Jaki router do Era Wimax?

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu WiMax z firmy Netia, T-Mobile (Era) (Polska Telefonia Cyfrowa).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kamilekk93
Stały użytkownik forum
Posty: 79
Rejestracja: 2009-11-19, 19:38
Lokalizacja: Radomsko

Jaki router do Era Wimax?

Post autor: kamilekk93 »

Witam wszystkich poszukuje Routera do rozdzielenia internetu Era Wimax.
Za pomoca tego routera chce podłączyć 2 laptopy po Wi-fi i chyba jeden po kablu do sieciówki Lan.
Zalezy mi zeby transfer nie uległ zbytnio zmianie ponieważ duzo sciągam z sieci p2p.
Cena do około 100zł. Jesli by ktoś mial cos ciekawego do pokazania to najlepiej prosze o linki do allegro.Z góry dziekuje i Pozdrawiam Kamilekk93.Udanego Sylwestra wszystkim życze :)
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Jaki router do Era Wimax?

Post autor: sp6huk »

Do 100 zł. to będzie TP-LINK TL-WR543G, a coś lepszego, z możliwością podziału łącza po zmianie softu na Tomato, to polecam Ovislinka WL-1600GL sprawdzi się dużo lepiej, niż TP-LINK :ok:
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Jaki router do Era Wimax?

Post autor: Blido »

Zdecydowanie Ovislink WL-1600GL. To w tej cenie najlepsze rozwiązanie. Nie tylko stabilny (bo na chipsecie Broadcom, który jest szczególnie dobrze radzi sobie z P2P) ale ma też multum możliwości, oczywiście po wgraniu Tomato. Tomato po polsku i w pełni kompatybilne z WL-1600GL można pobrać stąd: http://tomato.groov.pl/RAF/
kamilekk93 pisze:Zalezy mi zeby transfer nie uległ zbytnio zmianie ponieważ duzo sciągam z sieci p2p.
Na poleconym przeze mnie routerze nie zmienił mi się ani transfer, ani pingi (sam używam Ovislinka). Pingi do routera zarówno po WiFi jak i po kablu poniżej 1ms.
kamilekk93
Stały użytkownik forum
Posty: 79
Rejestracja: 2009-11-19, 19:38
Lokalizacja: Radomsko

Re: Jaki router do Era Wimax?

Post autor: kamilekk93 »

Koledzy chodzi wam o tej model? http://www.allegro.pl/item856343406_ap_ ... _gw24.html jeszcze mam jedno pytanie czy pasmo 2,4 GHZ ma coś do rzeczy bo z tego co wiem to Era Wimax ma pasmo 3,8 czy jakos tak ma to coś do rzeczy? Pozdrawiam :) i jescze dodam ze na przez ten router chciałbym grac w gry sieciowe takie jak cs.
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Jaki router do Era Wimax?

Post autor: sp6huk »

Kolego, karty na pasmo 2,4 GHz to masz w laptopach i nijak to się ma do WiMAX. Ten router podłączasz do modemu który masz do WiMAX'a.
kamilekk93
Stały użytkownik forum
Posty: 79
Rejestracja: 2009-11-19, 19:38
Lokalizacja: Radomsko

Re: Jaki router do Era Wimax?

Post autor: kamilekk93 »

Ok dzieki w takim razie :D możliwe iż po świętach zamówie ten router z allegro. :)
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Jaki router do Era Wimax?

Post autor: Blido »

kamilekk93 pisze:czy pasmo 2,4 GHZ ma coś do rzeczy bo z tego co wiem to Era Wimax ma pasmo 3,8 czy jakos tak ma to coś do rzeczy?
Częstotliwości nie mają żadnego znaczenia. Router działa sobie, a terminal Wimaksa sobie ;) .
ODPOWIEDZ