Debranding modemów Option

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

xman750
Stały użytkownik forum
Posty: 84
Rejestracja: 2009-08-24, 22:48
Lokalizacja: Glasgow

Re: Superfire problem z wgraniem starszej wersji softu

Post autor: xman750 »

frutis pisze:<font color="#FF0000"><b>[...]</b></font>
Instalatory Option'a (Superfire) zawierają firmware oraz oprogramowanie. Nie da się wgrać samego oprogramowania. Nie wiem też czy jest możliwe wgranie ponownie tej samej wersji firmware (inni producenci dają taką możliwość).
Ok sytuacja wygląda tak że z tym aby instalator rozpoczął działanie juz se poradziłem tzn dodałem obsługę konkretnego modelu. Teraz chodzi mi o to że instalator superfire ma jakby 2 funkcje aktualizacji firmware i aktualizacji software (dashboard) i jeśli wykryje że znajdujące sie na modemie wersje są nowsze wyświetla tylko komunikat że update jest niepotrzebny i kończy działanie. Ja chcę go zmusić do tego żeby albo w ogóle omijał to sprawdzanie wersji albo ewentualnie podobnym sposobem jak opisujesz wprowadzić do instalatora o wiele wyższe wartości wersji tak zeby to co jest na modemie zawsze wykrywał jako starsze.

Konkretnie chodzi mi o to ze mam iCONA 411 (K3760) gdzie jest wrzucony soft z Vodafone i superfire wykrywa że jest on sporo nowszy od tego softu w pliku aktualizacyjnym i chce aktualizować tylko firmware a mi własnie zależy na tym żeby wgrać na ten modem soft niebrandowany. Wydaje mi się że musi być jakiś sposób na obejście tego. Z góry dzięki za pomysły.

[ Komentarz dodany przez: krystianb: 2010-05-19, 10:11 ]
<a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=59341#59341">Panie i Panowie tniemy cytaty!</a>
Ostatnio zmieniony 2010-05-19, 09:11 przez xman750, łącznie zmieniany 1 raz.
frutis
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 312
Rejestracja: 2009-12-17, 17:31

Re: Debranding modemów Option

Post autor: frutis »

xman750
Sprawdź ten instalator (ma sztucznie zawyżoną wersję firmware).
xman750
Stały użytkownik forum
Posty: 84
Rejestracja: 2009-08-24, 22:48
Lokalizacja: Glasgow

Re: Debranding modemów Option

Post autor: xman750 »

frutis pisze:xman750
Sprawdź ten instalator (ma sztucznie zawyżoną wersję firmware).
Niestety po dodaniu K3760 do listy obsługiwanych modeli efekt jest taki: firmware: no update necessary software: no update necessary.

W
ersja softu w superfire 93.60.1 a na modemie 123.26.0 z vodafone, firmware mam najnowszy wiec to nie ma znaczenia, ale nadal pozostaje problem softu... Przydałby się jakiś programista co by to pomógł rozgryźć. Wersja softu jest na pewno gdzieś zaszyta...

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2010-05-20, 16:19 ]
<font color=orange>Poprawa pisowni.</font>
Ostatnio zmieniony 2010-05-20, 15:19 przez xman750, łącznie zmieniany 1 raz.
frutis
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 312
Rejestracja: 2009-12-17, 17:31

Re: Debranding modemów Option

Post autor: frutis »

xman750 pisze:Wersja softu w superfire 93.60.1 a na modemie 123.26.0 z vodafone, firmware mam najnowszy wiec to nie ma znaczenia, ale nadal pozostaje problem softu... Przydałby się jakiś programista co by to pomógł rozgryźć. Wersja softu jest na pewno gdzieś zaszyta...
Czyli firmware masz w wersji 2.12.0.0Hd?

Problem polega na tym, że w przypadku modemów Option'a firmware wraz z dashboard'em jest wgrywany do modemu w postaci jednego pliku (DATA_FILE/2062 - po otwarciu instalatora w resource edytorze). Nie ma (chyba, pewności nie mam) sposobu żeby wgrać sam firmware lub sam dashboard. Myślałem, że sztuczne zawyżenie firmware w instalatorze pozwoli na ponowne wgranie (wraz z innym dashboard'em).
xman750
Stały użytkownik forum
Posty: 84
Rejestracja: 2009-08-24, 22:48
Lokalizacja: Glasgow

Re: Debranding modemów Option

Post autor: xman750 »

frutis pisze: Czyli firmware masz w wersji 2.12.0.0Hd?
Tak

frutis pisze: Nie ma (chyba, pewności nie mam) sposobu żeby wgrać sam firmware lub sam dashboard. Myślałem, że sztuczne zawyżenie firmware w instalatorze pozwoli na ponowne wgranie (wraz z innym dashboard'em).

