Aktywacja transmisji danych i pakietów w mBank Mobile

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Aktywacja transmisji danych i pakietów w mBank Mobile

Post autor: Patryk »

Lucas_21, a APN ustawiony na www.mobile.pl ?
Lucas_21
Stały użytkownik forum
Posty: 129
Rejestracja: 2009-12-10, 15:07
Lokalizacja: Polski

Re: Aktywacja transmisji danych i pakietów w mBank Mobile

Post autor: Lucas_21 »

Patryk pisze: a APN ustawiony na www.mobile.pl ?
Tak. To są ustawienia.
Obrazek

A tak pisze jak daje połącz.
Obrazek

Pojęcia nie mam czemu tak jest. Jeszcze miesiąc temu działało ok wszystko. 27zł na koncie do 20.06.10 ważne, pelny zasięg jest na pewno.

Jest taka sprawa, że ja kupiłem obie tą kartę, ustawiałem wg zaleceń riobravo i wszystko działało, potem nie uzywałem jej z 5 tygodni kartę zablokowali, ale wcześniej kupiłem też koledze, zrobilem tak samo jak swoją i nie działa te same ustawienia wszystko. W telefonie mi działa net, dzowniłem do mbanku i podała kod na aktywacje gprsa i działa, ale nie w modemie, jak włożę karte z Heyah do modemu to net jest, nie wiem co jest grane...
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Aktywacja transmisji danych i pakietów w mBank Mobile

Post autor: ja.michal »

Nie jest karta zalogowana do sieci. Nie włączyłeś jakiegoś airplane mode? Może wymuszanie masz włączone na 3G a nie ma 3G?
Lucas_21
Stały użytkownik forum
Posty: 129
Rejestracja: 2009-12-10, 15:07
Lokalizacja: Polski

Re: Aktywacja transmisji danych i pakietów w mBank Mobile

Post autor: Lucas_21 »

Działa! W opcji Typ sieci miałem EDGE/GPRS i nie działało zmieniłem oba okienka na Automatyczny i działa. Tyle czasu się męczyłem, ale nigdy tam nie wchodziłem i nic nie przestawiałem, a moja karta jak była w środku z mbanku działała, kumpla włożyłem i nie działała od początku jak to możliwe?
Mam teraz EDGE 5 kresek jestem w mieście EDGE to max? Lepiej nie będzie nie wiem jak to jest w mbanku z sieciami?

A jaką antenkę musiałbym mieć żeby na wsi mieć zasięg, bo na razie w miejscu na poddaszu, gdzie mam na erze UMTS/HSPDA 5 kresek to na mbanku w ogóle nie łączy z siecią... :/ Więc jeśli chciałbym mieć średni.dobry zasięg to... ????
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Aktywacja transmisji danych i pakietów w mBank Mobile

Post autor: ja.michal »

Lucas_21 pisze:Działa!
I dobrze. :ok:
Lucas_21 pisze:A jaką antenkę musiałbym mieć żeby na wsi mieć zasięg
Jaka lokalizacja dokładnie?
Lucas_21 pisze:bo na razie w miejscu na poddaszu, gdzie mam na erze UMTS/HSPDA 5 kresek to na mbanku w ogóle nie łączy z siecią... :/
Era to Era. mBank Mobile działa na infrastrukturze Plusa.
Lucas_21 pisze:Więc jeśli chciałbym mieć średni.dobry zasięg to... ????
Daj lokalizację i zobaczymy co można wyciągnąć w okolicy. ;)
Lucas_21
Stały użytkownik forum
Posty: 129
Rejestracja: 2009-12-10, 15:07
Lokalizacja: Polski

Re: Aktywacja transmisji danych i pakietów w mBank Mobile

Post autor: Lucas_21 »

Polska Cerekiew, Ligota Mała. Ligota Mała znajduje się 5-6 km, od Polskiej Cerekwi, ale Cerekiew jest na większości map i bardziej znana.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Aktywacja transmisji danych i pakietów w mBank Mobile

Post autor: ja.michal »

Lucas_21, niestety tylko EDGE. :( Wg mapki Plusa i wg pozwoleń. Chociaż można coś kombinować przy kierowaniu anteny na Zakrzów, ale czy się złapie 3G to już nie wiadomo. Widzę po mapie, że praktycznie same pola są po drodze więc jakaś szansa jest.
Jak wysoko możesz antenę wynieść?

