Debranding modemów Option

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

mrozilla
Stały użytkownik forum
Posty: 135
Rejestracja: 2010-08-27, 19:30
Lokalizacja: Polska

Re: Debranding modemów Option

Post autor: mrozilla »

Co może być z moim modemem, że nie mogę dokonać aktualizacji oprogramowania?
Mam GTM378 EL
W logu mam:
MO0205-10913
W oprogramowaniu:
Superfire_ GTM378_FW_2.5.1Hd
Nie znajduje tego Hex'a
Znajduje go dopiero w oprogramowaniu:
Superfire_iCON_7.2_FW_2.5.1Hd

Na przerobionym drugim oprogramowaniu (zmiana na 10913), czasami nie zaskakuje możliwość aktualizacji, tak jakbym nic nie zmieniał, a czasami jest opcja aktualizacji, klikam czekam, najpierw jest checking, potem na chwile się zmienia, pasek rusza o jakieś pół centymetra, ponownie checking i wyskakuje error, czasami chwilę po zaczęcu aktualizacji.
Wyskakuje taki komunikat:
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Jak mogę zaktualizować swoje oprogramowania, bo mam stare...
bubek2500
Użytkownik forum
Posty: 27
Rejestracja: 2011-02-06, 17:34
Lokalizacja: radom

option gt max hsdpa/3g/edge/gprs

Post autor: bubek2500 »

Witam, Modem jak w temacie model gx0201 z orange bez sima, zrobiłem flash zgodnie z pierwszym postem wszystko poszło ładnie gładko modem nie posiadał zero cd teraz posiada ale modem nie wykrywa mi hsdpa w play a w zasięgu na pewno jestem. W czym leży problem. Modem w menadzerze urządzeń jest jako karta sieciowa hsxpa-network interface

Obrazek
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Debranding modemów Option

Post autor: Patryk »

bubek2500, przestaw tryb sieci na 3G Only i sprawdź, czy będzie działać.
bubek2500
Użytkownik forum
Posty: 27
Rejestracja: 2011-02-06, 17:34
Lokalizacja: radom

option gt max hsdpa/3g/edge/gprs

Post autor: bubek2500 »

Po przełączeniu na dole mam roaming to play a po prawej pisze umts, natomiast mam dostęp do identycznego modelu też z orange i jest opcja hsdpa ale jest inna wersja oprogramowania i globe trotter jak zmienić w moim na taką samą i skąd ją wziąść ?
ObrazekObrazek Obrazek

[ Dodano: 2012-01-06, 10:28 ]
Czy może ktoś mi wskazać gdzie znajde superfiremod.exe 2.5.13hd dla gt max 7,2

[ Dodano: 2012-01-06, 13:49 ]
Albo niech ktoś mi podpowie jak podmienić program GlobeTrotterConnect w zero cd znajdującym się w modemie.
mrozilla
Stały użytkownik forum
Posty: 135
Rejestracja: 2010-08-27, 19:30
Lokalizacja: Polska

Re: Debranding modemów Option

Post autor: mrozilla »

No ale co z moim przypadkiem, że pomimo zmiany wartości na tą z loga, update nie leci tak jak trzeba?
berni
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 496
Rejestracja: 2009-06-14, 22:21
Lokalizacja: PL

Re: Debranding modemów Option

Post autor: berni »

mrozilla pisze:Jak mogę zaktualizować swoje oprogramowania, bo mam stare...
Jakie masz aktualne? Tutaj
http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t ... c&start=15
użytkownik @majsterklepka opisał jak sobie poradził ze swoim modemem.
natomiast mam dostęp do identycznego modelu też z orange i jest opcja hsdpa ale jest inna wersja oprogramowania i globe trotter jak zmienić w moim na taką samą i skąd ją wziąść
Czy sprawdzałeś tą wersję? Aby wyłuskać instalatora z modemu kiedyś robiłem to tak:
uruchamiałem starszą wersję Linuksa jako LiveCD i po podłączeniu modemu na pulpicie pokazywał się dysk wymienny wirtualnego CDRomu z modemu, kopiowałem te pliki na pendriva i już miałem instalatora. W Windows przed podpięciem modemu najpierw instalowałem z tego pendriva instalatora a póżniej podpinałem modem, system wykrywał nowe urządzenia i można było już skonfigurować net.
bubek2500
Użytkownik forum
Posty: 27
Rejestracja: 2011-02-06, 17:34
Lokalizacja: radom

