Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
Kozak_Barabasz
Stały użytkownik forum
Posty: 105
Rejestracja: 2016-04-25, 21:01

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: Kozak_Barabasz »

Startery, które kupowałem na Alledrogo są zawsze na kogoś rejestrowane ....
Inaczej nie mieliby tych opcji.
Nasuwa się teraz pytanie o włączenie tej promocji na RWK ....

Zapis w nowym regulaminie odnośnie promocji 100zł + 10GB + RWK na stronie PLAYa, mówi:
"Każdy z Użytkowników może skorzystać z Oferty Promocyjnej dla maksymalnie 10 numerów telefonów. "
Czy to się liczy od numerów dodanych do play24, czy właściciela danej karty ?

Jeżeli od właściciela, to muszę to zrobić jak najszybciej, aby inne osoby, które kupiły karty od tego sprzedawcy mnie nie wyprzedziły.
Jak od ilości numerów w play24 to jestem spokojny.

Niestety nie można zrobić cesji na odległość. Muszą stawić się fizycznie 2 osoby w danym punkcie i przepisać numery.
PLAY uwzględnia również notarialne pełnomocnictwo ale to za dużo zabawy ....
200km dojazdu do sprzedawcy, zgranie się w czasie aby przepisać 2 karty SIM mija się z celem ....
Ale to stwarza niebezpieczeństwo, że "właściciel karty- sprzedawca", może wystąpić w każdej chwili o duplikat karty i mi odłączy neta :(
Swoją drogą .... Gdybym sprzedał z tysiąc kart różnym osobom i byłby wszystkie na mnie zarejestrowane- bałbym się, że któregoś pięknego dnia zapuka do mnie o 6 rano policja, bo ktoś coś naskrobał w necie a ja jestem właścicielem karty ....
Trzeba prowadzić ewidencję, komu sprzedało się dany numer .....
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6553
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: onken »

Ale dlaczego musiał je rejestrowac ? Szczerze wątpie by to zrobił.

Opcje RWK itd ma kazdy, ale bez rejestracji Ci nie pozwoli jej właczyc system.
Awatar użytkownika
Kozak_Barabasz
Stały użytkownik forum
Posty: 105
Rejestracja: 2016-04-25, 21:01

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: Kozak_Barabasz »

Rozmawiałem z nim i mówił, że od dłuższego czasu nie ma tych RBM 7 bo zostały wycofane.
Jak jakiś patent na zrobienie samemu z każdej karty tej RMB 7. Chyba chodzi o przeniesienie numeru z innej sieci- ale to właśnie musi być numer zarejestrowany.
Mam numer dodany w play 24 i mogę podejrzeć dane właściciela karty- wszystkie numery są na niego zarejestrowane.
Jak interpretujesz ten zapis o max 10 sztukach ?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19231
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: matek451 »

Tak jak piszą koledzy trzeba spróbować zarejestrować RBM7 , włączyć promocję i uzyskać RWK na niej. Następnie zmigrować do RBM5. Powinna się zachować ważność RWK na tej RBM5. Sam poświęciłem RBM7MNP , bez rejestracji po zmigrowaniu na RBM5 ważność konta została zachowana więc możliwe, ze i ten RWK zostanie zachowany.
artsky
Stały użytkownik forum
Posty: 70
Rejestracja: 2016-04-18, 05:33

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: artsky »

Widzę, że janusze cały czas sprzedają te startery 500/150. Dziś byłem u siebie w mieście w salonie Play i zapytałem o startery RBM przy przeniesieniu z innej sieci. Sa dostępne, ale rozumiem, że to już pozamiatane z RBM7?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6553
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: onken »

Pozamiatane, ale... Jak zrobisz myk z poprzedniej strony to RWK na RBM5 osiągniesz, więc źle nie jest :)
Awatar użytkownika
Kozak_Barabasz
Stały użytkownik forum
Posty: 105
Rejestracja: 2016-04-25, 21:01

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: Kozak_Barabasz »

Nie każdy codziennie czyta co się dzieje w świecie ;)
Na Allegro cały czas są jeszcze te startery.
Myślę, że do końca następnego tygodnia, wszyscy już będą odpowiednio poinformowani.....
Mi dziś przyszły właśnie 2 zamawiane kolejne takie startery, stąd te moje wszystkie pytania :(

Do 20 czerwca mam ważne darmowe LTE, wtedy byłoby najlepiej zmigrować taryfy.
Ale jak ten zapis z 10 max numerami się potwierdzi to lipa, będzie zwykłe 50zł na 100dni :(
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6553
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: onken »

Sprobuj przepisac na siebie. Ale pewnie ciezko bedzie. A w ogole to poroniony pomysl rejestrowac SIMy na siebie a jak np ktos dokona przestepstwa z takiej karty to tylko sciagsnie klopotow na siebie za kilka zl zysku....
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: dzejk »

Tylko pierwsze 10 kart na dany pesel otrzyma bonus.
Awatar użytkownika
Kozak_Barabasz
Stały użytkownik forum
Posty: 105
Rejestracja: 2016-04-25, 21:01

