PLAY vs Cyfrowy Polsat

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
cj grass
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2010-05-16, 09:45
Lokalizacja: LDZ

PLAY vs Cyfrowy Polsat

Post autor: cj grass »

Witam, od 2 lat używam internetu od P4 - łącze z limitem 10 GB, nie jest źle lecz nie mogę pograć w różne gry (duże pingi), są dni że transfer jest cienki i wszystko chodzi w tempie lento ;)
Niebawem kończy mi się umowa i zastanawiam się nad przejściem do Polsatu (łącze z limitem 30GB na rok + modem E182e)
głównie interesuje mnie przeglądanie stron jednak w tempie szybszym niż w PLAY oraz granie w gry i generalnie CHCĘ JUŻ MIEĆ SZYBSZE ŁĄCZE :)

jest tylko jedno ALE - używam routera D100 i czy owy router obsłuży mi modem Polsatu?
Router kopiłem w salonie PLAY, nigdy nie zmieniałem mu FM.
Dane routera oraz mojego modemu:
Boot Loader Version: 396.11.79.01.106
Router Hardware Version: WLB1GCPU
Router Software Version: 396.11.79.01.106
Release At: Aug 5 2008 11:32:51
Modem Hardware Version: CD33TCPU
Modem Software Version: 11.117.09.03.264

Z tego co się orientowałem PLAY nie będzie mógł zaskoczyć mnie ofertą dlatego pozostaje przejść do Polsatu tylko nie chcę zmieniać modemu i to jest dla mnie bardzo ważna informacja czy do mojego D100 będę mógł podłączyć modem Polsatu - jeżeli tak czy możecie udzielić informacji jak tego dokonać.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: PLAY vs Cyfrowy Polsat

Post autor: wojteks »

cj grass pisze:D100 będę mógł podłączyć modem Polsatu
D100 obsługuje tylko modemy Huawei a Polsat sprzedaje innego producenta (ZTE).
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
cj grass
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2010-05-16, 09:45
Lokalizacja: LDZ

Re: PLAY vs Cyfrowy Polsat

Post autor: cj grass »

jesteś w błędzie - sprawdź dobrze co oferuje Polsat zanim napiszesz bzdurę...
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: PLAY vs Cyfrowy Polsat

Post autor: sp6huk »

Zgadza się, CP sprzedaje również modemy Huawei - model E182E. Internet od CP działa dość przyzwoicie, opóźnienia są zazwyczaj nieduże, do wp.pl na poziomie 30-40 ms, więc nie powinno być problemów z graniem przez internet. Jak też pewnie zauważyłeś limit 30 GB został rozbity na godziny, od godz. 8.00-24.00 masz 5 GB limitu do wykorzystania, a w godz. 0.00-8.00 - 25GB limitu. Oczywiście działanie internetu uzależnione jest od obciążenia stacji bazowej, oraz mocy sygnału. Powiedz może, gdzie mieszkasz - miejscowość/gmina ?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: PLAY vs Cyfrowy Polsat

Post autor: wojteks »

cj grass pisze:sprawdź dobrze co oferuje Polsat zanim napiszesz bzdurę.
Oferuje ZTE MF688 i od jakiegoś czasu Huawei. Nie śledzę oferty Polsatu w zakresie oferowanych modemów.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
cj grass
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2010-05-16, 09:45
Lokalizacja: LDZ

Re: PLAY vs Cyfrowy Polsat

Post autor: cj grass »

Wojteks - oczywiście nie musisz znać wszystkich ofert, jednak udzielając rad lepiej wiedzieć dokładnie - tak przynajmniej ja robię, iż jak nie wiem lub nie jestem pewien a chce doradzić najpierw sprawdzam o co chodzi w temacie a potem doradzam...
SP6huk - na mapie zasięgu Polsatu mam zasięg identyczny jak na mapie zasięgu PLAY-jestem niestety obok dziury :) ale skoro play daje rade to polsat pewnie też (mogę w terminie 7 dni sprawdzić)
co do limitu 30GB - to rozbicie jest trochę dziwne... ale da się przeżyć, do tego po przekroczeniu limitu transfer nie spada - lecz są (groszowe) dodatkowe opłaty - ale najważniejsze - czy uda mi się połączyć E182e z D100? jeżeli tak - JAK? bardzo proszę o poradę.
Jeszcze pytanie do użytkowników - jakie średnie transfery macie przy ściąganiu plików z sieci?
(dzień/noc)
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: PLAY vs Cyfrowy Polsat

