Internet LTE 2w1 pytanie/opinie

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
rafor4
Stały użytkownik forum
Posty: 63
Rejestracja: 2015-09-15, 18:01

Re: Internet LTE 2w1 pytanie/opinie

Post autor: rafor4 »

Nie dostałem jeszcze faktury ale według routera te dane nie są liczone poprawnie. Przez 44h połączenia z routerem pokazuje 12.36gb/858mb a tymczasem wykazuje, że przez ten czas zużyłem 24gb. Zobaczę jak to jest rozliczane na fakturze ale wygląda to niezbyt dobrze.
rafor4
Stały użytkownik forum
Posty: 63
Rejestracja: 2015-09-15, 18:01

Re: Internet LTE 2w1 pytanie/opinie

Post autor: rafor4 »

Na fakturze wszystkie dane liczone są jako dane w strefie domowej. Na szczęśliwe godziny zaznaczone jest kilka kb. Chyba czeka mnie rozmowa z bokiem...
ja.michal pisze:To się jakieś dziwactwa porobiły bo wprowadzeniu tej strefy domowej. Szczęśliwe godziny działają wtedy gdy jest limit podstawowy, a chyba w ramach strefy domowej nie ma definicji i pakietu podstawowego. Może tutaj jest clou?
Odpowiedź z boku: "Witamy, Dziękujemy za nadesłane zgłoszenie. Uprzejmie informujemy, iż prezentacja zużycia przy godzinie 00:00 dotyczy usługi szczęśliwe godziny, natomiast przy godzinie 8:00 zużycie w strefie domowej.". Czyli wynika z tego, że naliczane jest równolegle. Ich system świruje.

Jak widać żadne dane według legendy nie zostały rozliczone w ramach szczęśliwych godzin:
https://scr.hu/e1PawZ
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Internet LTE 2w1 pytanie/opinie

Post autor: ja.michal »

Czyli dziwactwa, a takie rozliczanie widnieje nawet bez strefy domowej.
astrin
Stały użytkownik forum
Posty: 53
Rejestracja: 2012-09-05, 15:10
Lokalizacja: Polska

Re: Internet LTE 2w1 pytanie/opinie

Post autor: astrin »

rafor4 pisze:Jak widać żadne dane według legendy nie zostały rozliczone w ramach szczęśliwych godzin:
https://scr.hu/e1PawZ
U mnie wygląda to tak samo. Wychodzi na to, że poczta nie wlicza się do strefy domowej, ale do wspólnego pakietu GB. Jeśli transfer poczty odbywa się w godzinach 00:00-08:00 to jest wliczany do szczęśliwych godzin.
U mnie dzisiaj zostało nieprawidłowo zaliczone ok. 250 MB do wspólnego pakietu GB zamiast do strefy domowej.
Mam tylko nadzieję, że mimo błędnego naliczania danych na "Mój Orange" oraz na rachunku szczegółowym, przynajmniej system odpowiedzialny za nakładanie lejka zlicza dane prawidłowo.
rafor4
Stały użytkownik forum
Posty: 63
Rejestracja: 2015-09-15, 18:01

Re: Internet LTE 2w1 pytanie/opinie

Post autor: rafor4 »

Odpowiedź z boku:
"Analiza konta abonenckiego nie wykazała żadnych nieprawidłowości w funkcjonowaniu usługi Szczęśliwe godziny. Mimo, że na rachunku szczegółowym jest informacja, że pakiet pobierany jest ze Strefy Domowej - internet, rozliczany jest on poza pakietem danych. Chcielibyśmy przypomnieć, że usługa daje możliwość korzystania z bezpłatnej i nie odliczanej od limitu danych transmisji danych w godzinach 00.00 - 08.00."

