[NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Nowości... więcej na https://www.opp.today/pl/

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
mcore
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 192
Rejestracja: 2008-12-23, 09:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: mcore »

atento pisze: Ps. obrazki z kompresja wygladaja jak rozbabrany placek na monitorze, kojarzy mi sie ten proceder z waszym brandowaniem telefonów czyli wziąsć cos zepsuć i wciskać jako wysmienite, dla tego od czasu noki 6630 zakupionej u was nigdy nie kupiłem niczego więcej na abonament w pomaranczowym stylu :)
UWAGA ! NAPISZĘ TYLKO RAZ :
WYSTARCZY NA STRONIE Z OBRAZKAMI KTÓRE CHCEMY ABY MIAŁY LEPSZĄ JAKOŚĆ
WCISNĄĆ "CONTROL + F5"

Podaj dalej i przestań marudzić

Pozdrawiam
atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: atento »

mcore pisze: UWAGA ! NAPISZĘ TYLKO RAZ :
WYSTARCZY NA STRONIE Z OBRAZKAMI KTÓRE CHCEMY ABY MIAŁY LEPSZĄ JAKOŚĆ
WCISNĄĆ "CONTROL + F5"

Podaj dalej i przestań marudzić

Pozdrawiam
Ten sposób nie jest rozwiazaniem ;) nie każdy uzywa firefoxa czy tez explorera, wile przeglądarek jak chrome to nie zadziała , trzeba wyczyscic przegladarke i zastosować odpowiednia technike jak się wcześniej dana strone odwiedziło bez wyczyszczenia chrome mozesz wdusic na wylot CTRL + F5 a i tak bedzie placek.
Wyobraż sobie, że masz tablet czy telefon z dużą rozdzielczościa wtedy to już nie jest placek a plama. Dodatkowo duszenie ctrl + f5 jest strasznie meczące.

Nie patrząc na powyższe każdy ma swój sposób ja tuneluje cały ruch sieciowy przez serwer i mam na każdym urzadzeniu podłaczonym do routera idealne nie zmodyfikowane obrazki.
Każde rozwiążanie przynośi minusy i plusy idealne było by jedno, zniesc kompresie lub zastosowac taką metode jak ma była era, kompresje można wyłaczyc poprzez strone www, w zasadzie to właczyć o ile pamietam bo standardowo była wyłaczona
mcore
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 192
Rejestracja: 2008-12-23, 09:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: mcore »

atento pisze: Wyobraż sobie, że masz tablet czy telefon z dużą rozdzielczościa wtedy to już nie jest placek a plama. Dodatkowo duszenie ctrl + f5 jest strasznie meczące.
Nie patrząc na powyższe każdy ma swój sposób ja tuneluje cały ruch sieciowy przez serwer i mam na każdym urzadzeniu podłaczonym do routera idealne nie zmodyfikowane obrazki.
No to dwie rady:
1. Jak masz dobry tablet to ustaw w nim IPv6 i apn "internetipv6" który działa tylko po IPv6. Na tym APN internetipv6 nie ma kompresji
2. Jak masz słaby tablet i (nie masz klawisza F5 :-) to możesz skorzystać z ogólnodostępnych darmowych PROXY WWW działających na dowolnym innym porcie niż port TCP 80.
przykładowa lista proxy tu : http://hidemyass.com/proxy-list/
szuki
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 177
Rejestracja: 2008-06-15, 16:27
Lokalizacja: Poland

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: szuki »

Widzę, że trochę zeszliśmy z tematu:) Co do kompresji to ja mam orange free na abonament i APN VPN, co jednak ma swoje minusy bo np. jak chcę coś ściągać bez limitu po godzinie 00 to muszę wchodzić w ustawienia routera zmieniać APN robić restart... To jednak da się przeżyć natomiast uważam, że w opcji na kartę ta wymuszona usługa jest niedopuszczalna. Wszystkie rozwiązania jakie na tym forum były podawane to półśrodki z wielu powodów nie każdy potrafi, zna się czy ma ochotę kombinować. Osobiście uważam, że taka praktyka jest nieakceptowalna bo sprzedaje się jakieś demo internetu jakość obrazków jest fatalna i użytkownik końcowy powinien mieć pełne prawo do decydowania o tym czy chce z tego korzystać...
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: Andrzejz78 »

