Poszukuje osobę mającą internet w netii wimax

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu WiMax z firmy Netia, T-Mobile (Era) (Polska Telefonia Cyfrowa).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
tom_prezes
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2010-02-03, 23:43
Lokalizacja: Łódź

Poszukuje osobę mającą internet w netii wimax

Post autor: tom_prezes »

Szukam osoby mającej neta w netii 2Mb. Otóż chcę żeby ktoś przeprowadził mi testy zgodnie z moją instrukcją i efekty przesłał mi na maila w postaci zrzutów ekranu i zdjęć. Mogę za to zapłacić ale proszę się nie spodziewać nie wiadomo jakich pieniędzy. Jestem biednym studentem. Najlepiej jakby ktoś był z woj. łódzkiego.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Poszukuje osobę mającą internet w netii wimax

Post autor: Jo_gurt »

Ale chodzi o WiMAX oczywiście?
Ja mogę ci zrobić testy, ale dopiero w weekend i jeśli znajdę chwilkę. Opisz lepiej cóż to za tajemną procedurę testów wymyśliłeś ;)
tom_prezes
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2010-02-03, 23:43
Lokalizacja: Łódź

Re: Poszukuje osobę mającą internet w netii wimax

Post autor: tom_prezes »

To żadna tajemnicza i skomplikowana procedura testowa, chodzi tylko żeby była zrobiona zgodnie z poprzednim testem. Tak chodzi o wimax i potrzebuje jakieś testy do pracy magisterskiej o tematyce wimax. Chodzi o standardowe testy łącza przy pobieraniu plików z serwera puszczenie paru pingów itp. i zrobienie zrzutów ekranu. Bardzo fajnie by było mieć zdjęcia modemu, anteny oraz jeśli to możliwe zdjęcie stacji nadawczej (z podaniem lokalizacji). Jeśli będzie pan zainteresowany to proszę podać maila to wyślę, że tak powiem instrukcję ;)
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Poszukuje osobę mającą internet w netii wimax

Post autor: Jo_gurt »

Pisz instrukcję tutaj lub na PM ;)
Tak jak mówię - z chęcią pomogę w pisaniu magisterki, ale nie ręczę, że znajdę chwilę. Problem może być też ze zdjęciem samej stacji bazowej, reszta do zrobienia.

Oczywiście kasa za to zbędna, już bez przesady ;)
tom_prezes
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2010-02-03, 23:43
Lokalizacja: Łódź

Re: Poszukuje osobę mającą internet w netii wimax

Post autor: tom_prezes »