Dziwnie odpisali... Zawsze rodzą problemy. Czyli wychodzi na to, że dane rozliczane jako 0:00 liczone są do szczęśliwych godzin. Okaże się to prawdą dopiero jak złapię lejek, a przy 20gb dziennie przy tym rozliczaniu szybko to się stanie :P
rafor4
Stały użytkownik forum
Posty: 63
Rejestracja: 2015-09-15, 18:01

Re: Internet LTE 2w1 pytanie/opinie

Post autor: rafor4 »

Minęły 2 tygodnie od podpisania umowy i zaczynają się jaja (koniec okresu wypowiedzenia). Transfery w magiczny sposób zaczęły się powielać - dane wykorzystywane w strefie domowej pojawiają się również w szczęśliwych godzinach. Mimo tego, że zrestartowałem router, dodatkowo dane nie są naliczane już natychmiastowo jak przedstawiałem w którymś tam poście. Orange twierdzi, że jest wszystko ok ale jak dla mnie zabezpieczają się przed tym, że jak ktoś będzie katował słup w godzinach szczytu to dadzą lejek "no bo przecież 150gb przeskoczyło", ale co z tego, że liczą ten sam transfer podwójnie. Ich naliczanie na stronie orange jest zdecydowanie nieprawidłowe. Jest to całkowita dezinformacja użytkowników i powinno zostać to zgłoszone do UOKiK, bo ja czuję się, że moje prawa są łamane w takiej sytuacji. W tydzień naliczone 103gb transferu, a nie raz tyle ledwo w miesiąc na playu mi zaliczało..

Wygląda to zabawnie:
https://scr.hu/VmJZZA

7270mb pobrane w 4 minuty (240s):
x - prędkość pobierania
7270mb/x=240s
x= 30,3mb/s

Czyli de facto prędkość pobierania przekracza 2x możliwość przesyłu przez LTE :P
I mówią, że wszystko jest naliczone poprawnie..
astrin
Stały użytkownik forum
Posty: 53
Rejestracja: 2012-09-05, 15:10
Lokalizacja: Polska

Re: Internet LTE 2w1 pytanie/opinie

Post autor: astrin »

Po rozmowie z konsultantem z działu technicznego okazało się, że dane, które były u mnie naliczone drugi raz o godzinie 8:00 faktycznie zostały zaliczone do strefy domowej. Tak mi wyszło po odjęciu 150 GB od pozostałego limitu w strefie domowej na chwilę obecną, który podał mi konsultant. U mnie w ciągu 7 dni obecnego okresu rozliczeniowego taka sytuacja miała miejsce już 4 razy. Tym sposobem ok. 90 GB zostało mi błędnie wliczone do strefy domowej.
rafor4
Stały użytkownik forum
Posty: 63
Rejestracja: 2015-09-15, 18:01

Re: Internet LTE 2w1 pytanie/opinie

Post autor: rafor4 »

Czyli morał z tego taki, że jak nie będziemy siedzieli codziennie na bilingach to Orange będzie nas brało od tylca (bo pewnie inne określenia są zabronione ;p)?
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Internet LTE 2w1 pytanie/opinie

Post autor: ja.michal »

Czy komuś spadła prędkość łącza? Czy to tak tylko pisanie bo się numerki nie zgadzają? ;) Do systemu Orange trzeba się przyzwyczaić. ;)
astrin
Stały użytkownik forum
Posty: 53
Rejestracja: 2012-09-05, 15:10
Lokalizacja: Polska

Re: Internet LTE 2w1 pytanie/opinie

Post autor: astrin »

Wg "Mój Orange" wykorzystałem już cały limit ze strefy domowej (przez błędne podwójne naliczanie transferu wykorzystanego w czasie szczęśliwych godzin), teraz dane są rozliczane ze wspólnego pakietu GB, zostało mi 10GB do końca okresu rozliczeniowego, więc spełnił się najczarniejszy scenariusz albo to zbieg okoliczności, że strefa domowa przestała działać akurat w tym samym czasie, w którym wg Orange został przekroczony limit 150 GB.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6553
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Internet LTE 2w1 pytanie/opinie

Post autor: onken »

Wykorzystaj i sprawdz czy Ci lejek wlacza wiec sie okaze... :-)
astrin
Stały użytkownik forum
Posty: 53
Rejestracja: 2012-09-05, 15:10
Lokalizacja: Polska

Re: Internet LTE 2w1 pytanie/opinie

Post autor: astrin »

Dziwne by było gdyby nie włączyli po wykorzystaniu całego pakietu wspólnego. Tak wynika z regulaminu.

