globetrotter combo era problemy!!!pomocy!!!

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
grandvoyager1
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2006-02-08, 21:59
Lokalizacja: Gubin

globetrotter combo era problemy!!!pomocy!!!

Post autor: grandvoyager1 »

Witam. Zakupiłem Globetrotter Combo z usługą blueconnect, musiałem do mojego pc dokupić przelotke z pci na pcimcia, postawiłem nowy system, zainstalowałem oprogramowanie modemu, wsadziłem go i zonk, nie działa.Mam dostępny tylko gprs, Próbuje nawiązać połączenie lecz po chwili go przerywa, zasieg mam 80%. odddałem go do serwisu, gdzie dostałem zastępczy Nowatel Vireles i chodzi bezproblemowo. Wczoraj dostałem info z serwisu że moge odebrać mój modem który jest i był sprawny. Dzwoniłem do ery maja to wszystko w <font color="#FF0000"><b>***Cenzura***</b></font>, oni dostarczaja usługe a sprzęt ich nieobchodzi. O co w tym chodzi? Dlaczego jeden modem chodzi a drugi nie? Proszę pomóżcie, płacę 120zł/mies w erze a oni mnie olewają. Miejscowi "fachowcy" rozkładają ręce. POMOCY!!!
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: globetrotter combo era problemy!!!pomocy!!!

Post autor: bob »

Witam to napisałem wczesniej komuś chyba innemu bo Ty masz desktop`a
Hi.To może nie chodzi o modem?
Miałem kartę CF która nie chciała działać w laptopie IBM TP 600X,a konkretnie to zawieszała kompa w trakcie kiedy explorator chciał ją przeczytać.
Po zmianie adresu dla pciamci komp się ustabilizował .
Sprawdź tego GT na innym lapie a jak nie pomoże to wsadż do modemu jakąś zdrapkę od innego operatora jeśli karta nie ma simlocka (nie wiem jak jest w erze ,orange ma)
Najłatwiejsza metoda serwisowa to podstawianie na innym sprzęcie.
Sama karta jest niezła Fusion+ oparta na chip set 6275 HSDPA 1,8 Mbps co oznacz ,że jeśli jest sprawna to powinna nieźle się sprzedać nawet w przyszłości.Chip set w niej ukryty jest firmy QUALCOMM ten sam co np: w NOKIA 6630,6680 więc to chyba nie badziewie.
Jeśli na innym sprzęcie i na innej karcie nie zadziała (stery dostępne w wersji 1.7.0.0) to pozostaje ci dalsza reklamacja .
Musisz zachować spokój i bez nerwów :)
Może być jeszcze sprawa softu ,który daje era.
Oryginalny dla tej karty to GTMM link jest na tym toscie lub więcej :
http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=990
A co do operatora to niech Ci ten usługodawca pokaże u siebie ,że to działa a poza tym to ich zasrany obowiązek ,żebyś był zadowolony.Musisz przywołać ich do porządku no chyba wiesz jak to się robi :D
Nie daj się to TY płacisz !!!
bob
Ostatnio zmieniony 2009-02-11, 11:08 przez bob, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
sardo nunspa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 657
Rejestracja: 2006-01-18, 00:41
Lokalizacja: Beskid Mały ale jary

Re: globetrotter combo era problemy!!!pomocy!!!

Post autor: sardo nunspa »

Piszę wszystkim którzy pytają, by najpierw kupili se sprzet na allego. Potem uzywając pre paidów przetestowali wszystkie sieci i wybrali to co im pasuje. W porównaniu z dwuletnim cyrofrafem wychodzi tanio i zdrowo :wink: Ale jak już siedzisz po uszy w d... , To rozwiązania są dwa: kup na allegro taki modem jaki Ci działał, albo obejdź to telefonem z kabelkiem USB. Tak czy owak ryzykujesz.

