[NEWS] Play Online Prepaid

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

Zablokowany
pgoral
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 274
Rejestracja: 2006-08-13, 01:52
Lokalizacja: Wawa/Piotrków

Re: [NEWS] Play Online Prepaid

Post autor: pgoral »

Jak to VoIP zablokowali? Znaczy część portów jest zablokowana?
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: [NEWS] Play Online Prepaid

Post autor: krystianb »

marens pisze:Zrobiłem zgłoszenie, że internet zamula i mi VoIP zablokowali
No to czas na kolejne zgłoszenie!!!
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: [NEWS] Play Online Prepaid

Post autor: zDaleKi »

marens pisze:Zrobiłem zgłoszenie, że internet zamula i mi VoIP zablokowali
Może coś robią i dlatego, bo jeżeli jest to celowe działanie to reklamacja, reklamacja, reklamacja. A jeżeli coś robią, to tylko reklamacja ;)
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
nazar22
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2008-12-31, 10:51
Lokalizacja: Kluczbork

Re: [NEWS] Play Online Prepaid

Post autor: nazar22 »

Witam.Mam takie pytanie:czy play online będzie działał na gprs-ie jeżeli w mojej miejscowości nie ma 3G.Prosze o pomoc.
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: [NEWS] Play Online Prepaid

Post autor: Patryk »

Play Online NIE będzie działał na GPRS - było o tym pisane 2837467383348 razy.
Nawet na stacjach własnych GSM P4 nie będzie działał,choć na razie podobno działa.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: [NEWS] Play Online Prepaid

Post autor: krystianb »

Patryk_ pisze:Nawet na stacjach własnych GSM P4 nie będzie działał,choć na razie podobno działa.
Nie podobno tylko na pewno działa, tylko się trzeba mieć fata żeby się zalogować zalogować, bo normalnie nie chce karty przyjąć. Ale jak już sie uda to jest stabilne 230Kb/s choćby w samym środku szczytu, u mnie znaczy pare razy szybciej od 3g :cfaniak: ze względu na zasieg.
Ostatnio zmieniony 2009-01-29, 21:40 przez krystianb, łącznie zmieniany 1 raz.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
nazar22
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2008-12-31, 10:51
Lokalizacja: Kluczbork

Re: [NEWS] Play Online Prepaid

Post autor: nazar22 »

Dzięki za tak szybkie odpowiedzi!
Jednak zaryzykuje i kupie starter.Pozdrawiam.
pgoral
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 274
Rejestracja: 2006-08-13, 01:52
Lokalizacja: Wawa/Piotrków

Re: [NEWS] Play Online Prepaid

Post autor: pgoral »

krystianb, zdradź sposób. Bo mi nie chce się zalogować. A jestem w zasięgu Playowego EDGE. Telefon wykrywa i używa.
drozda
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2009-01-30, 11:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: [NEWS] Play Online Prepaid

Post autor: drozda »

Witam wszystkich w moim pierwszym poście :)
Bez problemu loguję się do BTS-a 900 Playa w Warszawie na Żwirki i Wigury.
Mam kartę ZTE MF330 i korzystam z aplikacji ZTE do zainicjowania karty i tam mogę też wybrać do której sieci (2G czy 3G) ma się zalogować karta. Transfer jak żyleta - ponad 200kbit non-stop na EDGE ale w 3G HSDPA jest jednak lepiej :)
Przy okazji (bo widziałem tu że kilka osób miało z tym problem) jak zainicjalizować kartę bez aplikacji Orange czy ZTE aby korzystać z dialup windows lub pod linuxem: trzeba wysłać polecenie AT+CFUN=1 wtedy karta włączy część radiową i zaloguje się do sieci.
A żeby jeszcze się pochwalić: karta kosztowała mnie 97 PLN w Auchan Wola Park - wyprzedaż śmieci z magazynu pod koniec 2008 roku - w zestawie Orange Free na Kartę i oczywiście nie posiada simlocka jak wszystkie MF330 z Orange.
I nie jest taka zła jak jej opinia wśród userów - jest w miarę czuła ( pracuję na niej czasami w Płocku w miejscu które już jest poza zasięgim z mapki playa 5 kilometrów , fakt że wysoko i przy oknie w stronę nadajnika ale mam tam HSDPA na 2-3 kreskach) i jeśli nie korzystamy z badziewnego Business Everywhere Orange to jest całkiem stabilna.
Jedyna wada to brak wejścia na na antenę no i 3g tylko na 2100 MHz ale za tę cenę :)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [NEWS] Play Online Prepaid

