[problem] Port 3074 (?)

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu WiMax z firmy Netia, T-Mobile (Era) (Polska Telefonia Cyfrowa).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
wiligracz
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2009-01-14, 11:43
Lokalizacja: Warszawa

[problem] Port 3074 (?)

Post autor: wiligracz »

Witam, pozwolę sobię przejść do konkretów już na początku, gdyż chciałbym możliwie szybko rozwiązać mój problem. Otóż w grach takich jak Call of Duty Modern Warfare 2, czy też GRID (uwaga: tylko na najnowszym patchu 1.3) borykam się z pewnymi błędami. O ile w tej pierwszej grze nie sprawiają one większych utrudnień, to w Grid'zie jest inaczej. Wszystko za sprawą (podobno) tajemniczego portu 3074, który to powinien być odblokowany/otwarty, a z tego co widać tak nie jest. W MW2 jedynie dostaje informacje o zablokowanym porcie Nat, ale grać można (czasem rozłączy - da się przeżyć). Co prawda grid pozwoli nam się zalogować do profilu online, jednak przy starcie wyścigu nie jest już tak różowo. Najczęściej po 5-10 sekundach od zalogowania się wszystkich graczy, i rozpoczęciu wyścigu - pojawia się informacja o kicku. Nie mam pojęcia od czego zacząć, a gry odsyłają mnie do strony z modelami routerów, i rozwiązaniem problemu dla większości modeli znanych marek - tylko że to jedynie komplikuje sprawę, bo nie posiadam żadnego routera. Pamiętam że wcześniej port był prawdopodobnie otwarty, przynajmniej CoD tak mnie informował. Coś musiało się zmienić... Proszę o pomoc, lub jakieś wskazówki.

Jedyne co znalazłem w sieci:
http://community.codemasters.com/forum/ ... 866&page=2
http://tfcracing.org/forum/viewtopic.php?t=228
http://forum.suprbay.org/showthread.php?tid=52851

Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie w tym momencie, ale używam Eset Smart Security 4
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: [problem] Port 3074 (?)

Post autor: Jo_gurt »

wiligracz pisze:Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie w tym momencie, ale używam Eset Smart Security 4
Nic nie napisałeś o twojej sieci. Ale Eset jeśli nie jest skonfigurowany to najprawdopodobniej blokuje.
wiligracz
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2009-01-14, 11:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: [problem] Port 3074 (?)

Post autor: wiligracz »

Jo_gurt pisze:[...]
Nic nie napisałeś o twojej sieci.
Co przez to rozumiesz? Co mam napisać (dostawca, parametry łącza, sposób połączenia)?
Ostatnio zmieniony 2009-12-06, 10:27 przez wiligracz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: [problem] Port 3074 (?)

Post autor: Blido »

wiligracz pisze:Co przez to rozumiesz? Co mam napisać (dostawca, parametry łącza, sposób połączenia)?
Właśnie to. Pierwsze i najważniejsze pytanie - czy łaczysz się przez router?
wiligracz
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2009-01-14, 11:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: [problem] Port 3074 (?)

Post autor: wiligracz »

Właśnie w tym rzecz... Routera nie posiadam, gdyby tak było - skorzystałbym ze strony do których MW2 mnie odsyła. Są tam rozwiązanie problemu dla różnych producentów takiego sprzętu. Internet jest podłączony bezpośrednio z IDU do komputera. Obecnie wszystko działa bez zarzutów, problem pojawia się tylko przy grach. Parametry łącza są wystarczające, aby zapewnić stałe 1 mega z umowy Ery.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: [problem] Port 3074 (?)

Post autor: Jo_gurt »

Próbowałeś bez Eseta?
wiligracz
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2009-01-14, 11:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: [problem] Port 3074 (?)

Post autor: wiligracz »

Tak, nic nie pomogło.


EDIT:
Obrazek

Wydaje mi się, że parametry są niezłe. Nie mam pojęcia dlaczego takie problemy powstają.
Zauważyłem jedną ciekawą rzecz. Na stronie speedtest upload jest średnio na poziomie 0,65 mega, ale pod koniec spada do ok. 0,40. Kiedy korzystam z programów typu p2p, wysyłam od 60 do 70 kilo na sekundę. Może to mieć jakieś znaczenie, gdyż grid korzysta podobno właśnie z p2p.
ODPOWIEDZ