2 szybkie pytania dotyczące OFP

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Khalbar
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 160
Rejestracja: 2008-02-19, 17:01
Lokalizacja: Czubajowizna

2 szybkie pytania dotyczące OFP

Post autor: Khalbar »

Witam mam pytania następujące:
W ofercie Orange dla firm pro do wszystkich rzeczy napisali że:

otrzymasz również:
co miesiąc Pakiet Minut na Firmę a w nim 60 minutna rozmowy w Orange i na numery stacjonarne.
skrzynkę pocztową Multi Box Gold o pojemności 1GB


Jak to uruchomić ? czy ktoś wie pani w orange powiedziała że nic takiego w umowie nie ma i nic takiego nie uruchomi !! oco kaman ?

A drugie pytanie dotyczy numeru IP widze że jest zmienne ? ale nie znam sie do końca i czy można ustawić stałe IP czy jak to wygląda w tej usłudze ?
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: 2 szybkie pytania dotyczące OFP

Post autor: Blido »

Khalbar pisze:Jak to uruchomić ? czy ktoś wie pani w orange powiedziała że nic takiego w umowie nie ma i nic takiego nie uruchomi !! oco kaman ?
Czyżby jakaś kolejna promocja - widmo?
Khalbar pisze:A drugie pytanie dotyczy numeru IP widze że jest zmienne ? ale nie znam sie do końca i czy można ustawić stałe IP czy jak to wygląda w tej usłudze ?
Sam nie ustawisz sobie stałego IP ani w tej usłudze, ani w żadnej innej. U niektórych ISP można wykupić IP stałe, ale Orange tego raczej nie oferuje.
guma
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2009-01-07, 10:31
Lokalizacja: KRK

Re: 2 szybkie pytania dotyczące OFP

Post autor: guma »

No właśnie jakaś kicha z tą promocją. Ja miałem obiecany pakiet 20zł co miesiąc i nawet od razu przy podpisywaniu umowy podałem numer w sieci Orange, który powinien być zasilany tą kwotą. Minęły prawie 2 miesiące od tego momentu i nic. Zero zasileń. Tak samo z Multibox Gold. Do momentu kiedy miałem dostęp do Orange Online nie dało się go włączyć. Wyskakiwał komunikat, że sorry - no bonus :) Opisałem całą sytuację w mailu do BOKu. Efekt: zablokowany dostęp do Orange Online i zero odpowiedzi.
soprano99
Stały użytkownik forum
Posty: 76
Rejestracja: 2008-11-28, 10:24
Lokalizacja: S?omniki

Re: 2 szybkie pytania dotyczące OFP

Post autor: soprano99 »

Mnie też zablokowali orange online. Nie wiem dlaczego, wyskakuje komunikat: brak numeru reprezentanta a zgodnie z nowym regulaminem orange online jest OF Pro przypisana yusługa ornage online.
geezer
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2007-11-14, 20:39
Lokalizacja: Polska

Trzecie pytanie

Post autor: geezer »

Czy blokuja porty podobnie jak Era BC ? Tzn. czy wszyscy userzy sa za firewallem Oranzady i dlatego nie dziala port forwarding ? A moze zle robie przekierowanie na ruterze ?

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2009-03-22, 21:04 ]
Poprawa pisowni.
Ostatnio zmieniony 2009-03-22, 21:03 przez geezer, łącznie zmieniany 1 raz.
arkador
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2009-02-15, 22:51
Lokalizacja: Pszów

Re: 2 szybkie pytania dotyczące OFP

Post autor: arkador »

Próbując zarejestrować na Orange.pl Orange Freedom Pro, musicie zamiast numeru CDM wpisać 100 (np. zamiast CDM123456 - 100123456), tak po prostu to musimy raportować i tak to działa, dla Freedom zwykłego jest to numer 111 zamiast DSL.
Powinno wam aktywować skrzynkę i wszystko.
Miroslaw Borkulak
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2009-02-03, 09:54
Lokalizacja: Ogrodniki

Re: 2 szybkie pytania dotyczące OFP

Post autor: Miroslaw Borkulak »

Próbuję się zarejestrować tak jak to radzi "arkador" ale nic z tego nie wychodzi zamiast CDM pisze tą 100. Pisalem na 3 sposoby 100123456, 100123456@orange lub też tak [email protected] żaden z tych loginów nie zalogował mnie do orange. Proszę o pomoc
zetes
Stały użytkownik forum
Posty: 83
Rejestracja: 2009-02-23, 15:38
Lokalizacja: woj.świętokrzyskie

Re: 2 szybkie pytania dotyczące OFP

Post autor: zetes »

Mam wrażenie że podany sposób to przykład. Nie mogą mieć wszyscy aktywowanej skrzynki na ten sam numer. Po kolei: w umowie pod Usługi telekomunikacyjne jest login w postaci - CDM.....(jakiś numer)@orange.pl. Właśnie tutaj (jak mniemam) należy zamiast CDM wpisać - 100...(jakiś numer czyli login z umowy) itd. Tak chyba radzi "arkador". Ja nie sprawdzałem, ale życzę powodzenia. :D
arkador
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2009-02-15, 22:51
Lokalizacja: Pszów

Re: 2 szybkie pytania dotyczące OFP

Post autor: arkador »

Właśnie rozmawiałem z konsultantem infolinii, niestety przy Orange Freedom Pro ta sztuczka nie działa (w Orange Freedom działa) - sorki za zmyłkę.
A teraz prawidłowa opcja logowania się na stronę www.orange.pl
na głównej stronie wpisujecie numer np.CDM0123456
a hasło to spisujecie z umowy

No i jest pełen dostęp do multiboxa :cwaniak:
Sorki za zamieszanie
zetes
Stały użytkownik forum
Posty: 83
Rejestracja: 2009-02-23, 15:38
Lokalizacja: woj.świętokrzyskie

Re: 2 szybkie pytania dotyczące OFP

Post autor: zetes »

A komunikat - po zalogowaniu - mbox niedostępny dla twojego planu taryfowego. Sprawdzałem opcje i prawie nic nie dostępne :dobani:
Awatar użytkownika
wojtas551
Użytkownik forum
Posty: 35
Rejestracja: 2008-01-04, 16:57
Lokalizacja: ZKL / ZGY

Re: 2 szybkie pytania dotyczące OFP

Post autor: wojtas551 »

zetes pisze:A komunikat - po zalogowaniu - mbox niedostępny dla twojego planu taryfowego. Sprawdzałem opcje i prawie nic nie dostępne :dobani:
Popieram sam też dziś sprawdzałem kicha jak nic "oferta widmo"
ODPOWIEDZ