Bezprzewodowy internet w laptopie w Anglii

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

kedi
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 271
Rejestracja: 2007-08-31, 21:16
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Re: Bezprzewodowy internet w laptopie w Anglii

Post autor: kedi »

Nie wiecie czy w tych opcjach o których pisze gnd są mozliwości prowadzenia rozmów voip (skype), i czy w orange w takich opcjach będzie chodzić hsdpa czy tylko umts jak kiedyś ?
Awatar użytkownika
gnd
Stały użytkownik forum
Posty: 130
Rejestracja: 2005-12-07, 15:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: Bezprzewodowy internet w laptopie w Anglii

Post autor: gnd »

Orange nic nie wspomina w regulaminie usługi o ograniczeniach szybkości, natomiast skype na pewno działa w "three" bo oni nawet mają w ofercie jakiś specjalny model telefonu z zainstalowanym skype i pakietem rozmów...
Dodatkowo w T-mobile w prepaid też jest dostępny jednodniowy, nielimitowany dostęp do internetu w cenie 1GPB.
izabelka54
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2008-01-26, 21:10
Lokalizacja: sosnowiec

Re: Bezprzewodowy internet w laptopie w Anglii

Post autor: izabelka54 »

klisza pisze:Oczywiście komórka nie jest tu potrzebna, bo do połączenia wystarczy sam modem do laptopa. Jeśli jednak masz komórke w której będzie działała karta sim od operatora u którego zamówisz internet (czyli komórka będzie kupiona w tej samej sieci lub będzie miała złamany simlock) to możesz jej używać zamiast modemu, który od nich dostaniesz.
Bardzo proszę o radę!!Mój mąż jest w Londynie i kupił sobie laptopa. W pokoju gdzie mieszka nie ma dostępu do internetu w związku z czym chciałby mieć bezprzewodowy.Najbardziej chodzi nam o rozmowy na skypie i na przegłądaniu stronek w necie. NIestety nie stać nas na wysokie opłaty dlatego proszę o radę jak to załatwić w miarę tanio.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Bezprzewodowy internet w laptopie w Anglii

Post autor: zDaleKi »

izabelka54 pisze:Mój mąż jest w Londynie i kupił sobie laptopa. W pokoju gdzie mieszka nie ma dostępu do internetu w związku z czym chciałby mieć bezprzewodowy
Gdzie mieszka? W hotelu? Jezeli tak to moze maja tam darmowego hotspota?
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
izabelka54
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2008-01-26, 21:10
Lokalizacja: sosnowiec

Re: Bezprzewodowy internet w laptopie w Anglii

Post autor: izabelka54 »

mieszka u angielskiej rodziny która ma internet na łączu telefonicznym ale nie chce udostępnić
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Bezprzewodowy internet w laptopie w Anglii

Post autor: zDaleKi »

izabelka54 pisze:Najbardziej chodzi nam o rozmowy na skypie i na przegłądaniu stronek w necie.
Jeżeli mieszka u kogoś i nie chcą udostępnić łącza, to niestety wile możliwości nie ma.
Jedną z możliwości (być może jedyną) jest podłączenie telefonu komórkowego do kompa (może być kabelkiem, Bluetooth, Irdą...) i użycie go jako modemu - oczywiście o ile telefon nie ma simlocka na tamte sieci i może pracować jako modem. Do tego zestawu potrzebna będzie karta prepaid tamtego operatora lokalnego razem z taryfą do przesyłu danych. Jak to ustawić jest u mnie w podpisie jako konfiguracja Dial-up

Możliwe też, że jest w zasięgu jakiegoś operatora WiFi. Ale ciężko mi to stwierdzić, bo trochę daleko mam ;) Jeżeli w komputerze ma kartę WiFi, to może przeskanować eter programem NetStumbler i sprawdzić, czy jest jakiś operator. Często namiary są podane w SSID jako nr. telefonu. Więcej na ten temat znajdziesz w FAQ. >Wykrywanie operatorów dostarczających internet za pomocą drogi radiowej <
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
portoryk
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2008-02-09, 13:34
Lokalizacja: lublin