Post autor: sp6huk »

cj grass pisze: czy uda mi się połączyć E182e z D100? jeżeli tak - JAK?
Wpinasz E182E do portu USB w D100 odpowiednio konfigurujesz i śmigasz. Dobrze by było jakbyś podał miejscowość (nawet na PW), to bym zobaczył dokładniej jak wygląda sprawa z zasięgiem Aero2 u Ciebie ;) Jak nie będzie chciał dobrze działać z D100, to zmienisz firmware na nowsze, i powinno działać.
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: PLAY vs Cyfrowy Polsat

Post autor: Patryk »

Polsat chyba odchodzi już od ZTE - jak trzy tygodnie temu brałem od nich net na próbę, to już tylko E182E mieli, w dużym punkcie sprzedaży/serwisowym w dużym mieście.
Inna sprawa, czy zadziała on z D100, w końcu większość takich routerów to "głupie maszyny" i działają tylko ze sprzętem, którego VID i PID są dokładnie takie, jak wartosci widniejące w firmware.
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: PLAY vs Cyfrowy Polsat

Post autor: sp6huk »

Możesz powiedzieć, dlaczego chcesz brać internet (a)mobilny, jeżeli masz jeszcze innych alternatywnych operatorów, jak np. coe24 łącze, bez limitu transferu ;) Jak mieszkasz w bloku, to dochodzą jeszcze inni operatorzy.

PS. W pobliżu jest dużo stacji bazowych Aero2, więc nie powinieneś mieć problemów z zasięgiem, tym bardziej, że jest to UMTS 900.
Patryk pisze:Polsat chyba odchodzi już od ZTE - jak trzy tygodnie temu brałem od nich net na próbę, to już tylko E182E mieli, w dużym punkcie sprzedaży/serwisowym w dużym mieście.
U mnie w mieście, i jeszcze innych punktach CP mają nadal ZTE.
Awatar użytkownika
DJ1910
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 486
Rejestracja: 2007-07-01, 21:23
Lokalizacja: Miasto Włókniarzy

Re: PLAY vs Cyfrowy Polsat

Post autor: DJ1910 »

sp6huk pisze:Możesz powiedzieć, dlaczego chcesz brać internet (a)mobilny, jeżeli masz jeszcze innych alternatywnych operatorów, jak np. coe24 łącze, bez limitu transferu ;)
Jako były pracownik tej firmy (dawniej nazywała się Rainbownet) NIE POLECAM :)

Profesjonalizm firmy raczej na średnim poziomie (technicy są wporzo, ale szef ....)
Ostatnio zmieniony 2010-05-17, 15:55 przez DJ1910, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Easy-Wifi
Stały użytkownik forum
Posty: 114
Rejestracja: 2010-05-12, 08:35
Lokalizacja: Częstochowa

Re: PLAY vs Cyfrowy Polsat

Post autor: Easy-Wifi »

Ale fakt,że mieszkajac w bloku w mieście,masz szereg innych operatorów bez limitu transferu danych do wyboru. Play to chyba jedno z najgorszych rozwiazań które możesz wybrac.
Awatar użytkownika
cj grass
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2010-05-16, 09:45
Lokalizacja: LDZ

Re: PLAY vs Cyfrowy Polsat

Post autor: cj grass »

Aktualnie wynajmuje mieszkanie i nie mam szansy na łącze osiedlowe/kablowe.
Z obecnych usługodawców internetu bezprzewodowego wybrałem PLAY - najniższe ceny i największy limit transferu z wystarczającym (lecz już po woli niewystarczającym) transferem 1mbps, teraz zastanawiam się nad POLSATEM - znowu cena do prędkości i limitu najlepsza na rynku.
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: PLAY vs Cyfrowy Polsat