Post autor: ja.michal »

drozda pisze:3g tylko na 2100 MHz ale za tę cenę :)
To u nas normalne. :) Niema innych częstotliwości 3G u nas na razie.
Awatar użytkownika
tomekk55
Stały użytkownik forum
Posty: 97
Rejestracja: 2008-07-25, 07:44
Lokalizacja: EPZG

Re: [NEWS] Play Online Prepaid

Post autor: tomekk55 »

Rapid - 8-9kB/s

Strony- max 110kb/s

Ehh...
N82 & Play Online prepaid

http://i291.photobucket.com/albums/ll31 ... embers.png
member of symbianos.pl community
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [NEWS] Play Online Prepaid

Post autor: ja.michal »

tomekk55, na GSM czy UMTS?
Awatar użytkownika
tomekk55
Stały użytkownik forum
Posty: 97
Rejestracja: 2008-07-25, 07:44
Lokalizacja: EPZG

Re: [NEWS] Play Online Prepaid

Post autor: tomekk55 »

HSDPA, będe dzwonił do BOK bo nie da sie korzystać z internetu. Wszedłem do Gta:SAMP i ping 65000 :gwiazdki:

Zna ktos numer do nich? ;D
N82 & Play Online prepaid

http://i291.photobucket.com/albums/ll31 ... embers.png
member of symbianos.pl community
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [NEWS] Play Online Prepaid

Post autor: ja.michal »

tomekk55 pisze:Zna ktos numer do nich? ;D
Biuro Obsługi klienta:
tel. (+ 48) 790 500 500 lub *500

Fax: +48 22 319 44 11
e-mail: [email protected]

Adres korespondencyjny:
skrytka pocztowa 4,
62-056 Komorniki P204
Awatar użytkownika
Adamgl
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 254
Rejestracja: 2007-04-19, 19:50
Lokalizacja: Gliwice

Re: [NEWS] Play Online Prepaid

Post autor: Adamgl »

To podobna sytuacja co ja ostatnio opisywałem tutaj na forum chociaż dzisiaj w godzinach 10:00 do 11:30 też miałem problem, z tego wynika że Play ma jakieś często spotykane awarie.
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: [NEWS] Play Online Prepaid

Post autor: Sundance_kid »

Problemy wieku dziecięcego?
Awatar użytkownika
kazo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2008-11-07, 19:33
Lokalizacja: Wrocław

Re: [NEWS] Play Online Prepaid

Post autor: kazo »

Czyżby powoli sieć się zaczęła zapychać?
Nie wiem, nie umiem, nie mam, a jak mam, to zepsute
temp333
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 239
Rejestracja: 2008-03-22, 20:36
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: [NEWS] Play Online Prepaid

Post autor: temp333 »

kazo pisze:Czyżby powoli sieć się zaczęła zapychać?
Na to wyglada. Jakas godzine praktycznie nie dalo sie korzystac :) Teraz juz przyspieszylo.
Awatar użytkownika
Adamgl
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 254
Rejestracja: 2007-04-19, 19:50
Lokalizacja: Gliwice

Re: [NEWS] Play Online Prepaid

Post autor: Adamgl »

kazo pisze:Czyżby powoli sieć się zaczęła zapychać?
Ludzie kupili modemy za 129zł i sieć się zapchała :rotfl:
Awatar użytkownika
tomekk55
Stały użytkownik forum
Posty: 97
Rejestracja: 2008-07-25, 07:44
Lokalizacja: EPZG

Re: [NEWS] Play Online Prepaid

Post autor: tomekk55 »

A co dziwne, w dzień też już nie jest tak jak dawniej.
N82 & Play Online prepaid

http://i291.photobucket.com/albums/ll31 ... embers.png
member of symbianos.pl community
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: [NEWS] Play Online Prepaid

Post autor: krystianb »

Adamgl pisze:Ludzie kupili modemy za 129zł i sieć się zapchała
Zapcha się jak ludzie zaczną mysleć, kupować modem za 129zł i do tego play extra 10GB... A dzis mam wrażenie, że przyspieszył... Może na weekend ludzie z wawy ucielki.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
faridrox
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 157
Rejestracja: 2008-02-08, 23:18
Lokalizacja: poz