Olewnictwo nie dotyczy tylko Ery. Uwazam ze taki sposób łączenią z netem, który dopiero rodzi się w bólach ( a bóle na tym forum ogromne :lol: ) wymaga bardziej profesjonalnego wsparcia ze strony operatorów komórkowych.To jest totalne chamstwo w ten sposób sprzedawać usługi. Czy by to tak wiele kosztowało by w każdym BOKu był modem, który - choćby odpłatnie- można by było najpierw przetestować?
Latka lecą...
gość

Re: globetrotter combo era problemy!!!pomocy!!!

Post autor: gość »

bob pisze:Witam to napisałem wczesniej komuś chyba innemu bo Ty
A co do operatora to niech Ci ten usługodawca pokaże u siebie ,że to działa a poza tym to ich zasrany obowiązek ,żebyś był zadowolony.Musisz przywołać ich do porządku no chyba wiesz jak to się robi :D
Nie daj się to TY płacisz !!!
bob
Sorry Bob, ale lekko wkurzasz pisząc takie farmazony. ERA przede wszystkim jest firmą telekomunikacyjną i operatorem a działalność serwisu IT chyba nie jest podstawowa. W tym wypadku może akurat problem jest związany z tym, że karta Option jest 32-bitowa a przejściówka, która kupił grandvoyager1 jest np. 16-bitowa. Merlin akurat jest kartą 16-bitową i może dlatego jest dobrze obsługiwany.
Trudno jest mieć wiedzę na temat wszystkich rozwiązań informatycznych stosowanych przez klientów, zwłaszcza tych, którzy piszą dramatyczne maile w stylu kupiłem kartę, włożyłem do komputera i nie działa. Powiedzcie - dlaczego.
Awatar użytkownika
sardo nunspa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 657
Rejestracja: 2006-01-18, 00:41
Lokalizacja: Beskid Mały ale jary

Re: globetrotter combo era problemy!!!pomocy!!!

Post autor: sardo nunspa »

ERA przede wszystkim jest firmą telekomunikacyjną i operatorem a działalność serwisu IT chyba nie jest podstawowa.
Jak coś oferują to niech zrobią to dobrze, a jak nie potrafią, to niech nie udają, że oferują.
Latka lecą...
Suzan
Stały użytkownik forum
Posty: 80
Rejestracja: 2006-02-01, 11:00
Lokalizacja: W-wa

Re: globetrotter combo era problemy!!!pomocy!!!

Post autor: Suzan »

Sardo...,znowu się spotykamy w dyskusji. Nie rozumiem twojej wypowiedzi
Jak coś oferują to niech zrobią to dobrze, a jak nie potrafią, to niech nie udają, że oferują.
Dlaczego ja podłączyłem, zainstalowałem i wszystko działa. Może Ci którzy mają problemy niech zformatują dysk??
Awatar użytkownika
sardo nunspa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 657
Rejestracja: 2006-01-18, 00:41
Lokalizacja: Beskid Mały ale jary

Re: globetrotter combo era problemy!!!pomocy!!!

Post autor: sardo nunspa »

Nie rozumiesz! to napisz mi dokładnie, której litery nie rozumiesz w tym zdaniu.
:Jak coś oferują to niech zrobią to dobrze, a jak nie potrafią, to niech nie udają, że oferują.
A to co
Dlaczego ja podłączyłem, zainstalowałem i wszystko działa. Może Ci którzy mają problemy niech zformatują dysk??



Jakaś ironiczna aluzja do mnie??? dlaczego mi wszystko działa bo umiem zainstalowac w komputerze to czego potrzebuje. Czytam też instrukcje obsługi, to żadna tajemnica nie wstydzę sie tego :wink:
Latka lecą...
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Sorry Bob, ale lekko wkurzasz pisząc takie farmazony.

