[OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
DiilGang
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 348
Rejestracja: 2013-10-26, 17:28
Lokalizacja: okolice Łomży

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: DiilGang »

To te Tursko koło Gołuchowa?

Koło Gołuchowa 2,5 km od ciebie są wydane pozwolenia na wszystkie rodzaje transmisji danych w Orange ( UMTS, LTE, GSM ) . Sprawdziłbym, czy ten BTS coś nadaje na UMTS bądź LTE .

Podziękuj za tą ofertę od Orange, to samo dostają nowi klienci . W salonie musiała skonsultować się z DUK, inaczej nie mogłaby zaakceptować wypowiedzenia. Idź może do drugiego salonu, ewentualnie zadzwoń pod *400 i poproś o przełączenie do DUK . Poznasz DUK przez to, że otrzymasz 30 % rabatu na abonament ze sprzętem i 80 % bez sprzętu na dwa lata . Nie bierz tego MV650H, CDMA to próchno . Polecam przedłużyć umowę bez modemu ( 12 zł za 15 GB, 17 zł za 49 GB ) + 3 zł za Szczęśliwe Godziny . Sprzęt możesz zakupić na wolnym rynku, to bardziej się opłaci niż brać go od operatora . Najpierw jednak sprawdź zasięg 3G z Orange w swojej lokalizacji . Czas przejść z słabego CDMA na UMTS/LTE :ok: .
Huawei B315 - Orange LTE 2600 + Cybertech 17 dBi 2100 MHz
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19191
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: matek451 »

Grzecznie im podziękuj za taką nędzną ofertę i ten złom zwany MV650. Robią cię w balona :dobani: Idź do salonu , w którym złożyłeś wypowiedzenie i stanowczo poproś o kontakt z DUK. Powiedz, że tylko po rozmowie z DUK jesteś w stanie wycofać wypowiedzenie. Inaczej przechodzisz do konkurencji. Oferta, która ci dali to dno i metr mułu. To standardowa oferta jak dla nowych ze sprzętem na dwa lata( 10GB za 49,90). Tobie dołożyli standardowe 40 % jak przy przedłużeniu z BOK. DUK da ci jeszcze 30% upustu jeśli weźmiesz ze sprzętem lub 80% bez sprzętu. Jest o co walczyć. Ze sprzętu niech cię Bóg broni brać tego MV650. Tylko sprzęt z obsługą HSPA+DC, LTE. Najlepiej brać duży abonament 35GB+14GB za przedłużenie za 20% czyli 17,98 plus szczęśliwe godziny 0-8 za 2,99 bez sprzętu a ten kupić samemu. Możesz mieć też abonament 21GB za niecałe 42 zł+ 3 zł za szczęśliwe godziny do tego bierz zestaw router Huawei E5776 + Pentagram P5346 za 2 zł. Taki zestaw jest wart 700-800 zł. W twoim rejonie sieć jest modernizowana w ramach NEtWorks i w ciągu najbliższych tygodni będziesz miał 3G. Karta we FreeNet, na który przejdziesz jest dualna SIM/R-UIM i będziesz na razie mógł korzystać na niej z CDMA i MV410. Później przesiadka na nowy sprzęt i 3G a później na LTE. Zasięg u ciebie zapewni BTS w Gołuchowie . Jest pozwolenie na UMTS2100, UMTS900 i LTE1800. Walcz o swoje bo naprawdę warto. Ale to tylko z DUK.
het
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2014-03-29, 21:26
Lokalizacja: Tursko

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: het »

Tak to tursko koło gołuchowa. Dzięki wam za odpowiedzi już wiem żeby walczyć bo jest o co. Pozdrawiam.
waldemarkasta
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2014-04-02, 19:57
Lokalizacja: Pdkp

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: waldemarkasta »