Re: Debranding modemów Option

Post autor: bubek2500 »

Tak sprawdzałem tą wersje 3,1 i działa poprawnie, chodzi mi o to żeby tą wersje zapakować na wirtualny dysk modemu zamiast starej chodzi o to żeby po włożeniu modemu do innego laptopa zainstalowało się samo już z tą nową wersją 3.1 a nie żeby póżniej ją dogrywać.
Więc albo w jakiś sposób musze rozpakować superfire i podminić w nim ten program lub <font color="#FF00FF"><b>»»znaleźć««</b></font> gotowy superfire już z tą wersją .
berni
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 496
Rejestracja: 2009-06-14, 22:21
Lokalizacja: PL

Re: Debranding modemów Option

Post autor: berni »

Poszukaj na stronie Optiona, po wpisaniu IMEI lub SNR, ja tak pobrałem sobie flaszery dla iCON-ów 225, 411 i 505. Dla GlobeSurfera już Option nie udostępnia aktualizacji.
Bardzo ważna uwaga: flaszowanie to ostateczność, jest ryzyko, że pójdzie coś nie tak i modem ulegnie uszkodzeniu.
bubek2500
Użytkownik forum
Posty: 27
Rejestracja: 2011-02-06, 17:34
Lokalizacja: radom

Re: Debranding modemów Option

Post autor: bubek2500 »

berni pisze:Poszukaj na stronie Optiona, po wpisaniu IMEI lub SNR, ja tak pobrałem sobie flaszery dla iCON-ów 225, 411 i 505. Dla GlobeSurfera już Option nie udostępnia aktualizacji.
Bardzo ważna uwaga: flaszowanie to ostateczność, jest ryzyko, że pójdzie coś nie tak i modem ulegnie uszkodzeniu.
Aktualizację już dawno ściągałem i jest ta która jest wyżej w innym poście na zdjęciu a jest na pewno jeszcze nowsza gdyż miałem w rękach taki sam modem i miał nowszy soft.
A może by dało rade z tego drugiego modemu wydobyć ten soft żeby wgrać do mojego ?
Ostatnio zmieniony 2012-01-07, 18:56 przez bubek2500, łącznie zmieniany 1 raz.
berni
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 496
Rejestracja: 2009-06-14, 22:21
Lokalizacja: PL

Re: Debranding modemów Option

Post autor: berni »

bubek2500 pisze:A może by dało rade z tego drugiego modemu wydobyć ten soft żeby wgrać do mojego ?
Takich kombinacji jeszcze nie robiłem, nie wiem czy jest to wykonalne dla Optionów.
achpiotr
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2012-01-31, 20:40
Lokalizacja: Warszawa

Re: Debranding modemów Option

Post autor: achpiotr »

Update firmwaru super, niemniej jednak chciałem również przeprowadzić update sterowników na ZeroCD, niestety moja wersja sterów z Orange to 130.0.0 a Optiona na stronie ma numer dużo niższy i updater stwierdza, że nie ma potrzeby akyualizacji.

Może ktoś potrafi edytować, o ile się da, Hexem superfire.exe by niezależnie od wersji na modemie i tak wepchną tam te stery?

pozdrawiam
alekq
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2012-09-14, 15:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: Debranding modemów Option

Post autor: alekq »

Witam wszystkich jako nowy użytkownik i życzę najlepszego!
Nie wiem czy we właściwy sposób doda się poniższy tekst do tematu, jakby soś było źle to sorry.