Post autor: bob »

Fakty:
1.Zadowolenie klienta:
Ludzie to kapitał...
Kierując się mottem "Era to ludzie, ludzie to kapitał" specjaliści zatrudnieni w Departamencie Polityki Personalnej tworzą i rozwijają autorskie programy ukierunkowane na motywowanie i inwestowanie w ludzi odpowiedzialnych za sukces firmy.
Szkolenia
"Powiedz mi a zapomnę, pokaż mi a zapamiętam, pozwól mi wziąć udział a zrozumiem"
Oferta szkoleń wewnętrznych:
Zarządzanie zespołem
Twórcze rozwiązywanie konfliktów
Umiejętności negocjacyjne

Zarządzanie czasem
Zdolności interpersonalne
Efektywna komunikacja
Umiejętne radzenie sobie ze stresem
Twórcze rozwiązywania problemów
Sztuka prezentacji
Zarządzanie projektem
Trening asertywności
Nastawiony na spełnianie potrzeb klientów wewnętrznych i zewnętrznych
Starasz się rozpoznać i określić potrzeby klientów wewnętrznych i zewnętrznych. Dbasz o wysoki poziom ich satysfakcji. Terminowo i rzetelnie wypełniasz zobowiązania wobec klientów.
2.Profesjonalna sprzedaż:
Akademia Profesjonalnej Sprzedaży
Szkolenia z zakresu nowych produktów i usług telekomunikacyjnych oraz umiejętności handlowych i standardów obsługi klienta mają na celu zwiększenie satysfakcji naszych klientów. Szkolenia przeznaczone są dla pracowników sklepów i salonów firmowych oraz Autoryzowanych Punktów Sprzedaży ERA. Trenerzy i uczestnicy są wspierani przez Portal Edukacyjny - unikatowe internetowe narzędzie szkoleniowe, które sprawdza i pogłębia efekty szkolenia.
Szkolenia zewnętrzne
3.ERA przede wszystkim jest firmą telekomunikacyjną i operatorem ...
Szkolenia techniczne
Osobna grupa szkoleń jest adresowana do pracowników o profilu telekomunikacyjnym i informatycznym. Znaczna część szkoleń odbywa się we współpracy z partnerami biznesowymi Polskiej Telefonii Cyfrowej dostarczającymi technologie oraz sprzęt techniczny
4.Moim oczekiwaniem jest działająca usługa wraz z sprzętem:
Podstawowe wymagania wobec obecnych i przyszłych pracowników:
rozumienie biznesu i nastawienie na wyniki
orientacja na potrzeby i oczekiwania klienta
innowacyjność i dążenie do rozwoju umiejętności zawodowych
przywództwo i odpowiedzialność
partnerstwo i nastawienie na pracę zespołową
elastyczność i adaptacja
4.Pisać dramatyczne maile czy załatwić sprawę u usługodawcy ?
W tym przypadku :
odddałem go do serwisu
no i co dalej?
O to serwis stwierdza :
...że moge odebrać mój modem który jest i był sprawny
i po problemie ?
Ale zaraz ten klient nadal zadaje sobie pytanie:
Dlaczego jeden modem chodzi a drugi nie?
Pewnie zadaje to pytanie bo nie usłyszał od sewisu:
W tym wypadku może akurat problem jest związany z tym, że karta Option jest 32-bitowa a przejściówka, która kupił "grandvoyager1" jest np. 16-bitowa.
Czy żeby stwierdzić powyższe trzeba
...mieć wiedzę na temat wszystkich rozwiązań informatycznych stosowanych przez klientów
5.Nie ma stwierdzenia o którą kartę chodzi...
Próbuje nawiązać połączenie lecz po chwili go przerywa, zasieg mam 80%. odddałem go do serwisu, gdzie dostałem zastępczy Nowatel Vireles i chodzi bezproblemowo.
A Gość napisał
Merlin akurat jest kartą 16-bitową...
Jeśli chodzi o tego typu karty to w salonach Ery oferowane są dwie:
a) Merlin U630
Producent Novatel Wireless
Szybkość transmisji** UMTS 384 kbps (DL) / 128 kbps (UL)**
Praca w sieciach UMTS 2100 MHz GSM 900/1800/1900 MHz
Chipset Qualcomm 6250
GPRS Klasa 10 (4+2, maks. 5)
System Operacyjny MS Windows XP, 2000, 98SE, ME
Antena Wewnętrzna
Pamięć 16 Mb pamięci "Flash" - na potrzeby reprogramowania
Praca w temperaturze 0° - 55° C
Wymiary 5x54x120 mm grubość anteny: 11 mm
Informacje dodatkowe - Obsługa SMS i książki adresowej,
- wsparcie dla komend AT
- złącze typ II
- trzy kolorowa dioda LED informująca o statusie prac
* Szybkość transmisji do 384 kbps w sieci UMTS.
** Wartość maksymalna. Realna szybkość transmisji uzależniona jest od warunków sieciowych.
i ta pewnie jest 16 bitowa.