Re: Bezprzewodowy internet w laptopie w Anglii

Post autor: portoryk »

witam kilka dni temu kupilem web n walk usb t-mobail.jak na razie mam z nim same klopoty.ostatnio blokuje mi bezplatne strony[nasza klasa] i chce za nie zaplaty.moze ktos wie dlaczego i jak temu zaradzic.bede wdzieczny za kazda pomoc
portoryk
Awatar użytkownika
gnd
Stały użytkownik forum
Posty: 130
Rejestracja: 2005-12-07, 15:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: Bezprzewodowy internet w laptopie w Anglii

Post autor: gnd »

...w orange.uk jest coś takiego jak "safeguard" i działa podobnie ...Z tym, że można to wyłączyć ....Zadzwoń na hotline i się dowiedz... tak powinno być najłatwiej....
kedi
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 271
Rejestracja: 2007-08-31, 21:16
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Re: Bezprzewodowy internet w laptopie w Anglii

Post autor: kedi »

Napiszcie jak rozwiazaliście ten problem
voytas
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2008-02-17, 14:26
Lokalizacja: INTERNET

Re: Bezprzewodowy internet w laptopie w Anglii

Post autor: voytas »

witam wszystkich
aktualnie przebywam w Anglii, od dwóch tygodni posiadam internet bezprzewodowy w Vadafonie z limitem 3 Gb, w sobotę się przeprowadziłem do bardzo małej miejsowości (szczere pole), w poprzednim miejscu zamieszkania internet działał bez zarzutu ale teraz mam predkość 53,6 kb/s, nie wiem czy przekroczyłem limit i w związku z tym ograniczono mi prędkość czy też w nowym miesjcu zamieszkania nie mam zasięgu, kłopoty moje zaczęły się po przeprowadzce (nie wiem czy to tylko zbieg okoliczności), czy mogę sprawdzić czy przekroczyłem limit, czy może mi ktoś podać link do mapki zasięgu sieci Vadafone, czy jest w Vadafonie jakaś taryfa bez limitu, internet jest mi potrzebny do komunikowania się z rodzinką przez Skype a z tą prędkością jest to niemożliwe,
PROSZE O POMOC I Z GóRY DZIęKUJę
kedi
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 271
Rejestracja: 2007-08-31, 21:16
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Re: Bezprzewodowy internet w laptopie w Anglii

Post autor: kedi »

Dobrze że napisaleś że masz prękość 53,6 dzięki temu odrazu wiadomo w czym problem. Nie przekroczyleś żadnego limitu tylko w tym przypadku twój modem na tym "<font color="#FF0000"><b>***Cenzura***</b></font>" nie lapie niczego innego oprócz gprs. szybkość 53,6 nie jest przypadkowa, jest ona typowa dla modemów gprs klasy 10.
izabelka54
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2008-01-26, 21:10
Lokalizacja: sosnowiec

Re: Bezprzewodowy internet w laptopie w Anglii

Post autor: izabelka54 »

dzięki za pomoc, już wszystko gra. Pozdrawiam wszystkich :D :D :D
voytas
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2008-02-17, 14:26
Lokalizacja: INTERNET

Re: Bezprzewodowy internet w laptopie w Anglii

Post autor: voytas »

dzięki KEDI za szybką odpowiedź, mam rozumieć że teraz mój internet jest bezużyteczny, mam również nadzieję że z VADAFONEM będę mógł zerwać umowę, którą dopiero co podpisałem, a który z angielskich dostawców internetu bezprzewodowego ma najlepszą mapę zasięgu

[ Dodano: 2008-02-17, 18:48 ]
prosze o odpowiedź czy mogę zerwać umowę z VADAFONEM z powodu braku zasięgu???????
I który z angielskich dostawców internetu bezprzewodowego ma najlepszą mapę zasięgu
kedi
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 271
Rejestracja: 2007-08-31, 21:16
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Re: Bezprzewodowy internet w laptopie w Anglii

Post autor: kedi »