Wołanie o pomoc dobrych ludzi!
Mam dwa modemy pcmcia Optiona.
W logach z superfire meldują się następująco:
Pierwszy:
29.375: CPagePreparation::Do, code: GT9400-10423.
29.375: CPagePreparation::Do, product: Option 3G/Edge.
Drugi:
21. 0: CPagePreparation::Do, code: GX0201-10917.
21. 0: CPagePreparation::Do, product: GT MAX '7.2 Ready' E.
Ten sam code co w przykładzie!

Pobrałem sobie sima aero2 (ten bezpłatny dostęp do internetu) no i niestety przy próbie jego użycia okazało się, ze oba modemy mają simlocki.
Przewertowałem co potrafiłem w internecie i znalazłem jak na razie 4 sposoby na ściągnięcie tych simlocków.
1.
Operator. Mało ambitnie. Chcą w orange za to 70zł i są raczej śmieszni, a na pewno irytujący.
Przypuszczam, ze mają jakis kalkulator, który zamienia imei na password do komendy AT, która zdejmuje tego simlocka. MOże robią to jakoś inaczej - tak czy owak póki nie muszę to nie chcę mieć z nimi do czynienia.
2.
Program DC-Unlocker. Krążą po sieci rzekomo crackowane wersje. Mówi, że unlocking i przesuwa pasek postępu. Potem kilka minut pasek ma 100%. Potem program bez słowa znika z ekranu i task menedzera. Simlock jest dalej.
3.
Coś wymyślono opartego na Pythonie:
http://dogber1.blogspot.com/2010/01/unl ... io225.html
Nie wiem co to jest ten Python. Przypuszczam, że całe srodowisko programistyczne, ale nie znam i nie próbowałem.
4.
Opisane w tym wątku modyfikacje execa superfire.
Być może było fajnie kilka lat temu, gdy ten wątek powstawał. W tej chwili nie znalazłem w execu podanych nazw takich jak np. GT9400-XXXXX. Za to pojawiły sie jako name jakieś nazwy handlowe, czy produkcyjne Optiona typu np. Anaconda. Poza tym nie ma wygody, ze exec jest dla jednego modelu. Przynajmniej te dwa, które mnie intersowały mają tablicę z opisem kilkudziesięciu kart. Co prawda programista za pomocą komentarzy ładnie ją opisał, ale i tak jestem za chudy w uszach. Programowałem za czasów COBOLu i ALGOLu, a pctów to wtedy jeszcze nie było. To chyba jest pisane w którymś C. Jakbym miał żródło to może bym znalazł właściwe miejsce, ale też niekoniecznie.

Za to przyjrzałem się trochę temu reseditowi. Zauważyłem, że jest tam sekcja "string table" zawierająca wpisy takie jak mowa o nich w tym wątku.
Nawiasem mowiąc superfire oznaczone na stronie optiona jako 3G/EDGE oraz HSDPA są identyczne co do bajta. Zawierają w tej sekcji:
GT9400-10423~GT9404-10505~GT9404-10797~GT9406-10443~GT9406-10504~GX0101-10495~GX0101-10717
Zmieniłem pierwszy lepszy z nich na taki jaki wyszedł z logu jako unsopported. W tym stringu pierwszy typ przed tyldą jest juz taki jak podał log.
O dziwo dla obydwóch modemów updatery ruszyły i nic nie marudziły.

Przy tym GTMaxie pojawił się jakis zero cd. Zmieniłem driver pamięci masowej usb na ten ze strony optiona (napisali, że to windows 7, a ja mam xp!), poinstalował jakis soft i teraz wszystko działa tak jak działało. GTMax jest widziany jako karta sieciowa. Tylko dalej przy simie innym niż orange GTConnect pisze mi, że device is locked!!!
Przed superfire meldował się po ATI:
Manufacturer: Option N.V.
Model: GlobeTrotter HSDPA Modem
Revision: 2.5.13Hd (Date: Feb 18 2008, Time: 18:31:16)
PO superfire:
Manufacturer: Option N.V.
Model: GlobeTrotter HSDPA Modem
Revision: 2.5.13Hd (Date: Feb 18 2008, Time: 18:31:16)
Wersja updatera była ta sama i nawet mi mówił, że zmiana nie jest necessary, więc pewnie nie zrobił nic.