Witam.
Podepnę się pod temat bo problem taki sam. Otóż jestem już w Orange 4 lata, do tej pory na ofercie Freedom Pro za 49,90, 9GB, router MV410R w techn CDMA, łącze dzielone na 3 komputery, transfer wystarcza na ok pół miesiąca, umowa już się skończyła jednak nie powiadomiono mnie o jej upływie, została przedłużona na kolejny okres rozliczeniowy t.j. do 29 kwietnia. Dzisiaj dzwoniłem na 501400400 to chyba dział promocji, miły pan zaproponował mi abonament w opcji bez modemu 44,95zł za 49GB (35GB + dodatkowe 40% za przedłużenie)- umowa na 24m-ce, lub 29,90 za 15+6=21GB również na 24m-ce, dodatkowo nielimitowany internet 0:00 do 8:00 za 2,99. Powiedziałem że się zastanowię, ma jutro przedzwonić. Oferta już znacznie lepsza niż w salonie (14GB za 49,90) ale widzę że ludzie tutaj wyrywają pakiet 49GB za 18 zł. Pytanie jak to zrobić, wypowiedzieć umowę w salonie i żądać połączenia z DUK? Bo mam wątpliwości czy moje panie to uczynią i nie rozwiążą po prostu umowy a ja nie zostanę na lodzie. Druga sprawa to sprawa zasięgu i odpowiedniego routera, mieszkam w miejscowoći Tyrawa Wołoska na podkarpaciu, mam ok 1,5m do przekaźnika orange z UMTS900, oprócz tego NetworkS, 20 km ode mnie jest przekaźnik LTE ale za wielkimi górami więc chyba lipa z LTE nawet z anteną? Lepiej kupić coś samemu czy wziąć droższą ofertę ale z ich sprzętem? Trzecia sprawa to taka że zamówiłem darmowy internet Aero2, mam przekaźnik Aero ok 400m ode mnie, prędkość 512kbps powinien chyba osiągać bez problemu? Pozdrawiam
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: ja.michal »

Abonament ze zniżką 80% (+ noc bez limitu 0:00-8:00 bez opłat) można uzyskać tylko w opcji bez sprzętu i na 2 lata. Wcześniej należy złożyć wypowiedzenie umowy. Składając wypowiedzenie w salonie i tak muszą połączyć się z DUK w celu uzyskaniu kodu rezygnacji. Możesz powiedzieć, że chcesz z nimi rozmawiać, a i pewnie sami ci to zaproponują. Możesz powiedzieć prosto z mostu czego oczekujesz. Jeśli nie zostanie ta oferta przystawiona to wypowiedzenie i tak możesz złożyć. Na ogół i tak mija koło 1,5 miesiąca zanim łącznie wyłączą. Powinni w tym czasie jeszcze dzwonić, a jak nie to samemu możesz zadzwonić.

Na lodzie nie zostaniesz bo zawsze możesz przyjąć już to co zostało ci zaproponowane.

Router, który ma praktycznie wszystko (LTE, HSPA+/HSPA+ DC, GSM) i jest w rozsądnej cenie to Huawei B593s-22.

Sumując koszty tego co można ugrać w Orange:
  1. Umowa 49 GB za 17,98 zł miesięcznie (rabat 80%) x 24 miesiące = dane 431,52 zł całość zobowiązania. Do tego B593s-22 na wolnym rynku za jakieś 450 zł = razem 881,52 zł.
  2. Umowa 49 GB za 62,93 zł miesięcznie (rabat 30%) x 24 miesiące daje 1 510,32 zł zobowiązania + sprzęt od Orange router B593s-22 z tabletem Pentagram za 40 zł = w całość daje 1 550,32 zł.
Licząc, że tablet kosztuje koło 300 zł, doliczając tą cenę do zobowiązania w opcji pierwszej taniej wyjdzie właśnie ona.

Oczywiście sam musisz sobie wszystko jeszcze przeliczyć na podstawie tego co ci Orange proponuje. Może wyjść tak, że taniej będzie wziąć nową umowę bez sprzętu, ale z 2x większą ilością GB.
jorgensen
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2010-07-31, 09:13
Lokalizacja: opolskie

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: jorgensen »

Witam. Umowa 49 GB za 17,98 zł miesięcznie (rabat 80%) x 24 miesiące.
Na jaką wysokość abonamentu podpisuje się taką umowę?
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: ja.michal »

Masz podaną normalną cenę uslugi i od niej podany dopiero rabat.
waldemarkasta
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2014-04-02, 19:57
Lokalizacja: Pdkp

