iPlus edge lub gprs w ZABRZU

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
deniken

iPlus edge lub gprs w ZABRZU

Post autor: deniken »

ktos probowal, ktos korzysta, ktos da mi sprawdzic jak to dziala ??? warto w to sie bawic ??? czy moze lepiej se odpuscic ???
Jaro

Re: iPlus edge lub gprs w ZABRZU

Post autor: Jaro »

Co do iPlusa to ci nie powiem.Ostatnio nabyłem karte w Orange.Karte Se GC89-GPRS/EDGE/WLAN.W Jaworznie EDGE działa.Teraz byłem w okolicach Nowego Sącza/Krynicy - tam EDGE nie ma ale GPRS działa i to dość dobrze.Transfer do 45kbps/s więc całkiem dobrze.Stronki sie otwierają przyzwoicie tak jak kiedyś przez modemowe-tepsowskie połączenie.Ale moje obserwacje są takie:sygnał GSM musi być min 4kreski,wtedy nie będzie zrywało połączenia GPRS/EDGE.Najlepiej się w antenke zewnetrzną zaopatrzyć.
Z mapek wynika ,że Plus ma bardzo mały zasieg EDGE - natomiast IDEA/ORANGE chyba przoduje na tle 3 operatorów.

Pzdr

Jarek
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: iPlus edge lub gprs w ZABRZU

Post autor: zDaleKi »

Jaro pisze:Teraz byłem w okolicach Nowego Sącza/Krynicy - tam EDGE nie ma ale GPRS działa i to dość dobrze.Transfer do 45kbps/s więc całkiem dobrze.
Rozumiem, że te 45k to na EDGE? Czy piszesz o GPRS?
Jaro pisze:Z mapek wynika ,że Plus ma bardzo mały zasieg EDGE - natomiast IDEA/ORANGE chyba przoduje na tle 3 operatorów.
A masz jakieś dokładniejsze mapki dla IDE... tfuuu Orange?
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
POOK

Re: iPlus edge lub gprs w ZABRZU

Post autor: POOK »

deniken pisze:ktos probowal, ktos korzysta, ktos da mi sprawdzic jak to dziala ??? warto w to sie bawic ??? czy moze lepiej se odpuscic ???

Mieszkam w Zabrzu (ul. Nad Kanałem). U mnie iPLUS nie zabardzo, natomiast próbowałem pod DOMiT'em i tam transfer byl na poziomie 130-160kbps. U mnie to maks 50kbps, ale przewaznie to ponizej 10kbps. Kupilem antenke zewnterzna o zysku 7db i nic nie dalo. Zastanawiam sie nad kierunkowa, ale nie wiem gdzie sa nadajniki w Zabrzu, jeśli wiesz to zdradź mi tą tajemnicę. Mam pytanie, masz może antenę kierunkową???? Chciałbym przetestować to u siebie na chacie. Jak coś to moje gg939756, [email protected].

Pozdrawiam
Rafał
Jaro

Re: iPlus edge lub gprs w ZABRZU

Post autor: Jaro »

Rozumiem, że te 45k to na EDGE? Czy piszesz o GPRS?
Przecież napisałem 45kbps/s a nie 45Kb/s.Podziel to sobie przez 8 a wynik będzie adekwatny.Oczywiście ,że GPRS.

Mapki są pokazane w oddzielnym wątku,możesz sobie porównać.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: iPlus edge lub gprs w ZABRZU

Post autor: zDaleKi »

Jaro pisze:Przecież napisałem 45kbps/s a nie 45Kb/s.Podziel to sobie przez 8 a wynik będzie adekwatny.Oczywiście ,że GPRS.
Sorrki, źle odczytałem, więc nie bulwersuj się. :)
A kb i KB umiem przeliczyć :lol:
Jaro pisze:Mapki są pokazane w oddzielnym wątku,możesz sobie porównać.
Sam jeden z tych wątków zakładałem.... a tych mapek, które szukam i tak dalej nie ma! :(
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Jaro

Re: iPlus edge lub gprs w ZABRZU

Post autor: Jaro »

więc nie bulwersuj się.
Chyba żartujesz??? :)musiałes źle mnie odebrać :) , zdarza się:)

A mapki faktycznie mało dokładne, ale dokładniejsze niż mapy ERY bo w zasadzie to ich nie ma :D

Pzdr

Jarek
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: iPlus edge lub gprs w ZABRZU

Post autor: zDaleKi »

Jaro pisze:Chyba żartujesz??? :)musiałes źle mnie odebrać :) , zdarza się:)
Spoko ;) żartowałem :)
Jaro pisze:A mapki faktycznie mało dokładne, ale dokładniejsze niż mapy ERY bo w zasadzie to ich nie ma :D
Nie wiem czemu Era się tak nie stara? Chyba mało im zależy na tej usłudze?
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Rodi

Dziwoląg

Post autor: Rodi »

Jaro, a co to za dźiwoląg 45kbps/s ?
Jaro

Re: iPlus edge lub gprs w ZABRZU

Post autor: Jaro »

Miało być kbps ot dopisało sie "/s" :D
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: iPlus edge lub gprs w ZABRZU

Post autor: zDaleKi »

Jaro pisze:Miało być kbps ot dopisało sie "/s" :D
O to już wiem co mnie zmyliło :lol:
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Rodi

Re: iPlus edge lub gprs w ZABRZU

Post autor: Rodi »

A jesteś pewien, że ta druga jednostka to istnieje: 45Kb/s ?
Jaro

Re: iPlus edge lub gprs w ZABRZU

Post autor: Jaro »

Nie mów,że tu ci juz przeszkadza małe "b" zamiast dużego "B"?
Tak - istnieje 8)
Rodi

Re: iPlus edge lub gprs w ZABRZU

Post autor: Rodi »

Bardziej duże K zamiast małego k - (a może jest taka jednostka?)
MariuszDW

Re: iPlus edge lub gprs w ZABRZU

Post autor: MariuszDW »

Wydaje mi się, że kilo oznacza się przez małe k.
Bajty i bity rozróżnia się przez B i b
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: iPlus edge lub gprs w ZABRZU

Post autor: zDaleKi »

Masz rację.
Chociaż czasem też przyjmuje się przy zapisie kB duże K dla lepszej czytelności. :)
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
ODPOWIEDZ