b)Merlin U740
Producent Novatel Wireless
Praca w sieciach UMTS 2100 MHz
GSM/GPRS/EDGE 850/900/1800/1900 MHz
System Operacyjny MS Windows 2000 Pro, XP
Antena Wewnętrzna (gniazdo anteny zewnętrznej)
Pamięć Pamięć wewnętrzna na potrzeby reprogramowania.
Praca w temperaturze 0° - 55° C
Informacje dodatkowe - Obsługa SMS i książki adresowej,
- wsparcie dla komend AT
- złącze typ II (32 Bitowe)
Informacje na temat chip set`ów MSM 6250 oraz 6275 i innych firmy Qualcomm są zawarte na stronie producenta:
http://www.qualcomm.com/

Moje farmazony cytowane przez szacownego Gościa:

FARMAZON 1
A co do operatora to niech Ci ten usługodawca pokaże u siebie ,że to działa...

FARMAZON 2
...to ich zasrany obowiązek ,żebyś był zadowolony (tu jedynie muszę przeprosić za zasrany zamieńmy to na zakichany)

FARMAZON 3
Musisz przywołać ich do porządku ...

FARMAZON 4
Nie daj się to TY płacisz !!!


Drogi Gościu jeśli pracujesz w serwisie ery to musisz wiedzieć ,że sama wiedza,którą niewątpliwie posiadasz to nie wszystko.
Potrzeba jeszcze życzliwości i zrozumienia dla klienta.
Zaszły duże zmiany w tym kraju ( chociażby to ,że musimy dopasowywać się do struktur i standartów UE w której jesteśmy. )
Obecnie konsument ma w ręku więcej narzędzi żeby domagać się swoich praw niż to było pięć czy dziesięć lat temu .
Po za tym rynek jest coraz bardziej agresywny i nie można w ten sposób traktować klientów zwłaszcza ,że PTC ma <font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font> najsłabszą pozycję jeśli chodzi o usługę dostępu do internetu. (Przykładem tego może być oficjalny zasięg UMTS tylko w Warszawie,Łodzi,Wrocławiu i Poznaniu)
Po za tym wszystkim wybacz ,ale nie ma co się wkurzać przecież to jest tylko forum.

Dzięki za wsparcie ze strony sardo nunspa.
Co do Suzan to stwierdzenie
Dlaczego ja podłączyłem, zainstalowałem i wszystko działa. Może Ci którzy mają problemy niech zformatują dysk??
jest co najmniej nudne...
SHOW MUST GO !!! Co oznacza , że jeśli nic się nie dzieje to nie warto o tym pisać. :D
I jeszcze jedno nie chodzi chyba żeby sobie dowalić ale żeby wspólnie rozwiązywać problemy.Raz mi się to zdarzyło czego serdecznie żałuję.
Pozdrowienia dla wszystkich uczestników tego forum bob :twisted:

Wszystke cytaty pochodzą z treści zawartych w tym temacie oraz ze strony
www.era.pl
ODPOWIEDZ