To chyba nie do końca tak przed przystąpieniem do update'u instalator sprawdza wersje i firmware i dashboardu. Przykładowo jeśli mam K3760 ze starszą wersją firmware to zostanie on zaktualizowany do najnowszego a dashboard ponieważ ma wyzszy numer zostanie nieruszony. Więc nadal uważam że musi być sposób albo na oszukanie instalatora przez zmiane nr wersji albopo prostu przez wyłączenie w jakiś sposób tego sprawdzania. Co do firmware'u który zlinkowałeś wcześniej to chyba się instalator nei dał oszukać bo napisął ze update jest niepotrzebny a teoretycznie powinien nadpisać istneijący firmware skoro wpiałes mu wyższą wersję. Cały czas mam nadzieję że jakoś uda się to jednak obejść... i dzięki za poświęcony czas
Lothan
Użytkownik forum
Posty: 33
Rejestracja: 2008-03-06, 11:19
Lokalizacja: Zabrze

Re: Debranding modemów Option

Post autor: Lothan »

W pierwszym poście podano sposób aktualizacji firmawe'u dla Optiona Icon 7.2. Jednak na stronie producenta go nie ma (screen)... Czy ktoś się orientuje skąd wziąć SuperFire do Option Icon 7.2?

[ Komentarz dodany przez: BliSki: 2010-08-10, 13:02 ]
<font color=orange>Wycinam zbędny już załącznik.</font>
Ostatnio zmieniony 2010-08-10, 12:01 przez Lothan, łącznie zmieniany 1 raz.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Debranding modemów Option

Post autor: ja.michal »

Lothan
Użytkownik forum
Posty: 33
Rejestracja: 2008-03-06, 11:19
Lokalizacja: Zabrze

Re: Debranding modemów Option

Post autor: Lothan »

ja.michal jesteś wielki !!! Option odsyła do operatora http://www.option.com/en/support/softwa ... s/icon7-2/ ("Note: the following flasher can not be used with devices purchased through a network operator. Please contact the network operator directly for assistance.") i uniemożliwia pobrania firmware'u po sprawdzeniu nr IMEI mojego modemu. Z kolei operator (Orange) napisał mi wprost: "Uprzejmie wyjaśniam, że aktualizacją taką nie dysponujemy."

Forum znowu przychodzi z pomocą. Bardzo dziękuję!
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Debranding modemów Option

Post autor: ja.michal »

Cieszę się, że mogłem pomóc.

Ani operator, ani producent nie będą mieli takich plików bo i jednym i drugim to nie na rękę. ;)
frutis
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 312
Rejestracja: 2009-12-17, 17:31

Re: Debranding modemów Option

Post autor: frutis »

xman750
Może tym razem się uda. Nowy instalator.
xman750
Stały użytkownik forum
Posty: 84
Rejestracja: 2009-08-24, 22:48
Lokalizacja: Glasgow

Re: Debranding modemów Option

Post autor: xman750 »

frutis pisze:xman750
Może tym razem się uda. Nowy instalator.
No :D dokładnie o to mi chodziło dzięki wielkie. Swoją drogą możesz zdradzić jak żeś to zrobił ? może się czegoś nowego nauczę w życiu ;)
frutis
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 312
Rejestracja: 2009-12-17, 17:31

Re: Debranding modemów Option

Post autor: frutis »

xman750 pisze:No :D dokładnie o to mi chodziło dzięki wielkie. Swoją drogą możesz zdradzić jak żeś to zrobił ? może się czegoś nowego nauczę w życiu ;)
Trochę zabawy w hex edytorze :).

Rozumiem, że udało Ci się wgrać dashboard Option'a?
Mógłbyś sprawdzić jaką wersję dashbord'u masz obecnie w modemie? 93.60.1 czy 123.60.1?
xman750
Stały użytkownik forum
Posty: 84
Rejestracja: 2009-08-24, 22:48
Lokalizacja: Glasgow

Re: Debranding modemów Option

Post autor: xman750 »

frutis pisze: Rozumiem, że udało Ci się wgrać dashboard Option'a?
Mógłbyś sprawdzić jaką wersję dashbord'u masz obecnie w modemie? 93.60.1 czy 123.60.1?
Tak udało się w końcu wgrać dashboard optiona wersje pokazuje taką jaka jest w rzeczywistości czyli 93.60.1 jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc też grzebałem w hex edytorze ale bez efektów....
qubek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2010-06-19, 13:34
Lokalizacja: Beskid Niski

Re: Debranding modemów Option

Post autor: qubek »

Bardzo przydatna instrukcja, @Patryk.

Jestem świeżo po debrandingu optiona GE0301 (express card) z vodafone'a.

1. Zainstalowałem soft ze sterownikami ze strony vodafone.
2. Hex edytorem zmodyfikowałem SuperFire z najnowszym FW optiona.
3. Zupgrade'owalem go ww. FW (dla niecierpliwych, to faktycznie trwa aż ok. 5 minut)
4. Odinstalowałem soft vodafone'a i zainstalowalem GT Connect.

