Testy UMTS/GPRS Idea

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
tom_kedar

Testy UMTS/GPRS Idea

Post autor: tom_kedar »

Od 27.08 mam kartę merlin i... W Warszawie między Bemowem a Jelonkami UMTS jak na razie nie ma zasięgu (przynajmniej u mnie) i transmisja nie idzie. Pozostaje GPRS z prędkością do góra 35kb/s. W BOA nie dowiedziałem się jednoznacznie gdzie ten zasięg w stolicy usługi UMTS jest. Powiedzieli, że być może będą musieli zestroić stację bazową. Jak się coś zmieni dam znać. A jak wygląda transmisja u innych wytypowanych abonentów? Pozdrawiam Tom
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez tom_kedar, łącznie zmieniany 1 raz.
zbyszek101

idea utms

Post autor: zbyszek101 »

Na Okęciu chodzi, ale też są problemy i mówią, że sprawdzą ustawienie anten. Ogłądałem TVN24 w noki 6680, nie powala, raczej śmieszy.
And

Re: Testy UMTS/GPRS Idea

Post autor: And »

U mnie na Służewcu działa bez zarzutu. Mam maksymalną siłę sygnału, połaczeń nie zrwa w ogóle (ale dopiero po zaistalowaniu najnowszego firwaru ze strony Ery - chociaż to licencja UMTS jest w Idei ;-)), transfery średnie są ok 300kb/s. w Ciągu dnia nie spadają poniżej 200 kb/s,w nocy to nawet przekraczają 400kb/ chociaż Melin u530 pododbno tylko 380kb/s wyciąga... W każdym razie karta musi mieć silny sygnał i do UMTS i do GPRS.
zielo

Re: Testy UMTS/GPRS Idea

Post autor: zielo »

Czy wy nie uzywacie przypadkiem licencji umts w ideii ?? jak tak to mam pytanie czy ta oferta jest jeszcze aktualna i co trzeba zrobic zeby z niej skorzystac ??
Gregory29

Re: Testy UMTS/GPRS Idea

Post autor: Gregory29 »

[email protected]

Re: Testy UMTS/GPRS Idea

Post autor: [email protected] »

Tak licencja UMTS w Idei. Na początku sierpnia w skrzynce pocztowej znalazlem list z ulotką z Idei. Podobno "zostałem wybrany" do testów UMTS... Kosztuje to 59 PLN brutto, w Tym jest internet no limit (po przektoczeniu 2GB zastrzegają możliwość zmniejszenia transmisji -ale póki co nic takiego nie robią) przez UMTS/EDGE/GPRS w cenie są też HotSpoty Idei. Karta UMTS/GRPS Melin U530 kosztuje złotówkę brutto a aktawacja USIM 1,22 brutto. Ale są dwa haczyki - jeden, trzeba w ciągu 3 mcy wypełnić ankietę dot. UMTS (to 3 minuty zajmuje) i najgorsze : umowa na 24 mce :-( chociaż dzięki niej ma się gwarancję że przez 2 lata abonament się nie zmieni. Ale ja nie sądzę aby przez ten czas te usługi tak staniały, żeby ta licencja wydała się droga. Patrz blueconnect : od kwietnia ceny bez zmian, a to jest to samo co licencja UMTS Idei, a nawet gorzej bo idea ma znacznie szerszy zasięg EDGE w kraju.
Awatar użytkownika
marcin
*** Administrator ***
Posty: 198
Rejestracja: 2005-08-16, 10:13
Lokalizacja: Warszawa

Re: Testy UMTS/GPRS Idea

Post autor: marcin »

By się zgadzało. W przyszłym tygodniu będzie prezentacja nowej oferty Idea/ Orange i pewnie jest to UMTS.
Tom_Kedar

UMTS działa w okolicach Bemowa.

Post autor: Tom_Kedar »

Mamy 15.09.2005 r. i ruszyła transmisja UMTS w okolicach Ratusza na Bemowie. Problem został rozwiązany.
Jan

Re: Testy UMTS/GPRS Idea

Post autor: Jan »

Napisz coś więcej na temat prędkości jakie oferuje Idea.
tom_kedar

Re: Testy UMTS/GPRS Idea

Post autor: tom_kedar »

Myślę , że prędkości są porównywalne z umts-em ery. Ogólnie sygnał jest jeszcze słaby, ale połączeń z reguły nie zrywa. Raz jest 196kbit/s , za moment przy nastepnym pomierze 262 kbit/s - także prędkość się zmienia.
Gość

Podpisanie umowy na usługę testową.

Post autor: Gość »

Rozważając skorzystanie z oferty UMTS z obniżonym abonamentem w okresie testów , należy zwrócić uwagę na pospisywaną umowę o świadczenie usług telekomunikacyjnych. PTK Centertel sp. z o.o. nie gwarantuje w ramach niniejszej Oferty zasięgu, jakości połączeń oraz szybkości transmisji danych w zakresie technologii UMTS. W związku z powyższym w przypadku , problemów, braku zasięgu lub niesadysfakcjonującej prędkości transmiji danych - nie masz szans na jakiekolwiek reklamacje i obniżenie z tego powodu abonentu. Ogólnie podpisanie umowy to zdanie się na usługę która tak naprawdę może być nierealizowania w zakresie UMTS:) Taki sobie wykup kota w worku - gratuluję operatorowi właściwego podejścia do klienta i życzę coraz więcej abonentów:) P.S. Jeszcze zapewne minie czas gdy operatorzy zdadzą sobie sprawę , że klient jest najważniejszy (ostatecznie to on wykłada pieniądze) i może być najwiarygodniejszą reklamą dla firmy:)
tom_kedar

Sprostowanie - Nie podpisałem w.w. informacji

Post autor: tom_kedar »

podpis do w.w. informacji
pozdrawiam tom_kedar
Gość

Re: Testy UMTS/GPRS Idea

Post autor: Gość »

Chcialem ostanio skorzystac z tych testow UMTS w Orange , w BOK powiedzieli mi ze oferta jest juz nie aktualna , bo maja juz komplet chetnych
ODPOWIEDZ