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: waldemarkasta »

Podpisałem dzisiaj umowę, zgodnie z radą złożyłem wypowiedzenie i zaoferowali mi 80% zniżki na abonament w ofercie bez routera, wziąłem 49 Gb za 17,98, darmowe nocki musiałem niestety dokupić za 2,99zł mies. ale to niewielki koszt. Dziękuję wszystkim serdecznie za pomoc, bez waszych rad nie udałoby mi się osiągnąć tak korzystnych warunków :) Wesołych Świąt :D
daman0629
Użytkownik forum
Posty: 30
Rejestracja: 2009-06-21, 13:13
Lokalizacja: rzeszów

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: daman0629 »

Witam,wczoraj byłem w salonie orange złożyć wypowiedzenie na orange free pro .Pani mnie połączyła z DUK i zaproponowali mi
Za 17zł 49GB umowa na dwa lata bez sprzętu i chyba na taka opcje się zdecyduje .bo nowy modem i router skompletuje za mniej jak 300zł.
Throu
Stały użytkownik forum
Posty: 143
Rejestracja: 2012-12-04, 18:49
Lokalizacja: PL

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: Throu »

Obecnie to jest chyba najlepsza opcja z możliwych, chociaż jestem ciekaw czy aby na pewno DUK nie ma nic więcej w zanadrzu :hyhy: ale to by trzeba iść nonstop w zaparte i dłużej z nimi ponegocjować.
daman0629
Użytkownik forum
Posty: 30
Rejestracja: 2009-06-21, 13:13
Lokalizacja: rzeszów

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: daman0629 »

Faktycznie po podliczeniu wszystkiego to jest najlepsza opcja, myśle że na obecna chwile to jest wszystko co można wynegocjować. Dziś dzwonili ponownie i zgodziłem sie na te 17 zł - 49GB. Z tym,że pytałem czy wyślą mi nową karte to odpowiedzieli, że nie, bo po 16 czerwca kiedy wejdzie nowa umowa ta karta ma działać na cdma i 3g, czy to prawda?
Dodam,że karte ma od początku cdma czyli pewnie ze 4 lata.
waldemarkasta
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2014-04-02, 19:57
Lokalizacja: Pdkp

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: waldemarkasta »

Również mam starą kartę od 4 lat, od kilku dni śmiga na cdma i 3g bezproblemowo, tak jak obiecali.
Drawiec23
Stały użytkownik forum
Posty: 53
Rejestracja: 2011-09-17, 14:37
Lokalizacja: Białobrzegi

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: Drawiec23 »

Do konta głównego chciałbym aktywować dodatkową kartę abym mógł korzystać z niej w przenośnym routerze. Na koncie w orange online mam możliwość aktywowania tylko trzeba wpisać zapewne numer telefonu. Pytanie czy ma być to numer karty w routerze czy dowolny kupiony w kiosku np. ? Orientuje się ktoś?
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: ja.michal »

Jeśli chodzi o korzystanie z limitu w ramach oferty Free Net to musisz mieć drugi numer abonamentowy na tym samym koncie abonenckim (jedna faktura). Ewentualnie możesz wziąć za 5 zł miesięcznie (i 5 zł za wydanie) dodatkową kartę SIM do aktualnego abonamentu Free Net.
daman0629
Użytkownik forum
Posty: 30
Rejestracja: 2009-06-21, 13:13
Lokalizacja: rzeszów

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: daman0629 »

Witam, zakupiłem modem huawei E3251s-2 , zakupiłem także na próbę starter z 1GB orange w celu sprawdzenia czy będzie u mnie łapać 3g. Niestety łapie w pomieszczeniu tylko edge.
Moja miejscowość to Ruda w powiecie ropczycko-sędziszowskim.

Tak jak wcześniej pisał matek451
,,Masz u siebie zasięg 3G w Orange. Zasięg zapewniają BTS-y NetWorks UMTS900 w Leszczach lub Sędziszowie. W tym ostatnim jest też UMTS2100 i można próbować HSPA+DC na antenie 2100MHz. Składaj wypowiedzenie. Ta oferta, którą otrzymałeś jest słaba i oczywiście był to BOK a nie Dział Utrzymania. Na forum masz dużo informacji na temat ofert z DUK po złożeniu wypowiedzenia.''