Pozdrawiam
jakrzys
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2008-05-04, 23:08
Lokalizacja: I?awa

Re: Debranding modemów Option

Post autor: jakrzys »

frutis pisze:xman750
Może tym razem się uda. Nowy instalator.
Możesz odświeżyć upload?
frutis
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 312
Rejestracja: 2009-12-17, 17:31

Re: Debranding modemów Option

Post autor: frutis »

jakrzys pisze:Możesz odświeżyć upload?
Nowy link możesz znaleźć w tym poście: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=24857#285887. Ten instalator uaktualnia tylko dashboard.
jakrzys
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2008-05-04, 23:08
Lokalizacja: I?awa

Re: Debranding modemów Option

Post autor: jakrzys »

Kurcze, to wina systemu? odinstalowałem vodafone i teraz w ogóle modemu nie widzi, tylko zerocd.

[ Komentarz dodany przez: grzechu: 2010-07-11, 16:48 ]
<font color=orange>Poprawa pisowni.</font>
Ostatnio zmieniony 2010-07-11, 15:48 przez jakrzys, łącznie zmieniany 2 razy.
frutis
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 312
Rejestracja: 2009-12-17, 17:31

Re: Debranding modemów Option

Post autor: frutis »

jakrzys pisze:Qrcze, to wina systemu? odinstalowałem vodafone i teraz w ogóle modemu nie widzi, tylko zerocd.
To nie wina systemu :)
Pobierz ze strony Option'a (http://www.option.com/en/support/softwa ... s/icon411/) odpowiedni driver (5.1.36.0 - tylko dla Win7). Znajdź w menadżerze urządzeń swój modem (będzie widoczny w kategorii urządzeń usb) i uaktualnij sterownik (tylko musisz ręcznie wskazać nowy sterownik) na ten ze strony Option'a.

Drugi sposób to ręczne przełączanie modemu za każdym razem narzędziem SwitchZCOPTION (http://forum.vodafone.co.uk/topic/56155 ... ected-fix/).
Robik99
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2009-04-05, 09:05
Lokalizacja: Śląsk

Re: Debranding modemów Option

Post autor: Robik99 »

[quote="Patryk"][/quote]

Można prosić o ponowne wklejenie obrazków ?
Bo z tej strony http://yaboll666.rootnode.net/ nie otwiera
sensei
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2008-03-09, 09:49
Lokalizacja: Ząbki

Re: Debranding modemów Option

Post autor: sensei »

Dolaczam sie do prosby o refresh 1 posta chociaz o informacje jakiego ciagu HEX szukac w Superfire.exe
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Debranding modemów Option

Post autor: Patryk »

Fotki ponownie on-line.
sensei
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2008-03-09, 09:49
Lokalizacja: Ząbki

Re: Debranding modemów Option

Post autor: sensei »

Patryk - piekne dzieki ! co prawda brakuje jednego obrazka ale da sie domyslec co i jak :D dzisiaj sflashowalem w pracy juz 5 modemow :ok:
Teufel
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2011-02-13, 08:15
Lokalizacja: United Kingdom

Re: Debranding modemów Option

Post autor: Teufel »

panowie moglibyscie uaktualnic linka do debrandingu icon'a 411 (431) mam ten sam problem co kolega wczesniej, wersja softu nie zostaje zmieniona, udaje sie zmiana firmware'u ale dashboard jest nadal ten sam z vodafone...
gutektm
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2011-02-20, 20:32
Lokalizacja: Włoszczowa

Re: Debranding modemów Option

Post autor: gutektm »

Witam.
Mógłby mnie ktoś oświecić dlaczego nie mogę zaktualizować niebrandowego modemu.
- Model to GTMax HSUPA GX0301 - 10802 (purpurowa etykieta OPTION)
- Wersja superfire 2.0.0.241 (pobrana po SN modemu)

W czasie instalacji wywala coś takiego: " Unable to start GtFlashSwitch service!
Log z superfire w załączniku.
Awatar użytkownika
artur620
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2011-03-31, 19:23
Lokalizacja: raciaz

Re: Debranding modemów Option

Post autor: artur620 »

Halo !
Mam :
OptionGlobesurfer icon VP (Date:Oct 17.2006.),-(ORANGE)
Rev: 3.20.OHD
Sterownik,ver:2.0.1.3,Option
S/N-VP2773XSPM
IMEI:3594---8
-(na samym dole-z tylu modemu:VP1BL-22027-2).
Bardzo prosze szanownych kolegow o precyzyjne podanie ,- czym flaszowac i <font color="#FF00FF"><b>»»skąd««</b></font> pobrac wszystko do tego zabiegu.
Ps. - niechce uwalic tego modemu , a nic ewidentnie nie widze o " VP".
Byc moze wszystko co potrzebuje pasuje od np: GT , lub innych Optionow.
Moje zaiteresowania sa bardziej skierowane na Sat Tunerach.
Z gory dziekuje za ewentualna i wyczerpujaca pomoc.

