[NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Nowości... więcej na https://www.opp.today/pl/

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: ja.michal »

matek451, to samo u mnie. T-Mobile na abo podstawowy, Aero2 rezerwa, Orange Day by Day rezerwa i z ciekawości teraz Orange Go do tego pakietu.
Także łączność jest. ;)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19232
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: matek451 »

Za 6 zyla szkoda było nie spróbować :D .Tak jak u Ciebie kolejna rezerwa, cóż licho nie śpi ;) . Poza tym BTS pod nosem więc trzeba potestować choć szkoda, że u mnie jeszcze bez HSPA+DC.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: ja.michal »

Jak sieć po modernizacji to można postawić znak równości między Orange i T-Mobile. Taki sam zasięg, praktycznie takie same osiągi.

[ Dodano: 2013-07-02, 22:02 ]
Siedzę teraz w głuszy. Marny EDGE. Lecę na Playu z roamingiem Plusa bo najszybciej działa.
Orange ma stację GSM900, na której wisi sprzęt i pozwolenie UMTS900. Niestety jeszcze nie odpalili. :(
kedi
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 271
Rejestracja: 2007-08-31, 21:16
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: kedi »

matek451 pisze:Ja wczoraj z ciekawości również odpaliłem SMS-em jeden pakiet, bez problemów,potwierdzenie w ciągu minuty i chodzi. Ponieważ mam kilka kart i BDI AERO2 to nie próbowałem aktywować następnych. Może komuś się udało?
Wczoraj aktywowałem 1 pakiet smsem drugi online, dzisiaj 30 minut temu kolejny online następny również przez internet jakieś 5 minut temu - wszystkie bez problemu w ciągu minuty.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: krystianb »

GB się zsumowały?
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
kedi
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 271
Rejestracja: 2007-08-31, 21:16
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: kedi »

krystianb pisze:GB się zsumowały?
Tak. Pierwszy i jedyny pakiet aktywowany smsem był uruchomiony jako "Wersja jednorazowa" w następnych aktywowanych przez internet nie było opcji wyboru wersji.

PS. Biorę tego tak dużo ponieważ dowiedziałem się z tej strony o ciekawej jak dla mnie nowej ofercie abonamentowej Orange free bez sprzętu. Zacząłem cisnąć Orange telefonami że mój freedom nie synchronizuje się na takie prędkości jak powinien i po kilku telefonach i męczeniu ich w końcu sami zadzwonili do mnie z propozycjami z których jedna z nich polegała na rozwiązaniu umowy bez żadnych konsekwencji dla mnie. A tu teraz takie coś :) Normalnie jestem w czopku urodzony ;)
szuki
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 177
Rejestracja: 2008-06-15, 16:27
Lokalizacja: Poland

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: szuki »

Kurcze ja przez orange online mam tylko, że w trakcie zmian i aktywny jeden pakiet. Brak informacji, który cykliczny czy jednorazowy. Chyba, że to był cykliczny i nie mogę teraz następnych chyba, że wyłączę ten.
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: Andrzejz78 »

Kupiłem starter Orange do testów Aktywowałem taryfę POP i wysłałem esa aby aktywować pakiet "6GB" Dostałem zwrotnego że trwa weryfikacja czy coś w tym stylu i już kilka godzin jak nie mam potwierdzenia
Czy coś zrobiłem nie tak?
szuki
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 177
Rejestracja: 2008-06-15, 16:27
Lokalizacja: Poland

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: szuki »

