Rodzaj IP

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
IP

Rodzaj IP

Post autor: IP »

Witam,

Prosiłbym o podanie informacji nt. IP jakie mozna dostać w telefonii komórkowej (era, idea, plus). Mówię tu tylko i wyłacznie o zewnetrznym IP, czy jest dynamiczne, czy pula jest dośc duża, a może istnieje mozliwośc wykupienia opcji ze stalym IP?
krzysztof.wojcik
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 165
Rejestracja: 2005-10-30, 09:54
Lokalizacja: Ełk

Re: Rodzaj IP

Post autor: krzysztof.wojcik »

Z tego co wiem to tylko w Plusie jest możliwość wyboru rodzaju IP. Fragment z regulaminu:
Regulamin promocji "Dostęp do Internetu z publicznym IP" w sieci Plus GSM:

1. Promocja "Dostęp do Internetu z publicznym IP" (zwana dalej "Promocją"), jest organizowana przez POLKOMTEL S.A. z siedzibą w Warszawie przy Al. Jerozolimskich 81.
2. Promocja trwa od 1 października 2005 do 31 grudnia 2006 r.
3. W ramach Promocji oferowana jest promocyjna usługa "Dostęp do Internetu z publicznym dynamicznym lub statycznym adresem IP", w ramach której Abonent otrzymuje pełny dostęp do Internetu z wykorzystaniem technologii pakietowej transmisji danych UMTS/EDGE/GPRS z publicznym adresem IP:

dynamicznym, w ramach połączeń z APN pro.plusgsm.pl,

statycznym, w ramach połączeń z APN m2m.plusgsm.pl, (zwana dalej "Usługą").

4. Promocja obejmuje wszystkich Abonentów w rozumieniu Regulaminu świadczenia usług telekomunikacyjnych przez POLKOMTEL S.A. dla Abonentów (dalej jako "Abonenci"), którzy posiadają aparat telefoniczny lub modem umożliwiający korzystanie z Usługi i w trakcie trwania Promocji skorzystają z Usługi.
5. Opłata za aktywację Usługi jest wliczona w miesięczną opłatę za Usługę.
6. Polecenie aktywacji Usługi Abonent może złożyć poprzez telefoniczny kontakt z Działem Obsługi Klienta.
7. Wysokość miesięcznej opłaty za Usługę wynosi :

5 zł (6,1 zł z VAT) dla adresu IP publicznego dynamicznego,

15 zł (18,3 zł z VAT) dla adresu IP publicznego statycznego

i jest doliczana do rachunku telefonicznego dla numeru, dla którego została aktywowana.
Awatar użytkownika
Varmack
Stały użytkownik forum
Posty: 146
Rejestracja: 2005-10-21, 13:55
Lokalizacja: Mikolov

Re: Rodzaj IP

Post autor: Varmack »

No włąśnie trzeba jeszcze dodatkowo płacić. A mnie to denerwuje bardzo, bo nie moge zagrać z kumplem w nic bo nie moge tak postawić serwera żeby on go widział, Plus świadczy marne usługi więc tego IP by mógł już dać gratis...
Ja nie my?le co mówie - ja, mówi? co my?l?...
ODPOWIEDZ