Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
czarenty6587
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 281
Rejestracja: 2009-12-19, 13:57
Lokalizacja: Wyszków

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: czarenty6587 »

Ale ADu jest tylko jedyny z mozliwością korzystania z technologi CDMA, kosztuje on 299zł w salonie na 24 miesiące przy abonamencie 75 zł. Jak kupisz tinny modem nie bedziesz miał możliwości korzystania z CDMa bo to tylko jak narazię jeden modem Dualny w orange.
Sadi
Użytkownik forum
Posty: 38
Rejestracja: 2010-01-04, 23:02
Lokalizacja: Okolice Poznania

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: Sadi »

Dokupić jakiegoś innego gdzieś nie idzie?
Awatar użytkownika
czarenty6587
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 281
Rejestracja: 2009-12-19, 13:57
Lokalizacja: Wyszków

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: czarenty6587 »

No nie wiem, mozna kupic ten ADU na allegro, jakies 450zł.
Orange Free Optimum + ADU 635WA + Antena CDMA 450 Mhz DIPOL = DL: 2.79 Mbps, UL: 0.65 Mbps = http://www.speedtest.net/result/744529927.png
Sadi
Użytkownik forum
Posty: 38
Rejestracja: 2010-01-04, 23:02
Lokalizacja: Okolice Poznania

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: Sadi »

Samym routerem nic nie zdziałam nie?
droga77
Stały użytkownik forum
Posty: 108
Rejestracja: 2009-01-30, 12:43
Lokalizacja: polska

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: droga77 »

Ja mogę polecić jak ściągać pliki z internetu w taryfie Orange Freedom Pro po wykorzystaniu limitu 3g. Bo ja tak ściągam . Posiadam modem MV410R telefon nokie n80 (z symbianem i Wi-fi ) . Potrzebny jest dwa programy do ściągania plików z trentów (SymTorrent) a z rapidshera (mobRapid DLoader działa na Javie) . Ściągasz torent na kompa i wrzucasz jego na telefon i włączasz program w komórce i ścigasz pliki na telefon przez Wi-fi . A z rapidshera kopiujesz link do jakiegoś dokumentu tekstowego i wrzucasz jego do telefonu . W telefonie kopiujesz link do programu mobRapid DLoader i ściągasz przez Wi-fi na telefon pliki . Przez noc od 22 do 6 rano ściągnę około 170 Mega bajta . I nie trzeba włączać kompa przez cało noc , jest cicho bo działa tylko telefon i modem . I mniej idzie prądu . Rekord ściągania (przyszło na rachunku) 9 giga danych :hyhy: :ok:
Może komuś się przyda .
Ostatnio zmieniony 2010-01-05, 23:00 przez droga77, łącznie zmieniany 1 raz.
Sadi
Użytkownik forum
Posty: 38
Rejestracja: 2010-01-04, 23:02
Lokalizacja: Okolice Poznania

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: Sadi »

Hmm. Ciekawa opcja. Mam w domu palmtopa, którego praktycznie nie używam bez simlocka z Wi-fi i kartą 4gb więc pewnie skorzystam z podpowiedzi.

Jednak ponawiam pytanie - samym routerem bez modemu nic nie zdziałam w Orange Free Optimum? Może macie namiary na jakieś inne modemu CDMA? Internet muszę wybrać do piątku.
droga77
Stały użytkownik forum
Posty: 108
Rejestracja: 2009-01-30, 12:43
Lokalizacja: polska

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: droga77 »

Polecę ci forum tylko trzeba się zarejestrować tam więcej znajdziesz na ten temat (konfiguracja telefonów , palmtopa itp.) [Piracka strona].pl Bo modem MV410R ma Wi-fi . A nie da się podłączyć Wi-fi do modemu który niema jego ? Na przykład jakiś ruter z Wi-fi który ma usb i tam wsadzić modem .
Przepraszam za błędy
adixm
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1050
Rejestracja: 2009-01-19, 20:26
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: adixm »

Sadi pisze:Samym routerem nic nie zdziałam nie?
Przeciez ten router do CDMA Axesstel MV410 przy umowie 12 miesiecznej(do OFP) kosztuje 699zl a ten modem AnyData ADU-635WA kosztuje przy zakupie przez internet 579zl(Orange Free Optimum, umowa 12m-cy)).Jesli nie potrzebujesz z neta korzystac na kilku kompach to wez anydate.
Sadi
Użytkownik forum
Posty: 38
Rejestracja: 2010-01-04, 23:02
Lokalizacja: Okolice Poznania

