Problem z wejściem na terminal.

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu WiMax z firmy Netia, T-Mobile (Era) (Polska Telefonia Cyfrowa).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kamilekk93
Stały użytkownik forum
Posty: 79
Rejestracja: 2009-11-19, 19:38
Lokalizacja: Radomsko

Problem z wejściem na terminal.

Post autor: kamilekk93 »

Witam wszystkicn mam taki problem otoż nie moge wejsc na terminal Era Wimax. Po połaczeniu Odu z Idu kablem a Także IDU z Karta sieciowa. W ustawieniach karty sieciowej podaje adres IP podany w instrukcji obsługi poźniej zgodnie z instrukcja wchodze do przegldarki wpisuje adres 192.168.254.251 i wyskakuje okno o podanie hasla i nazwy użytkownika. Jednak w instrukcji pisze ze nazwa i hasło użytkownika zostanie fabrycznie zmienione na installer. U mnie po otrwarciu sie okna z prośba o hasło i nazwe użytkownika nie ma nic po wpisaniu obojetnie jakiego hasla i nazwy. Nie idzie dalej próbowalem używac także danych z umowy, jednak to samo wpisywałem tez recznie Installer jednak bez skutków. Wie ktoś moze czym to moze być spowodowane? Chciałbym zaznaczyć iż ODU i IDU podłączałem w domu poniewaz jestem chory i montaż na dworze planuje na sobote. Czekam na odp i Pozdrawiam Kamilekki93 :)

[ Komentarz dodany przez: wojteks: 2009-12-10, 08:09 ]
Na forum piszemy zgodnie z zasadami ortografii i pisowni!
Ostatnio zmieniony 2009-12-10, 08:09 przez kamilekk93, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Problem z wejściem na terminal.

Post autor: Blido »

kamilekk93 pisze:U mnie po otrwarciu sie okna z prośba o hasło i nazwe urzytkownika nie ma nic po wpisaniu obojetnie jakiego hasla i nazwy nie idzie dalej
Co dokładnie masz na myśli? Czy po wpisaniu hasła i nazwy użytkownika pojawia się jakiś komunikat o błędzie, czy po prostu czysta strona przeglądarki? Czy adres 192.168.254.251 się pinguje?
Quest
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 204
Rejestracja: 2009-03-09, 22:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z wejściem na terminal.

Post autor: Quest »

kamilekk93, wpisz z malych literek installer i installer. innej mozliwosci nie ma.
Lutek1980
Użytkownik forum
Posty: 35
Rejestracja: 2009-09-28, 15:22
Lokalizacja: Zamość

Re: Problem z wejściem na terminal.

Post autor: Lutek1980 »

Jeżeli nic się nie dzieje spróbuj na innej przeglądarce
kamilekk93
Stały użytkownik forum
Posty: 79
Rejestracja: 2009-11-19, 19:38
Lokalizacja: Radomsko

Re: Problem z wejściem na terminal.

Post autor: kamilekk93 »

Problem z terminalem zostal rozwiazany powodem problemu była moja klawiatura. Jednak mam jeszcze kilka pytań mam problem z polaczeniem ETHERNET zeby zapaliła mi sie dioda na IDU musze machać antena jednak nie zawsze mi załapuje wie ktoś moze czym to jest spowodowane.? :)
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Problem z wejściem na terminal.

Post autor: Blido »

nie zawsze mi załapuje wie ktoś moze czym to jest spowodowane.? :)
Port RJ-45 w terminalu jest zużyty i nie zawsze styka, ew. wtyk na kablu jest źle zaciśnięty.
kamilekk93
Stały użytkownik forum
Posty: 79
Rejestracja: 2009-11-19, 19:38
Lokalizacja: Radomsko

Re: Problem z wejściem na terminal.

Post autor: kamilekk93 »

Aha chyba tak. Chciałbym dodac ze ten kabel sprawdzałem łacząc nim laptopy i wszystko wykrylo. Jednak jeden bolec blokujący na wtyczce jest ułamany moze to to powoduje problem? Jutro przejde sie do sklepu i kupie nowy kabel choć nie wiem czy to cos da.Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Problem z wejściem na terminal.