"W Strefie Internetu domowego oraz w przypadku połączeń realizowanych w technologii CDMA, Abonent może korzystać z dostępu do Internetu z pełną prędkością aż do wyczerpania 150 GB, a następnie pozostałych pakietów danych dostępnych w Okresie rozliczeniowym. Po wyczerpaniu wszystkich dostępnych pakietów danych Orange ma prawo do ograniczenia prędkości do 1 Mb/s."
Awatar użytkownika
Brylant19
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 285
Rejestracja: 2010-05-04, 14:36
Lokalizacja: ---

Re: Internet LTE 2w1 pytanie/opinie

Post autor: Brylant19 »

Wyciągnij to 10gb i powiedz jak jest :-)
Orange LTE 800 2x ATK20 (~20km)
http://www.speedtest.net/android/1925801168.png
astrin
Stały użytkownik forum
Posty: 53
Rejestracja: 2012-09-05, 15:10
Lokalizacja: Polska

Re: Internet LTE 2w1 pytanie/opinie

Post autor: astrin »

Było blisko, ale nie udało się, gdyż dzisiaj otrzymałem odpowiedź na moje zgłoszenie, z informacją o utrudnieniach związanych z działaniem usługi szczęśliwe godziny oraz zwrocie kilkudziesięciu GB pakietu. Dzisiaj pójdzie kolejne zgłoszenie bo wiszą mi jeszcze 50 GB. Oczywiście trwają prace naprawcze (od ponad miesiąca).

Zastanawiam się nad odstąpieniem od umowy. Szczęśliwe godziny nie działają poprawnie, ZTE MF283+ trafił mi się jakiś felerny, bo ping na karcie Orange skacze od kilkudziesięciu do kilkuset ms, podczas gdy na karcie Play jest wszystko OK, do tego osiągane na nim prędkości są około 45% mniejsze niż na B593s-22. Połączenie się zawiesza oraz router sam się restartuje. Chociaż z tymi restartami to niekoniecznie problem tego routera, gdyż przy maksymalnej prędkości pobierania (90 Mb/s) B593s-22 także restartował się co kilkanaście minut (co dziwne tylko nocą, bo dzisiaj koło południa ten problem nie występował). Jest jeszcze tablet Lenovo Tab2 A10, ale aż boję się otwierać pudełko. :-)
jarek7714
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 640
Rejestracja: 2011-02-11, 00:13
Lokalizacja: łódz

Re: Internet LTE 2w1 pytanie/opinie

Post autor: jarek7714 »

A u mnie dla odmiany usługę rozlicza prawidłowo ("Strefa domowa" i "Szczęśliwe godziny"), jest rozbita na 2 karty SIM oraz vpn ( aczkolwiek na starcie przez 1-tydzień miałem problem z rozliczaniem "Strefy domowej"-po 2 kontakcie z BOK, wszystko już jest OK).
jareq
rafor4
Stały użytkownik forum
Posty: 63
Rejestracja: 2015-09-15, 18:01

Re: Internet LTE 2w1 pytanie/opinie

Post autor: rafor4 »

Bok zamyka pytania bez odpowiadania. Obsługa klienta z klasą :)

Mam pytanie. Czy jak zużyję ponad 150gb internetu to pakiet poza strefą domową zostaje anulowany? Przestał mi się właśnie wyświetlać w "mój orange".
astrin
Stały użytkownik forum
Posty: 53
Rejestracja: 2012-09-05, 15:10
Lokalizacja: Polska

Re: Internet LTE 2w1 pytanie/opinie

Post autor: astrin »

U mnie po przekroczeniu (wg Orange) 150 GB w strefie domowej zaczął zmniejszać się limit pakietu wspólnego GB. Z 20 GB zostało mi ok. 10. W kolejnym dniu zostało mi zwrócone kilkadziesiąt GB transferu w strefie domowej, ale pakiet wspólny nie został przywrócony do 20 GB.
rafor4
Stały użytkownik forum
Posty: 63
Rejestracja: 2015-09-15, 18:01