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: Kozak_Barabasz »

Numery są zarejestrowane a po kliknięciu w ten pakiet info, że numer niezarejestrowany ......
Piszę zgłoszenie w takim razie bo nie ma czasu ....

onken dokładnie tak jak piszesz ....
Rozmawiałem z 2 sprzedawcami tych kart z Allegro i nie są świadomi zagrożenia.
Jedną sztukę kupiłem od innej osoby i w zestawie otrzymałem oświadczenie wypisane przez sprzedającego o zrzeknięciu się numeru na rzecz kupującego.
W salonie PLAYa odesłali mnie z kwitkiem bo to nie jest żaden dokument, z którym się liczą .......
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: dzejk »

z tego co mówili na streamingu, najlepiej jakby do salonu przyszły dwie osoby, obecny właściciel i osoba, na którą ma być zrobiona cesja. Wydaje się to logiczne. Ponoć pracują nad innymi rozwiązaniami. Pewnie dałoby się to również załatwić przez notariusza, ale to już spore koszta i raczej nie opłacalne.
Ogólnie panuje spory bałagan, a w dodatku system komp. im nie wyrabia lub mają kijowych informatyków.
Awatar użytkownika
Kozak_Barabasz
Stały użytkownik forum
Posty: 105
Rejestracja: 2016-04-25, 21:01

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: Kozak_Barabasz »

I tak czapki z głów dla PLAYa .....
Gdyby nie ta sieć, do tej pory byśmy płacili za każdy SMS czy rozmowę gigantyczne pieniądze .....
To oni tak naprawdę zrewolucjonizowali sieć, więc trzeba im wybaczyć pewne niedociągnięcia ;)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19231
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: matek451 »

Panowie, dwa dni 5 stron o dyskusji na temat "patologicznej" usługi Darmowy Internet LTE na kartach RBM. a co z pokrzywdzonymi, wykorzystywanymi abonentami Playa. Klasyk tematu już zacierał ręce, że zakończy żywot a tu jak dobrze pójdzie to i RWK można znowu uzyskać przy rejestracji RBM7 a potem migracji na RBM5. Czekam aż ktoś spróbuje i potwierdzi. Play24 już działa.
jarek7714
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 640
Rejestracja: 2011-02-11, 00:13
Lokalizacja: łódz

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: jarek7714 »

matek451 pisze:Panowie, dwa dni 5 stron o dyskusji na temat "patologicznej" usługi Darmowy Internet LTE na kartach RBM. a co z pokrzywdzonymi, wykorzystywanymi abonentami Playa.
Widzę że się nudzisz, kompromitujesz się w innym temacie i szukasz zaczepki. Bo są i nawet o tym nie wiedzą-nie chwalił się Play na konferencji RBM :rotfl: .
matek451 pisze:Klasyk tematu już zacierał ręce, że zakończy żywot a tu jak dobrze pójdzie to i RWK można znowu uzyskać przy rejestracji RBM7 a potem migracji na RBM5.
Zwisa mi to, że patologia na sieci Play pozostaje, zresztą byłem pewien że jej nie wyłączą http://eko.one.pl/forum/viewtopic.php?id=13750, poza tym posiadam 2 karty SIM z tą ofertą (RBM, RBM5/150/100dni z tym że ta 2 ma aktywne konto do końca listopada). Po prostu informuję obecnych/potencjalnych abonentów Play internet by nie dali się d... . P.S Na obu kartach mam nadal możliwość aktywacji darmowego LTE. :papa:
matek451 pisze: Czekam aż ktoś spróbuje i potwierdzi. Play24 już działa.
Nie, prace modernizacyjne. ;)
jareq
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19231
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: matek451 »

Kompromitujesz to się ty prowadząc w internecie od dawna tą swoją krucjatę przeciw RBM i DIL. Większość ludzi po przeczytaniu puka się w głowę i śmieje. Użytkownicy abonentowi Play, szczególnie ci co mają małe limity po uzyskaniu informacji na ten temat kupują karty i korzystają. Znam kilku, mają karty z RWK dzięki mojej informacji i pomocy. Chcą choć w ten sposób odbić sobie straty z abonamentu. Janusze , którzy od 3 lat nie dowiedzieli się o ofercie sami sobie winni. W kwestii usług telefonii komórkowej i internetu mobilnego 90% użytkowników korzysta z mało atrakcyjnych ofert, taryf i im tak dobrze. Popytaj konsultantów w salonach. To najlepsi dla nich klienci, płacą , nie wymagają i są zadowoleni. To swoista nagroda za lenistwo umysłowe.
xerrni2
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2016-05-20, 10:10

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: xerrni2 »

1. Czy w taryfie RBM5/RBM7/RBM9 jest jakiś no-limit w nocy?
2. Jaki jest faktyczny limit danych?? 100GB czy da radę pobrać / wysłać więcej zanim dopadnie nas lejek ?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6553
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: onken »

da rade, nie ma podzialu noc/dzien
detmax
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2016-06-08, 08:30