Tutaj masz mapke zasięgu vodafone z ich stony internetowej jest ma niej mozliwość zmieniania interesujących parametrów.
http://maps.vodafone.co.uk/coverageview ... fault.aspx
Tutaj masz spis angielskich operatorów na stronie każdego z nich powinieneś mieć podobne mapki z zasięgami wtedy będziesz wiedzial w przybliżeniu kto co oferuje w interesującej cie okolicy.
http://www.prepaidgsm.net/en/uk.html
W pierwszej kolejności to radzilbym ci ustawienie laptopa w innym miejscu np przy oknie czasami takie rzeczy skutkują. A jeśli to niepomoże powinieneś zakupić zewnętrzną antene do modemu (jesli ma takie wejście) to często rozwiązuje problem - o tych sprawach dużo jest pisane na tej stonie internetowej (bez-kabli.pl). O ile masz pecha i jesteś w naprawde nieciekawej okolicy to zewnętrzna antena powinna spowodować że zamiast gprs uda ci sie korzystać chociaż z edge a to już kilkakrotne przyśpieszenie w stosunku do gprs.
Co do możliwości rozwiązania umowy to wedlug mnie powolywanie sie na brak zasięgu nie przejdzie bo zasięg masz - gprs. Ale spróbować nie zawadzi.

Tak sobie czytam teraz pierwsze wpisy w tym temacie sprzed 2 lat i widze że w tym okresie ceny internetu przez komórke spadly bardzo mocno
Skojarzony
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2008-03-07, 18:20
Lokalizacja: Wisbech

Re: Bezprzewodowy internet w laptopie w Anglii

Post autor: Skojarzony »

Czy ktos z was slyszal moze o takiej opcji dostepu do neta w Anglii tzn. Kupuje sie karte SIM w T-Mobile( na carbudach "SundayMArket") w granicach 1 -3 funtow. arta ma byc nowa nie uzywana.Oczywiscie nalerzy mniec telefon komorkowy ktory umozliwy dostep do netu. i podobno ta karta SIM w t-mobile umozliwia dostep do netu przez 10 dni -jaksa promocja czy co( wiem tyle ze kolo kupuje taka karte z 1 funta potrem laduje za 5 funtow i smiga mu net -jak sie kasa skonczy to kupuje nastepn a karte i tak na okrogo0
A teraz kilka pytan
1 jakie telefon bedzie najlepszy aby miec internet w taki sposob???
2.czy potrzebuje miec jakies specjalne programy prze ktore bede sie laczyl z siecia?
3.jaka jest predkosc sciagania danych i wysylania ( kolezka mowi ze mu skype chodzi )
4.Czy sa jakies limity ograniczajace sciaganie danych?(1f za 24 godziny ale czy to oznacza ze moge bez problemu siagac mze i jak duzo mo0ge sicagnac
Jezeli ktos wie cos na ten temat prosze o wypowiedz
2064586 gg
Na 100% wiem ze tak robia polacy karat za 1 f laduje za 5f i ma 10 dni gratis a potem 1 f za 24 godziny
prosilbym takze o lite telefonow ktore maja modem -pytalem sie angoli w salonacha ale oni nic nie wiedza.
Awatar użytkownika
gnd
Stały użytkownik forum
Posty: 130
Rejestracja: 2005-12-07, 15:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: Bezprzewodowy internet w laptopie w Anglii

Post autor: gnd »

...odpowiedzi na wszystkie pytania masz w tym temacie , wystarczy chwile poszukać 2-3 strony wstecz, ja osobiście polecam orange do internetu , bo oni nie stosują limitów, a przynajmniej mi się nie zdarzyło :cwaniak: ,Skaype i p2p działa.
izabelka54
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2008-01-26, 21:10
Lokalizacja: sosnowiec

Re: Bezprzewodowy internet w laptopie w Anglii

Post autor: izabelka54 »

Dzięki bardzo ale już mam internet, pozdrawiam
kedi
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 271
Rejestracja: 2007-08-31, 21:16
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Re: Bezprzewodowy internet w laptopie w Anglii

Post autor: kedi »

Ceny na wyspach pikują znowu. Oferta prepaid:
0,5 funta - 1 dzień - limit 120 mega
2,5 funta - 7 dni - limit 500 mega
5 funtów - miesiąć - limit 2 giga

Wiecej do poczytania po polsku: http://www.niklaus.co.uk/blog/2007/12/e ... -payg.html

Wychodzi na to że 2 giga limitu kosztuje u nich po przeliczeniu jakieś 21 zloty i to wszystko bez żadnych umów w systemie prepaid. Ciekawe kiedy u nas cos sie ruszy w tym kierunku :)
lukaskm
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2008-04-17, 21:08
Lokalizacja: ropczyce