I teraz moje pytanie chce zakupić antenę tylko jaką? Czy do UMTS900 jest inna a do 2100MHz inna?Czy są anteny które obsługują oba pasma? Powiem szczerze że kiepsko to ogarniam.
Awatar użytkownika
zurek
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1018
Rejestracja: 2012-12-02, 19:51
Lokalizacja: Olecko

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: zurek »

daman0629 pisze:
I teraz moje pytanie chce zakupić antenę tylko jaką? Czy do UMTS900 jest inna a do 2100MHz inna?Czy są anteny które obsługują oba pasma? Powiem szczerze że kiepsko to ogarniam.

Na każde pasmo jest inna antena. Na pasmo UMTS900 bardzo dobrą anteną jest ATK20 a na pasmo UMTS2100 jest bardzo dobra antena panelowa Cybertecha 17dBi...

Anten na oba pasma czyli wielozakresowe daruj sobie... to nieporozumienie...
ZTE MF258

PLAY Internet Domowy
daman0629
Użytkownik forum
Posty: 30
Rejestracja: 2009-06-21, 13:13
Lokalizacja: rzeszów

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: daman0629 »

No właśnie i tu jest problem bo jak chciałbym ściągnąć sygnał z Sędziszowa Młp gdzie jest
UMTS900 i UMTS2100 to na co sie zdecydować? Chyba że UMTS2100 ma mniejszy promień nadawania i lepiej go odpuścić jak myślicie?
Awatar użytkownika
zurek
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1018
Rejestracja: 2012-12-02, 19:51
Lokalizacja: Olecko

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: zurek »

A ile to kilometrów od Ciebie?
ZTE MF258

PLAY Internet Domowy
daman0629
Użytkownik forum
Posty: 30
Rejestracja: 2009-06-21, 13:13
Lokalizacja: rzeszów

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: daman0629 »

Do obu nadajników w linii prostej myślę że 6-7km będzie z tym że oczywiście drzewa się trafiają ale teren równy.
Throu
Stały użytkownik forum
Posty: 143
Rejestracja: 2012-12-04, 18:49
Lokalizacja: PL

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: Throu »

W takim razie spokojnie można celować w U2100, panel 15/17 dBi da radę, tylko kabel antenowy najlepiej jak najkrótszy żeby zminimalizować straty.
hitmack
Stały użytkownik forum
Posty: 64
Rejestracja: 2014-03-09, 12:44
Lokalizacja: Dydule (podlaskie)

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: hitmack »

daman0629 pisze:Do obu nadajników w linii prostej myślę że 6-7km będzie z tym że oczywiście drzewa się trafiają ale teren równy.
Na takiej odległości nie powinno być problemów. U mnie z 5km (płasko i też trochę lasu) ł łapie dobry i stabilny sygnał 3G na panelu -17dBm. A wewnątrz tylko EDGE. Dla całkowitej pewności warto wyjść na zewnątrz z modemem, albo chociaż sprawdzić w telefonie z obsługą UMTS2100.
Huawei e398+router TL-MR3420+panel cybertech 17dBi (12m kabla)
daman0629
Użytkownik forum
Posty: 30
Rejestracja: 2009-06-21, 13:13
Lokalizacja: rzeszów

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: daman0629 »

W takim razie kupie panelu -17dBm do UMTS2100 , najwyżej odsprzedam jak nie zda egzaminu.
hitmack
Stały użytkownik forum
Posty: 64
Rejestracja: 2014-03-09, 12:44
Lokalizacja: Dydule (podlaskie)

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: hitmack »

Tylko najpierw dokładnie pomierz długość potrzebnego kabla. Im krótszy tym lepiej. Sam kupiłem metr za dużo :/
Huawei e398+router TL-MR3420+panel cybertech 17dBi (12m kabla)
daman0629
Użytkownik forum
Posty: 30
Rejestracja: 2009-06-21, 13:13
Lokalizacja: rzeszów

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: daman0629 »

Ok.
TheMicek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2014-05-21, 07:15
Lokalizacja: Wa-wa