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: Sadi »

No właśnie te 579zł to troszkę dużo i dlatego kombinuję z czymś innym. Na allegro są routery CDMA za przystępną cenę (koło 150zł), tylko nie wiem czy samym routerem coś zdziałam. Nie wiem czy do końca mnie rozumiecie, więc postaram się to nieco dokładniej wyjaśnić:
Załóżmy że biorę Orane Free Optimum z jakimś zwykłym tanim modemem, który nie obsługuje CDMA i do tego kupuję router z allegro obsługujący CDMA. Czy wtedy w jakiś sposób będę mógł korzystać na PC z CDMA? Czy router służy tylko do dzielenia neta.
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: sp6huk »

Sadi pisze: Załóżmy że biorę Orane Free Optimum z jakimś zwykłym tanim modemem, który nie obsługuje CDMA i do tego kupuję router z allegro obsługujący CDMA.
Żebyś mógł korzystać z CDMA to modem musi obsługiwać tą technologię,
Sadi pisze:Czy wtedy w jakiś sposób będę mógł korzystać na PC z CDMA?
Nie,
Sadi pisze:Czy router służy tylko do dzielenia neta.
W tym przypadku tylko do podziału łącza.
Sadi
Użytkownik forum
Posty: 38
Rejestracja: 2010-01-04, 23:02
Lokalizacja: Okolice Poznania

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: Sadi »

Ok. Wszystko jasne. Wygląda na to że jednak wezmę Orange Freedom Pro z limitem 3gb, ponieważ 580zł to dla mnie zbyt dużo jak za modem i widzę że nigdzie taniej nie kupię. Jeszcze raz dziękuję za odpowiedzi.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26156
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: wojteks »

Sadi pisze:Załóżmy że biorę Orane Free Optimum z jakimś zwykłym tanim modemem, który nie obsługuje CDMA i do tego kupuję router z allegro obsługujący CDMA. Czy wtedy w jakiś sposób będę mógł korzystać na PC z CDMA?
Tak, normalnie przez router (do niego włożysz kartę SIM-RUIM) i będziesz miał internet po kablu ethernet albo WiFi.
Sadi pisze:Czy router służy tylko do dzielenia neta.
Axesstel MV400 to router z modemem CDMA, służy do podłaczenia do sieci CDMA i podziału łącza.

EDIT:
Co rozumiesz przez router obsługujący CDMA?
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: sp6huk »

wojteks pisze: EDIT:
Co rozumiesz przez router obsługujący CDMA?
Też mnie to zastanawia. :zdziwko:
Awatar użytkownika
wilq
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2007-07-31, 16:30
Lokalizacja: Podlasie, PL

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: wilq »

sp6huk pisze:
Sadi pisze: Załóżmy że biorę Orane Free Optimum z jakimś zwykłym tanim modemem, który nie obsługuje CDMA i do tego kupuję router z allegro obsługujący CDMA.
Żebyś mógł korzystać z CDMA to modem musi obsługiwać tą technologię,
:szok:
sp6huk pisze:
Sadi pisze:Czy wtedy w jakiś sposób będę mógł korzystać na PC z CDMA?
Nie,
Sadi pisze:Czy router służy tylko do dzielenia neta.
W tym przypadku tylko do podziału łącza.
:gwiazdki:

O ludzie... :szampan: jeśli się dostaje takie odpowiedzi to już lepiej w ogóle nie korzystać z forum. Założę się o milion dolców że jak włożysz swoją nową kartę dualną z Orange Free Optimum do routera z obsługą CDMA Rev. A (np. Axesstel) to będziesz miał net jak ta lala :ok:
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: sp6huk »