Post autor: sp6huk »

cj grass pisze:Aktualnie wynajmuje mieszkanie i nie mam szansy na łącze osiedlowe/kablowe
No to w takiej sytuacji próbuj z Polsatem. Jak będziesz korzystał częściej z internetu w godzinach nocnych, niż w dzień to ta oferta jest w miarę OK.
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: PLAY vs Cyfrowy Polsat

Post autor: Sundance_kid »

cj grass korzystam z Playa na Zdrowiu. Było przyjemnie, teraz jest gorzej niż uryna. Na Bałutach tez ten sam objaw :dobani: Nie masz w zasięgu jakiegoś darmowego lub Erowskiego Hot spota?
Awatar użytkownika
cj grass
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2010-05-16, 09:45
Lokalizacja: LDZ

Re: PLAY vs Cyfrowy Polsat

Post autor: cj grass »

Darmowych hotspotow brak w mojej okolicy, mam co prawda blacktrack i dużo sieci w kolo ;) Wole postępować jednak zgodnie z zasadami etyki.
Na Playa ostatnio nie narzekam, lecz skoro w trochę wyższej cenie (69zl) można mieć większy limit i co mnie najbardziej kreci 21MBps!!
Ciekawe czy faktycznie ściągany plik leci z transferem ~2mb na sekundę...
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: PLAY vs Cyfrowy Polsat

Post autor: marens »

cj grass pisze:Ciekawe czy faktycznie ściągany plik leci z transferem ~2mb na sekundę...
Nie ma szans, ale ok 10Mbit powinno działać.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: PLAY vs Cyfrowy Polsat

Post autor: Jo_gurt »

cj grass pisze:21MBps!! (...) ~2mb na sekundę...
Odwrotnie ;) 21Mbps i 2MBps.
mały73
Stały użytkownik forum
Posty: 138
Rejestracja: 2009-12-02, 17:05
Lokalizacja: Goławin

Re: PLAY vs Cyfrowy Polsat

Post autor: mały73 »

Witam. Od świeże trochę temat. Mieszkam w Nowym Przybojewie, dokładniej po środku między Goławinem a Nowym Przybojewem pow. płoński woj. mazowieckie. Aktualnie korzystam z usługi Orange free. Mam zasięg CDMA 450. Przez pierwszy rok trwania umowy internet w miarę śmigał. Poza godzinami szczytu bez problemu dało się wyciągać maksima dla tej technologi. Niestety teraz jest inaczej, pogorszyło się i to znacznie. Umowa kończy mi się w marcu, jednak chce złożyć wypowiedzenie wcześniej ponieważ w miarę stabilne łącze potrzebne mi jest na już. Co się zdążyłem zorientować to jestem w szczątkowym zasięgu HSPA+ Cyfrowego Polsatu i Play tzw.4G. Najbliższy nadajnik Cp mam w Michalowie. Niestety kiedyś z niego ściągałem CDMA 850 Sferii i to było całkowita porażka (bywało że nawet nie nie dało rady się połączyć, a otwieranie stron...hmm.... kawkę spokojnie mogłem wypić). Boje się żeby sytuacja się nie powtórzyła. Co do play to z tą firmą kompletnie nie miałem styczności.
Doradźcie.Lepszym rozwiązaniem w moim przypadku będzie play czy CP. A może coś innego,choć wątpię żeby coś się znalazło ;) . Pozdrawiam

Edit. Wziołem na próbę Cyfrowy Polsat. Niestety z anteną zewnętrzną mam max 20 % zasięgu i nie można się połączyć :( . Spróbuje jeszcze przetestować Play.
mały73
Stały użytkownik forum
Posty: 138
Rejestracja: 2009-12-02, 17:05
Lokalizacja: Goławin

Re: PLAY vs Cyfrowy Polsat

Post autor: mały73 »

Witam ponownie. Nie mogąc edytować poprzedniego postu piszę jeden pod drugim.
A więc tak. Kupiłem Play na kartę razem z modemem Huawei E173U2. W mieszkaniu sprawdzane telefonem LG P990 zasięg jest w granicach 111dBm HSPA. Na modemie zasięgu brak. Gdy telefon wystawiam za okno sygnał poprawia się i wynosi 87dBm. Komputera z modemem nie mogę wystawić za okno, więc dokupiłem antenę na magnesie
Obrazek.

