Era Wimax Recenzja II

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu WiMax z firmy Netia, T-Mobile (Era) (Polska Telefonia Cyfrowa).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kamilekk93
Stały użytkownik forum
Posty: 79
Rejestracja: 2009-11-19, 19:38
Lokalizacja: Radomsko

Era Wimax Recenzja II

Post autor: kamilekk93 »

Witam,
jako kolejny chciałbym sie podzielić recenzja usługi Era Wimax. Postanowiłem wzć usługe 1Mb na 36 miesięcy. Zamówienie złozylem telefonicznie w niedziele w srode był juz kurier z umowa. Umowa została podpisana i oczekiwanie na sprzęt po krótkim oczekiwaniu 8 dni dostałem sprzęt. Początkowo roboczo podłaczylem zestaw w domu chciac sie zalogowac na strone terminala jednak zauwazyłem ze jak porusze lekko antena to połaczenie Lan sie urywa po męczącym wykrywaniu usterki okazalo sie ze kabel łaczący ODU z IDU jest uszkodzony na szczeście miałem taki kabel tylko innego koloru i krótszy. Podłaczyłem nim ODU z IDU i odziwo połaczenie Lan sie nie urywało kabel do ETHERNET był lekko uszkodzony ale działał tzn jeden bolec na wtyczce był wylamany. Ok na roboczym maszcie (długi kawalek rurki) wystawiłem zestaw pod okno, wyszedlem na dwór z laptopem na stronie terminala miałem 4,5 zielonych kresek pozostałych parametrów nie jestem w stanie teraz podać sektor i częstotliwość były prawidłowe. Zestawiłem połączenie tak jak w instrukcji i próbowałem sie połaczyc jednak wywalało błąd; Haslo i nazwa użytkownika jest nieprawidlowa w tej domenie. Dzwoniłem do BOA z zapytaniem co jest nie tak facet powiedzial ze wysyła zapytanie do działu Technicznego i na odp trzeba oczekiwać do 5 dni jednak zadzwonil po 20 min ponownie mówiąc ze pomoc techniczna kazała wystawic antene za okno i przy właczonym komputerze(aktywne połaczenie Lan i Wirelles) antena ma byc właczona przez 48 godz i ani minutki krócej jak to ładnie podkreslił. Jakoś sie przemęczyłem kabel przycisnałem oknem i jakos udało mi sie je zamknac antena i komputer były właczone 48 godz nawet więcej i po tym czasie próbowałem sie ponownie zalogowac jednak bez skutku. Ponowny telefon do BOA odebrał nastepny konsultant oczywiście malo doświadczony i powiedzial ze pewnie antena za krótko była właczona powiedzialem ze jest właczona nadal i mineło juz dawno 48 godz i według mnie nie tak jest cos z hasłem. Facet odczytał mi przez telefon moje haslo i było takie samo jak na umowie powiedział ze wysle nowe zapytanie do pomocy technicznej i ze trzeba czekać. Ok podziekowałem i jeszcze kazałem przyspieszyc sprawie poniewaz nie można czekać w nieskończonośc. Po telefonie do BOA z ciekawości spróbowałem troszke przekształcić haslo i zamiast L dałem I, ku mojemu zaskoczeniu połaczenie zostało ustanowione. Czyli jak sie okazalo powinni jaśniej napisać haslo na umowie lub dawac troche mniej skomplikowane. Pózniej nadeszła pora na testy przy ściaganiu predkosc 114kb/s- 120kb/s czyli tak jak w umowie. Pingi u mnie to około 57ms. To by było na tyle w razie pytań smiało;D

Pozdrawiam
Kamilekk93 :)

[ Komentarz dodany przez: wojteks: 2009-12-28, 07:34 ]
Na forum nie pogrubiamy/powiększamy/kolorujemy niepotrzebnie tekstu. Obowiążkiem autora jest równiez pisanie zgodnie z zasadami ortografii i interpunkcji!
Ostatnio zmieniony 2009-12-28, 07:33 przez kamilekk93, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Era Wimax Recenzja II

Post autor: Blido »

kamilekk93, jeszcze większej czcionki trzeba było użyć, bo nic nie widzimy :]
Widzę że z hasłem miałeś podobne boje jak ja. Ale mi nikt nie powiedział że zestaw musi być włączony "na sucho" przez 48 godzin. Po prostu po kilku dniach bojów aktywowali mi wreszcie konto, chociaż przedtem konsultanci snuli różne teorie dotyczące niemożności połączenia się.
szwed11
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 225
Rejestracja: 2007-07-30, 20:51

Re: Era Wimax Recenzja II

Post autor: szwed11 »

Jaki macie upload na Era Wimax?
Czy będzie działało u mnie. Mam 17 Km w lini prostej do stacji nadawczej. według innej mapki (NASK również ma w tej miejscowości Wimax ). U mnie jest modulacja QPSK. Czy będzie działał 1Mbit/s ?
adixm
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1050
Rejestracja: 2009-01-19, 20:26
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: Era Wimax Recenzja II