Andrzejz78, być może nie dokończyła się jeszcze zmiana taryfy to chyba może trwać do 24 godzin. Do tego ja kupiłem starter z taryfą Orange Go nic nie zmieniałem bo to się wiąże ponoć z przepadaniem promocji tzn np okresu na rozmowy wychodzące o ile dobrze zrozumiałem. Doładowałem 25 zł i okresy na wychodzące się nie zsumowały. Dwa jestem klientem Orange tylko jeżeli chodzi o Internet Orange Free na abonament od kilku lat. Generalnie jak wczoraj kupiłem starter to trochę "rozłożyły" mnie wydaje mi się archaiczne sprawy związane z tą siecią i jej kartowymi taryfami głosowymi . Po pierwsze czas na rozmowy wychodzące w taryfie Orange Go tylko 25 dni chyba za doładowanie 25 zł? Płatne smsy uruchamiające usługi - to coś nie do pomyślenia w Playu (obecnie mam abonament od kilku lat)wcześniej miałem mix plusa (tu oczywiście wychodzące były też krótkie ale to jednak zobowiązanie ) i nigdzie takich akcji nie było:)
kedi
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 271
Rejestracja: 2007-08-31, 21:16
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: kedi »

Powiem wam że jak czytałem kolejne wpisy o problemach z aktywacją tej usługi to trochę mnie to zaniepokoiło i dlatego przed chwilą dla świętego spokoju aktywowałem następny online. Poszedł u mnie jak poprzednie bez problemu. Na razie stopuje jakby coś nie halo to 30 GB już mam i na swoje już wyszedłem.
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: Andrzejz78 »

W BOK powiedzieli że włączenie pakietu zostało przyjęte i mam czekać na potwierdzenie włączenia
Chciałem przy okazji wypytać o szczegóły promocji ale dowiedziałem się że promocja jest zbyt świeża żeby oni(konsultanci) mogli coś więcej powiedzieć :rotfl:
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: ja.michal »

Można uruchomić promocję rok ważności bo nie wyklucza się z tą promocją. Nawet na nowych kartach SIM. Wtedy koszt to 3 zł jednorazowo (za brak stażu 3 miesiące).
szuki
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 177
Rejestracja: 2008-06-15, 16:27
Lokalizacja: Poland

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: szuki »

ja.michal, Jak już się ma pakiety to nie przepadają? Możesz powiedzieć o tym coś więcej? Uruchomiłem 3 kolejne pakiety za pomocą konsultanta bo smsem niestety nie działało cały czas błędna komenda itd.

Rozumiem, że masz na myśli tę promocję: http://www.orange.pl/kid,4002009262,id, ... ticle.htmlpromocja konto ważne rok . Sprawdzam jeszcze regulamin aby nie było, że coś się wyzeruje:)
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: Andrzejz78 »

Sprawa pakietu wyjaśnia Po wysłania esa powinienem czekać aż dostanę potwierdzenie włączenia pakietu Natomiast ja po wysłaniu esa środki z konta wykorzystałem na surfowanie w necie Gdy przyszedł moment aktywacji pakietu okazało się że brak środków i operacja została anulowana Myślałem że 6zł jest od razu pobierane po wysłaniu esa a to się okazało że w momencie aktywacji pakietu

To taka informacja dla innych żeby nie zrobili tak jak ja ;)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19232
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: matek451 »

Szybki jesteś :), nie mogłeś się doczekać aby wypróbować Orange. .Podobnie jak ja ale do mnie potwierdzenie przyszło po minucie i nie zmarnowałem kaski poza promocją :D .Myślę ,że nie zaszalałeś i wydatek nie był wielki ;) .
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: Andrzejz78 »

matek451 pisze:wydatek nie był wielki
30-40zł
Aż dziw jak szybko to poszło Goła taryfa POP, dwa czy trzy speedtesty i kasy nie ma ;)
Awatar użytkownika
Orange Ekspert
Pracownik operatora
Posty: 263
Rejestracja: 2012-05-31, 14:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: Orange Ekspert »

Jednorazowy pakiet wakacyjny można aktywować wiele razy. Jego ważność to 60 dni od ostatniej aktywacji. Pakiet wakacyjny jest wykorzystywany przed pozostałymi pakietami internetowymi. Pakiet internetowy wakacyjny w wersji jednorazowej wykorzystywany jest przed pakietem internetowym w wersji cyklicznej. Usługa nie wyklucza się z promocją „Konto ważne rok”.