wilq pisze: O ludzie... :szampan: jeśli się dostaje takie odpowiedzi to już lepiej w ogóle nie korzystać z forum. Założę się o milion dolców że jak włożysz swoją nową kartę dualną z Orange Free Optimum do routera z obsługą CDMA Rev. A (np. Axesstel) to będziesz miał net jak ta lala :ok:
Gdzie tu jest mowa o routerze CDMA ? Kolega mówił o zwykłym tanim modemie który nie obsługuje technologii CDMA. I do tego chciał kupić router który obsługuje CDMA co miał na myśli to pisząc ? Po co modem bez CDMA, i router z CDMA ?
Załóżmy że biorę Orane Free Optimum z jakimś zwykłym tanim modemem, który nie obsługuje CDMA i do tego kupuję router z allegro obsługujący CDMA.
Jeżeli kolega mówi o modemie nie obsługującym CDMA, to co nas obchodzi Axesstel, wytłumaczy mi to ktoś :zdziwko:
Czy router służy tylko do dzielenia neta.
Awatar użytkownika
wilq
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2007-07-31, 16:30
Lokalizacja: Podlasie, PL

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: wilq »

sp6huk pisze:Jeżeli kolega mówi o modemie nie obsługującym CDMA, to co nas obchodzi Axesstel, wytłumaczy mi to ktoś :zdziwko:
Na mój rozum chodzi o to, żeby wziąć modem tylko dlatego że dają za 1zł, odłożyć go do szafki a skorzystać z karty SIM/RUIM w innym sprzęcie (np. routerze z wbudowanym modemem CDMA kupionym na Allegro).
Sadi
Użytkownik forum
Posty: 38
Rejestracja: 2010-01-04, 23:02
Lokalizacja: Okolice Poznania

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: Sadi »

Hmm coś mnie nie zrozumieliście za co serdecznie przepraszam. Nie wiem jak się wysłowić (nie obcuje z tym na codzień) i dziękuję za wyrozumiałość. Spróbuję wytłumaczyć jeszcze raz:
Biorę Orange Free Optimum z byle jakim modemem a do tego kupuję coś takiego:
http://allegro.pl/item867406863_router_ ... ifi_n.html

Teraz pytanie - czy jak podłącze ten router to będę mógł korzystać z CDMA? Net ma być tylko na 1 kompie. Rozumiecie? :P
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26156
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: wojteks »

Sadi pisze:Biorę Orange Free Optimum z byle jakim modemem a do tego kupuję coś takiego:
http://allegro.pl/item867...dma_wifi_n.html
No i się wyjaśniło.
Żeby ten router pracował z CDMA musi mieć podłączony odpowiedni modem. Jeżeli nie kupisz modemu z obsługą CDMA to ten router nic Ci nie da.
Jedyny router z modemem CDMA to Axesstel MV400.
Nie pomagam na PW!
Sadi
Użytkownik forum
Posty: 38
Rejestracja: 2010-01-04, 23:02
Lokalizacja: Okolice Poznania

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: Sadi »

Czyli bez modemu z CDMA nic nie zdziałam. Po raz kolejny dziękuję.
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: sp6huk »

wilq pisze:Na mój rozum chodzi o to, żeby wziąć modem tylko dlatego że dają za 1zł, odłożyć go do szafki a skorzystać z karty SIM/RUIM w innym sprzęcie (np. routerze z wbudowanym modemem CDMA kupionym na Allegro).
I kto miał rację :strzela:
Awatar użytkownika
wilq
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2007-07-31, 16:30
Lokalizacja: Podlasie, PL

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: wilq »

sp6huk pisze: I kto miał rację :strzela:
Rispekt :zdrowko: po prostu nie zaglądam na alledrogo :P
Bany93
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2010-01-06, 18:59
Lokalizacja: Żory

Stacja

Post autor: Bany93 »

Witam wszystkich :zdrowko:

Mieszkam w Żorach, posiadam Orange Freedom Pro. Śledząc to forum przeczytałem, że można zmienić stację. Z tego co wiem mój sygnał pochodzi z Rybnika a więc jakieś 15-20km od Żor. A na mapie zobaczyłem że mam stację również w Pawłowicach do których jest 5km.

Podpowie mi ktoś w jaki sposób zmienić stację?

I jeszcze jedno pytanie:

Czy zmiany w konfiguracji sieci można zapisywać tylko w trybie online?