Re: Bezprzewodowy internet w laptopie w Anglii

Post autor: lukaskm »

Witam...Ja obecnie mieszkam w Angli uzywam internetu na laptopie w T-mobile przez k800i predkosc 3G przy sciaganiu 49kb/s bez ograniczen za 50p/dzien. Sciagam Gigabajty bez litosci :D

Najprostszy sposob na wylaczenie ograniczenia stron w T-mobile ContentLock (np.nasza-klasa.pl, komunikatora GG itd) to udac sie do salonu t-mobile podac im numer tel pokazac dokument ktory stwierdza ze masz wiecej niz 18lat i powiedziec zeby to wylaczyli, operacja bezplatna :)
Awatar użytkownika
gnd
Stały użytkownik forum
Posty: 130
Rejestracja: 2005-12-07, 15:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: Bezprzewodowy internet w laptopie w Anglii

Post autor: gnd »

kedi pisze:Ceny na wyspach pikują znowu. Oferta prepaid:
0,5 funta - 1 dzień - limit 120 mega
2,5 funta - 7 dni - limit 500 mega
5 funtów - miesiąc - limit 2 giga
Ceny dotyczą operatora 3UK.
Wszystko się zgadza z jednym ale ... te ceny dotyczą użytkowania internetu na telefonie-oczywiście w.g. regulaminu(tzn. bez p2p, shere video,komunikatorów, etc).
Na plus można policzyć to że największy pakiet nie jest na miesiąc, tylko na 30 dni :)


Sam z tego korzystam i sobie chwalę... :super:
Awatar użytkownika
Tomekłódź
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 364
Rejestracja: 2005-10-19, 19:28
Lokalizacja: Łódź

Re: Bezprzewodowy internet w laptopie w Anglii

Post autor: Tomekłódź »

Po półrocznej przerwie w uzytkowaniu forum zwracam się o pomoc w zwiąku z netem w Angli. Potrzebny mi net na miesiąc więc pre-paid.

Tak przejrzałem ten wątek i doszedłem do końca i wiem że nic nie wiem :szok:

Z tego co jakoś załapałem to że na pre-paid orange ma jakąś sensowną ofertę ale blokuje połaczenia, three też ma ciekawą ale coś tam trzeba doładowywać. Ale ogólnie mam straszny mętlik w głowie.

Może ktoś kto ma o tym pojęcie napisać w jednym poście o cenach operatorach. Proszę :padam:
Motorola V980 iPlus ~ 45kB/s :)
kedi
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 271
Rejestracja: 2007-08-31, 21:16
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Re: Bezprzewodowy internet w laptopie w Anglii

Post autor: kedi »

Orange raczej teraz odstaje. Zostaje three i t-mobile. Z tego co piszesz to najlepszym dla ciebie rozwiązaniem będzie raczej t-mobile. Cena 50 pensów za dzień w którym chcesz mieć internet na 24 godziny tj od pólnocy do pólnocy. Aktywacja uslugi odbywa sie smsem, oczywiście jak ktoś chce to mozna ją ponawiać codziennie. Brak limitu przeslanych danych, jedynym ograniczeniem jest to że maksymalna transmisja to umts. Hsdpa nie chodzi w tej opcji.

A jeśli siedzialbys tam dlużej, chcial mieć karte do rozmów i jednoczesnie do korzystania z netu praktycznie codziennie ale miescilbys sie w 2 giga miesięcznie to wtedy warto zastanowic sie nad three.
Awatar użytkownika
Tomekłódź
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 364
Rejestracja: 2005-10-19, 19:28
Lokalizacja: Łódź

Re: Bezprzewodowy internet w laptopie w Anglii

Post autor: Tomekłódź »

2 giga na miesiąc to by raczej wystarczyło. A w three to są jakieś pakiety po 2 giga czy jak to wygląda i ile taka zabawa kosztuje?

To w orange jakbym chciał mieć codziennie neta wydałbym na to 15 funtów na miesiąc.