Więcej informacji tutaj http://www.orange.pl/kid,4000377334,id, ... ticle.html

Pozdrawiam
Tomek
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: Andrzejz78 »

Orange Ekspert pisze: można aktywować wiele razy
I na pewno z tego skorzystam :hyhy:

Orange Ekspert, jest jakaś szansa że ta promocja zostanie na dłużej?
atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: atento »

U mnie wykupili wszystkie startery :hyhy: przetestuje DC jak dojdzie starter z sklepu internetowego, tak samo jak inni zakupie kilkanaście pakietów :cwaniak: nowa stacja 10km od miejsca zamieszkania działa wyśmienicie, przynajmniej z karta play.Kompresje ominę tunelem socks5 przez własny serwer
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: ja.michal »

szuki, pakiet jest ważny 60 dni. Wątpię, że się sumują MB. Tzn. sumują, ale najpierw są wykorzystywane te wcześniejsze, a następnie te nowsze. Czy tak jest na pewno to już niestety nie potrafię odpowiedzieć. Trzeba pytać w Orange.

Orange Ekspert, jak to jest? Pakiet nowszy sumuje się i przedłuża całość czy najpierw są wykorzystywane starsze MB, które przepadają jeśli miną termin danej aktywacji?
alreglo
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2013-06-24, 19:39
Lokalizacja: Wiaterno

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: alreglo »

atento pisze:Kompresje ominę tunelem socks5 przez własny serwer
Wystarczy zmiana nagłówka http, prostsze i chyba lepsze rozwiązanie.
smrodek11
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 213
Rejestracja: 2010-02-13, 14:17
Lokalizacja: Polska

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: smrodek11 »

Życie zmusiło mnie do aktywowania pakietu, i jednoczesnego przetestowania nowej sieci orange (jak na razie jedynie 2G), EDGE na staruśkim E156G chodzi jak marzenie, pingi między 180 a 220ms, pobieranie pełne 27KB/s
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: Andrzejz78 »

atento pisze:przetestuje DC jak dojdzie starter
Ja akurat zrobiłem to wczoraj i jestem zaskoczony i zdziwiony pewnymi wynikami
Kupiłem starter, załadowałem pakiet i zacząłem testować wczoraj od rana do 01.00 w nocy i kilka testów dziś nad ranem Zrobiłem kilkadziesiąt różnych speedtestów jak i pobierań paczek danych w czterech różnych lokalizacjach (najwięcej w swoich stronach) Średnio test był robiony co 15min Niezależnie od pory dnia prędkość wynosiła 9-11Mb/s DL i 3-4Mb/s UL Tym akurat byłem mile zaskoczony bo miałem wrażenie że w Orange jest prędkość minimalna ;) W plusie po 20.00 jest problem z oglądaniem on-line a tu bez żadnego problemu
Druga sprawa to magiczna granica 11Mb/s której nie mogę przekroczyć Internet szybko się rozpędza do tej wartości i ani razu jej nie przekroczył

QoS w MDMA wynosi 5,8/42 i to by wskazywało że blokady brak
Komenda AT+CGEQNEG zwraca:

Kod: Zaznacz cały

+CGEQNEG: 1,2,5952,8640,0,0,0,1500,"1E4","4E3",0,1000,3
a ja nie mogę przekroczyć 11Mb/s

Wnioskuję że jest jakaś blokada dla neta na kartę
Awatar użytkownika
Orange Ekspert
Pracownik operatora
Posty: 263
Rejestracja: 2012-05-31, 14:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: Orange Ekspert »

Na chwilę obecną nie mamy w planach przedłużenia promocji. Pakiety sumują się a ich ważność to 60 dni od daty aktywacji ostatniego pakietu.

