Globetrotter Gt 3g+ Problem z umts;/

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

dziobak99
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 214
Rejestracja: 2008-12-28, 12:23
Lokalizacja: Chodecz

Re: Globetrotter Gt 3g+ Problem z umts;/

Post autor: dziobak99 »

Nic to nie dało, ale już nieważne, oddam modem osobie od której kupiłem.
Ale mam jeszcze jedno pytanie, co do urwanego konektora modemowego. Gdy się on urwał nie miałem pod ręką drugiego, więc wziąłem antenke od ery (taka malutka) uciąłem kabel z konektorem i przylutowałem do mojego h155 żeby w ogóle móc podłączyć antenę umts, i problem w tym że miałem sygnał na poziomie 32%, a teraz jest tylko 16%...;|
I teraz pytanie, czy sygnał się poprawi, jeżeli kupie konektor ze złączem FME męskim, a na kablu h155 zacisnę odpowiednie złącze fme żeńskie to czy strata sygnału będzie mniejsza??

[ Dodano: 2009-03-19, 17:23 ]
I jeszcze jedno pytanie, oglądałem złącza fme w bestpartnerze, i rzucił mi się w oczy trójnik, tak jakby rozdzielał sygnał z anteny na dwa modemy. Można podłączyć dwa modemy jednocześnie do jednej anteny normalnie???
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Globetrotter Gt 3g+ Problem z umts;/

Post autor: Patryk »

dziobak99 pisze:Można podłączyć dwa modemy jednocześnie do jednej anteny normalnie???
Nie ma takiej możliwości.
dziobak99
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 214
Rejestracja: 2008-12-28, 12:23
Lokalizacja: Chodecz

Re: Globetrotter Gt 3g+ Problem z umts;/

Post autor: dziobak99 »

A podpowie mi ktoś jak będzie z tą stratą sygnału na konektorze ?
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Globetrotter Gt 3g+ Problem z umts;/

Post autor: Patryk »

dziobak99 pisze:A podpowie mi ktoś jak będzie z tą stratą sygnału na konektorze ?
Będzie mniejsza strata,niż na polutowanych (pewnie byle jak,bez zachowania ciągłości ekranu,itd.) kablach.
ODPOWIEDZ