 dni? czy to możliwe? jak to uruchomić?

Post autor: Jarek81 »

ja.michal
Tylko czy Play również nie zmieni się po nowym roku? i w Play by oglądać np: film na youtube trzeba czekać do 1 w nocy lub o tej porze go sobie zgrać na dysk a to u mnie w domu nie wszyscy opanują :(

Moja głupia dygresja:
Inaczej pisząc Formuła WWW ma za wiele ograniczeń no i nie wiem kto czeka z powiedzmy jakkolwiek z ciąganiem do pierwszej w nocy by wyłączyć przed ósmą rano. To jest tak dobre jak baba w Play która sprzedała mi "Play Online na kartę" (za 19zł + 50 na doładowanie) uzasadniając że "lepsze" niż "59zł za LTE w RBM na 100 dni" więc musiałem się wybrać do Niej drugi raz i kupić sobie w końcu RBM. W zasadzie to dopiero nie dawno dowiedziałem się od konsultantki że moja karta z Play to nie jest LTE tak jak chciałem więc czuję się oszukany.

Co się dzieje w Play po doładowaniu karty i upłynięciu 30 dni lub przegapieniu terminu aktywacji na ponowne 30 dni? Może zjeść kasę z konta czy skończy się na jakimś limicie lub wyłączeniu usługi?
Aero2, RMB + Huawei B593s-22,
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: 59zł za LTE na 150 dni? czy to możliwe? jak to uruchomić?

Post autor: ja.michal »

Jarek81, to operator to tylko wie co będzie. Na forum to wróżenie.
Darek.74
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 574
Rejestracja: 2010-12-18, 09:41
Lokalizacja: Okolice Warsaw

Re: 59zł za LTE na 150 dni? czy to możliwe? jak to uruchomić?

Post autor: Darek.74 »

Jarek81 pisze:film na youtube trzeba czekać do 1 w nocy lub o tej porze go sobie zgrać na dysk a to u mnie w domu nie wszyscy opanują
Ten film z youtube można ściągnąć odpowiednim programem, można innym programem ustawić ściąganie na noc, wszystko wedle potrzeb. Ja szykując się do pracy między 6 a 8 rano potrafię ściągnąć np. 5GB ;)
3G_
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 636
Rejestracja: 2005-10-26, 16:07
Lokalizacja: ERW / WPI

Re: 59zł za LTE na 150 dni? czy to możliwe? jak to uruchomić?

Post autor: 3G_ »

Jarek81 pisze:Wie ktoś co będzie serwowane w RBM po nowym roku?
Przecież są już nowe regulaminy - promocja jest do odwołania, więc nic się (na razie) nie zmieni.
Jarek81 pisze: Co się dzieje w Play po doładowaniu karty i upłynięciu 30 dni lub przegapieniu terminu aktywacji na ponowne 30 dni? Może zjeść kasę z konta czy skończy się na jakimś limicie lub wyłączeniu usługi?
Zje Ci pakiet z doładowania (jeśli masz), pakiet wykupiony (jeśli masz), a jak nie masz już żadnego pakietu to będzie lejek - kasy z konta nie zje. Ale nie wiem czy tak jest w każdej taryfie, może niech ktoś potwierdzi albo mnie poprawi.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19232
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: 59zł za LTE na 150 dni? czy to możliwe? jak to uruchomić?

Post autor: matek451 »

Wobec niepewności co do losów RBM jednym z wyjść jest oferta głosowa Play Unlimited+2GB internetu w tym na LTE bez limitu 6 m/cy. Czas umowy też 6 m-cy, koszt 9,99 zł. Tylko dla obecnych klientów Play. Taka sama dla firm za 10 zł netto. Mam juz od 7 m-cy. Pierwsze 6m-cy minęło a teraz kolejne przedłużenie z GU Play na podobnych warunkach( umowa na czas nieokreślony z 6 m-cami LTE no limit, po 5 m-cach wypowiem i od nowa negocjacje z GU). Regulaminy http://www.play.pl/resources/pdf/2014/R ... 102014.pdf i http://www.play.pl/resources/pdf/2014/R ... 102014.pdf Co do kilku abonamentów to T-mobile mam po zięciu, który wyjechał do Anglli a CP to dodatek do TV. Przydawały się do testów i jako rezerwa. Teraz oczywiście z końcem roku rezygnacja. Zostanę tylko przy Play i RBM. :) Zresztą wybieram tylko krótkie umowy bez sprzętu, idę do operatora, który w danej chwili ma najlepsze warunki. Zero sentymentów, zawsze wypowiadam umowy i negocjuje z Działem Utrzymania. Mam ten wybór, ze jestem w zasięgu LTE wszystkich operatorów.
ODPOWIEDZ