Re: Internet LTE 2w1 pytanie/opinie

Post autor: rafor4 »

U mnie po przekroczeniu 150gb zniknął na chwilę pakiet poza strefą domową. Teraz mam zużyte 162.94 GB (z czego ~75gb zużyłem w godzinach 8-24) i pakiet nadal jest 19.99gb (został trochę zjedzony przez pocztę) ale nie odlicza mi od niego wykorzystanie w strefie domowej. Zostało 20 dni do końca miesiąca więc pewnie lejek zyskam :P Napiszę przy jakiej wartości.
astrin
Stały użytkownik forum
Posty: 53
Rejestracja: 2012-09-05, 15:10
Lokalizacja: Polska

Re: Internet LTE 2w1 pytanie/opinie

Post autor: astrin »

Ale to 162,94 GB to dane z "Mój Orange"? Bo przecież szczęśliwe godziny, przy błędnym naliczaniu, powodują zmniejszenie limitu strefy domowej o wartość z godziny 8:00, dane z godziny 0:00 są naliczane prawidłowo i nie powodują zmniejszenia limitu strefy domowej. Z tego wynikałoby, że nie wykorzystałeś jeszcze całego limitu. 75 GB to dane z naliczonymi błędnie drugi raz szczęśliwymi godzinami czy faktyczne zużycie?
rafor4
Stały użytkownik forum
Posty: 63
Rejestracja: 2015-09-15, 18:01

Re: Internet LTE 2w1 pytanie/opinie

Post autor: rafor4 »

162,94gb to dane z "Mój orange": Internet - w podziale na dni Transfer 162.94 GB Koszt 0,00 zł.
75gb to faktyczne zużycie w godzinach 8-24, tzn. faktyczne według tego co nalicza orange.
Pozostałe 88gb zużyłem w ramach szczęśliwych godzin.

Tylko raz naliczyło mi transfer dwukrotnie. Zostało 20 dni do końca okresu rozliczeniowego więc tak czy inaczej jeśli utrzymam tempo wykorzystywania internetu na tym poziomie to za kolejne 10 dni zużyję cały limit ze strefy domowej :P Czyli mówisz, że dopiero jak zużyję 150gb naliczane jako 8:00 - 24:00 to transfer zacznie lecieć z tego poza strefą domową i dopiero po wykorzystaniu łącznie 170gb można otrzymać lejek? To może jest szansa, że się wyrobię z tym wykorzystaniem ;p

Ale to naliczanie mnie wpienia.. Router pokazuje w ciągu 25h zużycie 4gb/400mb (pobrane/wysłane), a na mój orange z dzisiaj za sam transfer oznaczony jako 0:00 pokazuje 9gb (transferu po 8:00 jeszcze nie naliczyło) :szok:

@edit
Jakieś jaja! Nie siedziałem dzisiaj praktycznie wcale na komputerze i zobaczcie efekty naliczania transferu przez ostatnie 24h:
Router - https://scr.hu/z6RPMJ
Mój orange - https://scr.hu/nD1OnO

Transfer naliczany jest losowo. Stawiam, że jakbym wyłączył router to i tak naliczony by został transfer koło 20gb -,- Przez pierwszy tydzień było idealnie - jak sami widzieliście bardzo chwaliłem tego operatora, a tymczasem jest bardziej niż tragedia. Naliczanie naliczaniem ale za kilka dni przekroczę limit w strefie domowej, a nie mogę zmniejszyć zużycia dziennego, bo nawet jak nie używam internetu to naliczane są ogromne ilości danych -,-
Nie polecam nikomu orange. Lecą w kulki i to w jakim stylu... 11.62gb naliczone w strefie domowej. Łącznie 20gb czyli 4,5x więcej niż pokazuje router!
astrin
Stały użytkownik forum
Posty: 53
Rejestracja: 2012-09-05, 15:10
Lokalizacja: Polska

