program do podziału sygnału

Pozostałe kwestie techniczne (sprzętowe i programowe) dotyczące internetu radiowego - np. konfiguracja firewalli, antywirusów, przeglądarek internetowych.

Moderator: Moderatorzy

maaaat
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2007-09-03, 13:56

Re: program do podziału sygnału

Post autor: maaaat »

Tak z serwera się pinguje wyslane=4 i odebrne=4. Wszytskie zapory mam wyłączone... Sprawdzalem juz to kilkanaści razy i wszystko krok, po kroku robiłem wg. opisu :(
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: program do podziału sygnału

Post autor: zDaleKi »

maaaat pisze:wszystko krok, po kroku robiłem wg. opisu :(
Ciężko coś tu dalej zdalnie poradzić. Teoretycznie powinno działać. Skoro pingi przechodzą. Brama domyślna się pinguje, to wygląda na to, że ICS źle się skonfigurował. Wiem, ze to niestety nie chce czasami wystartować, dlatego ja zawsze wolę postawić jakiś routerek ;)

Spróbuj jeszcze raz wyłączyć ICS i włączyć ponownie, z tego co pamiętam (bo już dawno tego nie używałem) można tam utworzyć dyskietki z kreatorem dla stacji roboczych. Może ten sposób spróbuj?
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
maaaat
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2007-09-03, 13:56

Re: program do podziału sygnału

Post autor: maaaat »

Chyba tak będzie najszybciej i najpewniej, a i później nie będzie już ponownej konfiguracji. Taki będzie dobry: http://allegro.pl/item253970335_podziel ... _lata.html bo chciałbym wydać na to ok.100...

Dziękuję Ci bardzo za pomoc, chyba jest to jedyne forum z niemal natychmiastową rzetelną i miłą odpowiedzią.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: program do podziału sygnału

Post autor: zDaleKi »

Nie będę ukrywał, że tego routera osobiści nie znam, a cena jest bardzo niska. Wiadomo, co mało kosztuje może potem sprawić problemy. Ale myślę, że nic tańszego chyba nie znajdziesz.

I dziękuję za miłe słowa o forum. :)
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
maaaat
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2007-09-03, 13:56

Re: program do podziału sygnału

Post autor: maaaat »

Kupiłem już ruter d-link dir-100, dzisiaj sprawdzę czy coś zadziała :)
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: program do podziału sygnału

Post autor: zDaleKi »

Czekamy na informacje i opis ewentualnych problemów lub dobre wieści, że wszystko działa :)
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
maaaat
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2007-09-03, 13:56

Re: program do podziału sygnału

Post autor: maaaat »

Dziala wszystko!! W końcu, jednak nie ma sensu zabawa w kabelki i switche, od razu trzeba było kupić router :D. Pozdrawiam i dziękuję za pomoc...
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: program do podziału sygnału

Post autor: zDaleKi »

maaaat pisze: nie ma sensu zabawa w kabelki i switche, od razu trzeba było kupić router :D.
Tak też na początku sugerowałem :)
Łatwiej to skonfigurować, jest mniejsze, cichsze, mniej prądu pobiera - same zalety :D
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
ODPOWIEDZ