I ja trochę obok tematu ;)
Namówiłem kumpla na pakiet Tak jak ja kupił starter i pakiet 6GB Na modemie bodajże E3276 miał prędkość powyżej 20Mb/s czyli wniosek że nie ma żadnych ograniczeń Wcześniej pisałem że chyba są bo u mnie prędkość dochodzi do 11Mb/s i koniec BTS na pewno ten sam Mój modem to E398u-1, wersja oprogramowania: 11.433.61.00.000 a przepustowość łącza to 43,2Mb/s więc teoretycznie wszystko jest dobrze
Co może blokować mi prędkość?
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: ja.michal »

Prędkość jest zależna od warunków lojalnych.
Kombinacja w celu załadowania pełnej jakości ma swój minus. Jeszcze raz są pobierane dane. Zużywa to pakiet.
mcore
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 192
Rejestracja: 2008-12-23, 09:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: mcore »

Andrzejz78 pisze: Co może blokować mi prędkość?
Powodów może być pare - możesz zastanowić się który z nich

1) niska przepustowość transmisji do stacji - może backahul jest np. 16 Mbps a nie np 50 Mbps, bo stacja nie jest HSPA+ DC a tylko zwykłe HSPA+ (do 21 Mbps) - wyświetla ci się napis DC w managerze modemu jak się podłączysz ?

2) straty pakietów w kierunku downlink do modemu na radiu - słaby zasięg albo coś po drodze zakłóca i modem nie może wejść na największy poziom kodowania, używa takiego który zapewnia mu odpowiednie parametry Bit Error Ratio wymagane przez protokoły sieciowe radia

3) twój modem ze zbyt słaby sygnałem nadaje TX potwierdzenia pakietów do stacji radiowej albo gdzieś się gubią po drodze (interferencje ?, inni uzytkownicy ?) i efekt jest taki że transmisja nie może się rozpędzić do pełnej prędkości (tcp windows scalling, tcp retransmission)

uff to techniczne forum więc pozwoliłem sobie troche teorii z praktyką zapodać.

[ Dodano: 2013-07-06, 18:31 ]
szuki pisze:To jednak da się przeżyć natomiast uważam, że w opcji na kartę ta wymuszona usługa jest niedopuszczalna. Wszystkie rozwiązania jakie na tym forum były podawane to półśrodki z wielu powodów nie każdy potrafi, zna się czy ma ochotę kombinować. Osobiście uważam, że taka praktyka jest nieakceptowalna bo sprzedaje się jakieś demo internetu jakość obrazków jest fatalna i użytkownik końcowy powinien mieć pełne prawo do decydowania o tym czy chce z tego korzystać...
Ależ nic nie jest wymuszone. Mozesz pakietu po prostu nie kupować ani oferty orange. Zwróć uwagę na to że orange nie blokuje żadnych stron internetowych itd. co robią operatorzy w innych krajach.
Jedynie co robi to kompresuje obrazki aby szybciej docierały do końcowego odbiorcy i zjadały mniej zasobów sieciowych.


Wszystko jest w regulaminach ofert których oczywiscie Ty nie czytasz :-)
No trudno. Tylko pamiętaj żeby kredytów w banku nie zaciągac z takim podejściem :-)


Regulamin oferty "orange free na karte" obowiązujący od dnia 23 listopada 2011 r.

http://www.orange.pl/binaries/PL/Binary ... 408734.pdf

"[...]7.
W ofercie Orange Free na kartę występuje kompresja
danych, która umożliwia szybsze ściąganie stron internetowych i
pozwala zmniejszyć ilość ściągniętych/ wysłanych danych. Funkcja ta nie optymalizuje protokołów innychniż http, czyli można w pełni korzystać np. z FTP, email (POP3, IMA
P, SMTP), perAtoAper, VoIP. Chcąc pobrać strone w pełnej
rozdzielczości należy użyć kombinacji klawiszy: Ctrl + F5. Odświeżenie strony (ponowne ściągnięcie strony) za pomocą podanej kombinacji klawiszy wiąże się z koniecznośc
ią wygenerowania dodatkowej transmisji danych. "