Re: Internet LTE 2w1 pytanie/opinie

Post autor: astrin »

U mnie nie ma losowości. Po prostu transfer w godzinach 00:00-08:00 jest rozliczany 2 razy(*): 1. raz prawidłowo w ramach szczęśliwych godzin i 2. raz błędnie wliczony do strefy domowej. Zdarza się także, że jest podwójnie naliczony transfer z godzin 08:00-00:00. Tylko jest rozliczony o północy, więc nie wiem czy nie jest wliczany do szczęśliwych godzin. Taka sytuacja miała miejsce u mnie pierwszy raz 3 dni temu. U Ciebie wygląda to na swoiste combo. Najpierw 9.01 GB naliczone drugi raz o godz. 00:00 (transfer z godzin 08:00-23:59 poprzedniego dnia), potem trzeci raz o godz. 8:00 + faktyczne zużycie w godzinach 00:00-07:59, zużycie od 08:00 powinno się pokazać dopiero po północy. To oczywiście tylko moje przypuszczenia na podstawie własnych doświadczeń. Nie zdarzyło się u mnie by transfer był błędnie naliczony nie na bazie wcześniej już rozliczonej sesji. Pomijając oczywiście wartości kilku kilobajtów, to już raczej temat nie wart drążenia.

* W przypadku jednej sesji. Jeżeli w godzinach 00:00-07:59 zostanie transferowane 50 GB, ale w 3 sesjach, w pierwszej 30 GB, w drugiej 15 GB, a w trzeciej 5 GB, to błędnie, w strefie domowej, zostaje rozliczona tylko ostatnia sesja, czyli 5 GB.
rafor4
Stały użytkownik forum
Posty: 63
Rejestracja: 2015-09-15, 18:01

Re: Internet LTE 2w1 pytanie/opinie

Post autor: rafor4 »

Wyglada na to ze masz racje i transfer z godzin nocnych zostal wliczony ponownie w ramach strefy domowej + doszlo zuzycie z tego dnia bo by sie wtedy zgadzalo, bo w ciagu dnia wykorzystalem maksymalnie te 2.5gb. Tylko pytanie co robic w tej sytuacji? Orange i tak mi tego nie uzna jako reklamacji. Chyba zaczne restartowac router przed zakonczeniem szczesliwych godzin..
Awatar użytkownika
MarcinNS
Stały użytkownik forum
Posty: 90
Rejestracja: 2015-12-06, 20:38

Re: Internet LTE 2w1 pytanie/opinie

Post autor: MarcinNS »

Ja to się czyta to pierwsze co przychodzi na myśl że ktoś Wam się podpina pod łącze ale router by to policzył.
Jeśli rzeczywiści system Orange źle liczy to po prostu jest niedopuszczalne. Trzeba zgłosić bug-a systemu a programiści muszą to skorygować.
Na chwilę obecną proponowałbym rozłączyć się kilkanaście minut po północy i połączyć ponownie a uTorrent-a ustawić żeby się wyłączał ok 7:45 rano. I restart router-a.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6553
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Internet LTE 2w1 pytanie/opinie

Post autor: onken »

Jak to dobrze ze w moim planie Maksymalnym nie mam durnego podzialu na strefe domowa, szczesliwe godziny itd :-)
jarek7714
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 640
Rejestracja: 2011-02-11, 00:13
Lokalizacja: łódz

Re: Internet LTE 2w1 pytanie/opinie

Post autor: jarek7714 »

onken pisze:Jak to dobrze ze w moim planie Maksymalnym nie mam durnego podzialu na strefe domowa, szczesliwe godziny itd :-)
Tia, ;) jakoś nie wszyscy narzekają-mnie rozlicza prawidłowo. Poza tym korzystasz z oferty dla firm, która została zastąpiona lepszą ofertą "Strefa biurowa 500GB" . :)
jareq
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6553
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Internet LTE 2w1 pytanie/opinie

Post autor: onken »

Lepsza to chyba tylko w cudzyslowiu powinno byc ;)
rafor4
Stały użytkownik forum
Posty: 63
Rejestracja: 2015-09-15, 18:01

