Jaka antena?

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

kowiczek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2015-06-26, 07:02
Lokalizacja: Suchocin

Re: Jaka antena?

Post autor: kowiczek »

Witajcie

Podepnę się pod temat.
Potrzebuję antenę dual do routera cradlepoint z kartą PLUSa, moje miejsce zamieszkania to Suchocin pod Nowym Dworem Mazowieckim.

Czy muszę szukać czegoś 900Mhz albo 2100Mhz czy może być 1800Mhz ?

Dzięki
Pozdrawiam
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19221
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaka antena?

Post autor: matek451 »

Jaki to router? Posiada wbudowany modem LTE i wyjścia anten zewnętrznych?
kowiczek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2015-06-26, 07:02
Lokalizacja: Suchocin

Re: Jaka antena?

Post autor: kowiczek »

Mam taki kombajn Cradlepoint IBR600 z modemem i routerem oraz wyjściami antenowymi.
Złącza antenowe to chyba FME(m) ale nie znam się na tym najlepiej.

Obecnie pracuje na wymuszonym LTE i czasami idzie 10Mb jak wystawię modem na zewnątrz ale przeważnie jest 0,5Mb na parapecie w środku.

Chciałbym czymś wzmocnić i może to być nawet coś do zamocowania na kominie tylko nie wiem jak z tymi Mhz w antenie.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19221
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaka antena?

Post autor: matek451 »

Te złącza anten zewnętrznych do 3G/LTE to SMA(ż). Najbliższy BTS LTE1800Mobylandu w N. Dworze, Sportowa . Do LTE1800 Mobylandu i twojego routera http://www.cybertech.com.pl/p112,antena ... -b593.html , kabel jak najkrótszy max. 10m.
kowiczek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2015-06-26, 07:02
Lokalizacja: Suchocin

Re: Jaka antena?

Post autor: kowiczek »

Dzięki ale za nic nie widzę w tym logiki :)
Na beta.btsearch.pl wcale nie jest to najbliższa antena i w parametrach nie widzę żeby była w standardzie 1800.
Na jakiej podstawie stwierdziłeś który nadajnik i jaki standard?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19221
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaka antena?

Post autor: matek451 »

BTSearch nie zawiera zweryfikowanych BTS-ów LTE1800Mobylandu, z których korzysta Plus. Ta sieć posiada w okolicy kilka pozwoleń na LTE1800. Większość z nich to pozwolenia( Mobyland nie realizuje właściwie ostatniego, pojemnościowego etapu rozbudowy sieci).. Porównanie mapy zasięgu operatora czyli Plusa/CP z pozwoleniami na BTSearch pozwala wywnioskować, ze ten BTS działa. To standardowe postępowanie w przypadku wszystkich operatorów z LTE. Zasięgu LTE800 Sferii raczej u ciebie brak.
GRUNIU
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 181
Rejestracja: 2015-05-28, 14:36
Lokalizacja: K n O

Re: Jaka antena?

Post autor: GRUNIU »

ja uzywam RBM LTE
mieszkam na pograniczu zasiegu LTE z play i zasieg mialem na 1 kresce, max 2
przez weekend mialem woodstock i tu play dawal 4 dni darmowych rozmow i internetu
na ten czas zasieg wskoczyl mi na 3 kreski i transfer 18Mb/s
po woodstocku zasieg znowu mi spadl do 1 kreski, lub nie mialem wcale - i tu lipa, klania sie antena kierunkowa za 250zl z wysylka
ale kiedys koles mi mowil, ze mial problemy z zasiegiem 3G w plusie i zamontowal modem na antenie satelitarnej (czasza)
i ja tak zrobilem
dodalem jeszcze wentylator, bo wszystko mam na poddaszu i sie strasznie grzeje
zasieg mam caly czas 3 kreski - :hyhy: :hyhy: :hyhy:
:hyhy:

modem to huawei e3372s hilink i antene ustawilem na wskazania device information
Zasięg do nadajnika 4 do 5 km
ODPOWIEDZ