Zdziwiłem się gdy zamiast dobrego zasięgu HSPA zacząłem łapać sygnał UMTS HSDPA 2100 z miejscowości Zakroczym. Czy to może być wina anteny, która nie nie działa na paśmie UMTS 900 choć w specyfikacji takowe pasmo obsługuje? Jeśli tak jest to jaką antenę zakupić żeby to zaczęło działać jak trzeba. Dodam że najlepiej jakby to była antena do okólna z magnesem. Niestety nie mam innej możliwości instalacji, tylko parapet :( Pozdrawiam
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: PLAY vs Cyfrowy Polsat

Post autor: wojteks »

mały73 pisze: Gdy telefon wystawiam za okno sygnał poprawia się i wynosi 87dBm
W którym paśmie? Pewnie w 2100MHz.
mały73 pisze: działa na paśmie UMTS 900
Użyj <a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=9557" target="_blank">»Top NetInfo«</a> , w nim jest opcja wymuszenia pasma pracy modemu.
mały73 pisze:więc dokupiłem antenę na magnesie
Dokupiłeś drut do drapania po plecach.
Nie pomagam na PW!
mały73
Stały użytkownik forum
Posty: 138
Rejestracja: 2009-12-02, 17:05
Lokalizacja: Goławin

Re: PLAY vs Cyfrowy Polsat

Post autor: mały73 »

wojteks pisze:W którym paśmie? Pewnie w 2100MHz.
Raczej w paśmie 900MHz bo opóźnienia są małe w granicach 50-80. Według mamy Play jestem poza zasięgiem UMTS 2100. Jest tylko zasięg HSPA na zewnątrz.
wojteks pisze:»Top NetInfo« , w nim jest opcja wymuszenia pasma pracy modemu.
Łączyłem się przez ten program. Tam nie ma opcji żeby ustawić samo UMTS 900 tylko razem z UMTS 2100. No chyba że tej opcji nie znalazłem.
wojteks pisze:Dokupiłeś drut do drapania po plecach.
Wyszedłem z założenia że jak bez problemu łapie zasięg za pomocą telefonu to i drapaczką po plecach też złapię.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: PLAY vs Cyfrowy Polsat

Post autor: wojteks »

mały73 pisze:Raczej w paśmie 900MHz bo opóźnienia są małe w granicach 50-80
W ten sposób pasma nie określisz, WCDMA czy to 900 czy 2100 ma podobne pingi.
mały73 pisze:Łączyłem się przez ten program.
Może przez starą wersję, nowa ma wymuszanie pasma.
Nie pomagam na PW!
mały73
Stały użytkownik forum
Posty: 138
Rejestracja: 2009-12-02, 17:05
Lokalizacja: Goławin

Re: PLAY vs Cyfrowy Polsat

Post autor: mały73 »

wojteks pisze:Może przez starą wersję, nowa ma wymuszanie pasma.
Zaraz pobiorę nową wersję i zobaczę.

Ustawiłem: Tylko UMTS/HSDPA(WCDMA ) i pasmo 900,1800,WCDMA2100
Nie ma żadnych zmian. Dalej łącze się do tego samego BTSa i wciąż jestem na granicy zasięgu :dobani:

Nic z tego nie rozumiem. Przed chwilą uruchomiłem aplikację Play Online tak jak to robiłem dziś już chyba kilkanaście razy i ku mojemu zdziwieniu poziom sygnału od 92-99% :szok:

http://www.speedtest.net/result/1617742878.png
http://www.speedtest.net/result/1617754483.png
http://www.speedtest.net/result/1617757030.png

Edit. Na razie wszystko działa jak należy. Dzięki za zainteresowanie problemem. Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