Bo wpisując w przeglądarce moje IP gdy internet działa, strona z konfiguracją nie odpala. Przerywa połączenie. Natomiast w trybie offline stronka odpala ale zmiany się nie zapisują :zly:

Proszę o odpowiedź, dziękuję :super:
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26156
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: wojteks »

Bany93 pisze:Podpowie mi ktoś w jaki sposób zmienić stację?
Za pomocą anteny zewnętrznej kierunkowej.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
czarenty6587
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 281
Rejestracja: 2009-12-19, 13:57
Lokalizacja: Wyszków

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: czarenty6587 »

Dzisaj zakupiłem ADU 635WA i orange free optimum i modem kosztował mnie 99 zł na 24 miechy :P I to nie była promocja za przedłużenie umowy :P W drugim salonie 149 zł, kazdym salonie inaczej :P Wiec najlepiej idz do salonu i spytaj sie ile kosztuje na 12 miechów i ile na 24 miesiecy.
Orange Free Optimum + ADU 635WA + Antena CDMA 450 Mhz DIPOL = DL: 2.79 Mbps, UL: 0.65 Mbps = http://www.speedtest.net/result/744529927.png
Sadi
Użytkownik forum
Posty: 38
Rejestracja: 2010-01-04, 23:02
Lokalizacja: Okolice Poznania

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: Sadi »

W piątek jadę wszystko załatwiać, więc pewnie będę dyskutował :P Zastanawiam się też nad właśnie opcją 24 miesięcy (wtedy modem tańszy) ale nie wiem czy warto (nie wiadomo czy nie wprowadzą czegoś lepszego) :/
adixm
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1050
Rejestracja: 2009-01-19, 20:26
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: Stacja

Post autor: adixm »

Bany93 pisze:Witam wszystkich :zdrowko:

Mieszkam w Żorach, posiadam Orange Freedom Pro. Śledząc to forum przeczytałem, że można zmienić stację. Z tego co wiem mój sygnał pochodzi z Rybnika a więc jakieś 15-20km od Żor. A na mapie zobaczyłem że mam stację również w Pawłowicach do których jest 5km.
Zastanawia mnie tylko czemu w Żorach wziales OFP z limitem 3GB jak jest mnostwo innych alternatywnych dostawcow internetu, przeciez to duze miasto?Sam jestem z Rydułtow, ale jestem ciekawy ile wyciagasz z tego nadajnika z Rybnika(rano, wieczorem)?Mozesz powiedziec troszke konkretniej gdzie mieszkasz(np. w centrum, czy bardziej od strony Rybnika)?
Awatar użytkownika
Digitall
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 222
Rejestracja: 2006-06-18, 10:37
Lokalizacja: PL/podkarpackie

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: Digitall »

Pomijając kwestie sprzętowe (niektórzy niezłe cuda tu piszą chyba, choć wszystkiego nie czytałem) to CDMA z limitem 3GB można sobie schować do szafy po tygodniu używania. Modem Axesstel z routerem tylko do OFP przysługuje. Orange optimum (chyba tak się nazywa ta taryfa) można kupić z modemem Anydata. Co do kosztów to inna kwestia, ale...

1. Prędkości po limicie są zbyt małe, frustracja na maksa. Strony często się nie otwierają po limicie wcale. 3 razy reklamacja 3 razy olewanie.

2. Jak apety na Internet wzrośnie to limit wykorzystasz w kilka dni. Bzdury o oszczędzaniu darujcie proszę bo to tak jakby mieć Ferrari z limitem 100km na miesiąc a potem siadać na rower i jeździć pozostałe 900km.

3. Ping np w Quake Live to minimum 140ms na polski serwer. Lepiej nie grać w takie gry.

4. Orange zlewa bezczelnie klienta. Chcesz moje ostatnie 4 reklamacje? Jawne oszustwo to co odpisują. Na dodatek nawet nie chcą poprawić klientowi samopoczucia.

5. Wolałbym na Twoim miejscu Neostradę 256 niż to bądziewie CDMA.. Jeśli oczywiście możesz. Lub podziel łącze u kogoś przez WiFi i sobie puśc. Ja tak zrobiłem, kosztowało 500zł na start, ale jaką frajda i komfort, oczywiście jest zgodnie z regulaminem...