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: TheMicek »

Witam. To mój pierwszy post na forum, więc chciałbym wszystkich serdecznie powitać. Przedstawię moją sytuację. Umowa na Internet freedom pro CDMA kończy mi się za dwa tygodnie. Wypowiedzenie oczywiście wysłane już dawno. Po przeczytaniu tematu w dniu wczorajszym zadzwoniłem do BOK, aby połączyli mnie z DUK. Obecnie płacę 49.9 za 5 GB. Poprosiłem o ofertę bez sprzętu 49 GB za 17 zł. Miła pani odpowiedziała, że nie ma już takiej oferty i jedyne co może mi zaproponować to 49 GB za 44.9zł. Czy to prawda, że nie można już otrzymać tego limitu za 18 zł?
Pozdrawiam
Throu
Stały użytkownik forum
Posty: 143
Rejestracja: 2012-12-04, 18:49
Lokalizacja: PL

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: Throu »

TheMicek pisze:Miła pani odpowiedziała, że nie ma już takiej oferty i jedyne co może mi zaproponować to 49 GB za 44.9zł.
To byłaby bardzo zła wiadomość :/ Sam zwlekałem ze złożeniem wypowiedzenia (umowa kończy mi się w lipcu) w nadziei, że pojawi się jeszcze coś ciekawego, jakaś oferta, ewentualnie sprzęt, który można by opchnąć za dobry pieniądz. Sprzętu w opłacalnych abonamentach jak nie było tak nie ma, jeśli jeszcze zlikwidowali ofertę 17,98 zł/49 GB to już totalnie kiła i mogiła. Próbuj dalej negocjować, może biorą Cię na podpuchę. Przy telefonach też wciskają kit, że 30% zniżki nie istnieje i max. co mogą dać to 20%. A po kilku odmowach i kolejnych rozmowach nagle się zniżka znajduje. Pomijam już, że rabaty 30% pojawiają się także dość regularnie na grouponie.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19191
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: matek451 »

Pozostaje pytanie czy rozmawial z DUK czy BOK? Otrzymal propozycje jak dla stalch klientow przy przedluzeniu z BOK. Limit o 40% wiekszy a cena standardowa.
TheMicek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2014-05-21, 07:15
Lokalizacja: Wa-wa

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: TheMicek »

Pierwszy raz zadzwoniłem rano w dniu wczorajszym. Poprosiłem o przełączenie do DUK. Po około 30 minutach słuchania w kółko jednej i tej samej piosenki, w słuchawce odezwała się pani z BOK z tekstem, że w tym momencie nie da rady przełączyć mnie do DUK i abym spróbował później. W godzinach popołudniowych ten sam myk. Proszę o kontakt z DUK. Młody chłopak odpowiada: " O.K. już chwila". Znowu ta sama nuta. Po 15 minutach odezwała się jakaś kobieta, której przedstawiłem ofertę jak wyżej. Nie pytałem czy to DUK, ale prosiłem o przełączenie tam, także wyszedłem z założenia, że to logicznie. Być może zbyt pochopnie...
EDIT: A jest jakiś bezpośredni kontakt do DUK? Z perspektywy czasu tak się zastanawiam, że ta kobieta, z którą rozmawiałem była zbyt mało "ogarnięta" jak na Utrzymanie Klienta. Długo wszystkiego szukała. Nie znała dobrze ofert. I dopiero pod koniec rozmowy zauważyła że jestem na wypowiedzeniu. Jeżeli przełączyli mnie do innego człowieka z BOK , licząc, że upolują kolejny raz jelenia to jestem zniesmaczony. Co robić dalej?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19191
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: matek451 »

Konsulltanci z DUK na pewno wiedzieli by o wypowiedzeniu.Roaeoales z BOK a oni nie maja takich ofert w systemie.Chcielli ci wcisnac standard z BOK
TheMicek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2014-05-21, 07:15
Lokalizacja: Wa-wa

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: TheMicek »

Co radzicie dalej? Dzwonić pod *400 i liczyć, że tym razem trafię na kogoś kompetentnego, który przełączy mnie do DUK?
ODPOWIEDZ