[Era] WiMax warto?

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu WiMax z firmy Netia, T-Mobile (Era) (Polska Telefonia Cyfrowa).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
dasio
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2009-08-14, 21:55
Lokalizacja: mazowsze

[Era] WiMax warto?

Post autor: dasio »

Witam. Pytanie mocno tendencyjne ale z uwagi na ubogi zasób internetu w opinie użytkowników tej usługi muszę się posiłkować tym forum.
Obecnie od kilku dni testuję OFPro ale szczerze - jestem średnio zadowolony. Niestabilność łącza czasem powoduje że witki mi opadają. Poszukuję netu bez kabla i dlatego ciekawi mnie kilka kwestii. Najlepiej jakby użytkownicy WiMaxa odpowiedzieli jak to się u nich sprawdza.
Czy dalej trzeba czekać kilka dobrych tygodni na kuriera? Teoretycznie net działa tylko tam gdzie podaliśmy ale czy w przypadku zmiany miejsca zamieszkania w obrębie tego samego miasta będzie duży problem z instalacją? Co do instalacji: słyszałem ze jest z tym nie mały problem a ile w tym prawdy?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
W przypadku oskarżeń o zaśmiecanie forum tematem który już był: nie znalazłem wprost i wyczerpujących odpowiedzi na nurtujące mnie kwestie ;)
Patrik0
Stały użytkownik forum
Posty: 80
Rejestracja: 2009-05-18, 16:33
Lokalizacja: Łubianka

Re: [Era] WiMax warto?

Post autor: Patrik0 »

Nie wiem jak Era WiMax działa...Mam netie od miesiąca i jestem zadowolony.
Co do tego problemu z ponowną instalacją to bez wizyty montera sie raczej nie obejdzie ;)
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: [Era] WiMax warto?

Post autor: krystianb »

Patrik0 pisze:Co do tego problemu z ponowną instalacją to bez wizyty montera sie raczej nie obejdzie
Do tej pory w erze jest tak, że dostaje sie zestaw DIY jak komuś nie wychodzi to za 300zł może wezwać ekipę. Wiec przeniesienie w obrębie jednego sektora nie stanowi żadneog problemu, przy przenoszeniu na inny sektor trzeba tylko znać czestotliwość. Z tym są największe problemy bo cieżko na kompetetną osobe na infolinii trafić. Często czetotliwości podawane przy podpisywaniu umowy (czy w inny sposób dostarczane ze sprzętem są błedne) - trzeba to wpisac przy konfiguracji łącza bez tego net nie zadziała.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Woytas
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2009-08-20, 22:41
Lokalizacja: Lublin/Warszawa

Re: [Era] WiMax warto?

Post autor: Woytas »

krystianb pisze:Do tej pory w erze jest tak, że dostaje sie zestaw DIY jak komuś nie wychodzi to za 300zł może wezwać ekipę. Wiec przeniesienie w obrębie jednego sektora nie stanowi żadneog problemu, przy przenoszeniu na inny sektor trzeba tylko znać czestotliwość. Z tym są największe problemy bo cieżko na kompetetną osobe na infolinii trafić. Często czetotliwości podawane przy podpisywaniu umowy (czy w inny sposób dostarczane ze sprzętem są błedne) - trzeba to wpisac przy konfiguracji łącza bez tego net nie zadziała.
Tu się nie zgodzę - jeżeli chodzi o częstotliwości raczej nie ma problemu. Wystarczy zadzwonić do działu technicznego albo na infolinię blueconnectową. Co prawda zajmują się czym innym, ale mają te informacje.
ODPOWIEDZ