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: detmax »

Witam wszystkich :)
Panowie jak tam sytuacja z aktywacją DIL-a w RBM7 MNP ? jest to dzisiaj możliwe czy w dalszym ciągu nie ?
Awatar użytkownika
Kozak_Barabasz
Stały użytkownik forum
Posty: 105
Rejestracja: 2016-04-25, 21:01

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: Kozak_Barabasz »

Znowu prace modernizacyjne .... Nie ma sensu pisać codziennie, czy pojawiła się taka opcja w ww taryfie ;)
detmax
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2016-06-08, 08:30

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: detmax »

Oj po przeczytaniu dzisiejszej odpowiedzi na jedno z pytań skierowanych do Krzyśka Sylwerskiego, nie wydaje mi się, że będzie to Happy End, napisał on bowiem :
"A o czym jest pytanie, na które odpowiadam? Poruszymy też temat darmowego LTE w Red Bull MOBILE. "
No właśnie ... " poruszymy też temat ... " - jak widać nie ma stwierdzenia o możliwym błędzie ze strony RBM ...
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: dzejk »

kolego, dostałeś odpowiedź od Krzyśka Sylwerskiego, więc może poczekajmy na oficjalne stanowisko play, zamiast produkować kolejne domysły.
detmax
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2016-06-08, 08:30

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: detmax »

Dzejk, padła odpowiedź od Krzysia, która zupełnie nic nie wnosi do sprawy :) , możemy czekać na oficjalne stanowisko Play - tylko jak długo ? tydzień, 2 tygodnie, miesiąc ? zredagowanie tego typu komunikatu w formie wpisu na blogu Play - zajmie góra 1h ... nie sądzisz, że 8 dni na ogłoszenie oficjalnego stanowiska to trochę długo ... ?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: dzejk »

play się jak zwykle nie wyrabia przy większych promocjach - już się przyzwyczaiłem do tego. Pisał, że ogarną do końca tygodnia - pożyjemy, zobaczymy.
Awatar użytkownika
Kozak_Barabasz
Stały użytkownik forum
Posty: 105
Rejestracja: 2016-04-25, 21:01

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: Kozak_Barabasz »

Zrobiłem tą procedurę, o której pisałem na poprzedniej stronie- wszystko działa.
Mam pytanie odnośnie ważności konta po doładowaniu .....
Mam ważność konta do 07.06.2017r, jak doładuję teraz konto za 50zł to skróci się okres ważności, czy pozostanie ten wydłużony ?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: dzejk »

pozostanie wydłużony.
pakiet 10GB pewnie zabrany po zmianie ?
artsky
Stały użytkownik forum
Posty: 70
Rejestracja: 2016-04-18, 05:33

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: artsky »

onken pisze:Pozamiatane, ale... Jak zrobisz myk z poprzedniej strony to RWK na RBM5 osiągniesz, więc źle nie jest :)
Mam teraz RBM 5, ważność konta do 24,07.2016. W Play 24 widzę, że mam opcję Pakiet 100 zł i 10 GB. Wiem, że na początek muszę zarejestrować numer.... A później mogę uruchomić RWK, czy kiedy ewentualnie mam to zrobić żeby nie stracić tych 100 dni LTE z których teraz korzystam? Ciągle się jednak zastanawiam, czy ta zabawa ma sens... Może ktoś rozwieje moje wątpliwości :mur:
Piotrek24
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 434
Rejestracja: 2013-04-28, 18:48
Lokalizacja: OGL

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: Piotrek24 »

Ale tam raczej już nie będziesz miał RWK. Przynajmniej wg regulaminu nie. Tylko dla taryfy RBM 7 jest.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: dzejk »

dokładnie, dlatego kolega kozak wyżej wpierw odebrał bonus z rwk w taryfie rbm7, a dopiero potem migrował do rbm5.
dzięki temu zachował rwk.
będąc już w rbm5, nie dostaniesz rwk za rejestrację numeru.
Awatar użytkownika
overtrash
Stały użytkownik forum
Posty: 126
Rejestracja: 2015-01-15, 12:28

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: overtrash »

Jaki jest faktyczny limit danych?? 100GB czy da radę pobrać / wysłać więcej zanim dopadnie nas lejek ?
Moj najlpeszy wynik na jednej z kart to prawie 300gb dla pobierania więc spokojnie da.
AVM FRITZ!Box 6890 LTE + nju.
Piotrek24
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 434
Rejestracja: 2013-04-28, 18:48
Lokalizacja: OGL

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: Piotrek24 »

dzejk pisze:dlatego kolega kozak wyżej wpierw odebrał bonus z rwk w taryfie rbm7.
Ja właśnie dzisiaj popełniłem błąd i straciłem szansę na RWK, dobrze że na drugiej karcie mam do stycznia 2017 r. ważne konto, ona już dawno ma RBM 5.
Zablokowany