Pozdrawiam
Tomek
szuki
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 177
Rejestracja: 2008-06-15, 16:27
Lokalizacja: Poland

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: szuki »

Czy ktoś z was zauważył spadek prędkości mobilnego internetu orange w ostatnich dniach? Czy to możliwe aby już były widoczne skutki promocji w postaci przeciążenia sieci? Używam orange free od 2010 roku w obecnym miejscu zamieszkania (Koszalin) download zwykle w granicach 300 - 600 KB/s speedtest też był w granicach 3 - 6 Mb/s ping 90 do 140 ms. Posiadam modem: huawei E1752 +Edimax 3G-6200n w statusie zasięgu w panelu routera jakieś 57% 3,5 G. W takich godzinach jak teraz od kilku dni odczyt na speedtest.net 1,13 Mb/s i gorzej... Tak źle jeszcze nie było i nie wiem czy to przypadek czy po prostu skutki promocji. Obecnie ściągam plik niespełna 1 GB leci około 180 - 200 KB/s zwykle o tej porze jak mówiłem leciało 400 - 700 KB/s. Zauważalna jest różnica w korzystaniu z Netflixa itd czego wcześniej nie było.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26175
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: wojteks »

szuki pisze:Koszalin
Raczej po prostu wakacje.

Promocja pakietów pewnie coś też dołożyła.
Nie pomagam na PW!
adixm
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1050
Rejestracja: 2009-01-19, 20:26
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: adixm »

szuki pisze:Koszalin
Kiedyś korzystałem z mobilnego Orange w Łebie i ciężko dość się z niego korzystało zwłaszcza w godzinach wieczornych(normalka) w wakacje. Poza tym z tego co kojarzę to NetWorks nie zawitał jeszcze w tamte okolice wiec cudownego działania internetu bym się nie spodziewał.
szuki
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 177
Rejestracja: 2008-06-15, 16:27
Lokalizacja: Poland

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: szuki »

Nie został ale spadku o 60% też nie:) Działał spoko 400 - 700 KB/s mi wystarczyło. Ale spadki do 100 KB/s to już kiszka. Teraz później już skok do 300 KB/S.
atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: atento »

alreglo pisze: Wystarczy zmiana nagłówka http, prostsze i chyba lepsze rozwiązanie.

Po co kombinowac jak mam wiecznie aktywna sesje SSH wiec tunel mam 'przy okazji' róznica to 2/3ms :) dodatkowy plus to stały adres ip i otwarte to co chce np. porty

Uzywanie socks5 jest banalne, 3 kliki w kazdym windowsie i wszystko użuwa tego tunelu.

Orange Ekspert pisze:Na chwilę obecną nie mamy w planach przedłużenia promocji. Pakiety sumują się a ich ważność to 60 dni od daty aktywacji ostatniego pakietu.

Pozdrawiam
Tomek
To przynajmniej zmiencie oferte na karte bo jest tragiczna, w dzisiejszych czasach gdzie internet dosłownie leży na ziemi.

Jak przebijecie plusa cenowo i dodacie jakies GB na noc to macie klienta we mnie ;p w zasadzie to wystarczy ze bedzie wiecej GB w dzien za ludzkie pieniadze bo za 100zl w plusie mam znacznie wiecej.

Ps. obrazki z kompresja wygladaja jak rozbabrany placek na monitorze, kojarzy mi sie ten proceder z waszym brandowaniem telefonów czyli wziąć cos zepsuć i wciskać jako wysmienite, dla tego od czasu noki 6630 zakupionej u was nigdy nie kupiłem niczego więcej na abonament w pomaranczowym stylu :)
Ostatnio zmieniony 2013-07-06, 14:31 przez atento, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26175
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: wojteks »

atento pisze:obrazki z kompresja wygladaja jak rozbabrany placek na monitorze
Prawda.
Nie pomagam na PW!
ODPOWIEDZ