Re: [NEWS] Play Online Prepaid

Post autor: faridrox »

Ludzie jako, ze moja radiówka jest zwykła uryna jestem zmuszony wziąć play online.
Przymierzam sie do tego abo 10 gb. Czytałem wasze posty o problemach itp ale i tak zapytam.
Jak jest mniej więcej z jakością usług? (jeśli będzie 500 kb/s zamast 1 mb płakać nie będę , byle dało się jakoś www przegladac)
Limit 10 gb niby wydaje sie duzo, ale jak to jest w praktyce. (czasem chciałbym sobie ściągnąć odcinek jakiegoś serialu 170 mb -nakręconego przez znajomych :P )
Z tego co się orientuje to E160 ma wejście antenowe. Jak wygląda jakość usług przy zew antenie na np oknie. I jaki to rodzaj wejścia?
Za wszelkie odpowiedzi szczerze dziękuje. :)
:roll:
Awatar użytkownika
tomekk55
Stały użytkownik forum
Posty: 97
Rejestracja: 2008-07-25, 07:44
Lokalizacja: EPZG

Re: [NEWS] Play Online Prepaid

Post autor: tomekk55 »

Ostatni tydzień to tragedia, te 3G działa gorzej niż GPRS. Strony ładują się po 30sek-minute.
Pingi niby są po 150-300, ale po włączeniu gry jest 1000-65000ms. Mam nadzieję że to minie bo kiedyś to internet pięknie działał...

I mówię o tym jak internet działa teraz, o 9.00... w godzinach szczytu jest podobnie...
N82 & Play Online prepaid

http://i291.photobucket.com/albums/ll31 ... embers.png
member of symbianos.pl community
Awatar użytkownika
artureal
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 334
Rejestracja: 2008-01-20, 19:15
Lokalizacja: Poznań

Re: [NEWS] Play Online Prepaid

Post autor: artureal »

Play ma już zgodnie z planami dwa miliony klientów, a do końca roku zamierza pozyskać jeszcze milion. Korzystne ceny zrobiły swoje, ale z infrastrukturą nie jest chyba najlepiej. Jeśli czegoś z nią nie zrobią, to klientów raczej im ubędzie, zważywszy że zdecydowana większość z nich korzysta z kart prepaid. Co gorsza dla nas, nawet nie zauważyłem (choć żywiłem taką nadzieję :cry: ), by Play swoją działalnością wiele namieszał na rynku: bezprzewodowa święta trójca utrzymuje swoje niebotyczne stawki bez zmian, a na duże inwestycje nie ma co liczyć, bo niby kryzys jest. :strzela:
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [NEWS] Play Online Prepaid

Post autor: ja.michal »

artureal, co do infrastruktury Playa to bym tak nie narzekał. Nidy czasem chodzi kijowo, ale cały czas coś robią.
Co do kryzysu i inwestycji. Kredyt kilka mld (chyba euro) już dostali. Są to pieniądze na rozbudowę sieci. Huawei się uwija, żeby dostarczać sprzęt na stacje bazowe. Nie mogą przeholować w Playu bo faktycznie infrastruktura nie wyrobi.
Awatar użytkownika
artureal
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 334
Rejestracja: 2008-01-20, 19:15
Lokalizacja: Poznań

Re: [NEWS] Play Online Prepaid

Post autor: artureal »

Wierz mi, michale, że mam powody narzekać, bo też liczyłem na 10GB Playa w cenie 1GB u pozostałych operatorów, ale się przeliczyłem: prędkość netu miałem niestabilną i średnio wolniejszą niż u konkurencji, a w dodatku co chwilę zrywało się połączenie, pomimo wręcz idealnego zasięgu, jak na gsm, co chyba najważniejsze, bo świadczy właśnie o problemach z infrastrukturą. Podobne obiekcje, tylko coraz częstsze wraz z rozwojem sieci, zgłaszają inni jej użytkownicy (co widać powyżej), dlaczego miałbym zatem owijać w bawełnę i udawać, że wszystko w porządku, po czym łudzić się, że w przyszłości może będzie lepiej? No przecież jako klienci płacimy za korzystanie z sieci teraz, a nie jesteśmy po to, by kredytować przyszłe inwestycje - po to są banki. Czy źle myślę?
faridrox
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 157
Rejestracja: 2008-02-08, 23:18
Lokalizacja: poz

Re: [NEWS] Play Online Prepaid

Post autor: faridrox »