Pozdrowienia
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: Andrzejz78 »

ja.michal pisze:warunków lojalnych
? :)
ja.michal pisze:Jeszcze raz są pobierane dane. Zużywa to pakiet
Przy takim pakiecie to nie problem ;)
mcore pisze:jest np. 16 Mbps a nie np 50 Mbps, bo stacja nie jest HSPA+ DC
Pisałem przecież że kumpel z tego samego BTSa miał ponad 20 Mb/s tylko modem lepszy
mcore pisze:wyświetla ci się napis DC w managerze modemu jak się podłączysz ?
On miał managera i wyświetlał mu się napis DC a ja korzystam z TNI
mcore pisze:słaby zasięg albo coś po drodze zakłóca
Sygnał prawie full a zakłócenia raczej małe bo współczynnik Ec/Io jest często bliski zeru a nawet dodatni Może to też wskazywać na słabo obciążoną stację
mcore pisze:twój modem ze zbyt słaby sygnałem nadaje TX
TX podczas pobierania ma średni -30dBm a podczas wysyłania są skoki od -30 do -10dBm Po odłączeniu anteny prędkość DL i UL akurat spadła o połowę (6 i 1,5)Mb/s ale TX wzrósł przy pobieraniu do 8dBm i wysyłaniu do 18dBm
mcore
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 192
Rejestracja: 2008-12-23, 09:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: mcore »

Andrzejz78 pisze:TX podczas pobierania ma średni -30dBm a podczas wysyłania są skoki od -30 do -10dBm Po odłączeniu anteny prędkość DL i UL akurat spadła o połowę (6 i 1,5)Mb/s ale TX wzrósł przy pobieraniu do 8dBm i wysyłaniu do 18dBm
Rozumiem że znasz się na technologii. To zapytam precyzyjniej.
Używam tego samego modemu E398 wpiętego do rutera AIRLIVE AIR3GII. Sam modem ma gniazda na dwie anteny. O ile coś tam czytałeś o HSPA DC to wiesz zapewne że ma on anteny ortogonalne , jedną o polaryzacji poziomej a drugą o pionowej. Aby modem miał szanse dobrze działać, potrzebna jest taka dobra podwójna antena do dwóch gniazdek modemu E398. Jakiej anteny używasz ?

TX wzrósł ponieważ sygnał docierający do stacji nadawczej był słaby a stacja raportuje terminalowi jaką moc sygnału od niego widzi. Tak działają komórki. Po odłączeniu anteny zewnetrznej modem musiał nadawać z wewnętrznych anten które są najwyraźniej słabsze. Może spróbuje zamienić miejscami wtyczki w gniazdkach antenowych.

Inna sprawa że E398 został źle zaprojektowany (w momencie używania transferu uplink w dużej ilości przegrzewał się procesorek) i był wcześnie wycofany przez chińczyków z rynku na rzecz modemu E3276 który ma potężniejszy procesor i w pełni zaprojektowany chip HUAWEI a nie QUALCOM jak w poprzedniku. Ten drugi działa już tylko ze sterownikami NDIS i nie jest w dół kompatybilny, poczyniono w nim szereg optymalizacji (przykładowo jest modemem klasy 4 do 150 Mbps).
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: Andrzejz78 »

mcore, Kumpel na E3276 przy znikomym sygnale (mieszka dużo dalej od BTSa i nie ma anteny zew.) uzyskał od razu 22Mb/s Ja na swoim bez anteny mam -89dBm, 38%, CSQ 12 a prędkość to 6Mb/s Do BTSa mam 1,5km a on 3,5km Ewidentnie widać że coś jest z modemem Pytanie tylko czy to usterka sprzętowa czy programowa
mcore pisze:Może spróbuje zamienić miejscami wtyczki w gniazdkach antenowych
Włożyłem wtyczkę w miejsce drugiej anteny i sygnał wzrósł do 50% TNI zasygnalizował HSPA+ a prędkość około 8Mb/s po włożeniu wtyczki we właściwe miejsce sygnał prawie full i miałem nawet 11,1Mb/s
Dziwne że w DC nie może przeskoczyć 11 a w LTE miałem ponad 20 Nawet w HSPA+ Plusa miałem coś ponad 14
Modem kupiłem z drugiej ręki jako niesprawny bo ponoć zrywał połączenia Po aktualizacji FW zaczął działać poprawnie ale widocznie coś go jednak jeszcze boli
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: ja.michal »