DLa 3G odpowiedzi po ati:
było:
Manufacturer: Option N.V.
Model: GlobeTrotter 3G+
Revision: 3.19.0Hd (Date: May 31 2006, Time: 15:49:25)
jest:
Manufacturer: Option N.V.
Model: GlobeTrotter 3G+
Revision: 3.20.3Hd (Date: Sep 28 2006, Time: 14:18:42)
Modem działa z simem orange, więc udało mi się nie zepsuć. Tyle tylko, że z innym simem dalej device is locked.
W logu są takie ładne wiersze:
40. 94: CPageConfirmation::Do: After SW version comparison NandMask = c0. SW Switches will decide if SW is going to be updated.
40. 94: CPageConfirmation::ComposeWarnings: SW is not going to be updated, ignore switch used, NandMask = c0.
40. 94: CPageConfirmation::Do: Last step. After FW version comparison NandMask = c0. FW Switches will decide if FW is going to be updated.
Jak powiedział, że SW not going to i niczego nie zrobił. Przypuszczam, że wysyła
ati+clck="pn",2
i jak dostaje odpowiedź, że jest zablokowany to nic nie robi.

Straciłem dzień i niestety koncept co by tu jeszcze.
Zastanawiam się czy tego superfire nie mozna puścić z linii komend dając mu jakieś parametry wymuszające SW going, a nie not going. W tej chwili zresztą to i FW bo już jest najwyższe możliwe na stronie optiona.
Może mu spróbować jakś starszą wersję założyć tylko jak go zmusić do downgrade'u i gdzie znaleźć jakies starocie?

Jakby ktos dotarł aż dotąd to wołanie o pomoc brzmi:
Czy jeszcze cos kombinować i ew. co? Czy odpuścić sprawę i kupić jakieś chińskie badziewie?
I pytanie 2 do doświadczonych:
Czy któraś z tych kart ma jakieś istotne przewagi nad drugą bo jedna musze oddać firmie, z którą się wkrótce rozstaję?
Na prędkości mi za bardzo nie zależy bo używam ich tylko w sytuacjach awaryjno-urlopowych. Zazwyczaj wyjeżdżam w miejsca o takim sygnale, ze i tak chodzą po gprsie. W domu i w pracy mam przewodowy, więc nie potrzebuję. Czasem chcę jakiegos maila puścić z pracy nie przez sieć firmową i wtedy się przydają, ale to rzadkość.
Tak na moje oko to lepiej wygląda ta starsza 3G z racji jakby solidnie rozwiązanej anteny.

Jakby ktos mógł mi pomóc to byłbym wielce zobowiązany :-).
Pozdro jak mówi moja latorośl.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Debranding modemów Option

Post autor: krystianb »

alekq pisze:Pobrałem sobie sima aero2 (ten bezpłatny dostęp do internetu) no i niestety przy próbie jego użycia okazało się, ze oba modemy mają simlocki.
Straciłeś niepotrzebnie czas, żaden z tym modemów nie obsługuje utms900 nie zadziała z aero2
Do tego żadnego z tych modemów nie odblokujesz za darmo, 3g/edge ma lepszą antenę (jeśli to ten wieli wystający) 3g max ma tego motylka bardzo delikatnego, łatwo go uszkodzić, ponoć gorzej sobie radzi, jedyna zaleta to download do 7.2Mb, starszy ma do 1.8, jak wyżej pisałem do aero2 potrzebujesz nowy modem.

[ Dodano: 2012-09-15, 13:07 ]
alekq pisze:Opisane w tym wątku modyfikacje execa superfire.
A debranding służy tylko do zmiany identyfikatorów sprzętu na takie które obsługuje aplikacja gt connect, simlocka tak się zdjąć nie da.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
alekq
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2012-09-14, 15:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: Debranding modemów Option

Post autor: alekq »