Miałem prawie wszystkie opcje mobilne dlatego niestety odradzam.. A Orange w mojej okolicy to porażka (na EDGE up 20kbps down 30kbps, ping 600ms). Kabel niestety najlepszy. Lub może iPLUS po UMTS/HSDPA? - duże limity i w miarę stabilne połączenia.
adixm
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1050
Rejestracja: 2009-01-19, 20:26
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: adixm »

Digitall pisze:1. Prędkości po limicie są zbyt małe, frustracja na maksa. Strony często się nie otwierają po limicie wcale. 3 razy reklamacja 3 razy olewanie
64kb/s to luksus, sprobuj pokorzystac z neta przy 16kb/s
Digitall pisze:5. Wolałbym na Twoim miejscu Neostradę 256 niż to bądziewie CDMA.. Jeśli oczywiście możesz. Lub podziel łącze u kogoś przez WiFi i sobie puśc. Ja tak zrobiłem, kosztowało 500zł na start, ale jaką frajda i komfort, oczywiście jest zgodnie z regulaminem...
Duzo ludzi nie ma takiej mozliwosci, ze wzgledu na brak mozliwosci technicznych swiadczenia uslugi, poza tym nie kazdy ma tak duze potrzeby jesli chodzi o dostep do internetu jak Ty..ja chyba nie przetransferuje 2GB mimo ze mam adsla i w sumie taki limit spokojnie by mi wystarczyl na dluzsza mete
Digitall pisze:Lub może iPLUS po UMTS/HSDPA? - duże limity i w miarę stabilne połączenia.
To zalezy od lokalizacji wiec nie ma sensu generalizowac, u mnie najjlepiej dziala Play, pozniej Orange z Era a na koncu Plus ktory jako jedyny ma tylko biedne edge, a co do limitow to obecnie najwieksze limity ma Orange.

[ Dodano: 2010-01-07, 01:24 ]
A wlasnie wie ktos jak teraz beda wygladac limity np. w OF Optimum?I w wypadku CDMA i GSM/UMTS bedzie to 16kb/s?W sumie zrobili lipe ze wrocili do starych limitow bo przy 16kb/s juz wcale nie pokorzystasz z neta i pozostaje tylko gg...
Bany93
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2010-01-06, 18:59
Lokalizacja: Żory

Re: Stacja

Post autor: Bany93 »

Duże miasto, ale gdybym mieszkał w centrum jak to było do niedawna to miałbym kablową Vectre z ŚTK i o nic bym się nie martwił. Teraz mieszkam na domkach w dzielnicy Baranowice a więc za centrum, przy wiślance, dalej od Rybnika. Słyszałem, że ma powstać u nas stacja ale to zobaczymy.

Rano transfer się waha między 500-800 kbit/s.
Wieczorem jego wartość to 100-300 kbit/s.

OFP wybrali rodzice a więc nie miałem za wiele do gadki :dobani:
KamAs24
Stały użytkownik forum
Posty: 50
Rejestracja: 2010-01-06, 21:59
Lokalizacja: Lwówek Śląski

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: KamAs24 »

Witam. jestem kompletny laik.Tak szczerze dopiero ucze sie poruszać i uczestniczyć w forum..Ale prosze o poradę w następującej sprawie.Wczoraj wzięłam na próbe Orange Freedom Pro z routerem MV400.dostałam do tego antene zewnętrzną,która w tej chwili jest podpięta lecz leży na oknie.Nie wiem czy wieszać ją na zewnątrz czy to coś polepszy zasięg.Raz mi chodzi raz nie chodzi.Na routerze często nie świeci dioda CONNECT i wtedy nie działa, ale reszta jest.To znaczy że nie ma zasięgu?Czy jak antene dam na dwór powinno wtedy działać?W domu mam tylko zasięg z Orange.Ani Plus ani Era nie działa.Neostrada też odpada nie ma wolnych portów.Szukałam zasięgu w całym domu i nie jest dobrze.Przed drzwiami do domu dziala jak powinno lecz w domu są zaniki.Nie wiem zupełnie o co w tym chodzi.Czy jakas dobra Cierpliwa dusza mogłaby mi pare rzeczy wytłumaczyć?Jeśli telefon komórkowy z danej sieci nie ma zasięgu to znaczy że internet tej sieci też nie będzie chodził?Na neostrade nie ma możliwości technicznych a w domu ma zasięg tylko Orange.Pobierać nie próbowałam jeszcze nic.
ODPOWIEDZ