Orange Ekspert pisze: Pakiety sumują się a ich ważność to 60 dni od daty aktywacji ostatniego pakietu.
Bardzo dobra wiadomość. Dzięki. :)
Andrzejz78 pisze:? :)
Miało być lokalnych. Urok T9. :]
atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: atento »

mcore pisze: 2. Jak masz słaby tablet i (nie masz klawisza F5 :-) to możesz skorzystać z ogólnodostępnych darmowych PROXY WWW działających na dowolnym innym porcie niż port TCP 80.
przykładowa lista proxy tu : http://hidemyass.com/proxy-list/

Nic a nic nie czytasz, za to piszesz by pisać ;) Jeśli przeczytasz co pisałem wcześniej i zrozumiesz to się dowiesz, że używam proxy, własnego proxy bo tym jest tunel + socks5 :)
z tą zaletą ze nic na żadnym urządzeniu nie muszę kombinować. Wracając do Twojego f5 również nie rozumiesz, że taka np. chrome to możesz sobie dusić ile zapragniesz i za każdym razem otrzymasz kompresje.

Zasady działania proxy też nie znasz, wnioskując po wypowiedzi, nawet nie wiesz, że przez Twoje proxy z listy niektóre serwisy jak np mój ma je wszystkie wycięte na firewallu są nawet specjalne black listy bo te proxy zazwyczaj są używane do ataków ddos, inna sprawa, ze takie proxy może posłużyć do wykradnięcia naszych tajemnic przez samego właściciela proxy;).

Powtórzę się jeszcze raz każdy radzi sobie jak może Ty byś chciał utrudnić mi coś co jest dużo prostsze pyk 2 wpisy na routerze w domu i mam socks 5 i każde urządzenie czy to pralka czy domofon łączy się poprzez mój serwer i ma ip serwera i jest otwarte na swiat bez najmniejszej kompresji do tego połączenie szyfrowane w takim stopniu ze całe życie byś nie złamał co przesyłałem. Mogę postawić sobie dla świata serwer plików czy tez rozgłośnie al'a radio maryja.



Ps w czwartek będę miał sprzęt z DC+ to potestuje czy faktycznie działa znacznie lepiej niż HSPA+, i będę kombinował z offsetem przy polaczeniu LTE plusa z 13km, zapewne sie nie uda ale cóż trzeba próbować
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: Andrzejz78 »

atento pisze:LTE plusa z 13km
Wątpliwa sprawa Za daleko Ja mam dobry sygnał ale z 15km sieć nie chce mnie "wpuścić" :(
Kmy kiedyś próbował z 13km i nic ale już z 11km udało mu się uzyskać stabilne połączenie

Co do tego pakietu promocyjnego to myślę że Orange zakłócił spokój innych operatorów Dziś dzwonili do mnie z Plusa że moja umowa trwa już 6miesięcy więc przygotowali atrakcyjniejszą na kolejne 12m-cy Myślę że robią tak aby utrzymać klientów
Dzięki temu pakietowi przekonałem się się net Orange w moich stronach na prawdę śmiga i zastanawiam się czy nie zmienić operatora :]

[ Dodano: 2013-07-08, 21:46 ]
Modem się odblokował- 28Mb/s :ok:
A ja już kupiłem E3276 ;)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19232
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: matek451 »

Cuda się zdarzają :) . Teraz masz dobrą rezerwę.
eddie
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 210
Rejestracja: 2007-11-01, 15:08
Lokalizacja: Warszawa-Targówek

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: eddie »

U mnie aktywacja pakietu 6 GB trwała około minuty.
Prędkość od około 2,5 do 5 Mb/s - download na Speedteście.
Jakość internetu poprawiła się względem tego co miałem jeszcze pół roku temu.
szuki
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 177
Rejestracja: 2008-06-15, 16:27
Lokalizacja: Poland

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: szuki »

Niestety potwierdzają się moje obserwacje a może to zwykły przypadek. Korzystam z Orange Free od 2010 roku od kilku dni spadek prędkości jest ogromny. Od 2 dni nawet Youtube nie działa jak trzeba prędkości na poziomie 0,4 Mb/s ... jakaś tragedia... Czy można pisać reklamacje z takiego powodu jeżeli jakoś tak diametralnie spada w jednej lokalizacji ? Jest jakaś szansa na to aby coś osiągnąć?