Dzięki za uwagi.
Czas jest akurat urlopowy, jestem nad morzem, pogoda do luftu, więc straty nie odczuję :-). Zresztą cos nowego zawsze warto zobaczyć.
Że nie pójdzie to aero na żadnym z nich to mnie zaskoczyłeś. Założyłem, że jak za darmo, to wybrali rozwiązanie bez żadnej filozofii chodzące na wszstkim.
Szkoda bo jak mówiłęm będę musiał oddać sima i jeden z tych modemów. Myślałem, że zdjęcie tego simlocka i aero da mi urlopowo-awaryjną łączność.
Nie potrzebuję abonamentu bo przydaje mi się to kilka razy w roku i nie ma sensu kasy wydawać. Rozejrzę się jeszcze - może orange sprzedaje jakieś simmy prepaid.
A debranding służy tylko do zmiany identyfikatorów sprzętu na takie które obsługuje aplikacja gt connect, simlocka tak się zdjąć nie da.
Jak pomyślałem chwilę nad tym zdaniem to już wiem jaki logiczny błąd zrobiłem. Miałem/mam po kolei nokie E50, 51, 52 na symbianie. Pierwsze co w nich zawsze robiłem to zastąpienie brandowanego softu orygilnanym od nokii. Trzeba było zmienić przedtem phone code, ale w APARACIE, a nie updaterze. No cóż - głupich nie sieją, ale zabawa była przednia. Mózg się pogimnastykował, a to podobno ważne w moim wieku. Zresztą każdy czasami odwala kawał dobrej, nikomu nie potrzebnej głupiego roboty :-).
E52 to była z Playa bez simlocka na pewno. Natomiast te dwie porzednie były z Orange, więc jak znam tą firmę to pewnie miały simlocki. Jak wrócę do domu to jeszcze z ciekawości głupiej sprawdzę.
A swoją drogą to się teraz zacząłem zastawiać czy aby przypadkiem tym samym programem, którym zmieniałem te phonecode (nie pamiętam w tej chwili nazwy) nie dałoby się potraktować tych modemów.
Na zdrowy rozum biorąc gdyby z modemu zniknął identyfikator orange to może coś dałoby się dalej kombinować... - to tylko takie gorące myśli :-))).
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Debranding modemów Option

Post autor: krystianb »

alekq pisze:Że nie pójdzie to aero na żadnym z nich to mnie zaskoczyłeś. Założyłem, że jak za darmo, to wybrali rozwiązanie bez żadnej filozofii chodzące na wszstkim.
Sytuacja jest zgoła odmienna, aero2 za udostępnianie tego darmowego neta kasy nie dostaje. Jedyna ich korzyścią była tańsza licencja na pasmo lte2500.
alekq pisze:Miałem/mam po kolei nokie E50, 51, 52 na symbianie.
Tylko e52 może zadziałać jeśli jest to wersja e52-1 która to z zasady powinna być w europie sprzedawana. Ale z regulaminem aero też nie jest zgodna ponieważ ma hspa class 9, regulamin wymaga class 10, więc teoretycznie mogą przysłać maila z prośbą zaprzestania użycia tego sprzętu pod groźbą odłączenia od sieci.
alekq pisze:A swoją drogą to się teraz zacząłem zastawiać czy aby przypadkiem tym samym programem, którym zmieniałem te phonecode (nie pamiętam w tej chwili nazwy) nie dałoby się potraktować tych modemów.
Oj chciałbyś, żeby wszystko było takie proste. Nie da rady. W optionach firmware nadpisuje identyfikatory sprzętu przy falshowaniu, ale obszaru zawierającego dane o simlocku nie rusza. Poradnik jest tylko po to, żeby nie musieć korzystać z pomarańczowego oprogramowania.