Zobacz sam. Zaznacz sobie po lewej tylko UMTS to będziesz widział gdzie i co w 3G.
http://mapa.btsearch.pl/gps/ll/50.24928 ... 28906/z/11
Lucas_21
Stały użytkownik forum
Posty: 129
Rejestracja: 2009-12-10, 15:07
Lokalizacja: Polski

Re: Aktywacja transmisji danych i pakietów w mBank Mobile

Post autor: Lucas_21 »

Jak wysoko ok 16 metrów na sam dach koło komina mógłbym antene położyć na schodkach dla kominiarza. Ale na EDGE też net będzie chyba dość płynnie chodził?
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Aktywacja transmisji danych i pakietów w mBank Mobile

Post autor: ja.michal »

Lucas_21 pisze:Jak wysoko ok 16 metrów na sam dach koło komina mógłbym antene położyć na schodkach dla kominiarza.
Tyle kabla antenowego to dużo. :] Masz jakiś strych? Planujesz ruter do modemu dokupić?
Lucas_21 pisze:Ale na EDGE też net będzie chyba dość płynnie chodził?
Teoretycznie do około 236kb/s. W Plusie to do około 170kb/s. Dochodzi jeszcze obciążenie stacji bazowej. Różnie bywa. Czasem tylko 80kb/s.

Wszystko zależy od funduszy i chęci działania. :) To 3G może się udać złapać, ale nie musi. ;)
Lucas_21
Stały użytkownik forum
Posty: 129
Rejestracja: 2009-12-10, 15:07
Lokalizacja: Polski

Re: Aktywacja transmisji danych i pakietów w mBank Mobile

Post autor: Lucas_21 »

ja.michal pisze:Tyle kabla antenowego to dużo. Masz jakiś strych? Planujesz ruter do modemu dokupić?
Znaczy się źle napisałem :) te 16 metrów to chciałbym mieć kabel na dole w pokoju mieć lapka, bo do tej pory na Erze na dole w pokoju ledwie GPRS łapałem i jako tako net chodził, ale chodził, a jak wyjde na górę na strych to jakieś 2-3 metry i antenka na dachu koło komina. Tylko, że właśnie musiałbym zawsze tam chodzić na neta :) Ruter mam w domu na lapki bez przewodowy, a na jakiej zasadzie do modemu bym mógł mieć? Dało by się tak zrobić, że ruter i antene miałbym na dachu, a laptop na dole modemem i netem? Bo teraz właśnie mam podobnie. Ruter na szafie z kablem z neta, a lapki 1 w 1 pokoju, drugi w drugiem.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Aktywacja transmisji danych i pakietów w mBank Mobile

Post autor: ja.michal »

Można kupić router, który ma usb i obsługę modemów. Tani jest Edimax 3G-6200n.
Na strychu stałby sobie router z modemem, Ty na komputerze z routera miałbyś internet bezprzewodowo.
Masz modem Huawei tylko nie pamiętam jaki model.
Jeszcze kwestia jak duży dom i ile stropów, żeby przechodził sygnał wifi. Jednak rozwiązanie wydaje mi się jest najbardziej sensowne. Długi kabel antenowy w Twoim wypadku jest mocno niewskazany. Zwyczajnie przy tylu metrach cały zysk, który daje antena, stracisz na kablu i efekt będzie taki jak siedzienie na dachu z modemem.
Lucas_21
Stały użytkownik forum
Posty: 129
Rejestracja: 2009-12-10, 15:07
Lokalizacja: Polski

Re: Aktywacja transmisji danych i pakietów w mBank Mobile

Post autor: Lucas_21 »

ja.michal pisze: jak duży dom i ile stropów, żeby przechodził sygnał wifi.
2 pięta z strychem czyli 2 stropy. Aha czyli ruter z wejściami na USB i w nim modem z podłączonym kablem z antenki. No ciekawy pomysł. Ten mój ma zasięg 250 m i też z EDIMAX :) z strychu do pokoju na dół ok 8 metrów max jest.
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Aktywacja transmisji danych i pakietów w mBank Mobile

Post autor: Patryk »

Lucas_21 pisze:Ten mój ma zasięg 250 m
Oczywiście w otwartej przestrzeni :]
Lucas_21
Stały użytkownik forum
Posty: 129
Rejestracja: 2009-12-10, 15:07
Lokalizacja: Polski

Re: Aktywacja transmisji danych i pakietów w mBank Mobile

Post autor: Lucas_21 »

To przez 2 stropy zasięg by się i tak popsuł?