Dodam, że testowałem na 2 modemach, 2 kartach sim...
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26175
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: wojteks »

szuki pisze:od kilku dni spadek prędkości jest ogromny.
Sąsiedzi/turyści zakupili pakiety 6GB za 6zł i używają ile wlezie.
szuki pisze:Czy można pisać reklamacje
Można.
szuki pisze: Jest jakaś szansa na to aby coś osiągnąć?
Nie. Skończą się wakacje i będzie troszkę lepiej.
Nie pomagam na PW!
szuki
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 177
Rejestracja: 2008-06-15, 16:27
Lokalizacja: Poland

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: szuki »

wojteks, Jeżeli tak będzie będę walczył o zerwanie umowy... Ani Netflix, ani inne inne usługi nie działają a specjalnie pod to kupiłem Minix Neo X5 i działało cudnie.... Ale już mogę się tylko denerwować.

Obrazek
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: ja.michal »

szuki, ostatnio YT na łączach Orange w godzinach szczytu nie działa za dobrze. Dotyczy to zarówno łącza kablowego jak i sieci mobilnej. Limitują YT.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26175
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: wojteks »

szuki pisze:Jeżeli tak będzie będę walczył o zerwanie umowy
Na podstawie czego?
Nie pomagam na PW!
szuki
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 177
Rejestracja: 2008-06-15, 16:27
Lokalizacja: Poland

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: szuki »

ja.michal, Wiem ale u mnie nic co wiąże się z odtwarzaniem multimediów online nie działa jak należy z wiadomych powodów - prędkości. Moja złość rodzi się z tego względu, że wszystko działało świetnie nigdy nie było problemów. Jak pojawiła się promocja 6 GB to nawet dokupiłem starter nabiłem 24 GB a w abonamencie mam 28... Niestety nie wiem po co :) Rozumiem, że pobliskie Mielno może załatwiać sprawę? Jak technicznie to działa miejscowość jest oddalona o jakieś 15 km rozumiem, że cały ruch jest odczuwalny na nadajnikach w Koszalinie również?

[ Dodano: 2013-07-11, 18:34 ]
wojteks, Nie wiem spadek jakości usługi o 80% nie jest jakąś podstawą? Rozumiem, że gdybym zmienił lokalizacje nie miałbym nic do gadania... Ale jestem w tym samym miejscu cały czas.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26175
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: wojteks »

szuki pisze:Ani Netflix, ani inne inne usługi nie działają a specjalnie pod to kupiłem Minix Neo X5
Takie inwestycje w łącze mobilne? To jest na kabel dobre ale wieczorami będzie i tak działało raczej słabo.
Nie pomagam na PW!
szuki
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 177
Rejestracja: 2008-06-15, 16:27
Lokalizacja: Poland

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: szuki »

wojteks, Ja z tego korzystałem od roku i działało świetnie. Nawet w HD chociaż wiadomo ograniczałem w takiej jakości ze względu na transfer. W Netflix jest ustawienie dobra jakość 300 mb na godzinę więc już mając 30 GB miesięcznie można spokojnie korzystać. 2 tygodnie temu na XBMC i Minix Neo X5 testowałem z ciekawośći Weeb TV bo nie wiedziałem, że coś takiego nawet istnieje i działało w HD bez buforowania.... Jeszcze pocieszam się, że to chwilowe może pogoda może jakaś propagacja fal...
alreglo
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2013-06-24, 19:39
Lokalizacja: Wiaterno

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: alreglo »