A co do optionów ze smokiem orange, to jedyne sensowne rozwiązanie to jest używanie w nich prepaida orange.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Debranding modemów Option

Post autor: Patryk »

alekq pisze:Jak pomyślałem chwilę nad tym zdaniem to już wiem jaki logiczny błąd zrobiłem. Miałem/mam po kolei nokie E50, 51, 52 na symbianie. Pierwsze co w nich zawsze robiłem to zastąpienie brandowanego softu orygilnanym od nokii. Trzeba było zmienić przedtem phone code, ale w APARACIE, a nie updaterze.
I ta operacja też nie powodowała usunięcia smoka.
Simlock w 99,999% sprzętów (czy to telefonów, czy modemów) jest nie do zdjęcia za pomocą zwykłej aktualizacji firmware.
alekq
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2012-09-14, 15:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: Debranding modemów Option

Post autor: alekq »

Z tą nokią to nieporozumienie. Napisałem o tym tylko po to zeby wyjaśnić skąd mi głupi pomysł przyszedł do głowy, że przegrzebanie updatera optiona pozwoli mi pozbyć się tego simlocka.
Nawet jakby technicznie możliwe była taka kombinacja:
nokia z simem aero jako modem + połaczenie z komputerem to i tak bym tego nie stosował ze względu na konieczność ciągłych zmian simów w telefonie.

Samo aero zgarnąłem dzień przed wyjazdem i wiem o nim na razie zero.

Ten simlock mnie irytuje - w końcu założyli go ludzie, a nie bogowie, więc jakis na niego sposób poza wizytą w orange lub innym serwisie być musi. Nawet nie chodzi o te pare złotych tylko o frajdę.

Póki co dzięki za dobre słowo.
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Debranding modemów Option

Post autor: Patryk »

alekq pisze:Ten simlock mnie irytuje - w końcu założyli go ludzie, a nie bogowie, więc jakis na niego sposób poza wizytą w orange lub innym serwisie być musi. Nawet nie chodzi o te pare złotych tylko o frajdę.
Jest - albo płatne kalkulatory kodów typu DC-Unlocker, albo ingerencja za pomocą narzędzi serwisowych, które kosztują zdecydowanie za dużo by nabyć je w celu jednokrotnego użycia, tym bardziej z takim modemem.
alekq
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2012-09-14, 15:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: Debranding modemów Option

Post autor: alekq »

Tak sobie pomyślałem, że zbyt surowo oceniłem własne poczynania. Faktycznie, ze z punktu widzenia celu, który chciałem osiągnąć (usunięcie simlocka) wszystko to było głupiego robotą. Natomiast dla tych wszystkich, którzy szukają określonego ciągu znaków w szestnastkowym kodzie i edytują wykonywalny program jest to dobre rozwiązanie oparte na RESEdicie i chyba dobre uzupełenienie rozpoczątego przez Ciebie wątku. Szczególnie, że zapewne część ludzi po zobaczeniu hexadecylmanego zapisu od razu odstąpi od sprawy, a tu mamy normalny dziesiątkowy.
I drugie szczególnie: nie udało mi się znaleźć w obecnych superfire podanych otwartym tekstem nazw modeli takich jak daje log jako unsupported card. Patrząc RESEditem są i to podane dziesiątkowo, więc własciwie gotowizna. Być może od czasu powstania wątku (2009 rok) Option zmienił to specjalnie we flasherach.

Faktem jest, że:
1. Nie miałem wcześniej żadnego kontaktu z RESedit i nie znam tego programu.
2. Za jego pomocą oszukałem 2 flashery ze srony Optiona tak, ze uznały modem za niebrandowany i dały się uruchomić.
3. To, że udało się dla dwóch różnych moich Optionów nie musi oznaczać, że wyjdzie na każdym modemie Optiona.

Reasumując:
Mam jeszcze tydzień urlopu nad morzem, a jest zimno jak diabli, więc mam chwilę czasu żeby popełnić kawałek jakiegoś bardziej łopatologicznego manuala z printscreenami.
Tylko, że łącznośc bezprzewodowa nie jest moją działką i nie wiem czy to komukolwiek może się przydać. Być może na zmuszenie flashera do pracy są w tej chwili jakies inne wynalazki. Jeżeli tak to szkoda by było czasu. No i ktoś znający dobrze RESedita powinien rzucić okiem na pomysł.
No i last but not least: nie chce mi się już przeglądać raz jeszcze całego wątku. Jeżeli cały pomysł był opisywany w nim we wcześniejszych postach i jest plagiatem to najmocniej przepraszam :-).

I to by było póki co na tyle...