Więc tak, proszę zacząć od testów pobierania plików:
1 - ze strony noc.gts.pl/ - proszę pobrać plik 100 mb bądź 500 mb za pomocą Internet Explorer i zrobić zrzut ekranu pobieranego pliku (tylko nie na samym początku ściągania pliku, przy powiedzmy 10% pobrania), dodatkowo proszę otworzyć menadżer zadań na zakładce sieć i również zrobić zrzut ekranu z wykresem wykorzystania karty sieciowej ale tak aby zapełniona była cała szerokość wykresu (najlepiej jak na komputerze jest tylko jedna karta sieciowa).
2 - następnie z serwera proszę pobrać linuxa zie.pg.gda.pl/~gdabrows/ubuntu/karmelkowy-koliberek-desktop-9.10-i386-PL.iso i tak samo zrobić zrzuty ekranu
3 - proszę przeprowadzić test prędkości na tej stronie numion.com. Proszę wejść Measure Your Speed -> Options, następnie odznaczyć Measure MaxSpeed i zmienić duration na 20 sekund -> wykonać test -> klikając Start. Proszę zrobić zrzuty ekranu na kilka razy, tak aby wszystkie wykresy były widoczne.
4 - proszę jeszcze wykonać test na stronie numion.com ale wchodząc na Measure Your Speed -> Quick Start MaxSpeed oraz zrobić zrzuty ekranu.
5 - jeszcze test ze strony speed.io/index_en.html proszę zapisać wynik jako plik graficzny (jest taka opcja na dole w lewym rogu) AS GRAPHIC -> GRAPHIC-URL -> COPY -> otworzyć w nowym oknie w przeglądarce i zapisać obrazek .png
6 - proszę otworzyć wiersz poleceń i przeprowadzić test za pomocą polecenia ping (dokładnie tak jak ja napisałem niżej) sprawdzając opóźnienia dla pańskiego operatora ale najpierw proszę wyczyścić konsole poleceniem cls, a następnie wpisać:
ping –n 10 netia.pl
zrobić zrzut ekranu, następnie wyczyścić konsole poleceniem cls i wpisać to samo dla serwera google.pl:
ping –n 10 google.pl
ponownie zrobić zrzut i wyczyścić konsole poleceniem cls i dla tych samych serwerów robimy testy i zrzuty wpisując:
ping –n 10 –l 1024 –f Netia.pl
ping –n 10 –l 1024 –f google.pl
7 - jeszcze sprawdzić trasę poleceniem tracert:
tracert netia.pl
oraz po czyszczeniu konsoli cls:
tracert google.pl
Jeżeli chodzi o testy to chyba tyle, proszę jeśli to możliwe zrobienie testów wraz z opisem warunków atmosferycznych i datą. Jeżeli ma pan jakieś dokumenty odnośnie danych technicznych sprzętu czy coś takiego to bardzo proszę o przesłanie. Jeżeli zna pan adres stacji nadawczej Netii, z której pan korzysta to proszę mi podać dokładny adres oraz adres gdzie znajduje się pańska antena. Ciekaw jestem czy jest możliwość w netii sprawdzenie siły sygnału, jeśli tak to proszę o takie informację. Z góry dziękuję :)
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Poszukuje osobę mającą internet w netii wimax

Post autor: Blido »

Jo_gurt pisze:Problem może być też ze zdjęciem samej stacji bazowej, reszta do zrobienia.
Ja mogę zrobić zdjęcia swojej stacji bazowej oraz sprzętu klienckiego. Co prawda WiMax mam z Ery, ale to żadna różnica - Netia i Era używają sprzętu tego samego producenta (Alvarion)
tom_prezes
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2010-02-03, 23:43
Lokalizacja: Łódź

Re: Poszukuje osobę mającą internet w netii wimax

Post autor: tom_prezes »

Fajnie, a może zrobi pan również testy jak napisałem wyżej z zaznaczeniem że to wimax ery. :)
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Poszukuje osobę mającą internet w netii wimax

Post autor: Blido »

Przynajmniej część z tych testów chętnie wykonam. Prześlę Ci wyniki poprzez PW. Na razie zachęcam do przeczytania testu i recenzji tej usługi - link znajdziesz w mojej sygnaturce. Możesz do swojej pracy wykorzystać ilustracje z tego testu.
PS. Na forum nie mamy w zwyczaju zwracać się do siebie per "Pan" ;) Wygląda to trochę... nienaturalnie :)
bax
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2010-02-02, 18:53
Lokalizacja: Łomża

Re: Poszukuje osobę mającą internet w netii wimax

Post autor: bax »

Ja również mogę zrobić zdjęcie Bazy widać nawet nadajniki i praktycznie wszystko testów nie mogę ponieważ za tyg. będę mieć zamowiony WiMax z ery
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Poszukuje osobę mającą internet w netii wimax

Post autor: Jo_gurt »

Daj maila ma PM to prześlę testy.
alias
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 512
Rejestracja: 2010-02-03, 19:05
Lokalizacja: Arkadia

Re: Poszukuje osobę mającą internet w netii wimax

Post autor: alias »

U mojego syna na Wimaxie Netii polecenie tracert nie zwracało żadnego sensownego wyniku, wszystkie hosty w sieci Netii miały zablokowane odpowiedzi.
ODPOWIEDZ