Nie zależy mi na HSDPA bo mam tylko telefon z UMTS.
Motorola V980 iPlus ~ 45kB/s :)
kedi
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 271
Rejestracja: 2007-08-31, 21:16
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Re: Bezprzewodowy internet w laptopie w Anglii

Post autor: kedi »

2 giga kosztuje 5 funtów przeczytaj mój post 6 wpisów wstecz w tym temacie. Tam nasz tez linka żeby doczytać więcej
Awatar użytkownika
Tomekłódź
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 364
Rejestracja: 2005-10-19, 19:28
Lokalizacja: Łódź

Re: Bezprzewodowy internet w laptopie w Anglii

Post autor: Tomekłódź »

Mam jeszcze pytanie. Gdy kupimy pakiet startowy z kartą SIM Pay as you go ile mamy na koncie i w jaki sposób to konto doładowujemy, są tam też normalne zdrapki jak w polsce?

I z tego co przeczytałem na stronie to pakiet neta na 30 dni można aktywować przez internet z ich strony lub w telefonie przez jakieś planet three co to takiego?
Motorola V980 iPlus ~ 45kB/s :)
skwierzyna
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2007-11-08, 15:13
Lokalizacja: Skwierzyna

Re: Bezprzewodowy internet w laptopie w Anglii

Post autor: skwierzyna »

Witam, ja kupilem karte three w PL i nic tam na koncie nie bylo, w UK kupujesz vouchery (tak jak u nas -paragon z kodem doladowujacym) i dzwonisz 555 albo 444. Nastepnie wchodzisz na my3.three.co.uk rejestrujesz i logujesz i wybierasz tam wybrany add-on. Mozna tez inaczej;) w fonach od three masz przycisk, który urachamia www z planet three ona jest za darmo tam zarzadzasz kontem, jesli nie to wlazisz w przegladarke www i wklepujesz (najlepiej dodac do ulubionych zeby szybko odpalac): http://mobile.three.co.uk/hb/vtb/HutchKey i tam aktywujesz add-ons internet daily, weekley or monthly


co do samego addona, wykupilem najpierw ten na 1 dzien wczoraj w poludnie i jest on aktywny dzis do polnocy a wiec ponad dzien, nie wiem czy nadal jest jakis limit gdyz na stronce three nic nie moge o tym znalezc,

... uzywam tego na kompie, normalnie www chodza ale nie wszystkie (np. youtube, peb -adult cos tam trzeba przelac im 99p karta kredytowa to odblokuja)tylko ja lacze sie za pomoaca ICS (fon to sgh-i600:)) w windows mobile i moze dlatego mi smiga(w skrocie nie wybieram zadnego numeru tak jak to bywa w innych telefonach np n9300i).

predkosci bywaja rozne, nawet przy zasiegu 3g moze byc 110 kbps, jak i pogoda ladna to i przy 2 kreskach HSDPA wyciagam 400kbps (trosze malo w Polsce w Gorzowie Wlkp. na testach hsdpa dawala 750kbps bez problemu)

skype, gg, nasza-klasa dziala, z tego zauwazylem nie wyswietlaja sie reklamy tradedoubler na stronkach... do przegladania trzeba miec odblokowanie cookies poniewaz three zastrzega sobie taka mozliwosc (sledza nas:))

teraz wyruszam po voucher i zamierzam aktywowac MobileBroadband czyli nomalny internet (jak iplus itp) sa 3 opcje (w payg):
1gb-10gbp-30days lite
3gb-15gbp-30days plus
7gb-25gbp-30 days max
modem usb od nich dostaniemy za 49.99, ja tam uzywam telefonu i daje rade

zasieg 3g/hsdpa maja najwiekszy w kraju gdzieniegdzie (np tu gdzie teraz przebywam) nie ma EDGE, jest albo gprs albo umts i wzwyz (pieklo albo niebo:)

co by tu jeszcze... pingi nie sa straszne 170 na wp.pl, po chwili juz 350 a bywaja i 1600;)
jak przetestuje usluge broadband moge napisac cos o niej rowniez:)

ps. i jeszcze... z zasiegiem trzeba kombinowac, najlepiej przy oknie ale jesli ktos ma fon z wm 5/6 i wbudowany wifi, jest taka aplikacja zwie sie wmwifirouter, laczy sie ona z laptopem poprzez wifi (ad-hoc) i daje dostep do neta, testowalem to bardziej w Polsce i wiem ze pingi sa troszke wieksze, ja uzywam kabla i stolika pod oknem:) modem telefon nie grzeje sie tak(zasilie z usb:D) co wplywa na zwyotnosc baterii..
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Bezprzewodowy internet w laptopie w Anglii