BTW.
Tytuł wątku
"Debranding modemów Option"
jest nieco mylący i być może to mnie zasugerowało. Wydaje mi się, że po zmianach we flasherach modemy pozostaja brandowane dokładnie tak jak były wcześniej. Jedynie flasher jest oszukiwany tak, aby uważał, że ma do czynienia z modemem nie brandowanym.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Debranding modemów Option

Post autor: krystianb »

alekq pisze:Wydaje mi się, że po zmianach we flasherach modemy pozostaja brandowane dokładnie tak jak były wcześniej.
Nie, po jednorazowym zabiegu, potem już flashujesz normalnym flasherem bez przeróbek.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
obibok
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2012-11-18, 17:03
Lokalizacja: ruda slaska

Re: Debranding modemów Option

Post autor: obibok »

Witam,
może mam trywialny problem ale męcze się już jeden dzień prubóje odblokować optiona icon 225 z simlokiem na orange, probóbowałem super fire dla wszystkich oemow ale podaczas próby odczytania kodu zatrzymuje się i nic, natomiast jeżeli chodzi o nowy firmware 24HD nie umiem znalezc linijki w której miałbym zmienić na swoją liczbe GI0225-11197.

czy moge prosić o pomoc?
S_beast
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2011-02-16, 20:58
Lokalizacja: Wisła

Re: Debranding modemów Option

Post autor: S_beast »

Śmiem Panowie stwierdzić, że wcale nie debrandujecie, tylko odblokowujecie mozliwość aktualizacji FW.

Ja w swoim Iconie 225 mogę grać FW jaki chce, ale mimo zdjętego simlocka i tolerowaniu innych kart sim, to pamięta o tym, że to Era go wprowadziła na rynek.

Po pierwsze pamięta o swoim pochodzeniu i traktuje kartę CP jako roaming.
Po drugie żeby nie pokazywać iż ktoś może dostarczać szybszy internet niż T-mobile (co jest nawiasem mówiąc nie jest prawdą, bo T-mobile najszybsze jest :rotfl: ) to nie pójdzie szybciej niż EDGE, mimo iż jestem pewnie jednym z dwóch użytkowników co wiszą na najbliższym BTS'ie CP lub Plus jak kto woli, a on mało, że jest umtsowy to jeszcze lteowy też. :D
alekq
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2012-09-14, 15:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: Debranding modemów Option

Post autor: alekq »

obibok: jeżeli robisz ten sam błąd co ja, czyli usiłujesz zdjąć simlock'a poprzez update optiona to daj sobie spokój bo to nie wyjdzie. Przeczytaj jeszcze raz odpowiedzi krystianab i Patryka na moje przygody. Jeżeli tylko chcesz zrobić update modemu będąc świadomym, ze simlock nie zniknie to daj link do tego superfire albo przyślij exe i spojrzę na niego. Nie wiem jak przesyłąnie lub załączanie takich execów ma się do zasad forum i co na to Administrator, więc chyba link prostszy.
berni
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 496
Rejestracja: 2009-06-14, 22:21
Lokalizacja: PL

Re: Debranding modemów Option

Post autor: berni »

S_beast pisze:Ja w swoim Iconie 225 mogę grać FW jaki chce, ale mimo zdjętego simlocka i tolerowaniu innych kart sim, to pamięta o tym, że to Era go wprowadziła na rynek.
Zflaszowałem dwa iCONy 225, które były już bez blokady simlock:
http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p ... ht=#341779
W Plusowym nie zmieniło się to

Kod: Zaznacz cały

at_opmn

_OPMN: iPlus Modem USB Option Icon 225 HSDPA 7.2

OK
at_ogtc?
_OGTC: GI0225-11165

OK
a w Optionie z Orange UK pozostało

Kod: Zaznacz cały

at_opmn

_OPMN: Icon 225

OK
at_ogtc?
_OGTC: GI0225-11224

OK
Obydwa tak odpowiadają na komendę

Kod: Zaznacz cały

ati
Manufacturer: Option N.V.
Model: GlobeTrotter HSDPA Modem
Revision: 2.5.24Hd (Date: Apr 17 2009, Time: 08:59:36)