[ Komentarz dodany przez: krystianb: 2011-04-01, 01:24 ]
<a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=229313#229313" target="_blank">»IMEI«</a>
Ostatnio zmieniony 2011-04-01, 00:24 przez artur620, łącznie zmieniany 1 raz.
templer1
Robik99
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2009-04-05, 09:05
Lokalizacja: Śląsk

Re: Debranding modemów Option

Post autor: Robik99 »

am ten problematyczny modem Option GT Max 7.2 z Ery HSDPA Network Card (GT MAX 7.2 E GX0201-10993 seria FT186C60LZ) system Win7.
W pliku "Superfire.exe" nie znalazłem ciągu 4700580030003200300031 więc uruchomiłem instalator Fuji a następnie Superfire i uaktualniłem firmware (2.5.11Hd)
ale jedyne sterowniki z jakimi działa to te z zero CD (3.2.1.3 2007-04-26) i "GlobeTrotter Connect" (2.1.0.425) wskazywanie nowszych sterowników nic nie daje
(System Windows ustalił, że oprogramowanie ... jest aktualne)
Obecnie używam "top netinfo", ale i tak potrafi podczas pracy "wywalić" sterowniki (komunikat urządzenie nie jest zainstalowane ... w Viście było prawie ci każde uruchomienie )
Czy można zmusić system do używania nowszych sterowników i jakie zainstalować ?
laskovy
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2011-06-07, 19:14
Lokalizacja: Katowice

Re: Debranding modemów Option

Post autor: laskovy »

Czy ma ktoś pomysł jak zdebrandować Option Globesurfer Icon (GI101, taka "mydelniczka")? Szukanie w hexedicie nie przynosi żadnego efektu... Chciałbym tylko do pamięci wgrać GlobeTrotter Connect.
berni
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 496
Rejestracja: 2009-06-14, 22:21
Lokalizacja: PL

Re: Debranding modemów Option

Post autor: berni »

laskovy pisze:Czy ma ktoś pomysł jak zdebrandować Option Globesurfer Icon (GI101, taka "mydelniczka")? Szukanie w hexedicie nie przynosi żadnego efektu... Chciałbym tylko do pamięci wgrać GlobeTrotter Connect.
Czy to jest ten iCON

Kod: Zaznacz cały

ATQ0V1E0 - OK
AT+GMM - GlobeSurfer ICON
AT+FCLASS=? - +FCLASS: (0-1)
AT#CLS=? - POLECENIE NIEOBSŁUGIWANE
AT+GCI? - POLECENIE NIEOBSŁUGIWANE
AT+GCI=? - POLECENIE NIEOBSŁUGIWANE
ATI1 - Manufacturer: Option N.V.
       Model: GlobeSurfer ICON
       Revision: 3.18.0Hd (Date: May 09 2006, Time: 10:36:41)
Gdzie znalazłeś flaszera dla tego modemu, Option nie udostępnia dla GlobeSurfera aktualizacji. Jedynie można pobrać instalator GlobeTrotter Connect 1.0.0.343 i przed podpięciem modemu zainstalować na dysku.
dzieciux
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2008-06-25, 22:54
Lokalizacja: Toruń,Grębocin

Re: Debranding modemów Option

Post autor: dzieciux »

witam
posiadam Icona 225 GI0225
zmieniłem HEXem co trzeba i wywala mi takie coś:
Unable to start GtFlashSwitch service
można coś na to poradzić?
marekelektro
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2011-11-27, 12:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Debranding modemów Option

Post autor: marekelektro »

Witam!
Na forum znalazłem podpowiedź, jak wykonać debranding mojego modemu Option iCON 505, który miał najnowszy firmware szwedzkiej firmy Telia w wersji 3.19 (simlock zdjęty wcześniej). Dostępny najnowszy firmware firmy Option to też wersja 3.19. Czytałem na forum o różnych problemach, ale wszystko udało się. Poniżej, jak to zrobić .
1. Pobrać najnowszy firmware firmy Option
2. Rozpakować plik SmartFire_....d.exe np. 7-Zip i otrzymać nowy plik SmartFire_....d.exe
3. Postępować dalej wg autora postu traktując plik SmartFire jak SuperFire (aby móc zaznaczyć "Generate log file" modem uruchamiamy po odpaleniu pliku SmartFire oraz nie ma potrzeby konwersji nazwy modemu na hex, gdyż nowy HexEdit wyszukuje dobrze ASCII).

Pozdrawiam :)
ODPOWIEDZ