Poznań i okolice chodzą jak najbardziej w porządku.
Mam paru znajomych posiadających playonline i oni nie narzekają.
3G_
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 636
Rejestracja: 2005-10-26, 16:07
Lokalizacja: ERW / WPI

Re: [NEWS] Play Online Prepaid

Post autor: 3G_ »

Moim zdaniem tragedii nie ma, ale to zależy od konkretnego miejsca i pory. U mnie w godzinach wieczornego szczytu jest trochę kiepsko - chodzi to jak EDGE, a raz mi się zdarzyło parę dni temu, że net prawie nie działał (było baaardzo wolno i musiałem kilka razy odświeżać i rozłączać). Ale u mnie to odległość też robi swoje. Niestety widoczna jest tendencja pogarszania się mojego netu... Jednak w godz. 00-15 śmiga nadal pięknie. Ogólnie nie narzekam.
Właśnie szkoda, że zrobili tą promocję 129zł, bo to może dobić Play Online w wielu miejscach i zacznie się przeklinanie.

Dziś jest bardzo dobra widoczność - przez lornetkę widzę aż dwa poziomy oświetlenia przeszkodowego tego komina w Skierniewicach, na którym najprawdopodobniej wiszą anteny "mojego" node b. To jest moje okno na świat :ok:

Mam teraz -81 dBm, dowload ok. 50 kB/s, średni ping 332 ms, 12% utraconych pakietów. Dzisiaj nie ma żadnych opadów ani mgły, ale może trochę przeszkadzać silny wiatr - buja anteną i gałęziami drzew po drodze.
Ale najgorsze są przeciążenia sieci, a nie złe warunki atmosferyczne. Nocą nawet przy opadach śniegu i z oblepioną anteną osiagam stabilne 100-120 kB/s dowloadu - czyli niemal max, co można z Playa wyciągnąć.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [NEWS] Play Online Prepaid

Post autor: ja.michal »

artureal, mam Plusa i z niego próbuję korzystać i średnio się da. U mnie kiszka totalna. :dobani:
Tak jak napisał ŁW, zależy od warunków.
Mam Play Online na kartę i testuję intensywnie w niejednej lokalizacji. Najgorzej jak miałem to jakaś 512kb/s. Ogólnie jest ten 1Mb/s. Kolega też ma z tym, że abonament i też w godzinach szczytu "zjeżdża" do około 600kb/s z tym, że u niego połowa akademika na Play Online bo tak sieć chodzi w akademiku. :]

Ja testowałem
Warszawa (Kabaty, Ursynów, Śródmieście, Bemowo, Ochota, Włochy, Okęcie, i kilka innych lokalizacji) i Siedlce.
W różnych porach i zazwyczaj było 1Mb/s a minimum te 512kb/s.

Wydaje mi się, że to zależy od ustawienia sprzętu. Nie tylko sam modem i operator jest winien.

Kolega w Płocku wziął na próbę i u niego chodziło kiepsko. No, ale on maruda jest i gra w sieci. Do tego mu się PC sypie ciągle. Ostatnio ram spalił. :] Druga sprawa, że BTS pod akademikiem i też sektor zapchany już.

ŁW pisze:Mam teraz -81 dBm, dowload ok. 50 kB/s, średni ping 332 ms, 12% utraconych pakietów.
Play Online ze Skierniewic - działa przyzwoicie przy odległości ok. 20 km :-)
To elegancie osiągi jak na taki dystans i to w 3G. :ok:
3G_
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 636
Rejestracja: 2005-10-26, 16:07
Lokalizacja: ERW / WPI

Re: [NEWS] Play Online Prepaid

Post autor: 3G_ »

Też jestem zaskoczony osiagami - nadal :) Ale nic, pozostaje się cieszyć po prostu, chociaż wieczorami bywa już niezbyt różowo...
Wielu może pomyśleć, że na pewno mylę się i korzystam z jakiejś bliższej stacji, którą niedawno uruchomiono, a o ktorej ja nie wiem. Otóż nie - po drodze same wioski, naprawdę małe wioski, tam nic nie ma, poza tym znam te okolice dobrze i wiem gdzie stoi każdy bts/node b. A już niepodważalnym dowodem jest CID - ten sam mam w Skierniewicach jak i u mnie w domu 20 km od Skierniewic.
W załączeniu dwa ciekawe screeny.
Zablokowany