[ Komentarz dodany przez: grzechu: 2010-06-06, 12:00 ]
<font color=orange>Poprawa pisowni.</font>
Ostatnio zmieniony 2010-06-06, 11:00 przez Lucas_21, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Aktywacja transmisji danych i pakietów w mBank Mobile

Post autor: Jo_gurt »

2 stropy to sporo dla WiFi, nikłe szanse, że będzie poprawnie działać.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Aktywacja transmisji danych i pakietów w mBank Mobile

Post autor: ja.michal »

Zależy jakie stropy. Zawsze możesz sprawdzić ten co nasz jak chodzi ze strychu.
Za ten pomysł mnie koledzy objadą, ale można zamiast anteny dookólnej dać mały panel skierowany w dół domu. :roll:

[ Dodano: 2010-06-06, 13:19 ]
Oczywiście lepiej po kablu dać niżej AP. W sumie to jak masz jakiś router to można go wykorzystać.
Lucas_21
Stały użytkownik forum
Posty: 129
Rejestracja: 2009-12-10, 15:07
Lokalizacja: Polski

Re: Aktywacja transmisji danych i pakietów w mBank Mobile

Post autor: Lucas_21 »

ja.michal pisze:ale można zamiast anteny dookólnej dać mały panel skierowany w dół domu
To taka podobna do CB ? a panel, jak to wygląda? Nie słyszałem jeszcze o tym :)

Inna sprawa. U kolegi na wsi modem łapie UMTS 0 kresek, da się ustawić żeby łapał tylko EDGE, bo teraz net strasznie mu zamula. Czemu tak w ogóle umnie jest EDGE 5 kresek, a u niego UMTS 0 ? UMTS jest przecież lepsze nie ?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26147
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Aktywacja transmisji danych i pakietów w mBank Mobile

Post autor: wojteks »

Lucas_21 pisze:To taka podobna do CB ? a panel, jak to wygląda?
Taki malutki patyczek przy AP/routerze to dookólna a panel to powiedzmy:
http://allegro.pl/item1058207523_interl ... rpsma.html
Lucas_21 pisze:U kolegi na wsi modem łapie UMTS 0 kresek, da się ustawić żeby łapał tylko EDGE
Tak, przeważnie jest w oprogramowaniu opcja wymuszenia 2G (GPRS).
Lucas_21 pisze:Czemu tak w ogóle umnie jest EDGE 5 kresek, a u niego UMTS 0 ?
UMTS ma mniejszy zasięg niż EDGE dlatego że jest na wyższej częstotliwości (2100MHz w tym przypadku) jak również gorzej przenika przez ściany/okna. Skoro ma UMTS i się przez niego łączy to może pomogłaby antena zewnętrzna o ile ma modem z gniazdem antenowym.
Nie pomagam na PW!
Lucas_21
Stały użytkownik forum
Posty: 129
Rejestracja: 2009-12-10, 15:07
Lokalizacja: Polski

Re: Aktywacja transmisji danych i pakietów w mBank Mobile

Post autor: Lucas_21 »

wojteks pisze:Taki malutki patyczek przy AP/routerze to dookólna a panel to powiedzmy:
http://allegro.pl/item105...4ghz_rpsma.html
aha dzięki :) czyli jedna opcja to kupić właśnie ruter na USB i do niego taki panel ustawić i powinno chodzić?
wojteks pisze:Skoro ma UMTS i się przez niego łączy to może pomogłaby antena zewnętrzna o ile ma modem z gniazdem antenowym.
No właśnie, że łączy tylko jeśli ma antene podłączoną, bez niego w ogóle nie ma zasięgu modem. Miałem antene na dachu samochodu, a laptop z modemem w aucie i właśnie UMTS 0 kresek, net zamulał strasznie. U niego bardzo ciężko z zasięgiem, Era lepiej, ale nie opłaca się drogo mu wychodzi. Mieszka w Zakrzowie, właśnie teraz szukam dla niego najlepszego rozwiązania. Co zrobić, kupić żeby net chodził u niego dobrze, płynniej? Dookoła domu ma dwa drzewa (jeśli to istotne), mieszka na lekkiej górce, ale po jednej stronie górka, pola - opisuje jak mogę :)

Ja bym używał neta tylko na wsi Ligota Mała, i tak samo bez antenki nie zalogowuje się nawet, Modem to Huawei E-160 więc wejście ma. Dom wujka jest w dziurze, cała wieś. Z kartą z Ery mam zasięg na strychu HSPDA (czy coś takiego :) ) jak mam antenke dodatkowo i net hula, ale z mbankiem jeszcze nie sprawdzałem, bo ważność się skończyła i zablokowali :/ musze zamówić nową.

Więc co polecacie w Naszych przypadkach ? :)
ODPOWIEDZ