Huawei E630 + karta Cyfrowego Polsatu

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
armagedon
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2010-05-08, 09:43
Lokalizacja: Polska

Huawei E630 + karta Cyfrowego Polsatu

Post autor: armagedon »

Posiadam modem Huawei E630 (bez simlocka) wraz z routerem Linksys WRT54G3G ze slotem PCMICIA do obsługi modemu. Obecnie cała instalacja działa w sieci Plus GSM. Jednak w najbliższym czasie chciałbym przejść na Cyfrowy Polsat. Wziąłem na test zestaw CP. Na dedykowanym modemie ZTE działa pięknie. Przekładając kartę do E630 widzi kartę, ale nie może <font color="#FF00FF"><b>»»znaleźć««</b></font> sieci. Przekładając kartę do tel. komórkowego Nokie E51 ten sam problem - widzi kartę, ale nie może znaleźć sieci. Czy to kwestia firmware modemu? W końcu modem E630 jest zgodny z HSDPA, a z tego co się orientuję technologia Cyfrowego Polsatu HSPA+ jest kompatybilna w dół, czyli nie powinno być problemu. Testowałem również na wewnętrznym modemie WWAN Dell 5530,problem jest ten sam, nie może znaleźć sieci. Czy ktoś miał podobny problem?
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Huawei E630 + karta Cyfrowego Polsatu

Post autor: krystianb »

armagedon pisze:W końcu modem E630 jest zgodny z HSDPA, a z tego co się orientuję technologia Cyfrowego Polsatu HSPA+
Problem jest z częstotliwościami. Większość modemów ma umts tylko 2100MHz a polsat działa w zależności od miejsca na 850 i 900MHz - w warszawie i okolicach ze względu na sferie jest tylko 900 gdzie indziej teoretycznie powinny być obie.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
rio bravo
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 612
Rejestracja: 2009-03-26, 21:50
Lokalizacja: z przyszłości

Re: Huawei E630 + karta Cyfrowego Polsatu

Post autor: rio bravo »

E630 na pewno zasięgu CP nie złapie bo obsługuje HSDPA tylko na 2100 http://www.huawei.com/mobileweb/en/prod ... ageId=null
Nokia e51 ma 850 i 2100 MHz dla HSDPA, więc też nie złapie zasięgu CP na 900.
http://www.nokia.pl/produkty/telefony/n ... -i-funkcje
Jak byś szukał modemu obsługującego 900 MHz to masz kilka w poście http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p ... ht=#269946
armagedon
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2010-05-08, 09:43
Lokalizacja: Polska

Re: Huawei E630 + karta Cyfrowego Polsatu

Post autor: armagedon »

Panowie, wielkie dzięki za pomoc! Sieć dostępna w mojej okolicy z CP działa na częstotliwości 900 MHz ( załączona aplikacja pokazuje "Cyfrowy Polsat 900" ). Możecie polecić jakiś modem pod PCMCIA, który obsługuje UMTS 900?
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Huawei E630 + karta Cyfrowego Polsatu

Post autor: sp6huk »

armagedon pisze:Możecie polecić jakiś modem pod PCMCIA, który obsługuje UMTS 900?
Sierra Wireless AirCard 503 - Express Card + PCMCIA.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Huawei E630 + karta Cyfrowego Polsatu

Post autor: krystianb »

armagedon pisze:Możecie polecić jakiś modem pod PCMCIA,
A ja zaproponuje dość pokrętne rozwiązanie problemu, z tego co wiem do wrt54g3g można wsadzić zwykły kontroler usb na pcmcia nawet z 4 portami :cwaniak: tylko że wtedy już może mu procek nie wyrabiać. Oczywiście obsługę trzeba stworzyć samemu na openwrt, co się tyczy prawdopodobnie również ac503 która nawet na tych kompilacjach co są dostępne chodzić nie musi. Dokładnie to nie powiem bo się nie interesuje.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
ODPOWIEDZ