@szuki: Takie są łącza radiowe, raz działa lepiej a raz gorzej, jeśli zależy Ci na stałej i stabilnej pracy to tylko kabel. Operator na pewno nie uzna takiej reklamacji, mają na to odpowiednie zapisy w regulaminach i nie spotkałem się jeszcze z tym aby z nich nie skorzystali.
szuki
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 177
Rejestracja: 2008-06-15, 16:27
Lokalizacja: Poland

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: szuki »

alreglo, Wiem, nie mam kabla ze względu na fakt, iż wynajmuje jeszcze mieszkanie nie wiem jak długo w tej lokalizacji a w lojalki na kablu niestety nie mam ochoty się pchać na 3 miesiące a może na 6... Problem polega na tym, że u mnie działało dobrze kilka lat przedłużałem umowę chyba 3 razy... A najlepsze jest w tym wszystkim to, że ostatnim razem (przedłużam umowy bez modemu) miałem potencjalną karę na poziomie 200 zł :))) obecnie 2700 czy jakoś tak! Tak kombinują z regulaminami oficjalnie dają mi powiedzmy ofertę z cennika kilka GB za 84 złote a resztę mam niby w gratisie stąd kary nieadekwatne do otrzymanych realnie usług.

Trudno zdaje sobie sprawę, że pozostaje mi liczyć na samoistną poprawę bądź wymarzony kabel.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: ja.michal »

szuki, rejon turystyczny. Radiolinie są dość kiepskie, a praktycznie wszystko w okolicy radiem spięte. Wysycenie łączy. Nic tylko czekać, aż się okres urlopowy skończy. Modernizacja sieci będzie dopiero po wakacjach.
szuki
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 177
Rejestracja: 2008-06-15, 16:27
Lokalizacja: Poland

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: szuki »

ja.michal, Koszalin ostatni etap... 2014 r. A jeszcze 2 lata temu na blogu rzecznik pisał, że do końca 2011 chyba miała być...
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: ja.michal »

Chyba wtedy NetWorks! nie było. ;)
szuki
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 177
Rejestracja: 2008-06-15, 16:27
Lokalizacja: Poland

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: szuki »

2011-03-02

http://blog.orange.pl/wojciechjabczynski/entry/rozszerzamy_zasi%C4%99g_hspa_dc/
Dzisiaj jestem we Wrocławiu, a jutro w Katowicach, aby promować najszybszy w Polsce moblilny dostęp do Internetu z prędkością do 42 Mb/s. Od razu uprzedzam, że nie będę go nazywał "5G", aby pokazać różnicę między operatorami :-) Ostatnio ktoś z Was pytał mnie o dalszy rozwój zasięgu. Zatem po kolei. W II kwartale technologię HSPA+ DC odpalimy w: Warszawie, Łodzi, Bydgoszczy, Toruniu, Białymstoku, Lublinie i Trójmieście. Zwiększymy zasięg wokół Szczecina, Poznania, Wrocławia i Krakowa, a w aglomeracji śląskiej przybędzie kolejnych ok. 40 miejscowości. W III kwartale dołączymy obszary wokół Warszawy, a także: Koszalin, Słupsk, Elbląg, Olsztyn, Suwałki, Grudziądz, Gorzów Wlkp, Gniezno, Zielona Góra, Płock, Kalisz, Ostrów Wlkp, Legnica, Wałbrzych, Opole, Częstochowa, Bielsko Biała, Kielce, Tarnów i Rzeszów. W ostanim kwartale przybędzie kilkadziesiąt mniejszych miejscowości m.in. na wybrzeżu. Plan na koniec 2011 przewiduje ok. 2600 stacji bazowych z HSPA+DC, co pozwoli pokryć zasięgiem 60 proc. populacji kraju.

Aktualizacja. Wczoraj we wpisie pomyliłem kwartały. Kolejne duże miasta, w tym Warszawę, planujemy dołączyć w drugim kwartale, a nie już w tym, jak napisałem. Chyba za bardzo chciałem, aby był kwiecień i wiosna. Notka poprawiona. Przepraszam za wprowadzenie w błąd.
Chyba błędów było więcej.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: ja.michal »

To nie NetWorks!, a inna modernizacja. Spółka NetWorks! została zarejestrowana dopiero 26 maja 2011 r.
ODPOWIEDZ