Post autor: Blido »

kamilekk93 pisze:Jednak jeden bolec blokujący na wtyczce jest ułamany moze to to powoduje problem?
Z całą pewnością, bo bez tego bolca piny są niedostatecznie dociśnięte do złącz w porcie.
kamilekk93 pisze:Jutro przejde sie do sklepu i kupie nowy kabel
Nie prościej zarobić nową wtyczkę? Który kabel jest uszkodzony - krótki, łączący IDU z komputerem/routerem czy długi łączący IDU z ODU? Jeśli ten drugi, to nie warto wymieniać na nowy, bo jest to bardzo drogi kabel - żelowany FTP, a 20m takiego kabla trochę kosztuje. Lepiej zarób nową wtyczkę. Jeśli nie umiesz sam i nie masz zaciskarki, na pewno w jakimś sklepie komputerowym sprzedawca zrobi to za drobną opłatą. Nie używaj taniej skrętki UTP do łączenia IDU z ODU! ODU jest zasilane przez tą skrętkę prądem 48VDC/0,5A a ponadto kabel jest narażony na czynniki atmosferyczne. Długo taka skrętka nie pożyje i może doprowadzić do uszkodzenia zestawu.
kamilekk93
Stały użytkownik forum
Posty: 79
Rejestracja: 2009-11-19, 19:38
Lokalizacja: Radomsko

Re: Problem z wejściem na terminal.

Post autor: kamilekk93 »

Kabel łaczący ODU z IDU jest dobry. Znalazlem u siebie w domu kabel 5 m tylko to jest chyba Kabel prosty bo jest cieńszy od tego co mi dali w zestawie do Karty Ethernet kabel ten jest nowy po podłaczeniu go do zestawu w domu jest ten sam problem po machaniu antena zapala sie dioda ethernet jednak po poruszeniu antena znowu gaśnie. zaraz z zestawem na dwór moze tam sie coś zmieni.
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Problem z wejściem na terminal.

Post autor: Blido »

kamilekk93 pisze:Znalazlem u siebie w domu kabel 5 m tylko to jest chyba Kabel prosty bo jest cieńszy od tego co mi dali w zestawie
Nie po tym się poznaje czy jest to kabel prosty :] Kabel jest cieńszy, bo po prostu nie jest ekranowany.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26148
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Problem z wejściem na terminal.

Post autor: wojteks »

Blido pisze:Kabel jest cieńszy, bo po prostu nie jest ekranowany.
Akurat kabel "zewnętrzny" a taki jest w zestawie ma grubszą izolację przystosowaną do pracy w trudnych warunkach (słońce/mróz/deszcz) a oprócz tego może mieć grubsze żyły niż zwykłe kable ethernet Cat 5e stosowane w pomieszczeniach.
Nie pomagam na PW!
kamilekk93
Stały użytkownik forum
Posty: 79
Rejestracja: 2009-11-19, 19:38
Lokalizacja: Radomsko

Re: Problem z wejściem na terminal.

Post autor: kamilekk93 »

Witam teraz robiłem troche inna kombinacje Kabli ten Biały co wspomniałem podłaczyłem do IDU I ODU. a kabel do ETHERNETU podłączyłem Kablem takim jak dali w zestawie tylko ten był dłuzszy bo pozyczylem go od kolegi. A więc tak; po podłaczeniu tego kabla uzyskuje połaczenie sieciowe jednak na IDU nie pali sie dioda Lan a połaczenie jest moge wejsc na terminal i sprawdzić sygnal mam około 3 lub 2 zielonych kresek raz udało mi sie namierzyc 4 lub 5 ale zaraz spadły. Z ciekawości Zestawiłem połaczenie hasło i nazwa urzytkownika wyskoczył błąd 621 nazwa urzytkownika i hasło jest nieprawidlowe w tej domenie. Jednak po podłączeniu tym kablem nie swieci sie ten Dioda Wirelles choc sygnal jakiś mam.Kiedy spowrotem podłaczam tym czarnym Kablem z zestawu do IDU I ODU zapala sie dioda wirelles i sie świeci jednak nie mam wtedy polaczenia z śieciowka. :( pomocy. Bedzie cud jeśli uda mi sie podłaczyc tego Vimaxa. Jak cos moge moje wyłapane na roboczym maści parametry ODU chce przykręcic najlepiej na Mur a nie na Dach. Pozdrawiam. :)
wigi83
Użytkownik forum
Posty: 40
Rejestracja: 2009-04-21, 10:00
Lokalizacja: wa-wa

Re: Problem z wejściem na terminal.