Post autor: adixm »

szwed11 pisze:Jaki macie upload na Era Wimax?
Czy będzie działało u mnie. Mam 17 Km w lini prostej do stacji nadawczej. według innej mapki (NASK również ma w tej miejscowości Wimax ). U mnie jest modulacja QPSK. Czy będzie działał 1Mbit/s ?
W Wimaxie nie mam doswiadczenia ale te 17km to moim zdaniem zdecydowanie za duzo, trudno byloby zestawic polaczenie na OFP ze o Wimaxie juz nie mowie.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Era Wimax Recenzja II

Post autor: Jo_gurt »

adixm pisze:ale te 17km to moim zdaniem zdecydowanie za duzo,
Czy "zdecydowanie" to nie wiem, pewnie w dobrych warunkach by przeszło. Ale podejrzewam, że szanse są małe.
kamilekk93
Stały użytkownik forum
Posty: 79
Rejestracja: 2009-11-19, 19:38
Lokalizacja: Radomsko

Re: Era Wimax Recenzja II

Post autor: kamilekk93 »

Blido własnie mi na infolini powiedziano ze amtena musi być właczoa przez 48 godz bo podbno ma im coś przez system przejśc i do tego musiałem im jeszcze podac adres MAC urządzenia. A moje konto było podobno aktywne od razu po wysyłce sprzętu tylko na umowie powinni dokladnie napisac a nie żeby człowiek sie domysłał co i jak.
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Era Wimax Recenzja II

Post autor: Blido »

adixm pisze:W Wimaxie nie mam doswiadczenia ale te 17km to moim zdaniem zdecydowanie za duzo
Jeśli bedzie widoczność optyczna to link można zestawić bez problemu. WiMax wedle specyfikacji przy zachowanej linii widoczności (LoS) i całkowicie czystej pierwszej Strefie Fresnela może działa,ć na odległość do 50km.
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Era Wimax Recenzja II

Post autor: Patryk »

szwed11 pisze:U mnie jest modulacja QPSK. Czy będzie działał 1Mbit/s ?
Jeśli masz warunki do zestawienia linku (widocznośc optyczna ze stacją bazową),to pewnie będzie 1 Mbps,ale pamiętaj,że w NASKu płacisz tym więcej,im mnie wartościową modulację trzeba zastosować.
W QPSK tanio nie będzie...

[ Dodano: 2009-12-28, 20:52 ]
Blido pisze:WiMax wedle specyfikacji przy zachowanej linii widoczności (LoS) i całkowicie czystej pierwszej Strefie Fresnela może działa,ć na odległość do 50km.
Tylko jaką efektywność widmową takie łącze prezentuje... :rotfl: - zaden operator o zdrowych zmysłach na coś takiego nie pójdzie,to czysta specyfikacyjna teoria.
synkopa
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2009-12-25, 14:47
Lokalizacja: Świnoujście

Re: Era Wimax Recenzja II

Post autor: synkopa »

Kamilekk93, jaką masz odległość od nadajnika i czy są przeszkody terenu na drodze sygnału?
kamilekk93
Stały użytkownik forum
Posty: 79
Rejestracja: 2009-11-19, 19:38
Lokalizacja: Radomsko

Re: Era Wimax Recenzja II

Post autor: kamilekk93 »

Drogi do Stacji Bazowej nie znam ponieważ nikt nie chciał mnie poinformować jedynie powiedziano ze w centrum sie znajduje ja też mieszkam w centrum więc chyba nie daleko.Co do przeszkód to antene mam zamontowana pod oknem na nie przysłania jej orzech stojący na mojej posesji koło anteny znajduja sie tylko 2 duze drzewa i kilka krzewów jednak u mnie nie przeszkadza to w działaniu usługi.Pozdrawiam. :)
synkopa
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2009-12-25, 14:47
Lokalizacja: Świnoujście

Re: Era Wimax Recenzja II

Post autor: synkopa »

U mnie jest 6,2 km do nadajnika i to prawie same lasy, ale do ściany lasu mam ok 0,5km. Mam swój maszt na dachu i espozycja w kierunku nadajnika jest dość dobra.
ppoler
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2009-02-07, 14:58
Lokalizacja: obrze?a W-wy

Re: Era Wimax Recenzja II

Post autor: ppoler »

kamilekk93 pisze:Po telefonie do BOA z ciekawości spróbowałem troszke przekształcić haslo i zamiast L dałem I, ku mojemu zaskoczeniu połaczenie zostało ustanowione.
Też miałem w haśle (kilka nie do odróżnienia) małych L i dużych i - musiałem sprawdzać wszystkie kombinacje.
Jakby drukowali hasło inną chcionka to mogliby zatrudniać mniej konsultantów w BOA.
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Era Wimax Recenzja II

Post autor: Blido »

ppoler pisze:Jakby drukowali hasło inną chcionka to mogliby zatrudniać mniej konsultantów w BOA.
To prawda. Mogliby używać jakiejkolwiek czcionki szeryfowej, nie zdarzałyby się wtedy takie głupie problemy jak odróżnienie małego "L" od wielkiego "I".
ODPOWIEDZ