OK
Przy flaszowaniu korzystałem z Hexeditora. W necie są dostępne flaszery dla tego modemu, które nie wymagają kombinacji z Hexeditorem.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Debranding modemów Option

Post autor: krystianb »

S_beast pisze:Po pierwsze pamięta o swoim pochodzeniu i traktuje kartę CP jako roaming.
Tak samo pokazują wszystkie niebrandowane modemy. Cały CP chodzi na roamingu wewnętrznym zarówno lte jak i 3/2g.
S_beast pisze: to nie pójdzie szybciej niż EDGE, mimo iż jestem pewnie jednym z dwóch użytkowników co wiszą na najbliższym BTS'ie CP lub Plus jak kto woli, a on mało, że jest umtsowy to jeszcze lteowy też.
Może tam jest tylko lte i umts900, ewentuanie 2.1GHz do Ciebie nie sięga? Ewentualnie era ustawiła inną metodę autoryzacji, jak odpowiada na "at_osec?"
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Debranding modemów Option

Post autor: ja.michal »

Dembraduje się. Modem z Orange przyjmował tylko i wyłącznie sterowniki z Orange. Po debrandingu wg sposobu Patryka modem nie przyjmował sterowników Orange. Był błąd. Dopiero sterowniki od Optiona działały.
S_beast
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2011-02-16, 20:58
Lokalizacja: Wisła

Re: Debranding modemów Option

Post autor: S_beast »

Ok to z roamingiem łyknę, ale o EDGE'u coś Panowie poopowiadać możecie?

Chodzi o wzorcową dla wszystkich dostawców internetu górę Kozińce. Jeśli chcecie komuś pokazać potęgę internetu bezprzewodowego to nie bierzcie go do Warszawy, Katowic i innych takich tam, ale właśnie na Kozińce. :rotfl:

Za czasów Ery to prawie non stop miałem "zamknięty budzik". Ile fabryka dała na modemie.

Dobra, ale teraz interesuje mnie Polsat. Dwa Samsungi umieszczone obok modemu pokazują mi 3G na max bodajże na UMTS 900/2100 MHz w modelu B2710 i WCDMA w Omnia II, a modem ani rusz powyżej EDGE przy "preferably UMTS", a przy "only UMTS" pokazuje "No station".
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26146
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Debranding modemów Option

Post autor: wojteks »

S_beast pisze:Dwa Samsungi umieszczone obok modemu pokazują mi 3G na max bodajże na UMTS 900
Ale Icon 225 nie ma UMTS900 więc ......
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Debranding modemów Option

Post autor: Patryk »

Dobra, ale teraz interesuje mnie Polsat. Dwa Samsungi umieszczone obok modemu pokazują mi 3G na max bodajże na UMTS 900/2100 MHz w modelu B2710 i WCDMA w Omnia II, a modem ani rusz powyżej EDGE przy "preferably UMTS", a przy "only UMTS" pokazuje "No station".
Icon 225 nie obsługuje UMTS900, a na Kozińcach Plus ma w 2100 tylko dwa sektory więc możesz nie być w zasięgu. Znany problem tej stacji, z resztą typowy dla Plusa.
Prawdopodobnie zmieni się coś w tym temacie w ramach ujednolicania technologii, ale termin jest raczej nieznany.

Poza tym zdarzały się w tych modemach uszkodzenia radia UMTS - warto sprawdzić, czy działa 3G w innej sieci.
S_beast
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2011-02-16, 20:58
Lokalizacja: Wisła

Re: Debranding modemów Option

Post autor: S_beast »

Panowie wybaczą moją ignorancję, bo widzę że jednak hardwarowo nie wydalam.
No nic. Coś się tam dokupi. Pozdrawiam wszystkich i dziękuję może nie za rozwiązanie mojego problemu, ale przynajmniej za wyczerpujące wyjaśnienie.

Pożyję sobie na razie wspomnieniami jak to kiedyś w Erze szybko bywało. :D
ODPOWIEDZ