Post autor: wigi83 »

kamilekk93, wez te kabelki co dostales w zestawie i idz do najblizszego sklepu kopmuterowego. Niech Ci zarobia te kabelki na wprost! Koszt okolo 10 zl. A nastepnie podlacz sprzet na nowo. Sprawdz czy gniazdo Radio w IDU nie jest wyrobione. Jezeli nie wejdziesz na meni ODU to znaczy ze kabel jest przelamany albo zestaw jest uszkodzony. Moim zdaniem takie sprawy monterskie powinna wykonywac firma w cenie abonamentu Operatora. Pozdrawiam.
kamilekk93
Stały użytkownik forum
Posty: 79
Rejestracja: 2009-11-19, 19:38
Lokalizacja: Radomsko

Re: Problem z wejściem na terminal.

Post autor: kamilekk93 »

A więc tak; Gniazdo radio nie jest chyba wyrobione nie rusza sie i <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font>. A niedawno próbowałem tym czarnym Kablem z zestawu z ciekawości podłaczyc komputery i wszystko działało tzn karty sieciowe widziały siebie czyli chyba ten czarny Kabel chodzi przynajmniej w stosunku do łaczenia komputerów.
wigi83
Użytkownik forum
Posty: 40
Rejestracja: 2009-04-21, 10:00
Lokalizacja: wa-wa

Re: Problem z wejściem na terminal.

Post autor: wigi83 »

komputery laczy sie kablami skrosowanymi. A w zestawie do Wimax-a potrzebne sa kable proste. Ja bym sprobowal na nowych kablach.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26148
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Problem z wejściem na terminal.

Post autor: wojteks »

wigi83 pisze:komputery laczy sie kablami skrosowanymi.
Da się i prostymi w wielu przypadkach MDI/MDIX jest czesto obsługiwane przez nowsze karty sieciowe.
wigi83 pisze:A w zestawie do Wimax-a potrzebne sa kable proste.
W zestawie jest zalecany kabel "podwójnie skrosowany" ale to w zasadzie to samo co prosty.
Nie pomagam na PW!
kamilekk93
Stały użytkownik forum
Posty: 79
Rejestracja: 2009-11-19, 19:38
Lokalizacja: Radomsko

Re: Problem z wejściem na terminal.

Post autor: kamilekk93 »

A więc tak swoje Kable jakie posiadam to; Kabel to Karty Sieciowej o oznaczeniach; Cable UTP Cat 5e mam dwa takiego typu kable. Jednak najbardziej mnie ciekawi czemu na tym wspomnianym wczesniej przezemnie Kablu mam połaczenie Lan jenak nie swieci sie Dioa ETH na modemie udaje mi sie nawet zlapac kreski zasiegu i jakies parametry ale nie świeci dioda Wirelles a na tym czarnym kablu z zestawu cały czas swieci sie dioda wirelles a nie mam połaczenia Lan i nie moge wejśc na terminal na tym kablu choc kilka razy mi sie udało to zrobic ale po lekkikm ruszeniu antena połaczenie zostało zerwane.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26148
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Problem z wejściem na terminal.

Post autor: wojteks »

kamilekk93 pisze:na tym czarnym kablu z zestawu cały czas swieci sie dioda wirelles a nie mam połaczenia Lan
Stawiam jednak na częściowo uszkodzony (ewentualnie słabej jakości) kabel albo wtyki niedociśnięte a w ostateczności uszkodzone gniazdo w ODU albo IDU.
Nie pomagam na PW!
kamilekk93
Stały użytkownik forum
Posty: 79
Rejestracja: 2009-11-19, 19:38
Lokalizacja: Radomsko

Re: Problem z wejściem na terminal.

Post autor: kamilekk93 »

No mozliwe iż ten czarny kabel jest troche uszkozony jednak nim sie <font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font> nie zajmuje poniewaz na innym mi wykrywa połaczenie Lan macham antena i sie nie rozłacza połaczenie teraz mam nastepne pytanie ile musze miec zielonych kresek zasięgu ja mam okolo 2 lub 3 nie raz mi sie udało złapać 5 parametry inne mam nawet nawet sprawdzane tylko na jendym sektorze i częstotliwości. Czy po prostu zielone kreski zasiegu nie maja takiego znaczenia aby móc sie połaczyć.Pozdrawiam Kamilekk93 :)
ODPOWIEDZ