Post autor: ja.michal »

skwierzyna, mam pytanie. Czy ta oferta payg działa tak jak abonament, że masz zasięg we wszystkich krajach gdzie jest three? Głównie chodzi mi o europe.
Brat jeździ tirem i ma na abonament i płaci tylko abo jak wjeżdża do Irlandii, Włoch, UK i reszty tych krajów unijnych gdzie jest Three.

[ Dodano: 2008-05-27, 19:20 ]
I jeszcze jedno pytanie. Co po przekroczeniu 1/3/7gb? Opłata naliczana za każdy KB jak w abonamencie czy można aktywować kolejny pakiet?
skwierzyna
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2007-11-08, 15:13
Lokalizacja: Skwierzyna

Re: Bezprzewodowy internet w laptopie w Anglii

Post autor: skwierzyna »

dokladnie nie wiem, ale mozliwe ze tak. Po zalogowaniu na my3.three.co.uk wejdz na Acces settings i tam jest do wyboru Internet acces on local only albo local and interniational
szczegoly sa w plikach pdf w nie sie nie zaglebialem.

Co po skonczniu przedwczesnie pakietu jeszcze nie wiem, dzis wykupilem 3gb i sadze ze mi namiesac starczy, wiem ze w abonamencie po przekroczeniu limitu placzisz 10p za kazdy nastepny MB a pay as you go az 1gbp.Licznik danych jest takze na my3

Jesli chodzi o internet daily, weekly, monthly to przy koncowce limitu three wysyla smsy o zblizajacym sie koncu i prawdopodobnie mozna od razu dokupic kolejny raz

ale lepiec brac mobile broadband, sprawdzam wlasnie i juz nie ma zadnych addult blockow, kazda stronka wchodzi, ciasteczka mozna blokowac, wiecej powietrza do oddychania:) pozdro:)
Awatar użytkownika
gnd
Stały użytkownik forum
Posty: 130
Rejestracja: 2005-12-07, 15:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: Bezprzewodowy internet w laptopie w Anglii

Post autor: gnd »

ja.michal pisze: I jeszcze jedno pytanie. Co po przekroczeniu 1/3/7gb? Opłata naliczana za każdy KB jak w abonamencie czy można aktywować kolejny pakiet?

Można bez problemu aktywować następny pakiet. Prawdopodobnie nowy można włączyć jeszcze zanim skończy się poprzedni, bez zbędnego narażania się na koszty. Operator informuje o tym smsem przed zakończenie/wyczerpaniem pakietu-nawet kilkukrotnie.
Enriquez
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2006-07-31, 10:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Bezprzewodowy internet w laptopie w Anglii

Post autor: Enriquez »

Mam pytanie co do sposobu odpalenia Nokii 6233 w three w Irlandii. Czy jest to w ogóle możliwe? Od wczoraj przeszukuję forum pod tym kątem, ale słowa nie ma o tym. Kupiłem modem Huaweii 169G, ale nie ukrywam, że bardziej mi odpowiada moja sprawdzona Nokia, gdyż w budynku gdzie przebywam zasięg czasem jest dobry a czasem nie. Poza tym aplikacja 3 USB Modem też jest pamięciożerna i potrafi stroić fochy przy łączeniu (nieprawidłowy modem, connection failed itp.). Chciałbym korzystać z tego jako normalny dial-up. Dodałem w opcji modemu (Nokia komendę inicjującą z "three.ie" ale wyskakuje błąd. Zadzwoniłem na 444 i uaktywniłem kartę. Mam 0,00 EUR na koncie w tej opcji ale nie wiem czy ryzykować nowy voucher na to. Mam natomiast jeszcze jakieś 1,9 GB do wykorzystania poprzez modem. Niniejszym bardzo proszę kolegów o jakieś wskazówki, bo nie wierzę, że się nie da. Nie ma takiego słowa...
ODPOWIEDZ