Re: Internet LTE 2w1 pytanie/opinie

Post autor: rafor4 »

MarcinNS pisze:Ja to się czyta to pierwsze co przychodzi na myśl że ktoś Wam się podpina pod łącze ale router by to policzył.
Jeśli rzeczywiści system Orange źle liczy to po prostu jest niedopuszczalne. Trzeba zgłosić bug-a systemu a programiści muszą to skorygować.
Na chwilę obecną proponowałbym rozłączyć się kilkanaście minut po północy i połączyć ponownie a uTorrent-a ustawić żeby się wyłączał ok 7:45 rano. I restart router-a.
Gdyby ktoś kradł internet to zużycie pojawiłoby się na routerze. Z uTorrenta nawet nie korzystam, a komputery w nocy są wyłączone. Przez pierwsze 2 tygodnie transfer naliczało wzorowo ale teraz jaja.

Jak dla mnie Orange nie są poważni i robią klienta w balona. Zastanawiam się nad skargą do UKE ale jak to w ogóle udowodnić, że taki precedens ma miejsce?
astrin
Stały użytkownik forum
Posty: 53
Rejestracja: 2012-09-05, 15:10
Lokalizacja: Polska

Re: Internet LTE 2w1 pytanie/opinie

Post autor: astrin »

rafor4 pisze:Wyglada na to ze masz racje i transfer z godzin nocnych zostal wliczony ponownie w ramach strefy domowej + doszlo zuzycie z tego dnia bo by sie wtedy zgadzalo, bo w ciagu dnia wykorzystalem maksymalnie te 2.5gb. Tylko pytanie co robic w tej sytuacji? Orange i tak mi tego nie uzna jako reklamacji. Chyba zaczne restartowac router przed zakonczeniem szczesliwych godzin..
Mi reklamację uznali i przywrócili 70 GB transferu. Problem zgłaszałem telefonicznie w BOK, w dziale pomocy technicznej, podałem wszystkie sesje rozliczone błędnie, ale i tak zwrócili mi o 15 GB za mało. Kolejne zgłoszenie w drodze. W ciągu 12 dni obecnego okresu rozliczeniowego miałem już 8 przypadków błędnego naliczenia danych. Restart połączenia przed godziną 8:00 powinien pomóc, tylko dane z ostatniej sesji byłyby wliczone do strefy domowej.
MarcinNS pisze:Jeśli rzeczywiści system Orange źle liczy to po prostu jest niedopuszczalne. Trzeba zgłosić bug-a systemu a programiści muszą to skorygować.
Problem ciągnie się już ponad miesiąc. Orange jak na razie, w najlepszym przypadku zwraca nieprawidłowo naliczony transfer. Oczywiście informują, że występują utrudnienia z związane z działaniem usługi szczęśliwe godziny i trwają prace naprawcze.
rafor4
Stały użytkownik forum
Posty: 63
Rejestracja: 2015-09-15, 18:01

Re: Internet LTE 2w1 pytanie/opinie

Post autor: rafor4 »

Bok nie uznał mi żadnej reklamacji i zaczął zamykać zapytania bez odpowiedzi.
Awatar użytkownika
MarcinNS
Stały użytkownik forum
Posty: 90
Rejestracja: 2015-12-06, 20:38

Re: Internet LTE 2w1 pytanie/opinie

Post autor: MarcinNS »

rafor4 pisze:Zastanawiam się nad skargą do UKE ale jak to w ogóle udowodnić, że taki precedens ma miejsce?
Dobrze wyeksportowane logi z router których wiarygodność można wzmocnić pomiarami z narzędzi diagnostyczno-pomiartowymi np. Du Meter(przy założeniu że korzysta się z jednego urządzenia). Ewentualnie można zainstalować liczniki na każdym urządzeniu i sumować.
Wszystko należałoby przedstawić w formie jaką stosuje się na uczelniach na laborkach.
Warto pamiętać że może skończyć się na sali sądowej więc nie zapominajmy co się ściąga i czy ma się legalne oprogramowanie.
ODPOWIEDZ